Βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Βοηθεια

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7

    Βοηθεια

    Γεια σας παιδια χρειαζομαι βοηθεια...Εδω και και λιγες μερες ξαφνικα οταν πηγαινω τουαλετα κατουραω κανονικα οκ ουτε περισσοτερο ουτε λιγοτερο ,αλλα νιωθω οτι δεν εχω κατουρησει οσο θελω και μετα απο κανα 5 λεπτο-10λεπτο θελω να ξαναπαω τουαλετα...Αυτο με επηρεαζει γιατι οταν βγαινω εξω ψαχνομαι για τουαλετα..Δεν ξερω γιατι εγινε αυτο ετσι ξαφνικα ξερειι κανεις;;Εχω φοβηθει πολυ ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Καταρχάς πρέπει να πας σε έναν ουρολόγο να σε εξετάσει.ο γιατρός θα σε κατευθύνει σε ανάλογες εξετάσεις.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by damien!!! View Post
    Καταρχάς πρέπει να πας σε έναν ουρολόγο να σε εξετάσει.ο γιατρός θα σε κατευθύνει σε ανάλογες εξετάσεις.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ναι απλα το ραντεβου αργει πολυ γιαυτο ρωτησα...16 χρονων ειμαι παρεμπιπτοντως ηταν κιγο ξαφνικο αυτο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by default_guy View Post
    Ναι απλα το ραντεβου αργει πολυ γιαυτο ρωτησα...16 χρονων ειμαι παρεμπιπτοντως ηταν κιγο ξαφνικο αυτο
    Γιατί δεν πας σε κάποιο νοσοκομείο στα εξωτερικά ιατρεία αφού νιώθεις δυσφορία με όλη αυτή την κατάσταση;

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by default_guy View Post
    Ναι απλα το ραντεβου αργει πολυ γιαυτο ρωτησα...16 χρονων ειμαι παρεμπιπτοντως ηταν κιγο ξαφνικο αυτο
    Γειά σου,
    Στα 16 σου και με αυτό που περιγράφεις, είναι απίθανο να έχεις κάποιο ουρολογικο πρόβλημα!
    Πρέπει να γνωρίζεις ότι το άδειασμα της κύστης, όσο και να μας φαίνεται απλό, είναι αποτέλεσμα μιας περίπλοκης νευρομυικης διαδικασας όπου συμμετέχει ελέγχεται από το κεντρικό νευρικό σύστημα.
    Εάν αυτό βρίσκεται σε διέγερση διότι απασχολείται ο εγκέφαλος από σκέψεις ανησυχίες κλπ, μπορεί καλιστα να προκαλέσει το πρόβλημα σου.
    Καλή πρόοδο στη ζωή σου, και να απασχολεί σαι με ευχάριστα και δημιουργικά πράγματα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Γειά σου,
    Στα 16 σου και με αυτό που περιγράφεις, είναι απίθανο να έχεις κάποιο ουρολογικο πρόβλημα!
    Πρέπει να γνωρίζεις ότι το άδειασμα της κύστης, όσο και να μας φαίνεται απλό, είναι αποτέλεσμα μιας περίπλοκης νευρομυικης διαδικασας όπου συμμετέχει ελέγχεται από το κεντρικό νευρικό σύστημα.
    Εάν αυτό βρίσκεται σε διέγερση διότι απασχολείται ο εγκέφαλος από σκέψεις ανησυχίες κλπ, μπορεί καλιστα να προκαλέσει το πρόβλημα σου.
    Καλή πρόοδο στη ζωή σου, και να απασχολεί σαι με ευχάριστα και δημιουργικά πράγματα.
    Καλησπερα φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Δεν νομιζω να ειναι απτο μυαλο μου,γιατι κατουριεμαι πολυ ιδιαιτερα αν περασει πανω απο μιση ωρα..Απλα οι γονεις μου μου λενε να μην παω στον γιατρο θα περασει κλπ και εχω φτασει βδομαδα...Αναρωτιεμαι ομως μηοως το προβλημα το εχει προκαλεσει ο υπερβοκικος αυνανισμος γιατι ντρεπομαι που το λεω αλλα αυνανιζομαι υπερβολικα πολυ..Επισης περνω και κατι χαπια αλλα δεν νομιζω να εχουν προκαλεσει τπτ αυτα...Δεν ξερω τωρα μηπως εχω κανα μικροβιο στον προστατη και να μ..νιωθω δλδ οταν κατουραω οτι δεν εχω κατουρησει φυλλ οσο θελω και μετα απο λιγο ξανα και ξανα τουαλετα...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by default_guy View Post
    Καλησπερα φιλε μου και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Δεν νομιζω να ειναι απτο μυαλο μου,γιατι κατουριεμαι πολυ ιδιαιτερα αν περασει πανω απο μιση ωρα..Απλα οι γονεις μου μου λενε να μην παω στον γιατρο θα περασει κλπ και εχω φτασει βδομαδα...Αναρωτιεμαι ομως μηοως το προβλημα το εχει προκαλεσει ο υπερβοκικος αυνανισμος γιατι ντρεπομαι που το λεω αλλα αυνανιζομαι υπερβολικα πολυ..Επισης περνω και κατι χαπια αλλα δεν νομιζω να εχουν προκαλεσει τπτ αυτα...Δεν ξερω τωρα μηπως εχω κανα μικροβιο στον προστατη και να μ..νιωθω δλδ οταν κατουραω οτι δεν εχω κατουρησει φυλλ οσο θελω και μετα απο λιγο ξανα και ξανα τουαλετα...
    εχω σταματησει ομως να αυγανιζομαι εδω και κανα 3μερο μπας και περασει αλλα δεν βλεπω φως

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Την εκανεσ λαστιχο τη μαλαπερδα σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •