ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΟΥ ΓΟΝΕΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?? - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 126 of 126
  1. #121
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το συμπερασμα ειναι αν ειναι ηρεμη εχει καλως αλλιως αντε γεια μιαζει σα να φοβασα τα προβληματα και τα αποφευγεις σου φαινεται αδυνατο να συνενοηθεις με καποια που γκρινιαζει η λεει ακαταλαβιστηκα αλλα οταν τεριαζεις με καπιον ακομα και αν δεν υπαρχει γεφυρα επικοινωνιας τη δημιουργεις μονος σου.
    δηλαδη τεριαζετε αρκει να μη σας αναψουν τα λαμπακια.

  2. #122
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως αν ειμουν στη θεση της και εβλεπα καποιον να μη πιστευει οσα λεω και να διαβαζω στη σκεψη του οτι με θεωρει ασθενη μετα θα ακουγες τον εξαψαλμο και οι γκρινιαρηδες θα γινοντουσαν δυο :)

  3. #123
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το συμπερασμα ειναι αν ειναι ηρεμη εχει καλως αλλιως αντε γεια μιαζει σα να φοβασα τα προβληματα και τα αποφευγεις σου φαινεται αδυνατο να συνενοηθεις με καποια που γκρινιαζει η λεει ακαταλαβιστηκα αλλα οταν τεριαζεις με καπιον ακομα και αν δεν υπαρχει γεφυρα επικοινωνιας τη δημιουργεις μονος σου.
    δηλαδη τεριαζετε αρκει να μη σας αναψουν τα λαμπακια.
    Ποια προβλήματα φοβάμαι; Να της πω τι όταν μου γκρινιάζει για τη γειτόνισσα; Ναι εχεις δίκιο; Πάμε να τη δειρουμε; Οταν τη σταματάει η γυναικα στο δρόμο.και της λέει μη παίρνεις αγελαδινό γάλα γιατί προκαλει καρκίνο και εκείνη το εκλαμβάνει σαν να της λέει να.πάθει καρκίνο και οτι της κανει μάγια και γκρινιαζει τι θέση περιμένεις να πάρω; Πάμε καλά ρε παιδιά; Αυτές οι συζητησεις είναι αφορμές για τσακωμό σε εμας. Επειδή δεν απανταω. Αλλα τι να πω; Να μπω στη διαδικασία να παραλογιστω μονο και μονο για να αρπαχτω μαζί της; Δηλαδή οτι κακό συμβαίνει φταίνε παντα οι άλλοι που κανουν μάγια και φταίνε οι άλλοι που.μας μισούν; το γεγονος οτι δεν κάνουμε εμείς κάτι καλά δεν παιζει;

  4. #124
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω παντως αν ειμουν στη θεση της και εβλεπα καποιον να μη πιστευει οσα λεω και να διαβαζω στη σκεψη του οτι με θεωρει ασθενη μετα θα ακουγες τον εξαψαλμο και οι γκρινιαρηδες θα γινοντουσαν δυο :)
    Να πιστέψω όσα λέει; Να πιστέψω τι; Οτι η γειτονισσα της πέταξε χώματα μέσα στο σπίτι και της έσπειρε τη γρουσουζιά; Δηλαδή να είμαι μέσα σε ενα σπίτι και να κλαίω τη μοίρα μου όλη μέρα να απομόνωσω τα παιδιά απο τη τεχνολογία και να μη γελαμε καθόλου επειδή μια αρετή τα εκλαμβάνει όλα αυτά οτι γίνονται εναντιον της;

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Φιλε μου εγω οσο σκληρο πιθανο να ακουστει σε αλλους εδω, ειδικα στις γυναικες του φορουμ, σε καταλαβαινω τι εννοεις, ειναι φοβερα δυσκολο να ηρεμησετε με τον τροπο σκεψης της γυναικας σου και την καχυποψια που εχει για ολους.
    Οσο ομως θα βλεπει σε εσενα την ταση να φυγεις και τη σκεψη να χωρισεις, θα χειροτερεψει. Πηγαινετε σε εναν ειδικο αν θες να συνεχισετε και να της λες οτι θα ειστε μαζι οτι και να γινει.
    Παντως ειναι δυσκολο, ετσι οπως βλεπει τον κοσμο αρα και εσενα.
    Το λεω γιατι ειχα μια παρομοια σχεση που η καχυποψια της πρωτογνωρη για εμενα σε τετοιο βαθμο, εσπαγε κοκκαλα!

    Πχ της λεω στην αρχη εχω και ενα κολλητο 32 χρονια ειμαστε σαν αδερφια. Καλα μου λεει σε εκμεταλλευεται και θα δεις τελικα οτι ειναι κακος κτλ κτλ.
    Της τον γνωριζω οκ ολα καλα αλλα επεμενε, οτι δεν εχει καλη γνωμη ο φιλος μου για αυτην και θα σε κανει να με χωρισεις κτλ κτλ και διαφορες φαντασιοπληξιες.
    Εντωμεταξυ ο φιλος μου θετικοτατος, μου ελεγε πολυ καλη κοπελα τη συμπαθησα, το ιδιο και η γυναικα του. Αυτη ΟΟΟΟΧΙ, θελουν να μας κανουν κακο!
    Γενικως ολοι θελαν το κακο της και συνομωτουσαν εναντιον της, οση προσπαθεια και να εκανα εγω για να βελτιωσω την κατασταση. Ακομα και με τους γονεις μου τα ειχε βαλει που ουτε καν τους γνωρισε. Με κουρασε απιστευτα και τελικα που καλτεληξε; Οτι και εγω θελω να της κανω κακο. Ε καπου εκει εβαλα το τελος.
    Οντως δεν μπορεις να συμμετεχεις με συζητηση σε αυτη παρανοια γιατι νοιωθεις οτι θα το χασεις κι εσυ στο τελος.
    Μονο σε ειδικο και οι δυο σας και ακολουθηστε οτι σας συμβουλεψει.
    Γνωμη μου η χωριζεις η μιληστε αποδεχομενος κι εσυ τις ευθυνες σου και πηγαινετε σε ψυχολογο. Μην διατηρεις αυτη την κατασταση που βρισκεστε τωρα

  6. #126
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε οσους ειδικους και να πας κανενας δε θα σου υποδειξει το πως θα συνενοηθεις μαζι της η θα μαντεψεις τι ενοει με οσα λεει η αυτη θα σε βλεπει να μη της δινεις σημασια και θα εξαγριωνεται
    καλη τυχη...αλλο ψυχαναλυση αλλο τηλεπαθεια

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. η πραγματικη αντιμετωπιση ενος διαταραγμενου μυαλου
    By αλεξανδρος_77 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2018, 06:09
  2. Εχω καταθλιψη ή κατι αλλο?
    By Stavrosbmw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 02-04-2017, 00:29
  3. καταθλιψη? ψυχολογικη διαταραχη? κατι αλλο?
    By Elena167 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 07-06-2016, 23:16
  4. Διαταραχή άγχους ή κάτι άλλο?
    By solly in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2015, 10:00
  5. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 14:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •