ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΤΑΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1

    ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΤΑΣΗ

    Ο γιός μου είναι 22 μηνών και κάθε φορά που θυμώνει χτυπάει το κεφάλι του στο πάτωμα. Πώς θα πρέπει να το αντιμετωπίσω?:mad:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Να ζητήσεις αμέσως την γνώμη ενός ειδικου γιατρού.

    Α Μ Ε Σ Ω Σ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....στον παιδοψυχιατρο για μια κλινικη εκτιμηση !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    όταν χτυπάει το κεφάλι του κάτω, εσείς, εσύ, ο μπαμπάς, η γιαγιά, κλπ, κάνετε σαν να έχει γίνει χαμός; μήπως έτσι έχει βρει τρόπο εκβιασμού; πρέπει να είναι πολύ έξυπνο μωρό.

    το πρώτο μου παιδί, κι έχω κάμποσα, μόλις γεννήθηκε, βάσταγε την αναπνοή του, είτε γιατί ήθελε γάλα, είτε γιατί ήθελε αγκαλιά. ο παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ έξυπνος για να το κάνει από τόσο μικρός, αλλά αν υποκύψουμε, θα του έκανε κακό στην υγεία του, αφού θα μάθαινε να φτάνει να γίνει μπλε, κλπ. καταφέραμε να τον απαγγιστρώσουμε, μερικές ρώτες φορές αφήνοντάς τον χωρίς βοήθεια. όντως είναι έξυπνος και ανεξάρτητος.
    πάντως, καλύτερα να το ψάξετε τώρα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    makari na xera pou
    Posts
    305
    Originally posted by τι-ποτέ
    όταν χτυπάει το κεφάλι του κάτω, εσείς, εσύ, ο μπαμπάς, η γιαγιά, κλπ, κάνετε σαν να έχει γίνει χαμός; μήπως έτσι έχει βρει τρόπο εκβιασμού; πρέπει να είναι πολύ έξυπνο μωρό.

    το πρώτο μου παιδί, κι έχω κάμποσα, μόλις γεννήθηκε, βάσταγε την αναπνοή του, είτε γιατί ήθελε γάλα, είτε γιατί ήθελε αγκαλιά. ο παιδίατρος είπε ότι είναι πολύ έξυπνος για να το κάνει από τόσο μικρός, αλλά αν υποκύψουμε, θα του έκανε κακό στην υγεία του, αφού θα μάθαινε να φτάνει να γίνει μπλε, κλπ. καταφέραμε να τον απαγγιστρώσουμε, μερικές ρώτες φορές αφήνοντάς τον χωρίς βοήθεια. όντως είναι έξυπνος και ανεξάρτητος.
    πάντως, καλύτερα να το ψάξετε τώρα...
    κανεισ δεν μπορει να πε8ανει κρατωντας την αναπνοη του.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    Originally posted by ROULA3
    Ο γιός μου είναι 22 μηνών και κάθε φορά που θυμώνει χτυπάει το κεφάλι του στο πάτωμα. Πώς θα πρέπει να το αντιμετωπίσω?:mad:

    απαγόρευσέ του να χαλάει το πάτωμα! [χουμορ]
    εμενα δε μου μοιαζει και πολυ παραξενο. εχω δει πολλα παιδακια να το κανουν, κατα καιρούς και τα δικά μου. Αν θυμάμαι καλά, το ξεπερασα άλλοτε με αδιαφορία κι άλλοτε με αυστηρότητα. πάντως σε καμιά περίπτωση δεν έδειξα να ανησυχώ ή να τσιμπάω στα κολπάκια του για να του γινει το χατήρι. Τα παιδιά έχω καταλάβει ότι μπορούν να γίνουν πολύ χειριστικά απάναντί μας αν τους αφήσουμε το περιθώριο.
    Να τον χαίρεσαι και χαλάρωσε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    ναι και εγω εχω δει πολλα παιδια να το κανουν και μαλλιστα εχω δει και χειροτερα.ισως να εχει βρει εναν τροπο εκβιασμου ισως καπου να το ειδε η ισως και να του κανετε παρα πολλα χατιρια.καλα θα κανετε να τον αγνοησεται κανα δυο φορες ετσι ωστε να δεις αμα το κανει απο πεισμα η οχι.αν επιθυμεις μπορεις να επισκεφθεις και καποιον παιδοψυχολογο

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •