Αναζήτηση ψυχολογου στην ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Αναζήτηση ψυχολογου στην ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη

    Γειά σας,καλησπέρα και καλό σκ!θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος κάποιον που να είναι εξιδικευμενος στην ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη στην Αθήνα και πανω απο ολα ανθρωπος ώστε να γίνει και σωστό τέλη δουλειά..ακολουθώ μια αγωγη ψυχιατρου αλλά δεν με βοηθαει καθόλου..για την ωρα είμαι κλεισμενος στον εαυτο μου παρα πολύ δεν ξέρω πως να συμπεριφερθω σε ολα αυτα που μου συμβαίνουν. Νομίζω πως ειμαι gay και όλο αυτό μου προκαλεί δυσφορια και το άλλο που με απασχολεί είναι πως θελω να σκοτωσω τους γονείς μου.Φοβάμαι πως δεν είναι ιδεοληψιες και κοντεύω να πιστέψω πως είναι πραγματικότητα όλα αυτά και δεν με βρίσκει ησυχία. Κάνω θεραπεία με effexor (venlaxine) kai zoxil (zyprexa) και αντί για zanax πινω tranxenne. Σας παρακαλώ πολύ να ανταποκριθεί κάποιος σε όλο αυτό και να με φωτίσει κάπως τη διαδρομή να κάνω για να τα ξεπεράσω όλα αυτά. Και πάλι καλησπέρα σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Μένω Αθήνα..θα ηθελα πολύ αν γνωρίζει κάποιος να μου στείλει personal msg

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ένας καλός ψυχίατρος θα ήταν καλύτερο από κάποιον ψυχολογο;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Θα μου ηταν αναγκαίο να δεκτώ απαντησεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Καλημέρα.καταρχας η προσωπική μου άποψη είναι η αναζήτηση ψυχίατρου με ειδίκευση στην ιδψ.επισης εμένα το φάρμακο που με βοήθησε στην ιδψ ηταν το seroxat και θεωρώ είναι το καλύτερο για ιδψ.επισης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου έγραψε effexor για ιδψ!!!το effexor είναι πολύ καλό φάρμακο απο ότι ξέρω αλλά για την κατάθλιψη.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Καλησπέρα. Συμφωνώ με τον damien. Το efexor το έπερνα κάποτε και γω, αλλά χειροτέρεψα. Πρόσεξε το και πράγματι βρες κάποιον εξειδικευμένο στην ΙΨΔ και στην ΓΣΘ. Αν δεν γνωρίζεις τι είναι αυτή η θεραπεία μπες στο ίντερνετ, γράφει τα πάντα και πόσο ωφελεί.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by dauphne View Post
    Καλησπέρα. Συμφωνώ με τον damien. Το efexor το έπερνα κάποτε και γω, αλλά χειροτέρεψα. Πρόσεξε το και πράγματι βρες κάποιον εξειδικευμένο στην ΙΨΔ και στην ΓΣΘ. Αν δεν γνωρίζεις τι είναι αυτή η θεραπεία μπες στο ίντερνετ, γράφει τα πάντα και πόσο ωφελεί.
    Γνωσιακη συμπεριφοριστικη εννοείς..; θα το κοιτάξω αμεσα

  8. #8
    Ναι αυτό εννοώ, κάνει θαύματα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Το έχεις δοκιμάσει εσύ dauphne?για τι θέμα κιόλας αν επιτρέπεται?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by dauphne View Post
    Ναι αυτό εννοώ, κάνει θαύματα!!!
    Αν θες να μου πεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Όντως παιδιά η γνωσιακή συμπεριφοριστική είναι πιο ενδεδειγμένη για ιδψ αλλά νομίζω ότι θέλει παράλληλα και φάρμακο.επισης από την δική μου περίπτωση το seroxat και έπειτα το ladose που λάμβανα με επιασαν καλά μετά τους δύο μήνες και σε μεγάλες δόσεις.το seroxat στα 40mg και το ladose το ίδιο.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Και γω για ΙΨΔ την έκανα. Βέβαια παίρνω ταυτόχρονα και φάρμακα γιατί την έχω εδώ και 22χρ. Αλλά αυτή τη θεραπεία την ανακάλυψα πριν 2χρ. Βλέπεις, όταν το έπαθα εγώ δεν υπήρχαν τέτοιου είδους θεραπείες, οπότε βασανίστηκα πολύ. Όμως ποτέ δεν το έβαλα κάτω... Για αυτό λέω εσείς τα νέα παιδιά που έχετε αυτήν την ασθένεια, κάντε το καλύτερο για σας όσο είναι νωρίς ακόμα. Και θα δείτε θεαματικά αποτελέσματα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dauphne View Post
    Και γω για ΙΨΔ την έκανα. Βέβαια παίρνω ταυτόχρονα και φάρμακα γιατί την έχω εδώ και 22χρ. Αλλά αυτή τη θεραπεία την ανακάλυψα πριν 2χρ. Βλέπεις, όταν το έπαθα εγώ δεν υπήρχαν τέτοιου είδους θεραπείες, οπότε βασανίστηκα πολύ. Όμως ποτέ δεν το έβαλα κάτω... Για αυτό λέω εσείς τα νέα παιδιά που έχετε αυτήν την ασθένεια, κάντε το καλύτερο για σας όσο είναι νωρίς ακόμα. Και θα δείτε θεαματικά αποτελέσματα
    Τι φαρμακευτική αγωγή ακολουθείς;

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Καλημέρα. Δεν έχει σημασία τι φάρμακα παίρνουμε, αλλά ποιό κάνει για τον καθένα από μας. Παίρνω neurontin και cipralex

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Καλησπέρα σας..αύριο θα επισκεφτω έναν 3ο ψυχίατρο .είναι σωστό αυτό που κάνω?η μήπως κάνω λάθος και δεν χρειζομαι ψυχιατρική περίθαλψη αλλά από άλλον γιατρο

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αναζήτησή ψυχολόγου
    By Ranina in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 23-11-2017, 21:05
  2. Συμμετοχή σε έρευνα για το ρόλο της μητέρας στην ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή
    By Aeon in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-04-2016, 13:37
  3. Αναζήτηση ψυχολόγου
    By Be_brave in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2014, 18:42
  4. αναζήτηση ψυχολόγου
    By evaclooney1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2012, 00:52
  5. αναζητηση καλου ψυχολογου στην αθηνα
    By equilibrium in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2012, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •