Εχω ολικη διαταραχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Εχω ολικη διαταραχη

    Καλησπερα σας,καλο απογευμα!Ειμαι αρκετα μπερδεμενος εδω και καιρο οπως εχω γραψει και σε παλιοτερα threads.Ξεκινισε απο κρισεις πανικου,με εποιανε στον υπνο μου μια δυσπνια,σηξωνομουν καθε βραδυ και δεν μπορουσα να αναπνευσω νομιζα πως πεθενα..ολο αυτο γιατι πιστευω πως θελω να κανω κακο στην οικογενεια μου..αυτο ειναι πολυ βαθια μεσα μου και ισως δικαιολογιμενα γιατι ζω σε μια προβληματικη οικογενεια με πολλα χρεη και πολλες διαταραχες γενικα λογω του οικονομικου και γενικα απο τισ τρελες των γωνιον μου..Αυτο εχει συνεχιστει και εχουν μπει και αλλα προβληματα στην μεση οπως η διαταραχη σεξουαλικης ταυτότητας..Σκευτομαι επιμονα εναν ανθρωπω και αλλους τιχαιους σαν να ειμαι gay ενω δεν φτιαχνομαι με αυτην την νοοτροπια δεν θα ηθελα δηκαδη να κανω κατι με αντρα απλα το φανταζομαι...ακολιυθω μια αγωγη απο ψυχιατρο του ικα μαζι με ολα αυτα εχω ανεβει και στα κιλα μου και ολο αυτο μου εχει ριξει την αυτοπεποιθηση στο 0 ...δεν με βοηθαει κανεις σε ολο αυτο και σημερα εχω καταλαβει πως ειμαι μονος μου σε ολο αυτο και δεν ξερω τι να κανω ετσι μου ερχετε να παω σε ψυχιατρειο μπας και βρω εκει ανθρωπους να συνομιλω και ιατρους να με περιθαλπτουν καθημερινα..δεν ξερω τι να κανω..καθε απαντηση σας θα μου εδινε κουραγιο και τροπους αντιμετωπισεις ολων αυτων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ειμαι σε αδιεξοδο δεν ξερω πως να συμπεριφερθω σε ολα αυτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Κανω αγωγες και δεν με οφελουν για ολα αυτα που εχω..εχω ανεβασει και 20 κιλα παρα πανω δεν ξερω τι να πω και τι να κανω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    πρεπει να βρεις κατι να σε χαλαρωνη και να παιρνεις δυναμη απο αυτο...... στη ζωη εισαι μονος σου. πρεπει να τακτοποιησης τη ζωη σου, θα ξυπνας θα κανεις μια δουλεια οτι και να ναι αυτο, απο εργασια μεχρι να βγαλης τη σχολη σου, μετα θα πηγαινεις σπιτι θα χαλαρωνης... θα βρισκεις χρονο να κανεις γυμναστικη, βαρη, χορο, τριαθλο οτι σου αρεσει αλλα να προπονης το σωμα, και μετα θα πρεπει να βρισκεσαι με φιλους να κοινωνικοποιησε
    αν αυτο σου γινει ρουτινα σιγα σιγα θα φυγουν τα ψυχολογικα και θα εισαι μια χαρα........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    αλλα προβληματα στην μεση οπως η διαταραχη σεξουαλικης ταυτότητας..Σκευτομαι επιμονα εναν ανθρωπω και αλλους τιχαιους σαν να ειμαι gay ενω δεν φτιαχνομαι με αυτην την νοοτροπια δεν θα ηθελα δηκαδη να κανω κατι με αντρα απλα το φανταζομαι...
    δεν ειναι διαταραχη να εισαι ομοφυλοφιλος

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Δεν έχετε περάσει πόλεμο γι'αυτό στον πόλεμο περνάνε τα ψυχολογικά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Με κατακλιζουν ολα αυτα και παρατηρω πως η φαρμακοθεραπεια ειναι κατι ανουσιο πρως εμε.pavlosla ευχαριστω για τις συμβουλες σου ...για την ωρα νιωθω μεγαλη δυσφορια απο ολα αυτα....δεν ξερω πως θα ξεσπασουν κ να φυγουν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν ειναι διαταραχη να εισαι ομοφυλοφιλος
    Μα δεν φτιαχνομαι με ολη αυτην την φαση που εχω στο μυαλο μου νικο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν ειναι διαταραχη να εισαι ομοφυλοφιλος
    Αλλα ειμαι κολλιμενος οτι ισως θελω αντρες αλλα φτιαχνομαι με γυναικειο πορνο ας πουμε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε ψηλε ειναι αρχη ακομα αυτο που λεει ο παυλοσ φτιαχνεισ μια ρουτινα την ακολουθεισ κ σιγα σιγα γινεσαι καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ετσι λετε ρε μαγκες;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Για να το λενε δυο κατι ξερουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Αλλες γνωμες σας παρακαλω..θα μου ηταν πολυ χρησημες!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να το φιλοσοφήσεις λίγο το θέμα. Δηλαδή μην κάνεις συνεχώς τις ίδιες σκέψεις κι αν τις κάνεις, να προσπαθείς να βρίσκεις λύσεις. Π.χ. να σκέφτεσαι σκηνικά που έχουν γίνει και ότι "αισθάνομαι πίεση από τους γονείς μου, θεωρώ ότι μου φέρθηκαν άσχημα και ότι δεν συνεννοούμαστε, έτσι μου έρχεται να τους πλακώσω στις αφαλιάρες" είναι ένας τρόπος σκέψης που δεν οδηγεί πουθενά. Αν όμως σκέφτεσαι "το οικογενειακό μου περιβάλλον με επιβαρύνει ψυχολογικά, πως θα γίνει να απεξαρτηθώ από αυτό; Ίσως αν πάω να μείνω κάπου μόνος μου να είναι καλύτερα. Και για να πάω να μείνω μόνος μου πρέπει να κάνω αυτό κι αυτό", και έχεις ένα πλάνο και από τις σκέψεις περάσεις στις πράξεις, αν σταδιακά κάνεις βήματα για να καλυτερέψεις την ζωή σου, πολύ απλά αυτή θα καλυτερέψει.

    Γράφεις ότι σου έρχεται να μπεις σε κανένα ψυχιατρείο για να βρεις ανθρώπους να συνομιλείς. Δεν έχεις κάποιους ανθρώπους να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου; Φίλους δεν έχεις; Είναι σημαντικό πέρα από τα φάρμακα, να αναλύεις το πως αισθάνεσαι και τι σου συμβαίνει. Αν έχεις κάποιον να τα συζητάς βοηθάει. Αν δεν το διαχειρίζεσαι αυτή την στιγμή , μήπως πρέπει να κάνεις ψυχανάλυση παράλληλα με την φαρμακευτική αγωγή που παίρνεις;

Similar Threads

  1. ολικη πτυχωση στομαχου
    By τζενη_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 919
    Last Post: 25-06-2019, 07:45
  2. φόβος για ολική νάρκωση
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-2015, 10:00
  3. ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By elizaasian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-2011, 15:10
  4. Ολική Επαναφορά
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 02-06-2009, 14:05
  5. Διαταραχή
    By anonymizer in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-04-2007, 23:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •