Μ ακούει κανεις?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    12

    Μ ακούει κανεις?

    Γεια σας. Ας ειμαι ευγενική. Θα προσπαθήσω γιατι κλαίω. Κλαίω μέρα νύχτα. Παίρνω. Wellbutrin. Ξεκίνησα παλι και ladose. Παίρνω και lexotanil. Ειμαι 38. Σύντροφο δεν εχω. Φίλους δεν εχω. Εχω δουλεια τουλάχιστον. Εχω και προβλημα υγείας. Βαρέθηκα τα πάντα.Τις διαδρομές με το αμάξι. Τη ρουτίνα. Κι όμως μόνο αυτή μου εχει απομείνει. Τρέμω τα Σαββατοκύριακα. Δεν εχω τι να κάνω. Με ποιον. Μοναξιά. Ατελείωτη μοναξιά. Οχι δε θέλω να βρω άλλες δραστηριότητες. Οχτω χρονια εχω κάνει τα πάντα. Οι ζωές όλων γύρω μου προχωρούν. Κι εγω εκει. Στάσιμη. Με χάπια ευτυχίας, ψεύτικης ευτυχίας. Εχω καταθλιψη. Απ την αρρώστια μου. Εχει επηρεάσει την προσωπικότητα μου. Απ τα φάρμακα της αρρώστιας μου. Απ τη στασιμότητα της ζωής. Θεατής στα χρονια μου που περνούν. Μοναξιά. Μοναξιά. Μοναξιά. Βουβαμάρα. Το τηλ δε χτυπάει. Στο σπιτι μου δεν έρχεται κανεις. Ψάχνω και παρακαλάω για μια επικοινωνία, λίγα λεπτά στις ζωές των άλλων. Και ειμαι ο κλόουν που πάντα γελάει αλλα πάντα κλαιει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ετσι ζω κι εγω με τη διαφορα οτι συνιθησα κι οταν μου μιλανε μου κακοφαινετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by tsd View Post
    Μοναξιά. Μοναξιά. Μοναξιά. Βουβαμάρα. Το τηλ δε χτυπάει. Στο σπιτι μου δεν έρχεται κανεις. Ψάχνω και παρακαλάω για μια επικοινωνία, λίγα λεπτά στις ζωές των άλλων.
    Ακούγονται πολύ τραγικά όπως τα παρουσιάζεις. Λες ότι εργάζεσαι άρα, λογικά, έχεις συναδέλφους ή συνεργάτες. Στο χώρο της εργασίας δεν υπάρχει κάποιος/α που να βλέπεις τακτικά και εκτός; Δε γράφεις επίσης τίποτα για την ιστορία σου, πώς έφτασες σ' αυτό το σημείο.

    Είσαι σίγουρη ότι η παρέα κάποιου/ων θα λύσει το πρόβλημά σου; Αν ναι, μπορείς να γράψεις πού μένεις. Ίσως κάποιος από εδώ να ενδιαφερθεί ή να σου προτείνει κάποια διέξοδο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να μιλησουν πρεπει να απαντησουν σε κατι μαλον γιατι μπορει να εχεις στο μυαλο σου καπια ατομα που σκεφτεσαι να τους μιλησεις αλλα να απαντουν ευκολα αλλοι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by tsd View Post
    Γεια σας. Ας ειμαι ευγενική. Θα προσπαθήσω γιατι κλαίω. Κλαίω μέρα νύχτα. Παίρνω. Wellbutrin. Ξεκίνησα παλι και ladose. Παίρνω και lexotanil. Ειμαι 38. Σύντροφο δεν εχω. Φίλους δεν εχω. Εχω δουλεια τουλάχιστον. Εχω και προβλημα υγείας. Βαρέθηκα τα πάντα.Τις διαδρομές με το αμάξι. Τη ρουτίνα. Κι όμως μόνο αυτή μου εχει απομείνει. Τρέμω τα Σαββατοκύριακα. Δεν εχω τι να κάνω. Με ποιον. Μοναξιά. Ατελείωτη μοναξιά. Οχι δε θέλω να βρω άλλες δραστηριότητες. Οχτω χρονια εχω κάνει τα πάντα. Οι ζωές όλων γύρω μου προχωρούν. Κι εγω εκει. Στάσιμη. Με χάπια ευτυχίας, ψεύτικης ευτυχίας. Εχω καταθλιψη. Απ την αρρώστια μου. Εχει επηρεάσει την προσωπικότητα μου. Απ τα φάρμακα της αρρώστιας μου. Απ τη στασιμότητα της ζωής. Θεατής στα χρονια μου που περνούν. Μοναξιά. Μοναξιά. Μοναξιά. Βουβαμάρα. Το τηλ δε χτυπάει. Στο σπιτι μου δεν έρχεται κανεις. Ψάχνω και παρακαλάω για μια επικοινωνία, λίγα λεπτά στις ζωές των άλλων. Και ειμαι ο κλόουν που πάντα γελάει αλλα πάντα κλαιει.
    Tsd τώρα πια δεν είσαι μόνη..έχεις βρει εμάς...ένα σωρό κορίτσια έχει το φόρουμ μπορείς να μιλάς από εδώ και με οποία βλέπεις ότι λίγο πολύ τεριαζεις για παρέα μπορείς να κάνεις πρόταση να βρεθειτε και να βγείτε για καφέ..υπόψη έχει και πολλά αγόρια το φόρουμ...στην πλειοψηφία το φόρουμ.φιλοξενει πολύ καλά παιδιά...μην αγχώνεσαι κοίτα την υγεία σου και από φίλες φίλους άλλο τίποτα να φαν και οι κότες...μπορείς μαζί μας να μιλάς για οποιοδήποτε θέμα σε απασχολεί..
    Φιλιά ερωτικά εργασιακά τα πάντα όλα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Tsd τώρα πια δεν είσαι μόνη..έχεις βρει εμάς...ένα σωρό κορίτσια έχει το φόρουμ μπορείς να μιλάς από εδώ και με οποία βλέπεις ότι λίγο πολύ τεριαζεις για παρέα μπορείς να κάνεις πρόταση να βρεθειτε και να βγείτε για καφέ..υπόψη έχει και πολλά αγόρια το φόρουμ...στην πλειοψηφία το φόρουμ.φιλοξενει πολύ καλά παιδιά...μην αγχώνεσαι κοίτα την υγεία σου και από φίλες φίλους άλλο τίποτα να φαν και οι κότες...μπορείς μαζί μας να μιλάς για οποιοδήποτε θέμα σε απασχολεί..
    Φιλιά ερωτικά εργασιακά τα πάντα όλα..
    Πιστεύω είμαι από τα καλά παιδιά του φόρουμ, εάν θες σου στέλνω σε μήνυμα το ιμειλ μου!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πιστεύω είμαι από τα καλά παιδιά του φόρουμ, εάν θες σου στέλνω σε μήνυμα το ιμειλ μου!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Το εκτιμούσα δεοντος.αλλα καλύτερα στείλε στη θεματοθετρια..νιώθει αφορειτη μοναξιά....εγώ ούτε σιγά άλλος δεν πολύ προλαβαίνω απτά τρεξίματα.
    Αλλιώς θα σου έλεγα στείλε και να κανονίσουμε να βγουμε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Σε οποιαδήποτε απευθύνομαι που νιώθει μοναξιά, για χαλαρή κουβέντα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Σε οποιαδήποτε απευθύνομαι που νιώθει μοναξιά, για χαλαρή κουβέντα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Α συγγνώμη δεν κατάλαβα.και καλά κάνεις και απευθυνεσε...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    12
    Ειμαι απο τους ανθρώπους που δεν το βάζουν κατω και για να επέλθει αυτο το τέλμα σημαίνει ότι εχω προσπαθήσει απο κάθε άποψη. Στη δουλεια μου υπάρχουν άνθρωποι που όμως δεν εχω επαφές μαζι τους εκτός. Έφτασα σε αυτή τη φάση οχι επειδη απομονώθηκα. Το αντίθετο θα έλεγα. Αλλα παρόλη την προσπαθεία δεν έτυχε να δημιουργήσω αληθινές σχέσεις με κανέναν. Άλλαξα και πόλη και ακόμα χειρότερα . Οχι ότι αν ήμουν στην πόλη μου θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by tsd View Post
    Ειμαι απο τους ανθρώπους που δεν το βάζουν κατω και για να επέλθει αυτο το τέλμα σημαίνει ότι εχω προσπαθήσει απο κάθε άποψη. Στη δουλεια μου υπάρχουν άνθρωποι που όμως δεν εχω επαφές μαζι τους εκτός. Έφτασα σε αυτή τη φάση οχι επειδη απομονώθηκα. Το αντίθετο θα έλεγα. Αλλα παρόλη την προσπαθεία δεν έτυχε να δημιουργήσω αληθινές σχέσεις με κανέναν. Άλλαξα και πόλη και ακόμα χειρότερα . Οχι ότι αν ήμουν στην πόλη μου θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.
    Να οριστεί ο ανδρεας86 είναι πρόθυμος να γίνετε φίλοι
    ..ειμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλα παιδιά που θα θέλουν να σε γνωρίσουν...μην το θεωρείς το αδύνατο το θέμα φιλίας ότι είναι κάτι πολύ ακριβω...και απτή δικη μου ζωή έχουν περάσει δεκάδες φίλοι..ξέρεις πόσοι μείνανε???μόνον τρεις...το ότι δεν έτυχε μέχρι σήμερα δεν συνέβη ότι δεν θα τύχει ποτέ...ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ...μόνο λίγη θέληση θέλει..
    Δεν μας είπες είσαι γυναίκα η άνδρας???

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Γεια σου!
    Να σε ρωτήσω..Αυτα τα 8 χρονια που λες οτι εχεις κανει τα παντα, τι ακριβώς εχεις κανει δηλαδη? Γιατί υπάρχουν ορισμένες δραστηριότητες που ευνοουν την γνωριμια με ανθρωπους και αλλες οχι.
    Επισης, εισαι σε μια ηλικια που οπως λες οι περισσοτεροι προχωρουν, κάνουν οικογένεια κλπ γιατι ετσι ειναι χτισμενη η κοινωνια μας. Αν επικεντρωθεις ομως στο να γνωρισεις ανθρώπους που βρισκονται σε παρόμοια φαση με σένα, πιστεύω θα νιωσεις καλύτερα. Υπάρχουν πολλοι που δεν εχουν παντρευτεί ή ειναι χωρισμένοι ή ανθρωποι που εχουν την ιδια αρρωστια με σενα και μπορει να περνάνε τα ίδια βάσανα. Προσπαθησε να βρεις τέτοιους ανθρώπους..Και οσα πράγματα κ αν εχεις κανει, σίγουρα πρπ να κανεις κ αλλες δραστηριοτητες που θα σε φερουν σε επαφη με κοσμο, εφοσον στη δουλεια ειστς συγκεκριμενα ατομα κ οπως λες δσν ταιριαξες με κανεναν

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το αποτελεσμα της καταθλιψης αλλα και αιτια της καταθλιψης ειναι η μοναξια... το θεμα ειναι οτι αφου νιωθεις οτι εχεις αναγκη απο πραγματικη επικοινωνια γιατι τοτε δεν γραφεσαι σε ομαδες με δραστηριοτητες? Θα μπορουσες να οφεληθεις και στην καταθλιψη πολυ αλλα και θα γνωρισεις νεα ατομα που θα μπορεις να συναναστραφεις!! Για παραδειγμα ομαδες εθελοντισμου, ομαδες χορου, κτλ
    Ειναι προτιμοτερο απο το να καθεσαι και να κλαις
    Δουλεια εχεις, αρα θα εχεις και το αναλογο εισοδημα ωστε να μην σε απασχολει το οικονομικο κομματι τοσο! Απλα προχωρα το

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μάτια μου..καλά τα λένε τα παιδιά..προτων τώρα βρήκες εδώ εμασ...να ξέρεις ..λίγο πολύ σχεδόν όλοι μασ εδώ έχουμε περάσει από την δική σου φάση...
    Είναι κάπου κ θέμα τύχης οι σχέσεις που θα σου τύχουν..ποιον θα γνωρίσεις...
    Που θα πας..

    Σε νιώθω γιατί κι εγώ ποτέ δεν είχα πολλούς φίλους..κ όταν είχα συνήθως δεν ήταν ιδιαίτερα εξωστρεφείς...με αποτέλεσμα να μην πολύ βγαίνουμε κλπ ..να μην γνωρίζουμε κόσμο..

    Όσο πεζό..επιφανειακό χαζό η δεν ξέρω τι κ αν σου ακούγεται αυτό που θα σου πω...είναι πως πρώτα απ' όλα η εξάσκηση σε κάνει πρωταθλητη .... Μιλα με όσους περισσότερους ανθρώπους γίνεται..ακόμη κ αν είναι από δεν ξέρω σάιτ γνωριμιών..φεισμπουκ ότι δηποτε... Έτσι κι εσύ θα χαλαρώσεις..κ όλο κ κάποιους ανθρώπους στην φάση σου θα γνωρίσεις...

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by tsd View Post
    Μ'ακούει κανεις?
    Ηχώ στο χάος.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. με ακουει κανεις;
    By Black jack in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 12-03-2015, 22:29
  2. ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!
    By apognosi in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 09-01-2014, 18:50
  3. Τι ακουει ενας ασθενης με σχιζοφρενεια -προσομειωση
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 14-09-2013, 23:43
  4. ακουει κανεις?
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 166
    Last Post: 09-01-2012, 02:10
  5. ακούει κανείς
    By perseas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 08-12-2008, 20:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •