Ασταθεια στο περπατημα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    7
    Καλησπέρα! Έχω ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα.... Μήπως είσαι ενεργός ακόμη για να μου πεις πως κινήθηκες εσύ για να το αντιμετωπίσεις...;;
    Ευχαριστώ!:/

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by thebunny View Post
    Καλησπέρα! Έχω ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα.... Μήπως είσαι ενεργός ακόμη για να μου πεις πως κινήθηκες εσύ για να το αντιμετωπίσεις...;;
    Ευχαριστώ!:/
    Παιδιά καλησπέρα, και εγώ ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα πύργος της Πίζας. Οι γιατροί έχουν αποκλείσει νευρολογικό και ΩΡΛ αίτιο. Πριν 2 χρόνια έκανα κάποιες ασκήσεις αυχένα και ένιωσα κάπως καλύτερα και από τότε ψιλο πέρασε αλλά επανήλθε φέτος. Πάω σε φυσικοθεραπεφτή πια ειδικο για αυχένα μου είπε ότι σχεδόν σίγουρα είναι αυτό μιας και η μια πλευρά είναι εμφανώς πιο πιασμένη από την άλλη (δλδ η πλευρά που νιώθω ότι γέρνω). Στην αρχή ένιωθα καλύτερα αλλά έχει κάνει πολλά σκαπμπανευάσματα, ο φυσικοθεραπευτής μου είπε ότι είναι λογικό. Τι λέτε;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μηπως εχει να κανει με κατι οφθαλμολογικο?
    καπως ετσι ημουν πριν μου πει ο γιατρος οτι ειχα αστιγματισμο..
    δεν το τσεκαρεις και αυτο μπαααας και?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Απο πολλα μπορει να προερχεται, ποσο συχνό ειναι και πια χρονικη στιγμη? Εχεις φαει καλα οταν το παθαινεις ή εισαι νηστικος?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Γεια σας παιδια ειμαι αυτος που ειχα πανω το ψευδωνυμο Panos123 και ξεκινησα το θεμα.Εμενα μετα απο δυο χρονια δεν μου εχει περασει.Εχω παει σε ολους τους γιατρους και δεν μου βρισκουν λυση.Αυτο με το φαινομενο της Πιζας μου το ειχαν πει και εμενα και το μονο που μου εκαναν ειναι να μου δωσουν ζαναξ,λυρικα και Talosin.Αυτα τα φαρμακα βοηθανε λιγο αλλα δεν το εξαφανιζουν.Ειναι απο το αγχος.Το στμπτωμα αυτο που βιωνουνε εμεις ομοιαζει με το Mal del debarquement syndrome το οποιο ειναι μια σπανια νευρολογικη διαταραχη,ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ αλλα ενοχλητικη που την παθαινουν πολλοι οτα καταβαινουν απο τα πλοια. Δεν ειναι απο αυχενα παιδια αυτα τα λενε καποιοι γιατροι που δεν ξερουν.Η ζαλη απο αυχενα δεν κρατα μηνες.εκανα και γω φυσιοθεραπεις και τιποτα δεν εγινε.Ουτε απο λαβυρινθο ειναι γιατι ο λαβυρινθος κανει μονο περιστροφικους ιλιγγους.Ουτε σοβαρο νευρολογικο ειναι γτ εκει συνυπυραχουν και αλλα συμπτωματα οπως πονοκεφαλοι δυνατοι αποτομοι,παρεση,μουδιασμα,� �ιπλωπια κ.τ.λ. Οι γιατροι που ολοι εχουμε παει δεν ξερουν παιδια και μας δινουν κανενα φαρμακο μπας και μιαςας πιασει.Στην πραγματικοτητα δεν ξερουν τιποτα.εχω δοκιμασει πολλες ασκησεις για αυτο το πραγμα.Αν θελετε λιγο να νιωσετε το παλιο σας περπατημα,ανεβειτε σε ενα στρωμα και ελαφρως χοροπηδειστε για κανενα 5 λεπτο.Οταν κατεβειτε στην αρχη θα νιωσετε το κανονικο περπατημα για λιγο μαλλον δυστυχως οπως συναιβει και σε εμενα.Μπορει καποιον να το πιασει και μονιμα.Επισης μην σφιγγεστε οταν περπατατε γιατι επιδεινωνεται.Μην φοβαστε δεν πεφτετε,αυτοθ που πεφτουν εχουν αταξια και δεν μπορουν να κανουν ουτε δυο βηματα.Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι εχει να κανει με το αγχος που επηρεαζει το συστημα ισσοροπιας στην παρεγκεφαλιδα.Καντε το σωμα σας οσο πιο αλκαλικο γινεται με φρουτα και λαχανικα γιατι μπορει να υπαρχει οξυτητα σε εκεινη την περιοχη.Εγω εχω μαθει να ζω με αυτο και δεν το φοβαμαι.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΗΣΗ.Βεβαια ειναι πολυ ενοχλητικο και σας καταλαβαινω ολους.Ξερω οτι και σεις θα ξανασκεφτεστε να σηκωθειτε απο τον καναπε αν υπαρχει ασημαντος λογος.Ξερω πως ειναι να πςρπατας μεσα σε εναν εγαλο διαδρομο με αυτο το πραγμα.Ξερω ποσο ανακουφιστικο ειναι οταν καθεσαι ή οταν περπατας σε ανωμαλο πεζοδρομιο και οχι σε ισιο.ξερω οτι δεν το νιωθεις τοσο στις ανηφορες και στις κατηφορες και οτι ειναι χειροτερο με παντοφλες χαμηλες.Ξερω πως ειναι αυτην η ασχημη αισθηση τραμπολινου/περπατηματος σε βαρκα γερσιματος του σωματος/και αισθηση βαδισματος σε λακουβες ή βαθυ πατωμα.Επειδη το εχω ψαξει πολυ,οποιος εχει καποια απορια μπορει να με ρωτησει.Θα χαρω να ακουσω συμβουλες σας και ερωτησεις σας.Οποιος γνωριζει κατι σε θεραπεια-λυση ας το πει για να βοηθηθουμε ολοι.
    Last edited by Kostas1993; 13-06-2019 at 18:26.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Απο πολλα μπορει να προερχεται, ποσο συχνό ειναι και πια χρονικη στιγμη? Εχεις φαει καλα οταν το παθαινεις ή εισαι νηστικος?
    Ολη την μερα το παθαινω απλως με διακυμανσεις στην ενταση του και κυριως οταν ειμαι νηστικος και αγχωμενος.Θα εκτιμουσα πολυ οποιαδηποτε πληροφορια.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    3
    Υπάρχει περίπτωση να είναι πάθηση από το SCM Muscle. Έχω πάει και εγώ σε άπειρους νευρολόγους, ΩΡΛ. Μόνο ένας νευροωτολόγος (Ερικος Ντυνάν) μου βρήκε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν μου πρότεινε άμεση λύση. Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι δεν μπορεί να είναι μόνο νευρολογικό, θα πρότεινα να σκεφτείς αν στο ιστορικό σου είχες ποτέ κάποιον τραυματισμό έστω και αστείο (π.χ εγώ μπορεί να το έπαθα από κοκκορομαχία όταν έβαλα ένα βαρύ άτομο επάνω μου).
    Επίσης άρχισα να κάνω κάποιες ασκήσεις ισορροπίας πάνω σε μπάλα γυμναστηρίου που μου πρότειναν - μια με μάτια ανοιχτά μια με μάτια κλειστά - για να επανεκπαιδεύσω τον εγκέφαλο μου. Εδώ και μια εβδομάδα τις έχω αρχίσει δεν μπορώ να πω ότι έχω δει τρομερή διαφορά αλλά έχω πείσμα ότι εν καιρώ θα νιώσω καλύτερα.
    All thoughts welcome.
    Λεώ

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Leon View Post
    Υπάρχει περίπτωση να είναι πάθηση από το SCM Muscle. Έχω πάει και εγώ σε άπειρους νευρολόγους, ΩΡΛ. Μόνο ένας νευροωτολόγος (Ερικος Ντυνάν) μου βρήκε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν μου πρότεινε άμεση λύση. Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι δεν μπορεί να είναι μόνο νευρολογικό, θα πρότεινα να σκεφτείς αν στο ιστορικό σου είχες ποτέ κάποιον τραυματισμό έστω και αστείο (π.χ εγώ μπορεί να το έπαθα από κοκκορομαχία όταν έβαλα ένα βαρύ άτομο επάνω μου).
    Επίσης άρχισα να κάνω κάποιες ασκήσεις ισορροπίας πάνω σε μπάλα γυμναστηρίου που μου πρότειναν - μια με μάτια ανοιχτά μια με μάτια κλειστά - για να επανεκπαιδεύσω τον εγκέφαλο μου. Εδώ και μια εβδομάδα τις έχω αρχίσει δεν μπορώ να πω ότι έχω δει τρομερή διαφορά αλλά έχω πείσμα ότι εν καιρώ θα νιώσω καλύτερα.
    All thoughts welcome.
    Λεώ
    Leon δεν ειχα τραυματιστει οταν το επαθα.Μονο πολυ αγχος ειχα.Ειχα παει και γω σε νευροωτολογο και μου ειχε δωσει κατι φαρμακα που το εκαναν χειροτερα.Απο την στιγμη που σου λεει για επανεκπαιδευση εγκςφαλου ειναι νευρολογικο-ψυχολογικο θεμα.Καπου διαβασα οτι αυτο που εχουμε.ονομαζεται φοβικος ιλιγγος θεσης και προερχεται συχνα απο μια περιοδο μεγαλης ψυχικης καταπονησης.Ονομαζεται ετσι γιατι εχει να κανει με.φοβια στην ορθια θεση,πραγμα που αυξανει την μυικη ταση με αποτελεσμα να διαταρασσεται η ιδιοδεκτικοτητα,δηλαδη η αισθηση της πατουσας με το εδαφος.Αυτο οταν το διαβασει καποιος χωρις.να ειναι γιατρος μπορει να συμπερανει οτι οσο σφιγγεσαι και εχεις το μυαλο σου να εισαι σταθερος ,τοσο το προκαλεις.Το προβλημα ειναι οτι εμεις δεν ειμαστε χαλαροι γιατι νιωθουμε οτι παλαντζατουμερουμε και δεν γινεται να μην προκαλουμε αυξημενη μυικη ταση.Εκει νομιζω ειναι το μυστικο.Ειχα κανει και γω ασκσησεις με μπαλες και τραμπολινο σε γυμναστηριο και η ανακουφιση ηταν προσωρινη λιγο μετα τις ασκησεις.Μετα μου ξαναρχιζε.Εγω παρατηρησα οτι ειναι πιο εντονο οταν εχω αγχος.Εμενα το ιδιο συμπτωμα το ειχε η γιαγια μου και μετα ξαφνικα την εφυγε.Νομιζω οτι η διαρκεια του εχει να κανει με τον καθε ανθρωπο.Πραγματικα εχω φτασει σε ενα τελμα με αυτο το πραγμα γιατι κανεις δεν μου δινει μια ξεκαθαρη απαντηση και ενα φαρμακο που να το διωχνει.Εμενα ενας γιατρος μου ειπε οτι "Οσο το σκεφτεσαι,τοσο ερχεται".Ξερω αυτο ακουγεται λιγο παραξενο και απλοΐκο αλλα μπορει να εχει δικιο στην τελικη.Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να μην το σκεφτομαι γιατι το βιωνω.Επισης μου ειχε φυγει εντελως για ενα μηνα και μετα μου ξαναηρθε και το εχω μηνες.Θελω να σε ρωτησω αν παιρνεις καποια αγωγη και τι αλλο πιθανον να σου ειπε γι αυτο το πραγμα.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    3
    Γενικά εγώ είμαι της άποψης πως πρέπει να επανεκπαιδεύσουμε τον εγκέφαλο μας στην ισορροπία εξου και οι μπάλες με ασκήσεις μάτια ανοιχτά - μάτια κλειστά. Δεν το βάζω κάτω, γενικά προσπαθώ να βρω την λύση παλιότερα έβλεπα το πρόβλημα.
    Ο νευροωτολόγος μου έδωσε κάποια χάπια για ημικρανίες αλλά τίποτα. Παλιότερα είχα πάρει αντιβόμ και όλα τα σχετικά και εκείνα δεν μου έκαναν τίποτα.
    Επίσης μου έκανε την μέθοδο λεπεμαν (BBQ) αλλά δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά, λογικά αυτή θα την ξανα δω μέσα στην εβδομάδα και θα σου πω.

    Τώρα για το άγχος, έχω πολυ στρεσαριστική δουλειά και δεν πρόκειται να σταματήσει αυτό.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Leon View Post
    Γενικά εγώ είμαι της άποψης πως πρέπει να επανεκπαιδεύσουμε τον εγκέφαλο μας στην ισορροπία εξου και οι μπάλες με ασκήσεις μάτια ανοιχτά - μάτια κλειστά. Δεν το βάζω κάτω, γενικά προσπαθώ να βρω την λύση παλιότερα έβλεπα το πρόβλημα.
    Ο νευροωτολόγος μου έδωσε κάποια χάπια για ημικρανίες αλλά τίποτα. Παλιότερα είχα πάρει αντιβόμ και όλα τα σχετικά και εκείνα δεν μου έκαναν τίποτα.
    Επίσης μου έκανε την μέθοδο λεπεμαν (BBQ) αλλά δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά, λογικά αυτή θα την ξανα δω μέσα στην εβδομάδα και θα σου πω.

    Τώρα για το άγχος, έχω πολυ στρεσαριστική δουλειά και δεν πρόκειται να σταματήσει αυτό.
    Leon σε νιωθω φιλε.Και γω παλια εβλεπα μονο το προβλημα.Αυτην η μεθοδος λεπεμα ν τι ακριβως ειναι;Εμενα μου μειωθηκε οσο δεν βαζω στο μυαλο να με αγχωνει το συμπτωμα.Ακομα και να μην μας πιανει καποια θεραπεια,θελω να πιστευω οτι ειναι πραγμα που κανει τον κυκλο του και σταματαει καποια στιγμη.Belief and never give up.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    2
    Καλησπέρα, έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς εδώ και δύο βδομάδες. Έχω πάει σε ορθοπαιδικο, απέκλεισε το αυχενικό, σίγουρα δεν είναι από τα μάτια, και σειρά έχει ο νευρολόγος τη Δευτέρα. Είναι καθησυχαστικο να βλέπω πως δεν είμαι η μόνη με αυτό το θέμα της αστάθειας. Ελπιζω (και εύχομαι) να είναι καθαρά ψυχολογικό, ειμαι αγχώδης άνθρωπος και ζορίζομαι αρκετά ειδικά το τελευταίο διάστημα . Αλλά ρε παιδιά, αυτό το "μη το σκέφτεσαι και θα περάσει" αλήθεια, πως το κάνουν μερικοί; Μου φαίνεται τόσο δύσκολο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όπως έγραψα και πιο πάνω

    Quote Originally Posted by Sonia View Post

    Εγώ κατά καιρούς μερικές φορές αισθάνομαι ότι ζαλίζομαι κι ότι θα πέσω κάτω. Με τα ακροδάχτυλα να στηριχτώ κάπου εκείνη την στιγμή, ας είναι η ιδέα μου, μου περνάει. Όταν με πιάνουν αυτά ξέρω ότι είμαι πολύ κουρασμένη και πιεσμένη. Προσπαθώ να είμαι πιο ξεκούραστη, να κάνω πράγματα για να αλλάζει η ψυχολογία μου και μετά είμαι περδίκι. Πριν πολλά χρόνια πάθαινα κρίσεις πανικού, τώρα τις ελέγχω, δεν παίζει κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν πήρα φάρμακα.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Joanna88 View Post
    Καλησπέρα, έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς εδώ και δύο βδομάδες. Έχω πάει σε ορθοπαιδικο, απέκλεισε το αυχενικό, σίγουρα δεν είναι από τα μάτια, και σειρά έχει ο νευρολόγος τη Δευτέρα. Είναι καθησυχαστικο να βλέπω πως δεν είμαι η μόνη με αυτό το θέμα της αστάθειας. Ελπιζω (και εύχομαι) να είναι καθαρά ψυχολογικό, ειμαι αγχώδης άνθρωπος και ζορίζομαι αρκετά ειδικά το τελευταίο διάστημα . Αλλά ρε παιδιά, αυτό το "μη το σκέφτεσαι και θα περάσει" αλήθεια, πως το κάνουν μερικοί; Μου φαίνεται τόσο δύσκολο.
    Joanna καποτε ελεγα και γω μακαρι να ειναι ψυχολογικο και οχι κατι αλλο.Αλλα μετα καταλαβα οτι καλυτερα να ηταν π.χ απο τον λαβυρινθο ή απο τον αυχενα και να περνουσε μεσα σε λιγο καιρο με τα γνωστα αντιλλιγικα φαρμακα.Στην περιπτωση,του ψυχολογικου ειναι δυσκολο και να σε βρουν λυση και να σε φυγει ευκολα.Εγω 2 χρονια εχω συνεχεια αυτο το συμπτωμα επειδη καποτε μια συγκεκριμενη μερα ειχα μεγαλη ψυχικη καταπονηση.Ειναι πραγματικα πολυ ασχημο να συνειδητοποιεις τι μπορει να σου κανει το αγχος στο σωμα.Στην αρχη δεν το δεχομουνα οτι ηταν απο το αγχος,μαλλον δεν ηθελα να το δεχτω.Στις ζαλαδες και στους ιλιγγους υπαρχει ενα οξυμωρο πραγμα.Οσο πιο ακινδυνο ειναι και ψυχολογικης προελευσης,τοσο πιο πολυ κραταει και ειναι δυσκολο να αντιμςτωπιστει.Υποθετω οτι ο νευρολογςος θα σου πει δεν εχεις τιποτα και ή δεν θα σε δωσει τιποτα ή θα σου γραψει κανενα ηρεμιστικο.Ευχομαι να πανε ολα καλα και με εσενα.Θα χαρω να ακουσω τα νεα απο τον νευρολογο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Leon View Post
    Υπάρχει περίπτωση να είναι πάθηση από το SCM Muscle. Έχω πάει και εγώ σε άπειρους νευρολόγους, ΩΡΛ. Μόνο ένας νευροωτολόγος (Ερικος Ντυνάν) μου βρήκε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα αλλά δεν μου πρότεινε άμεση λύση. Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι δεν μπορεί να είναι μόνο νευρολογικό, θα πρότεινα να σκεφτείς αν στο ιστορικό σου είχες ποτέ κάποιον τραυματισμό έστω και αστείο (π.χ εγώ μπορεί να το έπαθα από κοκκορομαχία όταν έβαλα ένα βαρύ άτομο επάνω μου).
    Επίσης άρχισα να κάνω κάποιες ασκήσεις ισορροπίας πάνω σε μπάλα γυμναστηρίου που μου πρότειναν - μια με μάτια ανοιχτά μια με μάτια κλειστά - για να επανεκπαιδεύσω τον εγκέφαλο μου. Εδώ και μια εβδομάδα τις έχω αρχίσει δεν μπορώ να πω ότι έχω δει τρομερή διαφορά αλλά έχω πείσμα ότι εν καιρώ θα νιώσω καλύτερα.
    All thoughts welcome.
    Λεώ
    Εχω προβλημα σε αυτον τον μυ στη μια πλευρα. Δε με αφηνει να κανω πλαγια το κεφαλι. Επισης καμια φορα νιωθω ασταθεια και οτι θα πεσω κατω αλλα δεν ξερω αν σχετιζονται. Προχτες ειχα λιγο πυρετο και βγηκα εξω το βραδυ που εκανε ζεστη. Ε μολις ζεσταθηκα απ το περπατημα με επιασε η ζαλαδα. Πηρα ενα μπουκαλι νερο και συνηλθα αλλα καποιες φορες παταγα και δεν ηξερα που πηγαινα. Ασε που παθαινω και το αλλο απο τη ζεστη. Θολωνω και δε μπορω να σκεφτω καθαρα, χανω και το δρομο μου ακομα. Οταν μπω σε αιρκοντισιον συνερχομαι. Αυτη τη ευαισθησια στη ζεστη την εχω πολλα χρονια, απο τα 21.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    7
    Παιδιά καλησπέρα.. γνωρίζω απο πρωτο χερι ποσο βασανιστικο ειναι το συγκεκριμενο συμπτωμτα μπαλαντζαρισματος-βυθισματος κλπ.. Είχα επισκεφτει νευροωτολογο, εκανα ειδικες ασκησεις ισορροπιας, εκανα ενα συνολο εργαστηριακων εξετασεων, κανενας δεν μ εδωσε καθαρη εικονα για το τι το προκαλει. Μου χορηγησαν felicin και Β12 συμπληρωμα, ενώ από μετρησεις της πιεσης μου, φαινεται οτι παρουσιαζα και υποταση . Μου περασε! πιστευω ηταν αλλο συμπτωμα της γενικης νοσοφοβιας μου... εχει τυχει να με ξαναπιασει αλλα σε μικροτερο βαθμο, και βασικα το κλειδι ειναι να μην εχεις τη σκεψη σου σε αυτο.. ειναι παρα πολυ δυσκολο να μην το σκεφτομαστε, αλλα πραγματικα δεν οδηγει πουθενα...

    Μην παμε λιγο να χαλαρωσουμε λοιπον, αμεσως να εμφανιστει μετα απο λιγους μηνες αλλη φοβια-αλλο συμπτωμα.. Εχω φοβια οτι το σωμα μου τρεμει, φοβαμαι οτι θα αρχισω να κανω σπαστικες κινησεις ως εκδηλωση καποιας νευρολογικης νοσου που τελικα θα με κανει αναπηρη.. Τις υπερβολικες σκεψεις αυτες, πυροδοτησε η απλη παρατηρηση μου πως οταν π.χ. σκυβω μετα απο ακινησια, η μεση μου τρεμει, ή οταν παω να λυγισω τα γονατα μιυ, αυτα τρεμουν, το ιδιο και οταν εχω σηκωμενα τα χερια μου ψηλα και τα κατεβάζω με τις παλαμες κατω, αργα. Το τρεμουλο ειναι φυσιολογικο? ή να παρω πάλι παραμάζωμα παθολογο-νευρολογο- και δεν ξερω τι αλλο? :( ευχαριστω παιδια!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Εφαρμογή για περπάτημα
    By eleni1986 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-2017, 11:34
  2. Φοβος για περπατημα
    By Shadow111 in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2016, 13:25
  3. Περπατημα
    By Garyfalaki_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 20-01-2012, 21:27
  4. Replies: 3
    Last Post: 18-10-2011, 15:07
  5. Υπάρχει κάποιος για περπάτημα?
    By Jazzy in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 01-10-2011, 23:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •