Ιδψ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Ιδψ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15

    Ιδψ

    Έχει κάποιος ιδψ με σεξουαλικού περιεχομένου;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Η απάντηση με παράθεση τι σημαίνει γιατί είναι καινούργια στο φόρουμ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Απάντηση με παράθεση σημαίνει ότι στο κείμενο της απάντησής σου θα παρατίθεται το κείμενο αυτού που απαντάς.

    Τί εννοείς με σεξουαλικού περιεχομένου; Δώσε μας ένα παράδειγμα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Απάντηση με παράθεση σημαίνει ότι στο κείμενο της απάντησής σου θα παρατίθεται το κείμενο αυτού που απαντάς.

    Τί εννοείς με σεξουαλικού περιεχομένου; Δώσε μας ένα παράδειγμα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Bella View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
    Εσύ από τι ταλαιπώρησε ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Είμαι διπολικός με περιοδικές ψυχώσεις που καταλήγω σε κλινικές. Είναι μια στενόχωρη ιστορία. Ξεκίνησαν όλα από ένα ατύχημα με μοτοσυκλέτα σε ηλικία 21 ετών όπου χτύπησα στο κεφάλι (χωρίς κράνος) και έπαθα ολική αμνησία. Μετά εξελίχθηκε σε υποκειμενικό σύνδρομο και 24 ετών είχα την πρώτη κρίση μανίας με ψύχωση και ζήτησα τη βοήθεια ψυχιάτρου. Αυτός μου έδωσε πολύ βαριά ψυχοφάρμακα και υπέφερα πολύ από τις παρενέργειες. Τον έδιωξα μετά από ένα χρόνο θεραπείας και σταμάτησα τα φάρμακα. Σαν αποτέλεσμα υποτροπίασα και ακολούθησε αναγκαστική είσοδος σε κλινική για ένα μήνα. Ο θυμός μου για την αναγκαστική έγκλιση είναι πολύ μεγάλος.

    Από τότε η ιστορία μου είναι συνεχής προσπάθεια να σταματήσω τα φάρμακα και συνολικά 4 εισαγωγές σε κλινικές όλες υποχρεωτικά. Ακόμα και στη Γερμανία που είχα καταφύγει, με έκλεισαν σε νοσοκομείο. Εκεί όμως πέρασα πολύ καλά. Από τότε παρακολουθούμαι από ψυχίατρο, παίρνω και τα φάρμακά μου και είμαι καλύτερα.
    Μάλλον τα έχω συνηθίσει πλέον ή είναι τα φάρμακα χωρίς πολλές παρενέργειες, μόνο λίγο παρκινσονισμός.

    Σε γενικές γραμμές καλά περνάω, αν εξαιρέσεις το οικονομικό που τα βγάζω πέρα δύσκολα.

    Έχω αφήσει την Αθήνα που μου έδινε στα νεύρα και έχω μετακομίσει στο νησί του Αγίου Γερασίμου, του Αγίου των τρελών, την Κεφαλλονιά, με τη μητέρα μου που κατάγεται από δω και πάντα ήθελε να φύγει από την Αθήνα και να επιστρέψει στο νησί της. Εδώ η ποιότητα ζωής είναι καλύτερη και ησυχάζει η ψυχή σου, από την όμορφη φύση και την ησυχία. Οι άνθρωποι εδώ είναι καλοί, ο καθένας με την κουρλαμάδα του, βεβαίως, αλλά ανέχονται ο ένας την ιδιαιτερότητα του άλλου με συμπόνια και συμπάθεια. Δεν υπάρχει μια οικογένεια στην Κεφαλλονιά χωρίς ένα προβληματικό μέλος. Πάρα πολλοί έχουν φύγει στην Αμερική και την Αυστραλία και την Γερμανία και έρχονται το καλοκαίρι.

    Τώρα έχω τις γατούλες μου για παρέα και ευχαριστιέμαι με όσα έχω! Έχω τα φάρμακά μου και την υποστήριξη από ψυχίατρο και κοινωνικό λειτουργό του δημοσίου. Νιώθω καλά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •