Τι γνώμη έχετε για τις επεμβάσεις παχυσαρκίας? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αγαπητη Κασσανδρα , δεν μετραω θερμιδες , δεν πιστευω σε ΚΑΜΜΙΑ διαιτα , πιστευω στην σωστη διατροφη ........... μια ερευνα που ειχα διαβασει ελεγε οτι οι χρονια παχεις που αδυνατιζουν , σε βαθος χρονου , οι 29 απο τους 30 θα ξαναπαρουν τα κιλα που εχασαν με την ' διαιτα ' .......... κανω διατροφη για να χασω τα 20 κιλα που ειχα παρει απο την καταναλωση αλκοολ , το οποιο φυσικα εκοψα .....δεν τρωω εδω και χρονια γλυκα , δεν μαρεσουν , η εχω μαθει τον εαυτο μου να μην μου αρεσουν , δεν τρωω πετσες , τις σιχαινομαι , λιπαρα , σε αντιθεη με οτι πιστευεται , δεν παχαινουν οσο η καταναλωση υδατανθρακων ( τους εχω αντικαταστησει με ολικης αλεσης ) , θα φαω τα δυο μου τηγανητα αυγα καθε πρωι , αλλα ως εκει τα τηγανητα ...παρασπονδια θα κανω μια φορα /15 μερες περιπου ... πρεπει ναναφερω οτι γυμναζομαι με βαρη απο το 86 , και αν μπεις στο τριπακι της γυμναστικης , θα μαθεις να τρως και αυτο που πρεπει ....δλδ αρκετες πρωτεινες ......
    συμφωνω με την μειωση ποσοτητων τροφης , ετσι εχασε ο πατερας μου 14 κιλα σε 2 χρονια , για λογους υγειας , που ειναι 92 ( και τσακαλι στους η/υ ! ) , και δεν εχει ιδεα απο διατροφη , τρωει οτι τουρθη , αλλα μικρες ποσοτητες ......... εγω ειμαι πιο βιαστικος ( ! ) και χανω 4 κιλα/μηνα , το μαξ που μπορει να χασει ενας ανθρωπος ( 1% του βαρους του / μηνα ) ...... οι διαιτες πεινας εχουν αποτυχει ......
    Ωραίοοοοος!

  2. #32
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kobo , δεν υπαρχει ισοβια διαιτα , ολες ειναι αποτυχημενες μακροπροθεσμα , υπαρχει ομως ισοβιος τροπος διατροφης , τον οποιο εχω υιοθετησει μαζι με την γυμν. με βαρη απο το 1986 .................. θα κανεις και τις παρασπονδιες σου , αλλα διατηρεις εναν τροπο διατροφης ...ποσο δυσκολο μπορει ναναι ?
    Ισχύει αυτο που λες περι της ισοβιας διατροφής.. αλλα αν τα διατροφολόγια σε μένα για να λειτουργήσουν πρέπει να είναι στις 1200 θερμίδες για να μπορούν να ισοσταθμήσουν ενα υπερφαγικό επεισόδιο τότε ναι μοιάζει να είναι σαν ισόβια δίαιτα..
    Πρόσθετα κάνω γυμναστήριο πάρα πολλά χρόνια και για αυτο εχω αρκετα μεγαλο ποσοστο μυικής μάζας για γυναίκα αλλα παρολ' αυτα.. το λιπάκι παραμένει εκει, ποτε στα κάτω του, ποτε στα πάνω του.
    Να παραθέσω οτι η εννοια παρασπονδία με την εννοια υπερφαγικό επεισοδιο μπορεί να απεχουν και 2000 θερμίδες δρόμο.

  3. #33
    Εν τω μεταξύ το θέμα ειναι "Τι γνώμη έχετε για τις επεμβάσεις παχυσαρκίας?" και μιλάμε ολοι για δίαιτες διατροφές και γυμναστικές .. Χαίρομαι τουλάχιστον που αυτο σημαίνει οτι εχουμε την χείριστη άποψη για τις βαριατρικές επεμβάσεις!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kobo View Post
    Ισχύει αυτο που λες περι της ισοβιας διατροφής.. αλλα αν τα διατροφολόγια σε μένα για να λειτουργήσουν πρέπει να είναι στις 1200 θερμίδες για να μπορούν να ισοσταθμήσουν ενα υπερφαγικό επεισόδιο τότε ναι μοιάζει να είναι σαν ισόβια δίαιτα..
    Πρόσθετα κάνω γυμναστήριο πάρα πολλά χρόνια και για αυτο εχω αρκετα μεγαλο ποσοστο μυικής μάζας για γυναίκα αλλα παρολ' αυτα.. το λιπάκι παραμένει εκει, ποτε στα κάτω του, ποτε στα πάνω του.
    Να παραθέσω οτι η εννοια παρασπονδία με την εννοια υπερφαγικό επεισοδιο μπορεί να απεχουν και 2000 θερμίδες δρόμο.
    Ωστε γυναικα εισαι .....συγχαρητηρια που εχεις υιοθετησει την γυμναστικη σαν τροπο ζωης ......... υπερφαγικο επεισοδιο δεν μουχει τυχει ........... τα λιπακια παντα θα υπαρχουν , σεσας τις γυναικες στα ' ψωμακια ' και σεμας τους ανδρες , ιδιως καποιας ηλικιας , στην κοιλια , ε , τι να κανουμε !!!!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ωραια τα αντιμετωπιζετε παιδια το θεμα. Με χιουμορ και με σωστες αποψεις, χαιρομαι!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. επεμβασεις παχυσαρκιας
    By chania 35 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2015, 00:48
  2. Replies: 68
    Last Post: 22-08-2015, 03:36
  3. ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ
    By emma000 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 08-04-2011, 00:01
  4. Επεμβασεις παχυσαρκιας:μονοδρομος???
    By ntinoula_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 39
    Last Post: 14-03-2011, 18:11
  5. Replies: 2
    Last Post: 18-01-2010, 19:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •