Effexor - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 120

Thread: Effexor

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι να μου κανει κλικ? Αυτο δεν ξερω ακομα..ναι και εγω δεν διασκεδαζω το βραδυ οταν βγαινω..και γενικα σε αυτο τ μερος που ειμαι της κερκυρας γινεται χαμος απο τουριστες..και δεν ξερω αν ειναι καλο για μενα εδω τοσο πανικος και χαμος..μηπως λεω να γυρισω στα μερη μου να εχω ηρεμια..επισης θα δουλευω μαλλον βραδυ δλδ μεχρι το ξημερωμα το πρωι και δεν ξερω αν μ κανει καλο ολο αυτο...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όπου και να πας το θέμα είναι πως οργανώνεις την καθημερινότητά σου. Το πρωί οι περισσότεροι τουρίστες που έρχονται για ξενύχτι κοιμούνται, ειδικά αν είσαι Σιδάρι, Κάβο κτλ. Θα δεις ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο του μέρους αν βγαίνεις πρωί για καμια βόλτα. Αν θυμάμαι καλά θα δούλευες 12 με 12, δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425

    Post

    Η βενλαφαξινη απο το effexor με εχει βοηθησει ως καποιο βαθμο,περισσοτερο απο το ασταθες για την περιπτωση μου solben/seroxat,δυο μερες ομως που ξεμεινα γιατι δεν προλαβα να παω να γραψω συνταγη,επειδη εγινε αποτομη διακοπη,ειχα λιγο σαν ζαλη, αισθανομουν και κακη διαθεση,αισθημα ανημποριας και απελπισιας.Μολις ξαναπηρα,ισορροπησαν τα πραγματα καπως.Τα 75mg ειναι οσο τοσο,δεν μου δωσει ο ψυχιατρος ακομη μεγαλυτερη δοση,οποτε βολευομαι με τo 75αρι.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Δεν μπορούσες να ζητήσεις από το φαρμακείο να σου δώσει μέχρι να γράψεις συνταγή; Κρίμα να ξεμενεις έτσι. Για αγχωδη κατάθλιψη το παίρνεις;

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δεν μπορούσες να ζητήσεις από το φαρμακείο να σου δώσει μέχρι να γράψεις συνταγή; Κρίμα να ξεμενεις έτσι. Για αγχωδη κατάθλιψη το παίρνεις;
    Για γενικευμενη αγχωδης διαταραχη και καταθλιψη βεβαιως,δεν εχω συμπληρωσει ουτε ενα χρονο αγωγης.

  6. #81
    Παιδιά άποψη για εφεξολ;; έχουν παρενέργειες;; θα το πάρω για 1η φορά

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    ναι εχει δεν στις αρριθμω για να μην τρομαξεις απο τον καταλογο

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ανω των 100mg φερνει τρομερη δυσκοιλιοτητα , τοχω συζητησει και με αλλο μελος , τα ιδια μουπε , αλλα ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα .......effexor το λενε .....

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Παιδιά άποψη για εφεξολ;; έχουν παρενέργειες;; θα το πάρω για 1η φορά
    Καλημερα!

    Μακραν το καλυτερο νεας γενιας με πολυ λιγοτερες παρενεργειες απο πολλα αλλα .
    Αν στο εχει συστήσει ο γιατρος σου να τον εμπιστευτεις γιατι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα να το ξερεις !
    Ολες οι παρενεργειες ειναι αρχικα εντονες αλλα μετα σταδιακα απαλείφονται αρκει να ακολουθεις και την αναλογη διατροφη βεβαια !

    Καλη δυναμη και ευχομαι να σε βοηθησουν ,μην βιαστεις ομως να δωσεις χρονο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #85
    Μακάρι να με βοηθήσουν... Αν και διάβασα τις παρενεργεις και φοβάμαι αλλά μακάρι να βρω όφελος.. Εσείς όταν το πήρατε τι είχατε;;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Μακάρι να με βοηθήσουν... Αν και διάβασα τις παρενεργεις και φοβάμαι αλλά μακάρι να βρω όφελος.. Εσείς όταν το πήρατε τι είχατε;;
    Έπαιρνα και εγώ των 75 για αρκετούς μήνες απλά το άλλαξα γιατί δεν με έπιανε
    Δεν είχα καθόλου παρενέργειες και με πήγε αρκετά καλά για αρκετό καιρο

  12. #87
    Να σε ρωτήσω κάτι, με τις εφεξορ είχες απάθεια; δηλαδή νιώθω ότι δεν έχω κανένα συναίσθημα.. Ούτε χαράς ούτε θλίψης... Έχω σταματήσει να γελάω με τν ψυχή και να κλαίω με το παραμικρό όπως έκανα πριν.. Νιώθω λες και δν έχω ποια αισθήματα.. Τώρα νιώθω πίεση από τν μακροχρόνια σχέση που έχω και μια λέω να χωρίσω μια όχι και αυτό με έχει καταλάβει ακόμα περισσότερο..

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Να σε ρωτήσω κάτι, με τις εφεξορ είχες απάθεια; δηλαδή νιώθω ότι δεν έχω κανένα συναίσθημα.. Ούτε χαράς ούτε θλίψης... Έχω σταματήσει να γελάω με τν ψυχή και να κλαίω με το παραμικρό όπως έκανα πριν.. Νιώθω λες και δν έχω ποια αισθήματα.. ..
    αυτο προκαλουν τα αντικαταθλιπτικα , τουλαχιστον τα ssri ' s και τα ssrni's , συν οτι το εφεξορ προκαλει τρομερη δυσκοιλιοτητα σε δοσεις ανω των 100mg ( τις συνιστωμενες για ναχει και νοραδρενιλικη δραση ) , που δεν παλευεται ............δεν υπαρχει αντικαταθλιπτικο που να σε κανει αυτο που λεει η λεξη , χαρουμενο ας πουμε , σου αφαιρει τα συναισθηματα και τα δυσαρεστα και τα ευχαριστα , απαθεια προκαλουν .......

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Να σε ρωτήσω κάτι, με τις εφεξορ είχες απάθεια; δηλαδή νιώθω ότι δεν έχω κανένα συναίσθημα.. Ούτε χαράς ούτε θλίψης... Έχω σταματήσει να γελάω με τν ψυχή και να κλαίω με το παραμικρό όπως έκανα πριν.. Νιώθω λες και δν έχω ποια αισθήματα.. Τώρα νιώθω πίεση από τν μακροχρόνια σχέση που έχω και μια λέω να χωρίσω μια όχι και αυτό με έχει καταλάβει ακόμα περισσότερο..
    Η απάθεια ειναι στάδιο της κατάστασης που περνάει ένας ανθρωπος όταν έχει μπει σε αυτό τον δρόμο.
    Μπορείς να πεις ότι ειναι και παρενέργεια από τα χάπια αλλά όχι μόνο από την κάθε αυτού αγωγή.
    Το έχουν παρατηρήσει και άλλοι οι οποίοι είναι σε διαφορετική αγωγή.

    Το χάπι κάνει την δική του δουλειά και σίγουρα είναι ένα από τα καλύτερα στην κατηγορία του σύμφωνα πάντα με τους ανθρώπους που συζητώ και είναι σε αυτή την αγωγή.
    Από εκεί και πέρα είναι και στο χέρι το δικό σου .
    Παιρνας μια φάση που έχει πολυ συναισθηνατικη και ψυχολογική πίεση.
    Το χάπι δεν θα σου δείξει τον τρόπο που θα διαχειριστεις τα οποία συναίσθημα σου εμφανίζονται που μπορεί να ειναι και αποτέλεσμα της καταστάσεις και όχι της αγωγής.

    Εστιασου καλύτερα στην σχέση σου κάνε αυτό που θέλεις και μην πιεζεσαι και ξέχνα το χάπι...Αυτό θα κάνει την δουλειά του εκεί που πρέπει!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #90
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Νιώθω εγκλωβισμένη.. Ότι και αν κανω είμαι ακεφη.. Δν έχω όρεξη για τίποτα.. Τα εφεξορ ξέρεις πόσο καιρό θέλουν για να δρασουν; έχω πολύ έντονη απάθεια.. Σα να μην έχω συναισθήματα πια..σαν να μην έχει νόημα η ζωή μου πλεον..πριν ήμουν πολύ δραστήρια.. Παίρνω εφεξορ εδώ και 1 μήνα και μινιτραν εδώ και 2 μήνες..

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 20:34
  2. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 08:27
  3. effexor xr 37.5 mg
    By JasonK in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 34
    Last Post: 24-04-2020, 22:01
  4. effexor παρενεργειες
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 12-01-2015, 10:55
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 06:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •