Βλέπετε τσοντες στο Ιντερνετ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Δεν ξέρω πάντως αν ακούσω γυναίκα να πει δεν βλέπει δεν θα την πιστέψω.. Όπως κι αν ακούσω γυναίκα να πει δεν αυτοικανοποιειται.. Δεν μπορώ να το δεχτώ.. Χαχα

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Αχ βρε disillusioned με έκανες κ γέλασα..

    Εγώ πάλι με όσους άντρες έχω σχετιστεί ,εκτός από έναν που είχε κ συλλογή στον υπολογιστή του χαχαχα όλοι οι άλλοι δεν βλέπανε ούτε τους έλκυε... Χαχαχα δεν ξέρω ίσως τυχαιναν οι ανωμαλιαριδες και σε μένα χαχαχαχα..

    Εγώ πάλι βλέπω...μου αρέσουν οι ερωτικοί άνθρωποι..δεν θα πω μόνο άντρες γιατί στα πορνό εστιάζουμε σαφώς στα ζούμερα κορίτσια..εμένα μου αρέσουν οι κλασικές γυναικάρες με μπούστο κ γοφούς ( το λέω κομψά) ,
    Στους άντρες με χαλάει όταν θα τύχει να δω κανέναν απαίσιο τύπο ..ζαρωμένο..η κοκαλιαρη..με όμορφο κορίτσι.. και αντιεπαγγελματικο..και αντιαισθητικο.

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πάντως μου θύμησες έναν συμφοιτητη μου που μας έλεγε πως δεν παίζει μαλακία και είναι ανώμαλο αυτό το πράγμα και και.. Κάθε φορά που πήγαινα σπίτι του όμως αν έκανα το λάθος να πάω σπίτι του στην τουαλέτα είχε μια έντονη χαρακτηριστική μυρωδιά αυτοικανοποιησης.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    σχεδον καθεμερινα, εαν δεν δω για μια περιοδο νιωθω οτι ξεχναω τον ρολο του αντρα του αναπαραγωγικου και μενω μονο στην ιδεα του ανθρωπου που απλα αγωνιζεται για να βγαζει το ψωμι του....
    οποτε καλο ειναι να θυμομαστε οτι εχουμε και σκοπο εξελιξης του ειδους!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Βασικά το αισθησιακό κομμάτι είναι κάπως ξεχωριστό από το αισθηματικό. Οι ταινίες πορνό τείνουν προς το αισθησιακό που αφορά συνήθως μια απλή εκτόνωση και όχι κάτι παραπάνω. Πιστεύω πως όσοι έχουν επίγνωση του τι κάνουν, δεν έχουν πρόβλημα μετά στα αισ8ηματικά (ερωτική σχέση), διότι είναι κάτι πολύ διαφορετικό από μια απλή εκτόνωση και λειτουργεί με άλλο τρόπο, ενώ φυσιολογικά συνυπάρχει και το αισθησιακό κομμάτι.
    Αμφιβάλλω για το κατά πόσο μπορεί ο μέσος άνθρωπος, ακόμα κι αν έχει επίγνωση, να αποσυνδέσει το καθαρά αισθησιακό κομμάτι του πορνογραφικού θεάματος από το συναισθηματικό και να λειτουργήσει σε μια ερωτική σχέση όπως πριν να εκτεθεί σε τέτοιο θέαμα. Φυσικά ο βαθμός και η διάρκεια έκθεσης παίζουν ρόλο.

    Πιθανές ψυχολογικές δυσλειτουργίες σε μια σχέση αφορούν και τα δύο φύλα και νομίζω ότι είναι δύσκολο να αξιολογηθούν. Αυτό που είναι περισσότερο απτό είναι οι επιπτώσεις στην αντρική λειτουργία (στύσεις). Δε χωράει καμία αμφιβολία ότι υπάρχουν συνέπειες για μεγάλη μερίδα των αντρών που εκτίθενται συστηματικά σε τέτοιου είδους θέαμα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Πάντως μου θύμησες έναν συμφοιτητη μου που μας έλεγε πως δεν παίζει μαλακία και είναι ανώμαλο αυτό το πράγμα και και..
    Καλά, όταν ακούς το διαχρονικό επιχείρημα περί ... ανωμαλίας, μπορείς να βάλεις στοίχημα ότι σου διηγείται παραμύθια.

    Quote Originally Posted by disillusioned View Post
    Κάθε φορά που πήγαινα σπίτι του όμως αν έκανα το λάθος να πάω σπίτι του στην τουαλέτα είχε μια έντονη χαρακτηριστική μυρωδιά αυτοικανοποιησης.
    Τι ήταν ο συμφοιτητής σου; Ο σούπερμαν; Αυτή η οσμή φεύγει μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας. Μήπως ήταν κάτι άλλο αυτό που ανίχνευες;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    σχεδον καθεμερινα, εαν δεν δω για μια περιοδο νιωθω οτι ξεχναω τον ρολο του αντρα του αναπαραγωγικου και μενω μονο στην ιδεα του ανθρωπου που απλα αγωνιζεται για να βγαζει το ψωμι του....
    οποτε καλο ειναι να θυμομαστε οτι εχουμε και σκοπο εξελιξης του ειδους!
    Μάλιστα. Εσύ δηλαδή θυμάσαι το ... σκοπό σου εικονικά, μέσω οθόνης;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Ο μενησ ειναι ο αναπαραγωγικοσ ανδρασ που βγαζει το ψωμι του τιμια κι ολεσ τον εκμεταλευονται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Καλά, όταν ακούς το διαχρονικό επιχείρημα περί ... ανωμαλίας, μπορείς να βάλεις στοίχημα ότι σου διηγείται παραμύθια.


    Τι ήταν ο συμφοιτητής σου; Ο σούπερμαν; Αυτή η οσμή φεύγει μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας. Μήπως ήταν κάτι άλλο αυτό που ανίχνευες;
    Λες να είχε θέμα με την χλωρινη και απλά να παρεξηγουσα;; Χαχα. Πέρα απ την πλάκα μου είχε τύχει κάποιες φορές να πάω σπίτι του και να μυρίζει. Τι να πω, ίσως τυχαινε λόγω του ότι ήταν κλειστό. Δεν ξέρω το είχα ζήσει όμως..

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Αμφιβάλλω για το κατά πόσο μπορεί ο μέσος άνθρωπος, ακόμα κι αν έχει επίγνωση, να αποσυνδέσει το καθαρά αισθησιακό κομμάτι του πορνογραφικού θεάματος από το συναισθηματικό και να λειτουργήσει σε μια ερωτική σχέση όπως πριν να εκτεθεί σε τέτοιο θέαμα. Φυσικά ο βαθμός και η διάρκεια έκθεσης παίζουν ρόλο.

    Πιθανές ψυχολογικές δυσλειτουργίες σε μια σχέση αφορούν και τα δύο φύλα και νομίζω ότι είναι δύσκολο να αξιολογηθούν. Αυτό που είναι περισσότερο απτό είναι οι επιπτώσεις στην αντρική λειτουργία (στύσεις). Δε χωράει καμία αμφιβολία ότι υπάρχουν συνέπειες για μεγάλη μερίδα των αντρών που εκτίθενται συστηματικά σε τέτοιου είδους θέαμα.
    Να ήταν μόνο αυτό, βέβαια, θα 'ταν καλά.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,037
    Έστω και υποσυνείδητα,το συναισθηματικό κομμάτι ποτέ δεν διαχωρίζεται απ'το αισθησιακό.
    'Εχουμε αναρωτηθεί ποιό είδος πορνό λειτουργεί?
    Είναι αυτό στο οποίο υπάρχει συναισθηματική εμπλοκή,ή αυτό στο οποίο κοροιδευόμαστε ότι υπάρχει κάποιο affection.
    Make believe είναι όλη η φάση...
    Πρέπει πάντα να υπάρχει κάποιο στοιχείο υποκριτικής,όχι μόνο στην ερωτική πράξη,αλλά και στις διαπροσωπικές σχέσεις γενικότερα.
    Όταν η υποκριτική λειτουργεί,δημιουργεί μαγεία,δημιουργεί ένα distancing,σου ανοίγει μια άλλη διάσταση, και αυτό είναι που την κάνει ''αληθινή''.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Να ήταν μόνο αυτό, βέβαια, θα 'ταν καλά.
    Τι εννοείς;

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Τι εννοείς;
    Εννοώ πως υπάρχουν και άλλα πράγματα που δυσκολεύουν την ερωτική συνεύρεση του ζευγαριού. Όλα μαζί συσσορεύονται.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Μια φορά στο τόσο βλέπω από καλό κανάλι αν θέλετε το λέω beeg.come .το καλύτερο για εμένα.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    φυσικα και βλεπω ταινιες ερωτικου περιεχομενου στο διαδικτυο
    θα επρεπε να βλεπουν και ολες οι γυναικες για να μαθαινουν πως πρεπει να κανουν σεχ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Βλεπετε anime ή manga
    By archangel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 61
    Last Post: 24-10-2017, 22:32
  2. o φιλος μ βλεπει συστηματικα τσοντες οταν λειπω
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 25-02-2012, 09:00
  3. Τηλεόραση βλέπετε;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-01-2012, 11:54
  4. Βλέπετε κάποιο νήμα;
    By νοσταλγία in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 07-09-2011, 10:24
  5. Replies: 38
    Last Post: 22-01-2010, 23:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •