το πιο αποτελεσματικο φαρμακο σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    το πιο αποτελεσματικο φαρμακο σας

    καλησπερα παιδια

    οπως λεει ο τιτλος ποιο φαρμακο σας βοηθησε περισσοτερο?

    σε καθενα δρα αλλιως το καθε χαπι και καθε ψυχολογικη παθηση ειναι διαφορετικη..

    αμα θελετε γραψτε την εμπειρια σας..

    προσωπικα τα φαρμακα που ηταν πιο αποτελεσματικα σε εμενα ηταν το dipiperon που μου εκοψε μαχαιρι τις οπττικες ψευδαισθησεις και το aloperidin που μεχρι στιγμης με βγαζει απο τα ψυχωτικα επεισοδια.απλα το παιρνω σε πολυ μεγαλη δοση...

    πασχω απο ψυχωση.

    θα ηθελα πολυ να ακουσε τις εμπειριες σας!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κανενα φαρμακο δεν με βοηθησε αισθητα στην κτθλψη .......μονο το σεροξατ επιασε το 2010 για 3 καλους μηνες ......εκτοτε τιποτα .........

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    modiodal, concerta....ακρως αποτελεσματικα για την καταθλιψη και την πεσμενη διαθεση

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κανενα φαρμακο δεν με βοηθησε αισθητα στην κτθλψη .......μονο το σεροξατ επιασε το 2010 για 3 καλους μηνες ......εκτοτε τιποτα .........
    Mak σε τι δοσολογία σε έπιασε το σεροξατ;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    20 mg επαιρνα ............................

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Risperdal και τώρα Invega μαζί με solian
    Στα ψυχωτικά με βοήθησαν. Φυσικά υπάρχουν παρενέργειες σε μεγάλες δόσεις πιο έντονες. Αυτή την στιγμή έχω συνήθως εύκολη κόπωση, πόνους στα γόνατα, μικρή ακαθησία όταν με πιάνουν σκέψεις.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    θεσσαλια
    Posts
    97
    Γεια σας...εγω εχω το αναφρανιλ χρονια τωρα..αφου αλλαξα διαφορα και διαφορους γιατρους και το ρεμερον καμια φορα...για αγχος και πανικους

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    Τι να πω για ποιο από όλα;;;
    Ε το λεπονεξ σίγουρα και ισως το ρισπερνταλ από αντιψυχωτικά
    Τώρα το κοκτέιλ αντιεπιληπτικων βοηθάει

  9. #9
    Mrgilleas
    Guest
    Τεσσερα αντιψυχωτικα εχω δοκιμασει το geodon,seroquel,abilify και risperdal.το geodon δεν μου εδιωξε τις ιδεες και ειχα τρομερη ανησυχια και ακαθησια με βοηθουσε μονο στον υπνο,το σεροκουελ το επαιρνα και παρολα ταυτα επαθα ψυχωτικο επεισοδιο,το αμπιλιφαι μου εφερε νευρα λιγο υπνο και πηγαινα ολοταχως για κριση.ΜΟΝΟ η ρισπεριδονη με βοηθησε αρκετα στα ψυχωτικα ,στο αγχος, στις ιδεες,στον υπνο,στην επικοινωνια με αλλους και γενικα σε καθε τομεα.RISPERDAL THE FIRST FOR ME

  10. #10
    Καλησπερα...η δικια μου εμπειρια επι των φαρμακων...τον ιουλιο εμφανισα κριση πανικου(ειχα κ πριν χρονια).Πρωτος γιατρος μου εδωσε λαντοζ 20 κ αταραξ 25...εγινα χειροτερα... προσεθεσε μινιτραμ κ σολιαν κ εγινα μαυρο χαλι...Σεπτεμβρη αλλαξα γιατρό κ ξεκινησα σεροξαν των 30 2 χαπια ημερισιως κ ζαναξ...εφυγαν οι κρισεις πανικου μολις τον τελευταιο μηνα...ηρθε ομως η ατονια κοπωση ματαιοτητα 24ωρος υπνος κ καμμια διαθεση για οριδηποτε.Να σημειωσω οτι μετα την ληψη φαρμακων εχω μονιμο κομπο στο λαιμο...σημερα ο γιατρος μου προσεθεσε παραλληλα με σεροξαν κ εφεξορ....νιωθω πειραματοζωο κ καθε μερα γινομαι χειροτερα...δεν θεωρω φυσιολογικο 6 μηνες μετα να μην εχω καποια βελτιωση με τοσα χαπια κ ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    35
    @stai
    Καλησπέρα φίλε, δηλαδή πηγες στον γιατρό για τις κρίσεις πανικού και σε φόρτωσε αντικαταθλιπτικά; Δοκίμασες ψυχοθεραπεία;

  12. #12
    Aυτο ακριβως..και ειμαι απεγνωσμενη καθοσον πλεον δεν μπορω να λειτουργησω πουθενα, ενω πριν παρω τα χαπια ημουν ζωηρη κ με διαθεση για τα παντα....συνεδριες ξεκινησα πριν ενα μηνα συνδυαστικα με την ληψη φαρμακων..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο ανθρωπος που τον ενδιαφερει να βρει λυση θα τη βρει οχι με το να λεει μου φταιει ο ενας ο αλλος ο παραλος αλλα βρισκει λυσεις σχετικα με τον εαυτο του

    απλως ειχες διαθεση και μετα χορτασες .

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by STAI View Post
    Aυτο ακριβως..και ειμαι απεγνωσμενη καθοσον πλεον δεν μπορω να λειτουργησω πουθενα, ενω πριν παρω τα χαπια ημουν ζωηρη κ με διαθεση για τα παντα....συνεδριες ξεκινησα πριν ενα μηνα συνδυαστικα με την ληψη φαρμακων..
    Ναι καταλαβαινω. Εγω θα προτεινα να μιλησεις με τον γιατρο σου ωστε να βγεις σιγα σιγα απο τα φαρμακα και παραλληλα νε συνεχισεις με τις συνεδριες να δεις εαν αυτες απο μονες τους μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο. Τα φαρμακα καμια φορα κανουν μεγαλυτερο κακο απο οτι καλο.

    Ευχομαι οτι καλυτερο.

  15. #15
    Σ ευχαριστώ πολυ....κ εγω σε εσενα ευχομαι τα καλυτερα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η τροφή σου το φάρμακό σου...
    By eva7 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 13-06-2015, 06:41
  2. νεο φαρμακο
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2011, 22:15
  3. Νεο φαρμακο
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-06-2010, 19:22
  4. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  5. φαρμακο
    By gr25 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 7
    Last Post: 15-09-2006, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •