Νιώθω δυσφορια....και δυσκολια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Νιώθω δυσφορια....και δυσκολια

    Καλησπέρα σας και πάλι...νιώθω δυσπνια και δυσκολία από όλα αυτά που με ταλαντιζουν!ώρες ώρες δεν μπορώ να αναπνευσω κανονικά.Ότι και να κάνω όπου και να με έχω την ιδέα πως θα γυρίσω σπίτι και θα σκοτώσω τους δικους μου,επίσης είμαι κολλιμενος με έναν άνθρωπο με τον οποιο δεν έχω καμία σχέση και απλά έχω κολισει επάνω του λες και είμαι gay ενω δεν είμαι και όλο αυτό το έχω σύνδεση πως ειμαι gay ..πινω λίγο κρασί και σκευτομαι η αυτόν η το ότι όντως θέλω να.κάνω κακό στους δικούς μου λες και μου έχουν κάνει κάτι..φοβάμαι πως όντως θέλω όλα αυτά και πως δεν είναι ιδεοληψιες όπως με έχουν χρεώσει οι ψυχιατροι που πάω και επισκέπτομαι..νιώθω επίσης σαν ζόμπι σαν ένα απολλολω πρόβατο που σκέφτεται και θέλει όλα τα παραπάνω
    ..τι μπορώ να κάνω πως μπορώ να τα αντιμετοποισω όλα αυτά...δεν νιώθω καλά και χρειαζομαι κάποιες παραπάνω συμβουλές αν υπάρχει κάποιος παθών από κάποια τέτοια συγκυρία..περνω effexor kai zoxil ta vradia ..το βράδυ μόνο ήρεμο..χρειάζομαι όντως παρατήρηση και συμβουλές.
    Last edited by Confused889; 20-05-2018 at 14:38.

  2. #2
    Συγγνώμη για την παρέμβαση, δεν είχα ποτέ κάτι παρόμοιο όμως να σε ρωτήσω κάτι? Πέρα από χάπια κάνεις κάποια ψυχοθεραπεία?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Όχι δεν κανω γιατι οι ψυχιατροι υποστηρίζουν πως πρέπει να καταλαγιασουν τα συμπτώματα και δεν το καταλαβαίνω αυτό..υποστρίζουν πως είναι νωρισ

  4. #4
    Εγώ είμαι της γνώμης πως θα έπρεπε να επισκεφτείς ένα ψυχολόγο και να άφησεις για λίγο τους ψυχιατρους. Θεωρώ πως πρέπει να έχεις μία ή και δύο συνεδριες την εβδομάδα να μιλάς με το γιατρό σου και να νιώθεις καλύτερα.. Τα χάπια δεν βοηθάνε ρε παιδιά.. Το έχω ζήσει από πολύ δικό μου άτομο.. Άνθρωπο χρειάζεσαι όχι να χαπακωνεσαι.. Αν τα χάπια σε βοηθούν έχει καλώς αλλά και αυτά μέχρι ένα σημείο φτάνουν, δεν πάνε παραπέρα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν με βοηθούν...μονο στον υπνο με έχουν βοηθήσει εμού πουθεναα αλαού. Μα πουθενά ομως

  6. #6
    Οι δικοί σου, σου έχουν κάνει κακό ή έτσι απλά σου καρφωνεται να πας να τους σκοτώσεις?

  7. #7
    Μα εσύ δε χρειάζεσαι χάπια τη νύχτα για να κοιμηθείς, αλλά τη μέρα που το μυαλό σου δουλεύει και σκέφτεται όλα αυτά, μόνο από εκεί πρέπει να καταλάβεις πως κάτι πάει λάθος.. Πόσο καιρό τα πίνεις αυτά τα χάπια?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Μου κάρφωνεται και με επιρεαζει όλη αυτή η σκέψη στην καθημερινότητα μου δεν μπορώ γενικά να ησηχασω και θέλω να ξαπλωμενος συνέχεια για να μην σκευτομαι όλα αυτά τα κολλιματα του μυαλου

  9. #9
    Από ταινία σου έχει καρφωθει η ιδέα να σκοτώσεις τους δικούς σου?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Τα πινω από τον Νοεμβρίο που ξεκινισε με κρίσεις πανικου και εξελίχθηκε να όλα αυτά τα κολλήματα και οι σκέψεις για gay και για το ότι θέλω να σκοτωσω

  11. #11
    Άκυρο κάτι διάβασα λάθος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Εμμυ26 View Post
    Από ταινία σου έχει καρφωθει η ιδέα να σκοτώσεις τους δικούς σου?
    Όχι κατά λάθος με το τ9 το εγραψα

  13. #13
    Πήγες αμέσως σε ψυχίατρο?δε συμβουλευτηκες ένα ψυχολόγο πρώτα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ναι πρώτα πήγα σε ψυχιατρο δεν επισκέφτηκα ψυχολογο γιατί πήγα και νοσηλεύτικα και σε ένα δημόσιο νοσοκομείο γιατι όντως πίστεψα μια μέρα πως θελω να τα κανω

  15. #15
    Έχεις κύκλο? Δουλειά, φίλους, κάποιο χόμπι??

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κάψιμο και δυσφορία.
    By ge0rge in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 11-04-2017, 00:13
  2. εντονο αγχος κ δυσφορια...
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-2012, 16:30
  3. Δυσφορία ή δύσπνοια....
    By flower in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 29-02-2012, 11:58
  4. δυσφορια με τις ανθρωπινες επαφες.....
    By libertine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-2011, 22:56
  5. Δυσφορια φυλετικης ταυτοτητας και ψυχιατρικη
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 13-02-2010, 21:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •