Συνεχής φόβος και άγχος για HIV
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    7

    Συνεχής φόβος και άγχος για HIV

    Γεια σας,

    (Είμαι καινούργιος στο σάιτ και δεν γνωρίζω ακριβώς πώς λειτουργεί επομένως δεν ξέρω αν κάνω την ερώτηση μου στο σωστό μέρος. Αν όχι συγχωρέστε με, αλλά δεν έβρισκα πιο συναφές. Αφορά το σεξ με ιερόδουλη)

    Είμαι 20 χρόνων και προ ημερών πήγα με έναν φίλο μου σε ένα σεξ στούντιο στην Αθήνα (για μεγαλύτερη ασφάλεια σε σχέση με οίκους ανοχής που πάνε που και που φίλοι μας). Αφού λοιπόν έγινε η όλη πράξη, προς το τέλος για ένα διάστημα περίπου 10-15 δευτερολέπτων αφού τελείωσα (στο οποίο το προφυλακτικό αν και στην θέση του είχε ανέβει και δεν ήταν πια τεντωμένο όπως πρέπει), συνέχισε η διείσδυση με αποτέλεσμα σε κάποια φάση να χάσω την στύση μου μέσα στο προφυλακτικό, και όταν απομακρύνθηκε η κοπέλα, το προφυλακτικό αντί να μείνει σε εμένα, εφόσον θυμάμαι σωστά, έμεινε να κρέμεται από τον κόλπο της. Αφού τελείωσε η όλη ιστορία και έφυγε, έψαξα στα σκουπίδια το ένα από τα δύο προφυλακτικά, ώστε να τα βάλω κάτω από την βρύση και να βεβαιωθεί ότι δεν είχε σπάσει. Ακούμπησα χρησιμοποιημένο προφυλακτικό δηλαδή το οποίο πιθανώς δεν ήταν δικό μου...αυτό δεν με ανησυχεί τόσο καθώς έπλυνα τα χέρια μου και από ότι διάβασα οι πιθανότητες να κολλήσω από κάτι τέτοιο (hiv τουλάχιστον) είναι ελάχιστες. Αυτό που με απασχολεί λοιπόν τις τελευταίες πολλές μέρες και έχω φτάσει στο σημείο να μην μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου όλη μέρα εδώ και πολλές μέρες με αποτέλεσμα να με έχει καταλύσει το άγχος, είναι η πιθανότητα η επαφή αυτή να οδήγησε σε μόλυνση με hiv. Παρόλο που η πράξη έγινε με προφύλαξη, το ότι το προφυλακτικό στο τέλος έχασε την σταθερότητα του και τελικά βγήκε χωρίς καν να το αφαιρέσω εγώ με ανησυχεί πάρα πολύ. Σκέφτομαι βέβαια ότι το πιθανότερο είναι αν έβγαινε τα τελευταία αυτά δευτερόλεπτα, να έπεφτε απο εξω εντελώς ή να έμενε πλήρως μέσα στον κόλπο και όχι να κρέμεται το μισό έξω (κάτι το οποίο φαντάζομαι έγινε την ώρα που απομακρυνθηκε). Άρα έτσι ελπίζω ότι δεν θα ήρθα πότε σε επαφή (έστω αρκετή) ώστε να κολλήσω κάτι αλλά από έλλειψη εμπειρίας δεν μπορώ να είμαι καθόλου σίγουρος. Νιώθω ότι πονάει ο λαιμός μου και οι αδένες μου, συμπτώματα προσβολής από hiv. Πήρα τηλέφωνο δύο φορές στο στούντιο να επιβεβαιωθω ότι όλα είναι υπό υγειονομικό έλεγχο αλλά και πάλι δεν το πιστεύω καθώς δεν περίμενα να απαντήσουν κάτι αλλο. Πλέον δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο και περιμένω να περάσει ο καιρός ώστε να μπορέσω να κάνω τεστ για να δω αν πραγματικά επιβεβαιωθεί αυτό που φοβάμαι τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Αν λοιπόν έχετε κάποια γνώση στο θέμα (αν πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα να ήρθα σε επαφή και να κόλλησα κλπ) θα παρακαλούσα να με βοηθήσετε. Και θα παρακαλούσα επίσης να σχολιάσετε περισσότερο σχετικά με την συγκεκριμένη περίπτωση και όχι τους φόβους μου. Αν θέλετε επιπλέον πληροφορίες για να βγάλετε συμπεράσματα, παρακαλώ ρωτήστε με.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Για σου φίλε μου.

    Καλως ηρθες στο κλαμπ μας.

    Λοιπον εχω πάθει κατι παρόμοιο κι εγω μια φορα, οταν εκανα σεξ με μια τετοια και όπως το εκανα βγηκε απο το προφυλάκτικο και παρεμεινε πανω της και μετα το ρουφηξε μεσα της και με ρωτησε που είναι το προφυλακτικο και προσπαθοντας να κρατηθω απο τα γελια της ειπα που ηταν....

    Κοιτα ειναι μεσα στο μυαλο σου. Αν φοβασαι τοσο πολυ μπορεις να κανεις εξετασεις αλλα απο αυτα που είπες δεν ανησυχώ.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    7
    Ευχαριστώ πολύ Archangel για την απάντησή σου. Το ξέρω, οι πιθανότητες για κατι τέτοιο δεν είναι πολλές αλλά είναι κάτι που δυστυχώς έχει κολλήσει στο κεφάλι μου και συνεχίζει να με απασχολεί...στην τελική ποτέ δεν ξέρεις. Υπάρχουν και τέτοιες ατυχίες. Από ότι καταλαβαίνω βέβαια είναι κάτι που τυχαινει να συμβαίνει και παρά την απώλεια αυτή, του προφυλακτικού μάλλον δεν υπήρχε ποτέ πραγματική επαφή;

  4. #4
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Jake View Post
    Γεια σας,

    (Είμαι καινούργιος στο σάιτ και δεν γνωρίζω ακριβώς πώς λειτουργεί επομένως δεν ξέρω αν κάνω την ερώτηση μου στο σωστό μέρος. Αν όχι συγχωρέστε με, αλλά δεν έβρισκα πιο συναφές. Αφορά το σεξ με ιερόδουλη)

    Είμαι 20 χρόνων και προ ημερών πήγα με έναν φίλο μου σε ένα σεξ στούντιο στην Αθήνα (για μεγαλύτερη ασφάλεια σε σχέση με οίκους ανοχής που πάνε που και που φίλοι μας). Αφού λοιπόν έγινε η όλη πράξη, προς το τέλος για ένα διάστημα περίπου 10-15 δευτερολέπτων αφού τελείωσα (στο οποίο το προφυλακτικό αν και στην θέση του είχε ανέβει και δεν ήταν πια τεντωμένο όπως πρέπει), συνέχισε η διείσδυση με αποτέλεσμα σε κάποια φάση να χάσω την στύση μου μέσα στο προφυλακτικό, και όταν απομακρύνθηκε η κοπέλα, το προφυλακτικό αντί να μείνει σε εμένα, εφόσον θυμάμαι σωστά, έμεινε να κρέμεται από τον κόλπο της. Αφού τελείωσε η όλη ιστορία και έφυγε, έψαξα στα σκουπίδια το ένα από τα δύο προφυλακτικά, ώστε να τα βάλω κάτω από την βρύση και να βεβαιωθεί ότι δεν είχε σπάσει. Ακούμπησα χρησιμοποιημένο προφυλακτικό δηλαδή το οποίο πιθανώς δεν ήταν δικό μου...αυτό δεν με ανησυχεί τόσο καθώς έπλυνα τα χέρια μου και από ότι διάβασα οι πιθανότητες να κολλήσω από κάτι τέτοιο (hiv τουλάχιστον) είναι ελάχιστες. Αυτό που με απασχολεί λοιπόν τις τελευταίες πολλές μέρες και έχω φτάσει στο σημείο να μην μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου όλη μέρα εδώ και πολλές μέρες με αποτέλεσμα να με έχει καταλύσει το άγχος, είναι η πιθανότητα η επαφή αυτή να οδήγησε σε μόλυνση με hiv. Παρόλο που η πράξη έγινε με προφύλαξη, το ότι το προφυλακτικό στο τέλος έχασε την σταθερότητα του και τελικά βγήκε χωρίς καν να το αφαιρέσω εγώ με ανησυχεί πάρα πολύ. Σκέφτομαι βέβαια ότι το πιθανότερο είναι αν έβγαινε τα τελευταία αυτά δευτερόλεπτα, να έπεφτε απο εξω εντελώς ή να έμενε πλήρως μέσα στον κόλπο και όχι να κρέμεται το μισό έξω (κάτι το οποίο φαντάζομαι έγινε την ώρα που απομακρυνθηκε). Άρα έτσι ελπίζω ότι δεν θα ήρθα πότε σε επαφή (έστω αρκετή) ώστε να κολλήσω κάτι αλλά από έλλειψη εμπειρίας δεν μπορώ να είμαι καθόλου σίγουρος. Νιώθω ότι πονάει ο λαιμός μου και οι αδένες μου, συμπτώματα προσβολής από hiv. Πήρα τηλέφωνο δύο φορές στο στούντιο να επιβεβαιωθω ότι όλα είναι υπό υγειονομικό έλεγχο αλλά και πάλι δεν το πιστεύω καθώς δεν περίμενα να απαντήσουν κάτι αλλο. Πλέον δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο και περιμένω να περάσει ο καιρός ώστε να μπορέσω να κάνω τεστ για να δω αν πραγματικά επιβεβαιωθεί αυτό που φοβάμαι τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Αν λοιπόν έχετε κάποια γνώση στο θέμα (αν πιστεύετε ότι υπάρχει πιθανότητα να ήρθα σε επαφή και να κόλλησα κλπ) θα παρακαλούσα να με βοηθήσετε. Και θα παρακαλούσα επίσης να σχολιάσετε περισσότερο σχετικά με την συγκεκριμένη περίπτωση και όχι τους φόβους μου. Αν θέλετε επιπλέον πληροφορίες για να βγάλετε συμπεράσματα, παρακαλώ ρωτήστε με.
    ειχα παθει ακριβως το ιδιο πριν τρεις με τεσσερις μηνες αλλα με ιεροδουλη σε οικο ανοχης των 20 ευρω επισης στην Αθηνα.αυτη δεν μου το εβαλε καλα το προφυλακτικο μου τοξεδιπλωσε πρωτα μονη της και μετα μου το φορεσε ενω ηταν ξεδιπλωμενο και βγηκε ενω καναμε την επαφη δηλαδη οταν βγηκα απο μεσα της κρεμοταν το προφυλακτικο απο απεξω.ανησυχησα λιγο εκεινη τη στιγμη και ρωτησα την ιεροδουλη οτι δεν ειχε βγει οταν το καναμε αλλα βγηκε οταν βγηκα απο μεσα της και με διαβεβαιωσε οτι ειχα τελειωσει μεσα στο πρφυλακτικο το ειδε μονη της εγω δεν το κοιταξα μονος μου.αλλα μου φυγε η ανησυχια με το καιρο και χωρις να κανω εξετασεις hiv διοτι μπηκα στο επισημο σαιτ του ιου του hiv.gr νομιζω και λεει οτι ο ιος δεν κολιεται τοσο ευκολα και επισης αν εχει καποιος μολυνθει εντος δυο εβδομαδων απο τη μολυνση εχει αυτα τα συμπτωματα
    Μερικοί άνθρωποι (περίπου το 87%) που μολύνονται με HIV παρουσιάζουν πολύ έντονα συμπτώματα, ενώ άλλοι δεν αισθάνονται απολύτως τίποτα. Όσοι έχουν συμπτώματα συνήθως εμφανίζουν πυρετό, κούραση ή αλλεργία. Άλλα συνηθισμένα συμπτώματα είναι: πονοκέφαλος, πρησμένοι αδένες και πονόλαιμος. Αυτά τα συμπτώματα εκδηλώνονται 2-4 εβδομάδες μετά την μόλυνση. Αυτή η περίοδος λέγεται πρωτολοίμωξη ή οξεία HIV λοίμωξη. Τα συμπτώματα της πρωτολοίμωξης μπορεί επίσης να είναι παρόμοια με άλλων σεξουαλικών μεταδιδόμενων νοσημάτων, όπως η λοιμώδης μονοπυρήνωση ή η ηπατίτιδα, που μεταδίδονται ευκολότερα. Επίσης το άγχος, ο φόβος και η ανασφάλεια μπορεί να προκαλέσουν συμπτώματα σε κάποιους ανθρώπους, ακόμα και αν δεν έχουν τίποτα.
    http://www.hivaids.gr/i/pliroforisi/hivaids
    δεν ειχα τιποτα απο αυτα οποτε δεν ανησυχω αλλα εχω κολλησει αλλες ασθενειες απο τους οικους ανοχης οπως μολυσματικη τερμινθο σεξουαλικης υφης στα γεννητικα οργανα απο οικο ανοχης στη φυλης και επισης πιο παλια ροδοχρους πυτιριαση στο δερμα απο τα βρωμικα σεντονια στο μεταξουργειο.αλλα πιο παλια που ειχα κανει εξετασεις για hiv ηπατιτιδα ειμαι ενταξει και συνεχιζω να πηγαινω

  5. #5
    xaka10
    Guest
    και επισης αν καποιος εχει aids και παιρνει τα φαρμακα του τα αντιρετροικα και ειναι σε καλη κατασταση και οχι τελικου σταδιου οπως διαφορες τοξικομανεις ιεροδουλες που ειναι αρκετα αδυνατισμενες και χωρις αγωγη(με αυτες κολλαει ευκολα καποιος αλλα αυτες εκδιδονται στο δρομο και δεν τις ελεγχει καποιος ιατρος)και συνεχιζω αυτοι που εχουν aids και παιρνουν αγωγη μηδενιζουν το ιικο φορτιο στο αιμα τους και δεν μπορουν με τιποτα να το μεταδωσουν σε αλλους οσο παιρνουν τα φαρμακα τους και ειναι ανθρωποι που εχουν σχεσεις με οροθετικους που ακολουθουν ομως πιστα την αγωγη τους και δεν κολλανε ποτε aids και τωρα με την ευρεια χρηση των φαρμακων τα κρουσματα εχουν πεσει παρα πολυ παγκοσμιως κυριως οφειλονται σε ενεσιμη χρηση και σε πρωκτικο σεξ κυριως και λιγοτερο στο κολπικο σεξ εφοσον η αλλη ακολουθει αγωγη και εχει μηδενισει το ιικο φορτιο

  6. #6
    xaka10
    Guest
    Να ξερεις οτι στους οικους ανοχης ελεγχουν για σοβαρες παθησεις οπως συφιλη aids ηπατιτιδα για τα ελαφρα σεξουαλικα νοσηματα οπως κονδυλωματα μολυσματικη τερμινθο που κολλησα και γω και αλλα ελαφρυα δεν τα ελεγχουν

  7. #7
    xaka10
    Guest
    και επισης για την ηπατιτιδα c αν φοβασαι αυτη μεταδιδεται ευκολοτερα αλλα αυτη γινεται μεσω αιματηρης σεξουαλικης επαφης δηλαδη αν η γυναικα εχει περιοδο και κανει σεξ με τον ανδρα .με τα κολπικα υγρα ειναι σχεδον απιθανο να κολλησει καποιος αυτου του ειδους τη ηπατιτιδα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    7
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απάντησεις σου makaris! Η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφτηκα να ελέγξω εκείνη την στιγμή το προφυλακτικό για σπέρμα, αλλά φαντάζομαι (και ελπίζω) ότι σε αυτό το πολύ σύντομο χρονικό διάστημα που ήταν από πάνω μου αφού εκσπερματωσα (καθώς την προηγούμενη ακριβώς στιγμή πριν ανέβει για αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα με....αυνανιζε με το χερι της, και πριν απο ολα αυτά δεν καταλαβα να βγαινει κανενα απο τα δυο προφυλακτικά στην επαφή, κάτι το οποίο πιστεύω θα καταλαβαιναμε, θα βλέπαμε και θα νιώθαμε και οι δύο) δεν βγήκε το προφυλακτικό. Θέλω να πιστεύω ότι επειδή χάθηκε η στύση μου και δεν εφαρμοζε πλέον σωστά στο προφυλακτικό ότι το προφυλακτικό δεν πρόλαβε να βγει σε αυτόν τον λίγο χρόνο, αλλά βγήκε την στιγμή που απομακρύνθηκε η κοπέλα η οποία θα το πήρε μαζί της κάτι το οποίο δεν θα γίνονταν άμα το κρατούσα εκείνη την στιγμή. Τι λες; Όσον αφορά τα συμπτώματα θα περιμένω να δω άμα θα υπάρξουν (αν και νιώθω μερικά από αυτά, αλλά μπορεί και λόγω άγχους) και ίσως τότε καταλάβω καλύτερα αν όντως υπάρχει λόγος να ανησυχώ ή απλά αγχώνομαι και γίνομαι παρανοϊκός χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Επίσης η κοπέλα φάνηκε φυσιολογική και προσεγμένη, δεν μου έδωσε ποτέ την εντύπωση τοξικομανους η ταλαιπωρημένης που να δείχνει άρρωστη για να είμαι ειλικρινής. Το στούντιο με διαβεβαίωσε αρκετές φορές ότι περνούν γιατρικους ελέγχους διαρκώς τα κορίτσια (κατι που προσωπικά δεν πιστεύω). Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις, τα σχόλια σας με βοηθάνε να ηρεμήσω λιγάκι.

  9. #9
    xaka10
    Guest
    θα σου πω κατι τελευταιο για να μην το σκεφτεσαι πριν χρονια σε ενα φιλο μου μαζι ειχαμε παει στο μεταξουργειο του εσπασε το προφυλακτικο μεσα στον κολπο της ιεροδουλης και τελειωσε μεσα της οχι στο προφυλακτικο.αυτη πηγε να βγαλει τα υγρα με μια βεντουζα και ο φιλος μου αναστατωθηκε μηπως κολλησε κατι αυτο εγινε πριν 10 χρονια στο μεταξουργειο απο τοτε ο φιλος μου εχει κανει κατα καιρους εξετασεις για μεταδιδομενα νοσηματα και ειναι ολα αρνητικα δεν εχει ουτε aids ουτε ηπατιτιδα και ας εσπσε το προφυλακτικο μεσα στην ιεροδουλη.Αυτο στο λεω για να καταλαβεις οτι εχει συμβει και σε αλλους οπως σε μενα στο φιλο μου πολυ παλιοτερα και δεν εχουμε κολλησει κατι.αυτα

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    7
    Ευχαριστώ makaris. Το ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να περνούν και από εξετάσεις και να ελέγχονται τα κορίτσια, αν και αμφιβάλω για εβδομαδιαία όπως μου είπαν. Διάβασα βέβαια για την περίπτωση των οροθετικών ιερόδουλων το 2012 και δεν ξέρω αν μπορώ να το εμπιστεύομαι αυτό...

  11. #11
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Jake View Post
    Ευχαριστώ makaris. Το ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να περνούν και από εξετάσεις και να ελέγχονται τα κορίτσια, αν και αμφιβάλω για εβδομαδιαία όπως μου είπαν. Διάβασα βέβαια για την περίπτωση των οροθετικών ιερόδουλων το 2012 και δεν ξέρω αν μπορώ να το εμπιστεύομαι αυτό...
    κοιταξε ολες οι ιεροδουλες οροθετικες το 2012 με εξαιρεση μια καναν πιατσα στο δρομο και ηταν και χρηστριες ναρκωτικων.αυτη η μιαπου πιασαν και δουλευε σε οικο ανοχης μια ρωσιδα ηταν την ελεγξαν την βρηκαν οροθετικη και την σταματησαν απο την πορνεια συν της ασκησαν ποινικη διωξη για σκοπουμενη βλαβη σε πελατες.ολες οι αλλες ιεροδουλες που επιασαν το 2012 ηταν χρηστριες ναρκωτικων που καναν πιατσα στο δρομο.με αυτες που κανουν πιατσα στο δρομο μην πας ποτε γιατι δεν ελεγχονται

  12. #12
    xaka10
    Guest
    Αλλα η αληθεια ειναι για να λεγεται οτι στους απλους οικους ανοχης ειναι πιο ευκολο να ελεγχθουν οι γυναικες αποτι στα στουντιο διοτι εχω ακουσει οτι στα στουντιο οποτε πανε να κανουν ελεγχο δεν ανοιγουν τις πορτες και αν επιμεινουν πολυ βγαινουν εξω απο αλλη πορτα.ενω στους οικους ανοχης ειναι ανοιχτες οι πορτες και μπορουν να μπουν μεσα αστυνομικοι και γιατροι και επιπλεον μην πας ποτε στο μεταξουργειο χωρις να γινομαι ρατσιστης εκει παει ο καθε πακιστανος που δεν κανει ποτε μπανιο και εκει κολλησα την ροδοχρους πυτιριαση στα βρωμικα σεντονια ενος οικους ανοχης στο μεταξουργειο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Jake View Post
    Πλέον δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο και περιμένω να περάσει ο καιρός ώστε να μπορέσω να κάνω τεστ για να δω αν πραγματικά επιβεβαιωθεί αυτό που φοβάμαι τις τελευταίες δυο εβδομάδες.
    γιατι πρεπει να περιμενεις για να κανεις τεστ?

  14. #14
    xaka10
    Guest
    και επιπλεον επειδη πολλοι λενε οτι τα στουντιο ειναι καλυτερα απο τους οικους ανοχης στο θεμα ασφαλειας δεν πιστευω οτ ισχυει απλα τα στουντιο ειναι οικοι ανοχης που απλα εχουν την ταμπελα στουντιο για να εχουν πιο ακριβες τις τιμες και η δευτερη μικροδιαφορα ειναι οτι προσφερουν και ανωμαλες υπηρεσιες στο σεξ που δεν προσφερονται στους απλους οικους ανοχης

  15. #15
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    γιατι πρεπει να περιμενεις για να κανεις τεστ?
    καταρχην και να χει κολλησει καποιος aids φαινεται στο αιμα μετα την παροδο τριων μηνων.το μονο που μπορει να καταλαβει καποιος αν κολλησε ειναι να εχει εντονα συμπωματα γριπης με αφθες στο στομα πρηξιμο λεμφαδενων και κοκκινα σημαδια στο δερμα εντος 2 με 4 εβδομαδων απο την αρχικη μολυνση.αλλα στο αιμα και στην εξεταση φαινεται μετα απο τρεις μηνες

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος φοβος
    By andreasg9 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 07-08-2017, 20:08
  2. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ
    By giota06 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 67
    Last Post: 27-04-2016, 03:03
  3. ΑΓΧΟΣ=ΦΟΒΟΣ ???
    By hapydays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 05-09-2014, 17:31
  4. φόβος και άγχος
    By μελπω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-10-2013, 01:17
  5. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ
    By liakleo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 03-02-2012, 00:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •