Απόγνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    1

    Απόγνωση

    Θα μιλήσω για την ζωή μ στην Γ γυμνασίου. Είχαν περάσει μόλις λίγοι μήνες που είχα τσακωθεί με τον κολλητό μου Κυριάκο. Τον Κυριάκο τον θεωρούσα κολλητό μ και ποτέ δεν σκέφτηκα αρνητικά απέναντι του. Τσακωθηκαμε τον Μάιο της Β γυμνασίου μέχρι τον Ιούλιο. Τα ξανά βρήκαμε όταν με πήρε ένα τηλέφωνο λέγοντας πως η κοπέλα που ήμουν ερωτευμένος εδώ και ένα χρόνο είχε χαθεί. Η κοπέλα δεν ήξερε τα αισθήματα μ. Μόλις μ το είπε αυτό ο Κυριάκος πανικοβλήθηκα, έχασα την γη κάτω από τα πόδια μ. Τελικά βρέθηκε την επόμενη μέρα απλώς το τηλέφωνό της είχε σβήσει από μπαταρία και δεν το είχε φορτίσει για 3 μερες. Από εκείνη την ημέρα σιγά σιγά τα ξανά βρήκαμε με τον Κυριάκο. Μέχρι σήμερα είμαστε οι καλύτεροι φίλοι και εύχομαι να μην με ξανά πληγώσει όπως με είχε πληγώσει τότε γτ ομολογώ πως ναι μπορεί να ακουστεί χοντρό αλλά είχα πέσει σε κατάθλιψη... Τέλος πάντων ήρθε η γ γυμνασίου. Έφτασε ο Οκτώβριος. Συζητούσα με τον Κυριάκο να ζητήσω από το κορίτσι που αγαπούσα να κάνουμε δεσμό όμως φοβόμουν την απόρριψη. Ο Κυριάκος με βοήθησε "ψαρωνοντας" την με τρόπο και μάθαμε πως και εκείνη ένιωθε κτ. Την επόμενη μέρα ήμασταν ζευγάρι. Ήταν η πρώτη μ σχέση και διαρκησε 3,5 μήνες και ναι μπορώ να πω πως ήμουν ερωτευμένος. Δυστυχώς ή ευτυχώς ο νέος χρόνος δεν μπήκε με τον καλύτερο τρόπο για εμένα. Ήταν βράδυ, 4 Ιανουαρίου, πήγα στο σπίτι της Μαριάννας για να την δω που μόλις είχα γυρίσει από την Αθήνα. Καθόμασταν στο κρεβάτι και ενωναμε τα χείλη μας για αρκετή ώρα ώσπου κάποια στιγμή εκείνη φεύγει για λίγο από το δωμάτιο για να πιεί νερό. Τότε εκείνη την στιγμή που την περίμενα την αγάπη μ να γυρίσει της έρχονται πολλά συνεχόμενα μηνύματα. Ανοίγω το κινητό της ξέροντας τον κωδικό της και βλέπω πως ήταν μια συνομιλία της με ένα 3ο πρόσωπο που τα είχε παράλληλα με εμένα. Μόλις γυρίζει με βρίσκει με το κινητό της στο χέρι μ και μ λέει τι έγινε. Της δείχνω την συνομιλία και το μόνο που είπε ήταν ένα... συγνώμη...Τότε της πεταω το κινητό και φεύγω από το σπίτι της ενώ έβρεχε μέσα στα δάκρυα. Πόνεσα όσο τπτ άλλο. Ήταν η ζωή μ και με σκότωσε. Ύστερα από άλλους 3,5 μήνες κατάφερα να την ξεπεράσω. Ο λόγος που τα γράφω όλα αυτά είναι επειδή του χρόνου θα είμαστε στο ίδιο λύκειο. Φοβάμαι τον εαυτό μ μήπως λιγυσω και της δώσω μια 2η ευκαιρία. Την αξίζει ή όχι; Σας παρακαλώ απαντήστε και βοηθήστε με

    Εστάλη από TA-1021 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Στην ηλικια που εισαι οι κοπελες κολακευονται πολυ ευκολα και μιλανε και με αλλα αγορια κι ας εχουν σχεση.Δεν παει να πει οτι κανουν κατι,απλα ψωνιζονται και ζητανε την προσοχη των γυρων τους.Αν εισαι σιγουρος οτι ειναι καλη κοπελα τοτε ειναι αυτο που σου λεω,αν δεν εισαι τοτε αστην γιατι σε βλεπω να μπαινεις τουαλετα και να την βλεπεις να πιπωνει κανεναν.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Ρε φίλε ειλικρινά τώρα τι κάθεσαι και κλαις. Γαμας από τα 15 και κλαιγεσαι για το *******κι; γραψτην και πήγαινε βρες καμία άλλη.. Τι ασχολείσαι και κάθεσαι και χαλιεσαι. Να έκανα και γω στην ηλικία σου αυτά που κάνεις και τι στον κόσμο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ρε 'συ καταλαβαίνω ότι έτσι αισθάνεσαι, αλλά το κόλπο είναι να προσπαθείς να βλέπεις τα πράγματα λίγο απέξω. Αν διάβαζες το ίδιο μήνυμα για κάποιον τρίτο, μπορεί και να έβαζες τα γέλια. Σαν τον Φώσκολο γράφεις. Πολύ δράμα και υπερβολή. 3μιση μήνες εφηβική σχέση είχατε, όχι δεσμό 10 χρόνων. Κι αφού οι τρεις μήνες σου φαίνονται μια ζωή, γιατί ανησυχείς τι θα γίνει το φθινόπωρο; Ως τότε έεεεχεις καιρό! Καλοκαιράκι έρχεται, μπορεί να γνωρίσεις καμια άλλη να κάνεις κονέ. Άλλωστε εσύ δεν γράφεις ότι την ξεπέρασες; Ε, αν την ξεπέρασες τι προβληματίζεσαι; Άκυρο θα της ρίξεις. Μήπως είναι απλά ευσεβείς πόθοι αυτά που γράφεις; Σου έχει δώσει δείγματα η κοπέλα ότι θέλει να τα ξαναφτιάξετε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οτι εσυ νομιζει οτι θα σε παρακαλαει αυτο με ξεπερναει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Οτι εσυ νομιζει οτι θα σε παρακαλαει αυτο με ξεπερναει
    χαχαχαχαχααχααχ.....αχχχ εμεις στην ηλικια τους βλεπαμε γυναικειο μπουτι και στηθος μονο στη τηλεοραση και αυτο μετα τα μεσανυχτα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Οτι εσυ νομιζει οτι θα σε παρακαλαει αυτο με ξεπερναει
    εμεις σε λαθος εποχη γεννηθηκαμε ελις..επρεπε τωρα να ειμασταν 15 χρονα....τελικα ρε φιλε πανω στο σεξουαλικο θεμα ειμαστε οι πιο αδικημενη γενεια...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Γιωργο καποιουσ τουσ επλασε κ καποιουσ τουσ εκλασε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Αν και μετά από δύο μήνες εγώ θα σου γράψω και αν τύχει και μπεις ποτέ,ελπίζω να το δεις!Στην ηλικία που βρίσκεσαι όλα τυχαίνει να τα βρίσκεις πολύ δραματικά..Είσαι έφηβος και τυχαίνει να είσαι γεμάτος συναισθηματισμούς!Είναι απόλυτα λογικό αυτό!Δεν πρέπει να σε τρομάζει...Αν τσεκάρεις αυτά που έγραφα εγώ πριν 3 χρόνια που ήμουν στην ηλικία σου θα πάθεις πλάκα και σίγουρα θα πεις "μα καλά γιατί είναι τόσο υπερβολική;;"Το ίδιο θα συμβεί κατά πάσα πιθανότητα και με εσένα!Σε διαβεβαιώνω πως σε 3 χρόνια από τώρα,τελειώνοντας το σχολείο και τις εξετάσεις, θα έχεις αλλάξει τελείως τόσο εμφανισιακά όσο και πνευματικά,θα διαβάζεις αυτά που γράφεις και θα γελάς άπειρα όπως κάνω κι εγώ τώρα με αυτά που καθόμουν και έγραφα τότε.Ωστόσο,φιλική συμβουλή επικεντρώσου στον εαυτό σου,να τον βελτιώσεις και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και άσε την εν λόγω κοπέλα να κάνει ότι της κατέβει..Ξέρω,την αγαπούσες και την αγαπάς,i know the feeling,αλλά αν αυτή γουστάρει να τα έχει με 100 ταυτόχρονα,εσύ δε χρωστάς σε τίποτα,εκείνη είναι λάθος,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ,ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΕΣΥ!(αλλά προφανώς αυτή!)..Να ξέρεις,με το που αρχίσεις να κάνεις μια ενδοσκόπηση θα νιώσεις πολύ καλύτερα!Σκέψου τι σε ενδιαφέρει,ξεκίνα δραστηριότητες,σκέψου και με τι επάγγελμα θες να ασχοληθείς(μιας και αλλάζει το σύστημα και δεν έχω ίδεα πως θα γίνει,πάντως οι πανελλήνιες δε νομίζω να καταργηθούν),βγες έξω με τον φίλο σου,πηγαίνετε βόλτες,περάστε καλά.Η ζωή βρίσκεται στα μικρά καθημερινά πράγματα,σκέψου το αυτό...Το ότι γνώρισες μια κοπέλα σκάρτη δε πρέπει να σε στεναχωρεί!Αντίθετα,όλο αυτό θα σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις και άλλους σκάρτους ανθρώπους που θα γνωρίσεις μετέπειτα στη ζωή σου.Chill out bro,I know your feelings,learn to control your feelings,don't let them control you.Αν πορευτείς με αυτό θα δεις.Όλα είναι ωραία,αρκεί να ανοίξεις τα μάτια σου!
    ΥΓ σαν κοπέλα,έχω να σου πω πως το εξής:η πρώην κοπέλα σου,για να το έκανε αυτό,πρέπει να έχει απίστευτες ανασφάλειες με τον εαυτό της..όχι δε ψωνίστηκε,ανασφάλειες έχει,για τις οποίες όμως εσύ δεν χρωστάς τίποτα να σου τις μεταδίδει!Σε παρακαλώ,μη την συγχωρέσεις..Γιατί θα το ξανακάνει..Ο άνθρωπος δεν αλλάζει τόσο εύκολο..Μην ανησυχείς για εκείνη,θα πάρει το δρόμο της όπως κι εσύ.Θα βρει αυτό που της αξίζει όπως κι εσύ!Μη σκέφτεσαι άλλο αυτήν,σκέψου εσένα και την αξιοπρέπεια σου!Καλό μεσημέρι και ελπίζω κάποια στιγμή να δεις το ποστ μου και να βοηθηθείς!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κουκλαρα φενια αμα δεν ησουν κοντρολ φρικ θα ησουν φοβερη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    elis control freak? :P τώρα που θα γίνω χημικός θα δείτε :D

Similar Threads

  1. Απόγνωση
    By BlackRoses in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-2017, 22:41
  2. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-2015, 23:04
  3. απόγνωση
    By αφρο in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 01-04-2015, 19:31
  4. Σε απόγνωση..
    By BlackSoul in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 29-02-2012, 19:08
  5. Ζωή σε απόγνωση.....
    By Mimis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 08-10-2011, 01:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •