Effexor - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 120 of 120

Thread: Effexor

  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Έχεις κάνει ψυχανάλυση?
    Μιλάς για μια κατάσταση που υπήρχε από παλιά άρα οι ρίζες τις ειναι κάπου εκεί και τώρα πλέον έχει χειροτερεψει.
    Το να στέκεσαι στο σήμερα σίγουρα ότι και να κάνεις θα ειβαι ένα μπάλωμα εφόσον για εσένα είναι ξεκάθαρο πλέον ότι το έχεις πολλά χρόνια
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #107
    Mου είχε παρουσιαστεί αυτό όταν πήγα 1η γυμνασίου.. Όταν πήγα για σπουδές στν Πάτρα π φοιτησα εξαφανίστηκε και όταν ήρθα Αθήνα.. Αλλά εμτα άρχισε και παρουσιαζοταν ξαφνικα...αρα ότι αγωγή και να πάρω θα ζω με αυτό..;;; δν θα γίνω ποτέ καλά.;;

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Mου είχε παρουσιαστεί αυτό όταν πήγα 1η γυμνασίου.. Όταν πήγα για σπουδές στν Πάτρα π φοιτησα εξαφανίστηκε και όταν ήρθα Αθήνα.. Αλλά εμτα άρχισε και παρουσιαζοταν ξαφνικα...αρα ότι αγωγή και να πάρω θα ζω με αυτό..;;; δν θα γίνω ποτέ καλά.;;
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

    Συγνωμη για την καθυστέρηση να απαντήσω αλλά είναι μια εξεταστική σε εξέλιξη και έχω πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα..

    Λοιπόν κανένας καταρχήν δεν μπορεί να σου πει ότι ακόμα και με αγωγή θα ζεις μια ζωη με αυτό..
    Ούτε και ο ίδιος ο γιατρός γιατί πολύ απλά αν εσύ το δεις διαφορετικά όλο αυτό ,πείσμωσεις και ακόμα και με το ζόρι πας ενάντια του και το φέρεις στα μέτρα σου σε βαθμό που να μην σε επηρεάζει στην καθημερινότητα σου νομίζεις ότι θα είναι μόνο αποτέλεσμα της αγωγής σου ή της δικής σου αποφασιστικοτητας και δύναμης?

    Μπορείς να διακρίνεις-καταλάβεις γιατί τα χρόνια που ήσουν στην Πάτρα είχες καταφέρει και το είχες κοιμησει όλο αυτό και ζούσες κανονικότατα?
    Τι είναι αυτό που τωρα δεν έχεις ή άλλαξε και βρηκε πεδίο και ξαναβγήκε στην επιφάνεια ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Παρατηρω τους τελευταιους 3 μηνες που συνεχιζω να παιρνω βενλαφαξινη,οτι θελω να κοιμαμαι αρκετα περισσοτερο,με αποτελεσμα να εχω βαρυ κεφαλι,μειωμενη ορεξη/διαθεση για εξοδο,απλα να καθομαι σε ενα καναπε και να νιωθω κουρασμενος παρα τις πολλες ωρες υπνου.Ειπα στον ψυχιατρο μου,να προσπαθησω μετα απο 2 μηνες να μειωσω το φαρμακο και σιγα σιγα να το σταματησω,θελω να σταματησω την αγωγη καθως συμπληρωνω 1 χρονο,οπως λεει το πρωτοκολο τυπικα.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Γνωριζει κανεις,τι παρενεργιες εμφανιζονται οταν αρχιζουμε να σταματαμε σταδιακα την θεραπεια και να μειωνουμε τη δοση,ποσο καιρο μπορει να κρατησουν αυτα τα συμπτωματα και πως τα αντιμετωπιζουμε? Θα το συζητησω και με τον ψυχιατρο μου σε λιγο καιρο,απλα θελω μια γνωμη και απο οσους το εχουν περασει αυτο το σταδιο,επισης υπαρχει καποιο αισθημα εξαρτησης απο τον οργανισμο?

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Συζητησα με τον ψυχιατρο μου και μετα απο 1 χρονο και κατι,που δοκιμασαμε seroxat,velept,effexor,των 75mg,αποφασισε οτι μπορω να μειωσω την δοση σε 1 χαπι την ημερα και μετα απο 3 μηνες περιπου να σταματησω τα αντικαταθληπτικα για να βγω ομαλα πλεον απο αυτα,καθως πετυχαν το σκοπο τους,να ελαττωσουν την γενικευμενη αγχωδη διαταραχη που ενιωθα τον προηγουμενο χρονο,ως αποτελεσμα πιεστικων καταστασεων στο εργασιακο περιβαλλον,σε συνδιασμο με κορονομεντρα,λοκνταουν,κλε ισουρα,ελλειψη φιλων κλπ.Ελπιζω να αρχισω να βγαινω απο το ψυχολογικο τελμα/απελπησια,τα αντικαταθληπτικα αργησαν τουλαχιστον 6-7 μηνες για να νιωσω πραγματικα καποια εξισσοροπηση,σε σημειο που ειχα απελπιστει οτι περισσοτερο κακο μου κανουν(προσθετο βαρος) παρα με βοηθανε.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    οχι καμια σχεση..... αυτο σου λεω ειναι κορυφη!!!!!!!!!!!!!!!
    εσυ που λες στους αλλους να παρουν χαπια εχεις παρει ποτε??ηρεμα ρωταω

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    εσυ που λες στους αλλους να παρουν χαπια εχεις παρει ποτε??ηρεμα ρωταω
    Το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό, γιατί έχω ένα σωρό θαυμαστικά...Εύχομαι να μην τα είχα ξεκινήσει ποτέ.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό, γιατί έχω ένα σωρό θαυμαστικά...Εύχομαι να μην τα είχα ξεκινήσει ποτέ.
    ο αλλος ομως πηγε και το πηρε...και σε πιστεψε....μηπως να του το λεγες???κ υπαρχει κ ενας αλλος εδω μεσα που λεει οτι τα αντικαταθλιπτικα δεν εχουν παρενεργειες....το εχετε τερματισει πραγματικα....

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Προφανώς και να μην το έλεγα εγώ, θα το δοκίμαζε. Οταν ψάχνεις διακαώς την λύση στα χάπια δεν είναι εύκολο να κάνεις τον άλλο να πιστει ότι μήπως δεν αξίζει να τα δοκιμασει
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    ο αλλος ομως πηγε και το πηρε...και σε πιστεψε....μηπως να του το λεγες???κ υπαρχει κ ενας αλλος εδω μεσα που λεει οτι τα αντικαταθλιπτικα δεν εχουν παρενεργειες....το εχετε τερματισει πραγματικα....

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Προφανώς και να μην το έλεγα εγώ, θα το δοκίμαζε. Οταν ψάχνεις διακαώς την λύση στα χάπια δεν είναι εύκολο να κάνεις τον άλλο να πιστει ότι μήπως δεν αξίζει να τα δοκιμασει
    να ναι καλα η διαχειριση που σας αφηνει και τα λετε αυτα και κοροιδευετε και ειρωνευεστε και λετε τα ψεμματα σας και κανετε την πλακα σας εδω..και ριχνει μπαν σε μενα επειδη τολμησα να της θιξω την...pfizer και τα χαπια της.εχεις παρει αντικαταθλιπτικα ποτε;εχεις βρεθει ποτε σε κατασταση μειζονος καταθλιψης;για να ξερεις αν ο αλλος στραφηκε στα χαπια ;

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    να ναι καλα η διαχειριση που σας αφηνει και τα λετε αυτα και κοροιδευετε και ειρωνευεστε και λετε τα ψεμματα σας και κανετε την πλακα σας εδω..και ριχνει μπαν σε μενα επειδη τολμησα να της θιξω την...pfizer και τα χαπια της.εχεις παρει αντικαταθλιπτικα ποτε;εχεις βρεθει ποτε σε κατασταση μειζονος καταθλιψης;για να ξερεις αν ο αλλος στραφηκε στα χαπια ;
    και εμενα με εκανε ban η διαχειριση,και ξερεις γιατι? γιατι σε ατομα που ξεκινουσαν αντικαταθλιπτικα τους ελεγα να ψαχτουν καπου αλλου πρωτα και μετα να ερθους στα αντικαταθλιτπικα... ειχα πανω απο ενα χρονο που δεν γυριζα πισω γιατι κρατουσα τον χρονο για μενα απο να τον δαπαναω εδω να διαβαζω και να απανταω σε μηνυματα... γυρισα γιατι εψαχνα καποια ατομα που μιλουσαμε πολυ συχνα...

    και εχω απαντησει και αλλη φορα σε αυτο το ερωτημα σου, ναι εχω παρει αντικαταθλιπτικα και συνεχιζω να τα παιρνω ακομα με βαρια θλιψη το ανακοινωνω πως ναι.... εχω παρει ολα τα αντικαταθλιπτικα και εχω κανει φοβερη προσπαθεια για να τα διακοψω... αλλα η προσπαθεια ηταν ακαρπη.... ΧΑΡΗ ΣΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ , εχω παρει και εγω πολλα κιλα, με αποτελεσμα να εχω αρχισει να παιρνω και αλλους ειδους φαρμακα που δινονται κυριως σε υπερβαρους.. διαβητη, χοληστερινη κτλ...οποτε λες να καμαρωνω? μια δεκαετια με αντικαταθλιπτικα???

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    και εμενα με εκανε ban η διαχειριση,και ξερεις γιατι? γιατι σε ατομα που ξεκινουσαν αντικαταθλιπτικα τους ελεγα να ψαχτουν καπου αλλου πρωτα και μετα να ερθους στα αντικαταθλιτπικα... ειχα πανω απο ενα χρονο που δεν γυριζα πισω γιατι κρατουσα τον χρονο για μενα απο να τον δαπαναω εδω να διαβαζω και να απανταω σε μηνυματα... γυρισα γιατι εψαχνα καποια ατομα που μιλουσαμε πολυ συχνα...

    και εχω απαντησει και αλλη φορα σε αυτο το ερωτημα σου, ναι εχω παρει αντικαταθλιπτικα και συνεχιζω να τα παιρνω ακομα με βαρια θλιψη το ανακοινωνω πως ναι.... εχω παρει ολα τα αντικαταθλιπτικα και εχω κανει φοβερη προσπαθεια για να τα διακοψω... αλλα η προσπαθεια ηταν ακαρπη.... ΧΑΡΗ ΣΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ , εχω παρει και εγω πολλα κιλα, με αποτελεσμα να εχω αρχισει να παιρνω και αλλους ειδους φαρμακα που δινονται κυριως σε υπερβαρους.. διαβητη, χοληστερινη κτλ...οποτε λες να καμαρωνω? μια δεκαετια με αντικαταθλιπτικα???
    σε καταλαβαινω εχεις δικιο και εγω ειμαι στην ιδια κατασταση εχω παρει 20 κιλα απτα χαπια απτο πουθενα και δεν ξερω αν θα τα κοψω ποτε διοτι πλεον δεν γινεται και δεν ξερω αν μπορω.τοτε λοιπον συμφωνουμε ολοι οτι τα αντικαταθλιπτικα δεν κανουν τιποτα παρα μονο μας κανουν χειροτερα.οποτε ποιος ο λογος να τα παιρνουμε;για να κονομαει η pfizer και η καθε φαρμακευτικη.και αυτα δεν τα λεω εγω εχει βγει επισημη μελετη οτι τα αντικαταθλιπτικα στο 80% ειναι αχρηστα πλεον.η μελετη ειναι του κ ιωαννιδη του στανφορντ.

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Γιατί φίλε οι φάρμακοβιομηχανίες έχτισαν τόσα χρόνια ένα γερό παιχνίδι με γιατρούς με το εγχειρίδιο dsm με τις ψυχικές παθήσεις και πλέον έχουν το δικό τους μερίδιο από τα κέρδη που απολαμβάνουν...

    Όταν δωροδοκουσαν γιατρούς για να πείσουν τον ασθενή πελάτη να πάρει αυτο το σκευάσμα για αυτό το προβλημα, όταν δωροδοκουσαν τις επιτροπές για την έγκριση κυκλοφορίας του σκευάσματος, όπως όταν κανένα έλειπες μελέτες για αποτελεσματικότητα ενός σκευάσματος.
    Όταν όλα αυτά χτίστηκαν με χρήμα για να αποφέρουν ακόμη περισσότερο χρήμα.

    Πλέον δεν μπορείς να τις πετάξεις από τον χώρο, όσες κίτρινες κάρτες και να βγάλεις ή όσοι να διαμαρτυρυθουν τα σκευάσματα δεν θα ανακληθούν...
    Αυτο σημαίνει ότι μια καλά οργανωμένη εκστρατεία... Και φυσικά δεν σταματάει εδώ.!
    Το παιχνίδι με τα κέρδη έχει πάρει και άλλη διάσταση. Με τον κοροδοιο. Πως θα βγάλουμε χρήμα ξανά; θα πείσουμε για μια πολύ επικυνδινη ασθένεια, τρομερά μεταδοτικη και η σωτηρία το εμβόλιο. Το εμβόλιο που δεν θα είναι μόνο θα δόση αλλά πολλές για ακόμη πιο πολλά κέρδη.. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Και ο κόσμος κοιμάται, βλέπει τις ειδήσεις και τρομοκρατείται

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Γιατί φίλε οι φάρμακοβιομηχανίες έχτισαν τόσα χρόνια ένα γερό παιχνίδι με γιατρούς με το εγχειρίδιο dsm με τις ψυχικές παθήσεις και πλέον έχουν το δικό τους μερίδιο από τα κέρδη που απολαμβάνουν...

    Όταν δωροδοκουσαν γιατρούς για να πείσουν τον ασθενή πελάτη να πάρει αυτο το σκευάσμα για αυτό το προβλημα, όταν δωροδοκουσαν τις επιτροπές για την έγκριση κυκλοφορίας του σκευάσματος, όπως όταν κανένα έλειπες μελέτες για αποτελεσματικότητα ενός σκευάσματος.
    Όταν όλα αυτά χτίστηκαν με χρήμα για να αποφέρουν ακόμη περισσότερο χρήμα.

    Πλέον δεν μπορείς να τις πετάξεις από τον χώρο, όσες κίτρινες κάρτες και να βγάλεις ή όσοι να διαμαρτυρυθουν τα σκευάσματα δεν θα ανακληθούν...
    Αυτο σημαίνει ότι μια καλά οργανωμένη εκστρατεία... Και φυσικά δεν σταματάει εδώ.!
    Το παιχνίδι με τα κέρδη έχει πάρει και άλλη διάσταση. Με τον κοροδοιο. Πως θα βγάλουμε χρήμα ξανά; θα πείσουμε για μια πολύ επικυνδινη ασθένεια, τρομερά μεταδοτικη και η σωτηρία το εμβόλιο. Το εμβόλιο που δεν θα είναι μόνο θα δόση αλλά πολλές για ακόμη πιο πολλά κέρδη.. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Και ο κόσμος κοιμάται, βλέπει τις ειδήσεις και τρομοκρατείται
    συμφωνω σε ολα.20.000 θανατοι απο το εμβολιο μονο της pfizer για να μην αναφερουμε και τους αλλους.επισης μην αναφερουμε και το τι ασθενιες τι διαβητη τι χοληστερολες και τι εγκεφαλικα προκαλουν τα αντικαταθλιπτικα σε οσους τα χρησιμοποιουν για πολλα χρονια.ολα αυτα ειναι ψιλα γραμματα για τον ελληνα.οι περισσοτεροι νομιζουν οτι θα παρουν αντικαταθλιπτικο και τελειωσε θα ειναι θαυαμτουργο.ψαξτε μονοι σας και το λεω σε ολους εδω μεσα να δειτε οτι τα αντικαταθλιπτικα ειναι τελειως αναποτελεσματικα με επισημες μελετες και ειναι αχρειαστα στο 90% των περιπτωσεων απο τον ιωαννιδη του στανφορντ απλα gogglαρετε.και ψατε να δειτε τι καναν μακροπροθεσμα τα αντικαταθλιπτικα σε ορισμενες περιπτωσεις.επισης οταν τολμησα να θιξω την pfizer εδω στο φορουμ εφαγα αμεσως προειδοποιηση...συμπτωση;δε ν νομιζω.ποιες κιτρινες καρτες εδω ειπα για κιτρινες καρτες και πεσαν να με φανε μου ειπαν οτι διαταρασσω κ ολας την ησυχια του φορουμ...καλοφαγωτα λοιπον στις εταιρειες και σε εμας τους χαζους που τις ταιζουμε και θα τις ταιζουμε για παντα.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 19:34
  2. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  3. effexor xr 37.5 mg
    By JasonK in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 34
    Last Post: 24-04-2020, 21:01
  4. effexor παρενεργειες
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 12-01-2015, 09:55
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •