αγχος - συνέντευξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2

    αγχος - συνέντευξη

    καλησπέρα και πολλά συγχαρητηρια για την προσπαθεια! διαβάζοντας πολλα στο forum θέλησα να γραψω.. Τελειώνω τη σχολή μου κι είμαι σε φάση αναζήτησης δουλειάς, όμως φοβάμαι τη συνέντευξη. Απ το σχολείο έτρεμα την ανάγνωση, δυσκολευόμουν να ΄πω΄ μάθημα και γενικότερα ακόμα και τώρα με πιάνει έντονο χτυποκάρδι, εφίδρωση όταν πρόκειται να μιλήσω σε κόσμο άγνωστο, κλείνει η φωνή μου...και τα γνωστά...Επειδή θέλω να προχωρήσω, σκέφτομαι να απευθυνθώ σε κάποιο ψυχολόγο μέσω κάποιου κέντρου ψυχικής υγείας....αλλά συνέχεια το αναβάλλω , ακόμα κι αυτό το τηλεφώνημα διστάζω να το κάνω, φοβάμαι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    καλως ηρθες στο φορουμ stressfull.εδω εχεις την απαραιτητη ασφαλεια να μιλησεις μεσα απο την θαλπωρη του σπιτιου σου και οπως θα εχεις καταλαβει ηδη και πολλα αλλα ατομα φοβουνται να μιλησουν.θα θελα να ακουσω τι θα τους συμβουλευες,σαν να μην ειχες εσυ τις ιδιες φοβιες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    δεν φοβάσαι τη δουλειά και φοβάσαι τη συνέντευξη??
    Γιατί να φοβάσαι να τηλεφωνήσεις στο γιατρό? Γι αυτό το λόγο είναι για να βοηθάνε και καταλαβαίνουν τις φοβίες των ανθρώπων.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2
    λοιπον, αυτο με τη δουλεια δεν το χα σκεφτει...οχι δεν τη φοβαμαι, ειχα δουλεψει και στο παρελθον και μαλιστα σε δουλεια που απαιτούσε ομιλία, δεν ήταν πάντα τέλεια τα πράγματα, ήταν φόρές που δεν έβγαινε η φωνή, που αγχωνόμουν υπερβολικά αλλά προσπαθούσα.. μόνη μου... έβλεπα μεχρι που μπορω να φτάσω...ήταν καλή περίοδος... αλλά τώρα έχω μπλοκάρει...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •