ΔΕΠΥ ή απλά ζωηρό παιδί - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Quote Originally Posted by bbland View Post
    Από αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Το παιδί και με παζλ ασχολείται και έχει πολύ καλή αντίληψη σε ότι μαθαίνει.
    Συγκεντρώνεται σε ένα παιχνίδι πάνω από δέκα λεπτά με ένα τέταρτο??

  2. #17
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    δε ξερω παντως την ιδια απορια εχω και εγω με τα παιδια μου και ειδικα με τη μεγαλη..η μεγαλη μου ειναι 8μιση χρονων ..απο μικρη ηταν πανταν υπερκινητικη μιλουσε συνεχεια δεν ηρεμουσε..τωρα αυτο συνεχιζει αλλα περα απο αυτο ειναι και πολυ οξυθυμη με πολλα νευρα για το παραμικρο κ εξακολουθει μιλαει συνεχεια τραγουδαει συκαινεχεια και το κυριοτερο δεν εχει καμια ορεξη να διαβασει δε συγκεντρωνεται αφαιρειται η προσοχη της με το παραμικρο και εχει εθιστει για τα καλα στη τηλεοραση και ιντερνετ και αν της τα κοψουμε φωναζει και μας χτυπαει..μεχρι τωρα δε ν εχειγινει διαγνωση για δεπυ απο καποιον εκπαιδευτικο..μηπως δεν ειναι αρμοδιοι αυτοι αλλα ο παιδοψυχιατρος?η μικρη μου ειναιι 2 χρονων ειναι οπως ηταν η μεγαλη μου υπερκινητικη παρα πολυ δε σταματαει με τη διαφορα οτι γκρινιαζει κ κλαιει ολη μερα για το παραμικρο δε μας αφηνει σε ησυχια..η μεγαλη τωρα τα εβγαλε τα νευρα...δε ξερω αν η μικρη εχει κατι γιατι ειναι πολυ μικρη αλλα εχουν πολλα κοινα και δε ξερω τι ισχυε

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Άμα είναι πολύ ζωηρό και το ξύλο κάνει δουλειά. Ρε τι άλλο θα δούνε τα μάτια μας, πέντε χρονό παιδί και είναι ζωηρό λέει. Όλοι με το ζόρι να έχουν πρόβλημα επειδή δεν είναι καμμένοι οι άλλοι. Που να μεγάλωνε στο χωριό θα το κάνατε και τεντυ μποι το πενταχρονο. Τι να πεις και μόνο που ανέχονται και πάνε σχολείο τα παιδιά πολύ χάρη σας κάνουν όλους.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΔΕΠΥ και ενηλικίωση ...
    By turtle in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 38
    Last Post: 17-03-2018, 02:56
  2. Δεπυ σε παιδί Α δημοτικού
    By crazyelena in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-2017, 23:53
  3. ΔΕΠΥ
    By evanioan in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2012, 13:44
  4. Ένα ζωηρό παιδί...
    By BloodyKate in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 35
    Last Post: 04-02-2012, 00:38
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •