ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΟΥ ΓΟΝΕΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 126
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46

    ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΔΙΑΤΑΡΑΓΜΕΝΟΥ ΓΟΝΕΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??

    Καλησπερα.αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το συζηγο!!εδω και 1 μιση χρονο συμπεριφερεται πολυ περιεργα και σε μενα και στα παιδια!!του αρεσει να μας ενοχλει συνεχεια,σαν να θρεφεται απο αυτο ..εχει μια ταση να κανει πραγματα που δεν μας αρεσουν για να μας σπασει τα νευρα και αυτο γινεται ολη μερα..ειχε δειξει δειγματα απο παλια αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι ηταν απλα πειραγματα..τωρα ομως εχει ξεπερασει καθε οριο..γινεται ολη μερα μεα αποτελεσμα να ξεσηκωνει και τα παιδια και να τσιριζουν ολη μερα η να φερονται αλλοπροσαλα και νευρικα απο ολη αυτη τη συμπεριφορα του συζηγου.στο μωρο ας πουμε κανει περιεργα οπως να το παιρνει αγκαλια αποτομα η να το φιλκαει συνεχεια ενω δε θελει η να το δαγκωνει στο κεφαλι με αποτελεσμα να κλαει κ να μας ακουει ολη η γειτονια.αν του πεις τιποτα σου λεει οτι το ακνει απο υπερβολικη αγαπη!!στη μεγαλη 8μιση ετων της λεει πραγματα που της σπανε τα νευρα κ αρπαζεται κ φωναζει!εκτος αυτου τωρα τελευταια φερεται παραλογα κκ για να να σπασει κ τα δικα μου νευρα παει κ της δινει συνεχεια αλλαντικα γλυκα αναψυκτικα ενω παλια δε της επετρεπε να τα τρωει..τωρα ρο κανει για σπασιμο οπως καταλαβαι νω επειδη βλεπει οτι εγω νευριαζω..τα ιδια γινονται και σε μενα ολη μερα!σπασιματα απο το πρωι μεχρι το βραδυ!επισης παιζει παιχνιδια ολη μερα και ειναι εθισμενος στον υπολογιστη απο τοτε που τον γνωρισα αλλα τωρα παλι για σπασιμο παιζει το ιδιο παιχνιδι με την ιδια εκνευριστικη μουσικη ολη μερα κ βουιζουν τα αυτια μου ολη μερα!και παραλληλα με αυτο μου βαζει συνεχεια ενα τραγουδι που δε μου αρεσει κ μου το βαζει συνεχεια ηγια σπασιμο ολη μερα..θα ηθελα να αναφερω πως πριν απο αυτη τη συμπεριφορα ειχε προηγηθει μια αλλη φαση κατα την οποια ηταν σε ενα κρεβατι ολη μερα κ επαιζε παιχνιδια κ ηταν πολυ νευρικος προς ολους.ηταν πολυ επικριτικος στο παιδι κ το κανε κ εκλαιγε το βαζε συνεχεια να συγιριζει το δωματιο ακομα κ το σαλονι με ασχημο τροπο κ γενικα μας ασκουσε ψυχολογικη βια οχι σωματικη.βριζει συνεχεια τα θεια.δε ξερω ρε παιδια τι εχει ειναι σαν να εχει μπει ο διαολος μεσα του κ εχει παθει κ το παιδι το ιδιο...φφερεται υστερικα κ ειναι ολο νευρα!αυτος ο ανθρωπος μου ρουφαιει την ενεργεια δεν αντεχω αλλο.πως θα το αποδειξω ολο αυτο να τα μαζεψω κ να φυγω?αν κατσω κ αλλο μαζι του θα καταληξω στο ψυχιατριο!!κανω υπομονη πολυ καιρο τωρα ολη μερα του λεω να μη κανει ετσι κ με γραφει..μου λεει πως εγω ειμαι τρελη κ αυτος απλα κανει πλακες!!πλακες ειναι αυτα ρε παιδια τωρα???με εχει τρελανει..δεν ειμαι καλα!
    πειτε μου κ εσεις τωρα εχει καποια διαταραχη ο ανθρωπος μπηκε ο διαολος μεσα του η απλα τ κανει για νε με κανει να φυγω κ να χωρισουμε?οταν του λεω θα φθγω λεει πως ειμαι τρελη κ θα μου παρει τα παιδια!!επισης να σας πω πως ολα αυτα τα περιεργα τα κανει σε εμας μονο.στους εξω οχι.εργαζεται καποιες ωρες το πρωι κ δεν εχει καποια αλλα κουσουρια.περιμενω μια απαντηση μηοως με βοηθησετε

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Αρετουλα View Post
    Καλησπερα.αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το συζηγο!!εδω και 1 μιση χρονο συμπεριφερεται πολυ περιεργα και σε μενα και στα παιδια!!του αρεσει να μας ενοχλει συνεχεια,σαν να θρεφεται απο αυτο ..εχει μια ταση να κανει πραγματα που δεν μας αρεσουν για να μας σπασει τα νευρα και αυτο γινεται ολη μερα..ειχε δειξει δειγματα απο παλια αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι ηταν απλα πειραγματα..τωρα ομως εχει ξεπερασει καθε οριο..γινεται ολη μερα μεα αποτελεσμα να ξεσηκωνει και τα παιδια και να τσιριζουν ολη μερα η να φερονται αλλοπροσαλα και νευρικα απο ολη αυτη τη συμπεριφορα του συζηγου.στο μωρο ας πουμε κανει περιεργα οπως να το παιρνει αγκαλια αποτομα η να το φιλκαει συνεχεια ενω δε θελει η να το δαγκωνει στο κεφαλι με αποτελεσμα να κλαει κ να μας ακουει ολη η γειτονια.αν του πεις τιποτα σου λεει οτι το ακνει απο υπερβολικη αγαπη!!στη μεγαλη 8μιση ετων της λεει πραγματα που της σπανε τα νευρα κ αρπαζεται κ φωναζει!εκτος αυτου τωρα τελευταια φερεται παραλογα κκ για να να σπασει κ τα δικα μου νευρα παει κ της δινει συνεχεια αλλαντικα γλυκα αναψυκτικα ενω παλια δε της επετρεπε να τα τρωει..τωρα ρο κανει για σπασιμο οπως καταλαβαι νω επειδη βλεπει οτι εγω νευριαζω..τα ιδια γινονται και σε μενα ολη μερα!σπασιματα απο το πρωι μεχρι το βραδυ!επισης παιζει παιχνιδια ολη μερα και ειναι εθισμενος στον υπολογιστη απο τοτε που τον γνωρισα αλλα τωρα παλι για σπασιμο παιζει το ιδιο παιχνιδι με την ιδια εκνευριστικη μουσικη ολη μερα κ βουιζουν τα αυτια μου ολη μερα!και παραλληλα με αυτο μου βαζει συνεχεια ενα τραγουδι που δε μου αρεσει κ μου το βαζει συνεχεια ηγια σπασιμο ολη μερα..θα ηθελα να αναφερω πως πριν απο αυτη τη συμπεριφορα ειχε προηγηθει μια αλλη φαση κατα την οποια ηταν σε ενα κρεβατι ολη μερα κ επαιζε παιχνιδια κ ηταν πολυ νευρικος προς ολους.ηταν πολυ επικριτικος στο παιδι κ το κανε κ εκλαιγε το βαζε συνεχεια να συγιριζει το δωματιο ακομα κ το σαλονι με ασχημο τροπο κ γενικα μας ασκουσε ψυχολογικη βια οχι σωματικη.βριζει συνεχεια τα θεια.δε ξερω ρε παιδια τι εχει ειναι σαν να εχει μπει ο διαολος μεσα του κ εχει παθει κ το παιδι το ιδιο...φφερεται υστερικα κ ειναι ολο νευρα!αυτος ο ανθρωπος μου ρουφαιει την ενεργεια δεν αντεχω αλλο.πως θα το αποδειξω ολο αυτο να τα μαζεψω κ να φυγω?αν κατσω κ αλλο μαζι του θα καταληξω στο ψυχιατριο!!κανω υπομονη πολυ καιρο τωρα ολη μερα του λεω να μη κανει ετσι κ με γραφει..μου λεει πως εγω ειμαι τρελη κ αυτος απλα κανει πλακες!!πλακες ειναι αυτα ρε παιδια τωρα???με εχει τρελανει..δεν ειμαι καλα!
    πειτε μου κ εσεις τωρα εχει καποια διαταραχη ο ανθρωπος μπηκε ο διαολος μεσα του η απλα τ κανει για νε με κανει να φυγω κ να χωρισουμε?οταν του λεω θα φθγω λεει πως ειμαι τρελη κ θα μου παρει τα παιδια!!επισης να σας πω πως ολα αυτα τα περιεργα τα κανει σε εμας μονο.στους εξω οχι.εργαζεται καποιες ωρες το πρωι κ δεν εχει καποια αλλα κουσουρια.περιμενω μια απαντηση μηοως με βοηθησετε
    Περιγράφεις κατά 90% συμπεριφορά ατόμου του περιβάλλοντος μου. Καταρχάς αυτοί οι άνθρωποι δεν νοιάζονται για το αν θα πληγώσουν τον άλλο. Και το λες και μόνη σου πως τρέφεται απο όλο αυτό. Αν συμβεί κάτι άσχημο πχ να καταρρεύσεις και να πας νοσοκομείο, στην αρχή θα κάνει οτι συμμαζεύεται για καμιά 3 εβδομάδες και μετά όλο αυτό θα ξαναβγεί στην επιφάνεια.

    Το ότι θα πειραχθούν τα νεύρα και των παιδιών είναι σίγουρο και μάλιστα όλες αυτές οι μαλακίες θα παίξουν καθοριστικό ρόλο στην διαμόρφωση του χαρακτήρα τους. Και βέβαια όπως λες και εσύ, έξω με τους άλλους είναι φυσιολογικός. Χαρακτηριστικό τέτοιων ανθρώπων.

    Μην πέσεις στην παγίδα του "δεν έχει άλλα κουσούρια". Σου έσπασε τα νεύρα και το απολαμβάνει. Αυτό δεν είναι κουσούρι. Κουσούρι είναι πχ να πίνει νερό απο το μπουκάλι ενώ εσύ δεν θες. Και βασικά σκέψου τα παιδιά σου. Τώρα τι ενοεις "να το αποδείξεις"; Στο περιβάλλον σου; Για να μην πούνε πως αυτή τρελάθηκε ξαφνικά και σηκώθηκε και έφυγε; Νομίζω πως ξέρεις πολύ καλά την απάντηση σε αυτό.

    Κάτι άλλο. Παραδέχεται ποτέ κάτι λάθος που έκανε πχ κάποια απλή ζημιά μέσα στο σπίτι ή πάντα φταίνε οι άλλοι;


    ΥΓ: Και γεια σας από εμένα. Δεν χαιρέτησα καθώς φρίκαρα από το θέμα και ήθελα να απαντήσω αμέσως.
    Last edited by Delmember031219; 28-05-2018 at 10:30.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    καλημερα!ευχαριστω για την απαντηση!ειμαι χαλια και εχω παει πολλες φορες σε γιατρους και νοσοκομεια και δε μου βρισκουν τι εχω αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο ολο αυτο εδω μεσα ψυχοσωματικα..το κεφαλι μου ολη μερα με ποναει, πεταγομαι πανω οποτε τον βλεπω να ερχεταο γιατι παλι μια μαλακια θα κανει κ θατσιριξουν τα παιδια..κουραστηκα να ακουω φωνες τσιριδες συνεχομενα τα ιδια τραγουδια..τελικα ειναι καποια διαταραχη αυτο? εγω δε ξερω πως θα το αποδειξω και νομικα αυτο γιατι με απειλει πως αν φυγω θα μου παρει τα παιδια και εχει και μεσα να το κανει αυτο.με εχουν πιασει ασχημες κρισεις μεχρι και νευρικο κλονισμο εχω παθει και αυτος να γελαει κ να λεει οτι εχω προβλημα κ εγω ειμαι τρελη κ θα το εκμεταλλευτει αυτο αν φυγω για να με βγαλει τρελη...γιατοσο για αυτο που με ρωτησατε για τις ζημιες ισχυει...δε παραεχεται ποτε οτι κανει κατι παρα μονο οι αλλοι τα ριχνει παντ στους λλους και μπορει ολη μερα να σου κανει πολεμο νευρων...κουραστηα ζω ενα μαρτυριο!
    επισης αυτο που ειπατε για τα παιδια οτι θα πειραχτουν τα νευρα τους εχουν πειραχτει ηδη..το μωρο εχει γινει νευρικο κλαιει ολη μερα και η μεγαλη παθαινει υστεριες αλλα κατα περιεγο τροπο ειναι σαν να της εχει περασρι την ιδια διαταραχη γιατι αρχιζει συμπεριφερεται κ αυτη το ιδιο σε μενα και αμα της πεις τιποτα απανταει οπως αυτος οτι κανει πλακες!!!!παιδια τι γινεται????ειναι ενας διαολος που εχει επηρεασει κ το παιδι !!γιατι δε φευγει και με βασανιζει ετσι???αντε εμενα...τα παιδια του γιατι???ποιος ξερει στο μελλον μπορει να βγαλει χχειροτερα γιατγι δε ξερω αν ειναι διαταραχη κ τι διαταραχη ειναι

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    παιζει παχνιδια ολη μερα και επειδη μου τη δινει ολο αυτο μου βαζει αυτο το τραγουδι..επισης μου βαζει γενικα οτι βλακεια δε μου αρεσει και κατι χαζα βιντεακια για καθυστερημενους..γιαυτο απορω..μπορει αμα ακους τα ιδια κ τα ιδια να τρελαθεις?ειναι διαταραχη η εχει μπει ο διαολος μεσα του>ειναι σαδιστης και βγαλει χειροτερα στγο μελλον??θελω να φυγω απο ολο αυτο κουραστηκα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Αρετουλα View Post
    Καλησπερα.αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το συζηγο!!εδω και 1 μιση χρονο συμπεριφερεται πολυ περιεργα και σε μενα και στα παιδια!!του αρεσει να μας ενοχλει συνεχεια,σαν να θρεφεται απο αυτο ..εχει μια ταση να κανει πραγματα που δεν μας αρεσουν για να μας σπασει τα νευρα και αυτο γινεται ολη μερα..ειχε δειξει δειγματα απο παλια αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι ηταν απλα πειραγματα..τωρα ομως εχει ξεπερασει καθε οριο..γινεται ολη μερα μεα αποτελεσμα να ξεσηκωνει και τα παιδια και να τσιριζουν ολη μερα η να φερονται αλλοπροσαλα και νευρικα απο ολη αυτη τη συμπεριφορα του συζηγου.στο μωρο ας πουμε κανει περιεργα οπως να το παιρνει αγκαλια αποτομα η να το φιλκαει συνεχεια ενω δε θελει η να το δαγκωνει στο κεφαλι με αποτελεσμα να κλαει κ να μας ακουει ολη η γειτονια.αν του πεις τιποτα σου λεει οτι το ακνει απο υπερβολικη αγαπη!!στη μεγαλη 8μιση ετων της λεει πραγματα που της σπανε τα νευρα κ αρπαζεται κ φωναζει!εκτος αυτου τωρα τελευταια φερεται παραλογα κκ για να να σπασει κ τα δικα μου νευρα παει κ της δινει συνεχεια αλλαντικα γλυκα αναψυκτικα ενω παλια δε της επετρεπε να τα τρωει..τωρα ρο κανει για σπασιμο οπως καταλαβαι νω επειδη βλεπει οτι εγω νευριαζω..τα ιδια γινονται και σε μενα ολη μερα!σπασιματα απο το πρωι μεχρι το βραδυ!επισης παιζει παιχνιδια ολη μερα και ειναι εθισμενος στον υπολογιστη απο τοτε που τον γνωρισα αλλα τωρα παλι για σπασιμο παιζει το ιδιο παιχνιδι με την ιδια εκνευριστικη μουσικη ολη μερα κ βουιζουν τα αυτια μου ολη μερα!και παραλληλα με αυτο μου βαζει συνεχεια ενα τραγουδι που δε μου αρεσει κ μου το βαζει συνεχεια ηγια σπασιμο ολη μερα..θα ηθελα να αναφερω πως πριν απο αυτη τη συμπεριφορα ειχε προηγηθει μια αλλη φαση κατα την οποια ηταν σε ενα κρεβατι ολη μερα κ επαιζε παιχνιδια κ ηταν πολυ νευρικος προς ολους.ηταν πολυ επικριτικος στο παιδι κ το κανε κ εκλαιγε το βαζε συνεχεια να συγιριζει το δωματιο ακομα κ το σαλονι με ασχημο τροπο κ γενικα μας ασκουσε ψυχολογικη βια οχι σωματικη.βριζει συνεχεια τα θεια.δε ξερω ρε παιδια τι εχει ειναι σαν να εχει μπει ο διαολος μεσα του κ εχει παθει κ το παιδι το ιδιο...φφερεται υστερικα κ ειναι ολο νευρα!αυτος ο ανθρωπος μου ρουφαιει την ενεργεια δεν αντεχω αλλο.πως θα το αποδειξω ολο αυτο να τα μαζεψω κ να φυγω?αν κατσω κ αλλο μαζι του θα καταληξω στο ψυχιατριο!!κανω υπομονη πολυ καιρο τωρα ολη μερα του λεω να μη κανει ετσι κ με γραφει..μου λεει πως εγω ειμαι τρελη κ αυτος απλα κανει πλακες!!πλακες ειναι αυτα ρε παιδια τωρα???με εχει τρελανει..δεν ειμαι καλα!
    πειτε μου κ εσεις τωρα εχει καποια διαταραχη ο ανθρωπος μπηκε ο διαολος μεσα του η απλα τ κανει για νε με κανει να φυγω κ να χωρισουμε?οταν του λεω θα φθγω λεει πως ειμαι τρελη κ θα μου παρει τα παιδια!!επισης να σας πω πως ολα αυτα τα περιεργα τα κανει σε εμας μονο.στους εξω οχι.εργαζεται καποιες ωρες το πρωι κ δεν εχει καποια αλλα κουσουρια.περιμενω μια απαντηση μηοως με βοηθησετε
    Καλημέρα! Δηλαδή πριν απο εναμιση χρόνο ήταν οκ? Γιατί για ν αποφασίσεις να κάνεις και δεύτερο παιδί μαζί του μάλλον οκ θα ήταν. Μήπως έγινε κάτι πολύ χοντρό και του άλλαξε την ψυχολογία? Οπως και να εχει, εγώ το γρηγορότερο θα ενημέρωνα την οικογένεια μου ή τα άτομα που θα μπορούσα να έχω στήριξη. Επίσης θα πήγαινα σε μια οικογενειακή σύμβουλο, (εστω και δημοτική) να πάρω συμβουλές. Για την σωστη σας συμβίωση κανονικά πρέπει να έρθει και αυτός και να κάνετε ότι σας συμβουλεψουν. Αν αρνηθεί, εσύ θα πάρεις τα παδιά σου το συντομότερο και θα φύγεις πριν σου σπάσουν τα νεύρα, γιατί μεγαλώνεις μωρό και μικρό παιδί και πρέπει να έχεις και νεύρα και καλή ψυχολογία. Αν τα καταθέσεις όλα αυτά σε μια σύμβουλο, δε θα φοβάσαι μη σου πάρει τα παιδια. Αλλωστε τα παιδια μέχρι τα 14 μένουν με την μητέρα (αν δε υπαρχει άλλος σοβαρος λόγος). Καλή σου δύναμη!

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    το αποδειξω δε ξερω πως θα το αποδειξω αυτο ..πριν απο 1 μιση χρονο δεν ηταν ετσι.ηταν φυσιολολγικος..οκ ειχε μια διαθεση να σε περιραξει αλλα σε φυσιολογικα πλαιδια και καποιες φορες καποιες εμμονες αλλα παλι σε φυσιολογικα πλαισια.δε ξερω τι αλλαξε φοβαμαι μηπως μας καταραστηκαν η μας καναν μαγια ειναι σαν να χει μπει ο διαολος εδω μεσα κ ολοι φερονται ετσι κ αυτο που με απασχολει ειναι οτι εχει επηρασει κ το παιδι σε αυτο και συμπεριφερεται το ιδιο..δε τα δινει καθολου καλη ανατροφη βριζει μπροστα τους φωναζει δε τον νοιαζει τιποτα κ οπως εγραψα παραπανω πριν κανει αυτα φεροταν κ ασχημα στο παιδι το μειωνε συνεχεια ηταν επικριτικος και ψυχαναγκαστικος

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Κατ' αρχάς μην αναρωτηθείς καθόλου για το αν φταις εσύ κτλ Και προπαντός μην συνηθίσεις σ' αυτήν την κατάσταση. Ποιος άνθρωπος θα μπορούσε να ζει έτσι και να είναι καλά; Τι να σου πουνε οι γιατροί; Και μόνο που τον βλέπεις ανεβάζεις παλμούς κτλ Καταλαβαίνω. Βλέπεις αυτό που σε ρώτησα δεν είναι τυχαίο. Χρόνια και εγώ αναρωτιέμαι το γιατί είναι έτσι αλλά κατέληξα στο συμπέρασμα πως πάντα ήταν έτσι. Πιστεύω πως είναι ένα είδος κακίας, να το πω έτσι απλά. Δεν πρόκειται να φύγει σε καμία περίπτωση. Από την δική μου εμπειρία, τέτοιοι άνθρωποι δεν έχουν ίχνος αξιοπρέπειας. Εσύ, Αρετούλα, το ζεις από την γωνία της συζύγου, εγώ το έζησα από την πλευρά του παιδιού.

    Για το θέμα το νομικό πρέπει να πας σε κάποιον που ξέρει. Ή να ζητήσεις πληροφορίες από διάφορες οργανώσεις. Λογικά έχει μέλη εδώ που γνωρίζουν και σου πούνε. Τώρα αν εννοεις αποδείξεις του τύπου κάποιο ηχητικό ή βίντεο... Μην περιμένεις να αλλάξει. Σώσε τον εαυτό σου και κυρίως τα παιδιά σου. Προλαβαίνεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Αρετουλα View Post
    το αποδειξω δε ξερω πως θα το αποδειξω αυτο ..πριν απο 1 μιση χρονο δεν ηταν ετσι.ηταν φυσιολολγικος..οκ ειχε μια διαθεση να σε περιραξει αλλα σε φυσιολογικα πλαιδια και καποιες φορες καποιες εμμονες αλλα παλι σε φυσιολογικα πλαισια.δε ξερω τι αλλαξε φοβαμαι μηπως μας καταραστηκαν η μας καναν μαγια ειναι σαν να χει μπει ο διαολος εδω μεσα κ ολοι φερονται ετσι κ αυτο που με απασχολει ειναι οτι εχει επηρασει κ το παιδι σε αυτο και συμπεριφερεται το ιδιο..δε τα δινει καθολου καλη ανατροφη βριζει μπροστα τους φωναζει δε τον νοιαζει τιποτα κ οπως εγραψα παραπανω πριν κανει αυτα φεροταν κ ασχημα στο παιδι το μειωνε συνεχεια ηταν επικριτικος και ψυχαναγκαστικος
    Γονείς ή αδερφια έχεις κοντά σου?

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    οταν λετε ειδος κακιας τι ακριβως?γιατι να εχει κακια?μηπως εχει σαδιστικες τασεις?ειναι κακος η ψυχοπαθης?εσεις το νιωσατε απο το παιδι σας?εγω το νιωθω κ απο το παιδι πλεον γιατι το χει περασει και στο παιδι !οταν λεω αποδειξεις ναι στην αναγκη ισως να εννοω και καποιο βιντεο αν κ ισως ειναι παρανομο..δε ξερω..αυτος ομως οταν με επιασε κριση το ειχε κρατησει εχει βιντεακι λει μα ευτο και θα με καταστεψει, ετσι μου λεει..

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    αλλο θεμα και αυτο..δεν εχω κανεναν..οι δικοι μου εχουν διαφορα θεματα κ δεν με χουν βοηθησει ποτε ουτε που νοοιαζονται για τα προβληματα μου κ τα αδερφια που εχω ειναι ετεροθαλη και μικρα σε ηλικια..

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    με κρατει το γεγονος οτι παντα ηθελα μια ενωμενη οικογενεια γιατι οι γονεις μομυ χωρισαν οταν ημουν 7 και μεγαλωσα με παπουδες αυτους δε τους εβλεπα ποτε.δυστυχως ημουν για αλλη μια φορα ατυχη..σαν να με κυνηγαει μια καταρα...ελπιζω πως θα αλλαξει...αλλα δε βλεπω...απο τη μια φαση περναει στην αλλη.ποιος ξερει τι αλλο θα μου βγαλει

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Αρετουλα View Post
    οταν λετε ειδος κακιας τι ακριβως?γιατι να εχει κακια?μηπως εχει σαδιστικες τασεις?ειναι κακος η ψυχοπαθης?εσεις το νιωσατε απο το παιδι σας?εγω το νιωθω κ απο το παιδι πλεον γιατι το χει περασει και στο παιδι !οταν λεω αποδειξεις ναι στην αναγκη ισως να εννοω και καποιο βιντεο αν κ ισως ειναι παρανομο..δε ξερω..αυτος ομως οταν με επιασε κριση το ειχε κρατησει εχει βιντεακι λει μα ευτο και θα με καταστεψει, ετσι μου λεει..
    Εγώ ήμουν το παιδί που μεγάλωσε σε τέτοιο περιβάλλον. Δεν το έγραψα σωστά και δεν το κατάλαβες. Γιατί απλά υπάρχουν κακοί άνθρωποι. Έτσι απλά. Σαδιστικές τάσεις... Αφού απολαμβάνει να μειώνει το παιδάκι του; Κοίτα κάτι. Μπορεί να σου πούνε με καλή θέληση πως ο άνθρωπος έχει πρόβλημα κτλ και θέλει βοήθεια. Επιδεί το έχω ζήσει αυτό δεκαετίες, η γνώμη μου είναι, πως έτσι είναι ο άνθρωπος.

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    ναι....κατα περιεργο τροπο απολαμβανει να βλεπει το μωρο να κλαει κ το μεγαλο να το μειωνει και να το φερεται σαν χαζο ..απλα δε ξερω ποσο στα σοβαρα θα με παρουν χωρις αποδειξεις απο τη στιγμη που ο αντρας μου δουλευει κιολας..αυτο ειναι ενα συν για αυτον..περιττο να σας πω οτι ετσι ταλαιπωρει και τη μανα του που δεν τον αντεχει οταν κανει αυτα..και σε ολους λεει πως κανει πλακες και μας βγαζει τρελους...καλα οταν ειναι σεφαση αμοκ εκει ειναι πολυ χειροτερος!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    46
    οταν τον γνωρισα δεν ειχε καμια σχεση με αυτο που ειναι τωρα..περνουσαμε καλα πηγαιναμε ταξιδια..ηταν λιγο περιεργος αλλα δε με ενοχλουσε ηταν σε φυσιολογικα πλαισια..δε ξερω τιι αλλαξε τωρα..πιστευω και στο ματι στα μαγια..ποτε δε ξερεις..επειδη πριν γινει αυτο οταν ημουν εγκυος μπαινοβγαινε μια γυναικα στο σπιτι γνωστη μου και μου φερνε πραγματα συνεχεια ..μου χτυπουσε τη πορτα και ερχοταν ετσι κ αυτη πριν μεινω εγκυος εγω ειχε γεννησει το παιδι της νεκρο και ισως τρελαθηκε κ ηθελε να μας καταστρεψει που μας εβλεπε εμας καλα..δε μπορει ρε παιδια να διαολιστηκε ετσι ο αντρας μου κ τα παιδια μαζι του...περα απο αυτο μας συμβαινουν κ αναποδιες...σε ολα τα θεματα...και εχω και τη μανα μου που τον βριζει συνεχεια γιατι δε της φεροταν καλα σε καποια δικα της θεματα προσωπικα κ μας μεταφερει κ αυτη αρνητικη ενεργεια.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Αρετουλα View Post
    ναι....κατα περιεργο τροπο απολαμβανει να βλεπει το μωρο να κλαει κ το μεγαλο να το μειωνει και να το φερεται σαν χαζο ..απλα δε ξερω ποσο στα σοβαρα θα με παρουν χωρις αποδειξεις απο τη στιγμη που ο αντρας μου δουλευει κιολας..αυτο ειναι ενα συν για αυτον..περιττο να σας πω οτι ετσι ταλαιπωρει και τη μανα του που δεν τον αντεχει οταν κανει αυτα..και σε ολους λεει πως κανει πλακες και μας βγαζει τρελους...καλα οταν ειναι σεφαση αμοκ εκει ειναι πολυ χειροτερος!!
    Να και άλλο κοινό. Και η μάνα του είναι κλαμένη κάθε φορά που φεύγει από εκεί. Όχι δεν κάνουν μπαμ με το καλημέρα αυτοί. Μπορούν και το κρύβουν καλά στις αρχές του γάμου τους. Αρετούλα, σου μιλάω όπως θα μιλούσα στην μάνα μου αν θα μπορούσα να γυρίσω 20 χρόνια πίσω και να την συμβουλέψω. Πρέπει να το παλέψεις.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. η πραγματικη αντιμετωπιση ενος διαταραγμενου μυαλου
    By αλεξανδρος_77 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2018, 06:09
  2. Εχω καταθλιψη ή κατι αλλο?
    By Stavrosbmw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 02-04-2017, 00:29
  3. καταθλιψη? ψυχολογικη διαταραχη? κατι αλλο?
    By Elena167 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 07-06-2016, 23:16
  4. Διαταραχή άγχους ή κάτι άλλο?
    By solly in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2015, 10:00
  5. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 14:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •