Κοπελα που την χουφτωνουν ολοι - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα Έμυ εγώ δεν είπα ότι η κοπέλα θα είναι ίδια περίπτωση. Απλά βιαστήκαν εδώ να χαρακτηρίσουν την κοπέλα πουτ*ανα και να της κολλήσουν την ταμπέλα κι εγώ έφερα παράδειγμα στο άλλο άκρο με την παλιά μου συμμαθήτρια που αντίθετα ήταν προφανώς θύμα κακοποίησης κι είχε σοβαρά θέματα. Και το είπα ακριβώς για να δείξω ότι όπως μπορεί να φαίνεται σε εσάς ακραίο το παράδειγμά μου, έτσι μπορεί να φαίνεται σε εμένα και άλλους τα δικά σας σχόλια. Δεν μπορείς να ξέρεις. Το πιο πιθανό είναι η αλήθεια να είναι κάπου στην μέση.

    Ωστόσο να πω και κάτι ακόμη, ο φίλος μίλησε για σχολείο, δεν μας είπε ηλικίες. Αν η κοπέλα έκανε βλακείες σαν ανήλικη, πιθανόν αρκετά μικρή και τώρα νοιώθει ανασφάλειες εσείς το θεωρείτε σωστή αντιμετώπιση να της κολλήσουμε μια ταμπέλα, να της κοπανάμε τα λάθη της κι ότι τανα γεννήθηκε και δεν αλλάζει; Ο θεματοθέτης πως νομίζεις ότι αισθάνθηκε με τέτοια υποδοχή στο πρώτο του ποστ; Εγώ δεν λέω να χρυσώνουμε κανένα χάπι εδώ μέσα, ούτε αν αυτή είναι η γνώμη μας να μην την λέμε, αλλά πολλές φορές έχει σημασία και ο τρόπος που λες κάποια πράγματα και ιδίως ανάλογα σε ποιόν απευθύνεσαι.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    αν διαβασεις τα μνμτα σονια, κανεις δεν την ειπε *******, ουτε ακριβως, ουτε στο περιπου.
    οι περισσοτεροι την δικαιολογησαν ειτε ειναι επιλογη της ειτε οχι, προσωπικα αμφιβαλλω οτι ειναι ΚΑΝ οπως τα λεει ο φιλος.
    μαλλον ο ιδιος εχει προβλημα με κατι σε σχεση με την φιλη του, και δεν το λεει καθαρα..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ αλλιώς τα εισέπραξα τα περισσότερα μηνύματα, αλλά οκ, μπορεί να τα διαβάζω εγώ λάθος. Ας περιμένουμε να δούμε αν θα φανεί το παιδί που άνοιξε το θέμα να δούμε τι έχει να πει.

  4. #49
    Quote Originally Posted by Εμμυ26 View Post
    Πλάκα μου κάνεις? Πρώτη μέρα στο γυμνάσιο ανεβαίνω τις σκάλες και νιώθω ένα χέρι.. Έχω να πω πως όπως γύρισα εγώ γύρισε και το δικό μου χέρι μαζί και του ξεματωσα χίλια και ουλα. Όταν είδα τα αίματα τρελάθηκα. Η προφαση ήταν ότι πήγε να πέσει. Τη δεύτερη φορά απτο ίδιο άτομο αλλά τότε έφαγε ένα ζυγισμενο μπουκέτο και δεν μπορούσε να σταματήσει το αίμα απτη μύτη.. Άμα δεν της άρεσε της κοπελιτσας μια χαρά θα έβρισκε τρόπο να αντιδράσει.. Τώρα αν θέλει για κάποιο λόγο να το παίξει μυξοπαρθενα σε σένα θα σου πρότεινα να μην γίνεις αυτό το υποχειριο που χρειάζεται να την προστατεύει από δήθεν καταστάσεις που δεν τις αρέσουν. Αλλά να μου πεις η κάθε @@@@@@@ έχει ανάγκη από ένα νταβατζη..
    Έχω φάει πολύ ξύλο απτους γονείς μου και από μικρή ηλικία, συγνώμη αν δεν μπορώ να δεχτώ τη βάση της λογικής σου για τους αδύναμους χαρακτήρες. Πάντα υποστηριζα τους αδύναμους και με έπαιρνε η μπάλα αλλά εντάξει αυτά τα προσπερασα πλέον. Έγινε όμως κάτι τελείως διαφορετικό από ότι εσύ περιγράφεις Sonia. Έγινα ένας άνθρωπος που για να σηκώσει χέρι κάποιος επάνω μου πρέπει να έχει και συνοδεία από πίσω για να τον κουβαλησουν. Δεν είμαι ούτε ταλιμπαν ούτε τίποτα με αυτά που λέω αλλά επάνω στο δικό μου σώμα έχω δικαίωμα εγώ και μόνο εγώ και αν κάποιος μου αγγίξει έστω και μία τρίχα είναι λες και πέφτει αυλαία και δεν ξέρω τι κάνω, μπορεί κάποια στιγμή να σκοτώσω και άνθρωπο.. Ναι αποκαλεσα ΕΝ ΜΈΡΗ την κοπέλα @@@@@@@ ή μυξοπαρθενα και ξέρεις γιατί? Γιατί ο κάθε άνθρωπος πορευεται στη ζωή του με τις δικές του επιλογές. Εάν είχα γίνει ένα υποχειριο σαν την κοπέλα που περιγράφεις δεν θα ξανά πατούσα στο σχολείο. Εάν ήμουν σαν την κοπέλα που περιγράφει ο θεματοθετης, η οποία κοπέλα για να έχει φίλο σημαίνει πως έχει έστω και μία μικρή κοινωνική ζωή και έτσι θα μπορούσε να το έχει έστω συζητήσει ή να ζητήσει βοήθεια κάτι το οποίο δεν έχει κάνει. Η κοπέλα του θεματοθετη δεν έχει καμία σχέση με την κοπέλα που έχεις αναφέρει εσύ. Αυτή που ανέφερες εσύ όχι φίλο δεν είχε αλλά φοβόταν μέχρι και να μιλήσει. Εκεί στηρίζω την άποψη μου, στη διαφορετικοτητα των όντως αδυναμων και σε αυτών που ενώ έχουν λύσεις δεν εκμεταλλευονται καμία..

  5. #50
    Quote Originally Posted by dim555 View Post
    Καλησπερα...ειχα μια φιλη στο σχολειο οπου οποιος γουσταρε πηγαινε και την χουφτωνε.Αυτη τις περισοτερες φορες το δεχοτανε χωρις να καταλαβαινει οτι ετσι γινοταν ενα αντικειμενο.Αυτο ομως την εχει κανει καπως ανασφαλη και πλεον χωρις πολυ αυτοπεπειθηση.Θελω την βοηθεια σας με το να μου εξηγησετε αν μπορειτε απο που προερχεται αυτη της η σταση και πως εγω μπορω να την βοηθησω να το ξεπερασει.
    Η ανασφάλεια και η απώλεια αυτοπεποίθησής του κοριτσιού που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με αυτό που της έκαναν. Αυτό το πράγμα προυπηρχε γιαυτό και επέτρεπε τέτοια πράγματα.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ αλλιώς τα εισέπραξα τα περισσότερα μηνύματα, αλλά οκ, μπορεί να τα διαβάζω εγώ λάθος. Ας περιμένουμε να δούμε αν θα φανεί το παιδί που άνοιξε το θέμα να δούμε τι έχει να πει.
    τοτε, οχι τα περισσοτερα, εγω μονο την εμμυ ειδα να μιλαει ετσι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα Έμυ, ο χαρακτήρας μου φέρνει κοντά στον δικό σου, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. Εάν αρχίζουμε και κράζουμε όποιον είναι διαφορετικός από εμάς ή προδικάζουμε την συζήτηση, δεν θα έπρεπε να γράφει κανείς εδώ μέσα.

  8. #53
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τοτε, οχι τα περισσοτερα, εγω μονο την εμμυ ειδα να μιλαει ετσι.
    Ε και πως να μιλήσω ρε παιδιά σε μία τέτοια κατάσταση? Δηλαδή πάει και κάθεται και τη χουφτωνουν και πρέπει να το ρίξουμε στο ότι η κοπέλα ίσως έχει το ένα ή το άλλο πρόβλημα? Υπάρχουν και κοπέλες ανεξαρτήτως ηλικίας που όντως τα δέχονται αυτά τα πράγματα και ακόμα χειρότερα. Δε γίνεται μια ζωή να τους δικαιολογουμαι όλους με τη διακιολογια πως κάτι δεν πάει καλά.. Είναι να το χει το οζω που λέμε και στα μέρη μας..

  9. #54
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μα Έμυ, ο χαρακτήρας μου φέρνει κοντά στον δικό σου, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει. Εάν αρχίζουμε και κράζουμε όποιον είναι διαφορετικός από εμάς ή προδικάζουμε την συζήτηση, δεν θα έπρεπε να γράφει κανείς εδώ μέσα.
    Οκ πάω πάσο. Δεν το συνεχίζω. Απλά δεν είναι όλοι το ίδιο. Ποτέ δεν σκεφτόμουν με βάση την πονηριά και όμως ο κόσμος που ζούμε αυτό με δίδαξε..

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο θεματοθέτης μιλάει σε παρελθοντολογικό χρόνο, άρα μπορεί η στάση της κοπέλας να έχει αλλάξει ήδη. Απλά μάλλον της έχει μείνει ανασφάλεια και χαμηλή αυτοπεποίθηση. Για αυτό είπα να μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα.

    Αν δεν έρθει το παιδί πίσω να εξηγήσει τι εννοεί με το μήνυμά του, άκρη δεν θα βγει.

  11. #56
    Εγώ πάντως βγάζω δύο συμπεράσματα. Ή στην κοπέλα προυπηρχε η ανασφάλεια και η χαμηλή αυτοπεποίθησή και έτσι επέτρεπε τέτοια πράγματα ή απλά θέλει να το παίζει θύμα στη ζωή της.. Από κει και πέρα ας μας εξηγήσει ο θεματοθετης πως είναι πλέον η κοπέλα και πως πορευεται στη ζωή της μπας και βγάλουμε κανένα σωικο συμπέρασμα..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Εμμυ26 View Post
    Ε και πως να μιλήσω ρε παιδιά σε μία τέτοια κατάσταση? Δηλαδή πάει και κάθεται και τη χουφτωνουν και πρέπει να το ρίξουμε στο ότι η κοπέλα ίσως έχει το ένα ή το άλλο πρόβλημα? Υπάρχουν και κοπέλες ανεξαρτήτως ηλικίας που όντως τα δέχονται αυτά τα πράγματα και ακόμα χειρότερα. Δε γίνεται μια ζωή να τους δικαιολογουμαι όλους με τη διακιολογια πως κάτι δεν πάει καλά.. Είναι να το χει το οζω που λέμε και στα μέρη μας..
    ετσι τα λεει το μελος, βρε εμμυ.
    μπορει η κοπελα απλα να αλλαζει αγορια συχνα, που ειναι δικαιωμα της, ξερεις..

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Βασικά αναλωνόμαστε σε μια συζήτηση που δεν έχει νόημα. Έγιναν κάποιες υποθέσεις. Ο θεματοθετης χάθηκε ξαφνικά και εμείς προσπαθούμε να βγάλουμε συμπέρασμα χωρίς εν τέλει να υπάρχει και κάποιο νόημα γιατί ο ίδιος που άνοιξε τη συζήτηση εξαφανίστηκε. Καλό θα ήταν αν είχαμε κάποιες επιπρόσθετες πληροφορίες.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Θυμαστε το Μπο στο σερβαιβρ που τις χουφτωνε ολες;

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ολοι μας ......
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 10-04-2016, 14:53
  2. 'Ολοι παντρεύονται.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 05-08-2014, 12:40
  3. Με εγκατελειψαν ολοι
    By loyis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 07-05-2013, 20:08
  4. ΦΥΓΕΤΕ ΟΛΟΙ!!
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 21-11-2012, 12:06
  5. Που πήγαν όλοι?
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 07-04-2011, 00:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •