χωρισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31

    χωρισμος

    Καλησπερα!Ειμαι 19 χρονων και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το γεγονος που συνεβει στη ζωη μου και με εχει φερει σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση..
    Ανεκαθεν ημουν μελαγχολικη, πριν λιγους μηνες οντας σε κακη ψυχολογικη κατασταση γνωρισα μεσω τσατ ενα αγορι..
    Αρχισαμε να μιλαμε και να ερχομαστε κοντα, ωστοσο δεν μεναμε σε ιδιες πολεις λογω σπουδων .. Αυτο συνεχιστηκε για περιπου ενα μηνα και μου ειχε κανει πολυ καλο...ειχα κανει restart στους στοχους μου, στη ζωη μου..ηταν ενας υπεροχος ανθρωπος και η επικοινωνια μαζι του μου εκανε πολυ καλο. Μετα απο ενα μηνα ηρθε στην πολη που σπουδαζω και βγηκαμε. Ο ενθουσιασμος μας μεγαλωσε ακομη περισσοτερο και ακολουθησε και δευτερο ραντεβου στο οποιο εγινε κατι μεταξυ μας..μετα απο δυο μερες ειχαμε ενα απροοπτο γεγονος με την υγεια του και χρειαστηκε να νοσηλευτει στο νοσοκομειο..ημουν διπλα του σε ολο αυτο παρολο που τρομαξα και ανησυχησα πολυ και παρολο που ηταν πολυ λιγες οι μερες που ημασταν μαζι , με αυτοθυσια εμεινα κοντα του.Πιστεψα οτι αυτο το γεγονος μας εφερε ακομα πιο κοντα και μας εδεσε..ωστοσο ηρθε η ωρα να φυγει και να επιστρεψει στην πολη του. Φοβομουν την αποσταση αλλα το ρισκαρα γιατι πιστευα οτι το αξιζε και εκεινος με καθησυχαζε οτι η αποσταση δεν θα σταθει εμποδιο..Ηταν πολυ δυσκολο που επρεπε να κρατησουμε επαφη μονο μεσω τηλεφωνου, ειδικα τις φορες που η ψυχολογια του ηταν πεσμπενη λογω του θεματος με την υγεια του..Να μην σας τα πολυλογω μετα απο δεκαπεντε μερες ξαναηρθε .. Εκεινες τις μερες ηταν που ολοκληρωσαμε την σχεση μας (ηταν ο πρωτος μου) και αυτο αν και εγινε συντομα (ουτε 1 μηνα σχεσης) , εγινε γιατι ενιωσα τρομερη ασφαλεια και τρυφεροτητα απο εκεινον.Επειτα ηρθε η ωρα να χωριστουμε ξανα και να γυρισουμε στα πατρικα μας σπιτια για Πασχα..εκεινες τις μερες που ημασταν χωρια μου ζητησε να χωρισουμε με δικαιολογια την αποσταση αλλα και οτι βρισκεται σε κακη ψυχολογικη κατασταση λογω του προβληματος υγειας που τον οδηγησε τοτε στο νοσοκομειο και δεν θελει να ανησυχω και να με ταλαιπωρει.. κι ολα αυτα μου τα ειπε με 2 μυνηματα, με χωρισε απο αποσταση. Φυσικα εγινα χιλια κομματια..το μυαλο μου πηγε στην πρωην του η οποια προσπαθησε να τον προσεγγισει ξανα εκεινες τις μερες οπως μου ειχε πει, αλλα παλι με καθησυχασε οτι δεν τον ενδιαφερει πλεον .. επισης δεν καταλαβαινα γιατι μετα απο ενα μηνα με αδειαζει για την αποσταση και μαλιστα ενω του εχω αποδειξει απο την πρωτη στιγμη οτι στα δυσκολα δεν κολλαω και πως θα ειμαι διπλα του οπως κι αν εχει με την υγεια του. Του εδωσα τα παντα κι εκεινος με αδειασε..Δεν ειμαι καλα και αυτο εχει αντικτυπο και στη ζωη μου γενικοτερα, εχω παραιτηθει ξανα απο την καθημερινοτητα μου , εχω γυρισει παλι στο 0.. μου λειπει και τον θελω στη ζωη μου.!
    (συγγνωμη για την εκταση του κειμενου)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Καταρχασ καποιοσ θα του ειπε οτι οι σχεσεισ απο αποσταση δεν ειναι σχεσεισ κ δευτερον θα τρωγατε πολλα λεφτα στο περα δωθε το προβλημα σου που ειναι γτ λενε παπουτσι απο τον τοπο σου κι ασ ειναι μπαλωμενο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Να σε βοηθησω λιγο αυτο που βλεπεισ εσυ σε εναν αντρα ειναι τι νιωθει αν σε αγαπαει κλπ αυτο τον πρωτο καιρο μπορει να ειναι τελειο εσυ σαν γυναικα πρεπει να τον φερεισ στα μετρα σου αν δεν μπορεισ δεν κανει για σενα θα βρεισ αλλον μην αγχωνεσαι ντυσου στολισου χαιβανια εχουμε μπολικα καλη επιτυχια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31
    αυτο που λες περι αποστασης δεν ισχυει γιατι και η προηγουμενη σχεση του ηταν απο αποσταση για ενα διαστημα..και επισης δεν πιστευω οτι πρεπει να φερω κανεναν στα μετρα μου..αν αυτο που ειναι ο αλλος δεν μου κανει απλα φευγω δεν θα κατσω να απαιτησω να αλλαξει τον εαυτο του για εμενα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Στην αρχη ειναι ολα τελεια μετα σ χρειαζονται αυτα που λεω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31
    Σε ευχαριστω για τον χρονο σου..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να γίνω κυνική; Σε ψάρεψε μέσω ίντερνετ, σε γνώρισε από κοντά, σε π*δηξέ, εξαφανίστηκε. Πολύ συνηθισμένο σε γνωριμίες μέσω τσατ και ιδίως σε αυτές τις ηλικίες. Το μόνο ασυνήθιστο, κι αυτό τυχαίο γεγονός, είναι ότι έτυχε να πάθει κάτι στο μέρος σου και του έκανες την νοσοκόμα. Τι ψάχνεις να βρεις για πρώην και για θέματα υγείας και τι έτσι και τι γιουβέτσι και το υπεραναλύεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κι αφου την πηδηξε κ θα τ εδινε τα παντα γτ δεν εκατσε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ιδεα δεν εχετε απο αντρεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    elis γιατί δεν ήταν σε φάση να θέλει την άλλη κολλημένη πάνω του.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον ολα τα αδειαζει απο οτι μου φαινεται

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31
    σονια, ναι αυτη ειναι η ευκολη εκδοχη για να σκεφτει κανεις..και ναι το σκεφτηκα και το θεωρησα πολυ πιθανο..το υπεραναλυω γιατι ειμαι ετσι και γιατι πιστεψα οτι αξιζει

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    31
    αλεξανδρε ,ολα ομως..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    κι εγω πιστευω οτι ο τυπος ηθελε σεξουαλικες εμπειριες, γι αυτο εφυγε μετα το σεξ.
    πιθανον να εγινε και κατι με την πρωην. δεν αποκλειεται.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες στο ότι ο τύπος φαίνεται πως ενδιαφερόταν μόνο για σεξουαλική επαφή και δεν είχε σκοπό να αναπτύξει καμιά άλλη σχέση παραπάνω. Ποια είναι η ηλικία του; Γιατί αν είναι κι αυτός μικρός, να τον δικαιολογήσουμε λόγω ηλικίας, αλλά αν είναι μεγαλύτερος....φέρθηκε σαν μεγάααλος μαλάκας!
    Είναι πολύ φυσιολογικό να νιώθεις έτσι, λες πως ήταν η πρώτη σου εμπειρία και αυτομάτως σκέφτομαι πως καμιά κοπέλα δεν θα φανταζόταν έτσι την πρώτη της φορά. Μου κάνει εντύπωση παρόλα αυτά πώς επέλεξες αυτόν τον άνθρωπο ως πρώτη εμπειρία. Πώς είναι η ζωή σου γενικότερα; Έχεις φίλους , βγαίνεις; Δεν έτυχε ποτέ μέχρι τώρα να σου αρέσει κάποιος άλλος από το περιβάλλον σου έτσι ώστε να είχες την δυνατότητα να τον γνωρίσεις περισσότερο; Συνήθως οι γυναίκες την πρώτη φορά που θα πάμε με κάποιον, θέλουμε να έχουμε νιώσει αρκετή οικειότητα πριν, ασφάλεια, εμπιστοσύνη...πώς μπόρεσε και σε έπεισε για όλα αυτά σε τόσο σύντομο διάστημα και όντας μακριά;

    Όπως και να έχει, είσαι στην αρχή της ζωής σου και να ξέρεις πως θα πληγωθείς και θα απογοητευτείς πολλές φορές ακόμα, κι αυτό το συναίσθημα που νιώθεις ότι σε άδειασε ίσως το ξανανιώσεις, όλοι το νιώσαμε κάποια στιγμή, αλλά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου. Ίσως αυτή η εμπειρία σου γίνει μάθημα ώστε να είσαι πιο προσεκτική, αλλά να θυμάσαι πως και τα χαστούκια είναι μέρος της ζωής. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει και μετά σήκω πάλι και φτιάξε την ζωή σου όμορφη. Να είσαι σίγουρη πως θα γνωρίσεις ανθρώπους με τους οποίους θα μπορέσεις να μοιραστείς συναισθήματα, να αγαπήσεις και να σε αγαπήσουν κι έχεις όλη την ζωή μπροστά σου για να το κάνεις αυτό.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός: Ναι ή όχι;
    By Evaa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 22-09-2017, 14:15
  2. Χωρισμος
    By kathrin123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 18-08-2017, 02:12
  3. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 02-12-2013, 15:23
  4. χωρισμος
    By eleni 99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-2013, 16:50
  5. Χωρισμός
    By deladrian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 17-05-2013, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •