τί ελκυστικό έχουν οι οριακοί? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι θεμα οφελους αλλα οτι βλεπεις καπιον και δε μπορεις να αντισταθεις σα να σε τραβαει κατι προς το μερος του.
    υπαρχει κατι ελκυστικο επομενως. τι να ναι αυτο ρωταω.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι ευκολο να στο εξηγισω πχ οι γυναικες τους ενοχλει συνηθως το παχος η τα μπουτια ενω οι αντρες οταν βλεπουν κατι να εξεχει μαγευονται ισως τους ελκει η διαφορα με το δικο τους σωμα.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι ευκολο να στο εξηγισω πχ οι γυναικες τους ενοχλει συνηθως το παχος η τα μπουτια ενω οι αντρες οταν βλεπουν κατι να εξεχει μαγευονται ισως τους ελκει η διαφορα με το δικο τους σωμα.
    εγω για τους ανθρωπους με οριακη διαταραχη μιλαω τοση ωρα... δε ξερω γιατι δε γινομαι κατανοητη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πρωτα πρεπει να περασεισ απο τουσ τρελλουσ για να φτασεισ στισ κοριτσαρεσ που αμα θελουν θα σου πουν εγω νομιζω αυτοπεποιθηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πρωτα πρεπει να περασεισ απο τουσ τρελλουσ για να φτασεισ στισ κοριτσαρεσ που αμα θελουν θα σου πουν εγω νομιζω αυτοπεποιθηση
    ετσι οπως μιλας δεν καταλαβαινω τιποτα απ οτι λες, οποτε αστο το θεμα αυτο, σε παρακαλω.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Χαλαρωσε ετσι μιλαω εχω περασει τα περισσοτερα απο ολουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Χαλαρωσε ετσι μιλαω εχω περασει τα περισσοτερα απο ολουσ
    χαλαρη ειμαι, απλα αλλα ρωταω και αλλα απαντας. και ισως να χαλαρωνες εσυ που ξερεις τι εχουν περασει οι υπολοιποι κ συγκρινεσαι κ καυχιεσαι κ ολας.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Η αυτοπεποιθηση ειναι η απαντηση σε αυτο που ψαχνεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενα παραδειγμα σου ειπα μη θυμωνεις για να καταλαβεις πως πηγαινει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    @sof είσαι οριακή η ίδια με διάγνωση γιατρού ή είχες σχέση με οριακό;;
    Αν είσαι οριακή γιατί κάνεις την ερώτηση τι κάνει ελκυστικούς τους οριακούς;; Νιώθεις ενοχές για κάτι και θεωρείς πως δεν θα έπρεπε να ελκύεις άντρες ή ότι δεν αξίζεις να αγαπηθείς;;
    Νομίζω αυτό που κάνει ελκυστικό έναν οριακό είναι και ότι κάνει ελκυστικό οποιονδήποτε άνθρωπο. Μπορεί να είναι η ομορφιά του και η εξωτερική του εμφάνιση, ο χαρακτήρας του, οι εμπειρίες της ζωής του κτλ
    Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο στερεότυπο χαρακτηριστικό για αυτά τα άτομα, ίσως να μη έχουν αυτοπεποίθηση ή να είναι ντροπαλά ή το αντίθετο. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε μόλις τα βλέπει κάποιος να αποτραβιέται και να αλλάζει πεζοδρόμιο.
    Σε δεύτερη φάση στο θέμα της σχέσης και την επίτευξη μιας υγιούς επικοινωνίας και συντροφικότητας είναι ένα άλλο ζήτημα νομίζω και ίσως έχει να κάνει με το άτομο και πόσο επηρεάζει η διαταραχή την καθημερινότητα του. Σίγουρα υπάρχει ένα μοτίβο δυσλειτουργικότητας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα άτομα αυτά δεν είναι ερωτεύσιμα όπως και κάθε άτομο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Noμίζω πάντως ότι όλες οι σχέσεις έχουν έναν βαθμό εξάρτησης.
    Ετσι και με έναν οριακό μπορεί να δημιουργείται μια είδους εξάρτηση οπου ο σύντροφος προσπαθεί να την τροφοδοτήσει.
    Ο έρωτας δεν είναι κάτι που ξεπερνιέται εύκολα και πολλοί άνθρωποι αρέσκονται στο δράμα και την ταπείνωση παρόλο που αυτό είναι κακό για τους ίδιους.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εγω εχω καταλαβει οτι στον πυρηνα τους ειναι ιδιου τυπου ανθρωποι, διαφορετικα γαλουχημενοι.
    Δεν ειναι καθολου τυχαιο οτι βλεπουν ο ενας στον αλλο μια διαφορετικη εκδοχη του εαυτου τους με στοιχεια που τους αρεσουν πολυ αλλα και στοιχεια που μισουν.
    Συνηθως ειναι και οι δυο στο φασμα του αυτισμου, asperger, στον κοσμο τους με λιγα λογια.
    Γι αυτο γραφουν οτι ο οριακος εχει και βαση κληρονομικη. Με μη κληρονομικη ιδιομορφια αλλα με κακο περιγυρο γινεσαι συνηθως με οριακα στοιχεια, πιο ηπια μορφη αλλα ποναει κι αυτη.
    Με καθε επιφυλαξη ολα αυτα, απο δικη μου εμπειρια και ψαξιμο μετα απο σχεση μιας εξυπνης ονειροπολας παρορμητικης τσαμπουκαλους οριακης και ενος πιο συγκρατημενου τερας λογικης αλλα και ονειροπολου που γενικως εβλεπε τον κοσμο με πιο ρομαντικη ματια, σε μια σχεση οπου εβλεπε πολλες φορες ο ενας στον αλλο τον εαυτο του, που αλλες φορες του αρεσε και αλλες τον μισουσε.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Με λιγα λογια ιδιοι στον πυρηνα, ξεχωριστοι, αλλα εχουν μαθει να βλέπουν τον κοσμο, τους ανθρωπους, ο ενας θετικα και ο αλλος αρνητικα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εσεισ ολοι απαντατε μολισ φευγει ο αλλοσ γτ το κοριτσι δεν το βλεπω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Θα ερθει που θα παει! Ειναι να μην μπεις εδω χαχα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Οριακοί όλου του κόσμου ενωθείτε!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 51
    Last Post: 15-12-2020, 02:54
  2. Με εχουν στοχοποιησει
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 43
    Last Post: 19-04-2017, 00:27
  3. Μου το έχουν πει κι άλλοι
    By GiannisNik3 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 22-03-2017, 00:39
  4. φοβάμαι οτι ή εγώ ή ο φίλος μου είμαστε οριακοί, ή και οι δύο!
    By ΜΙΚα in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-2015, 01:03
  5. εχουν τελειωσει ολα;
    By louloudaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 29-12-2011, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •