Πως εκδηλώνεται η κρίση πανικού σε εσάς;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311

    Red face Πως εκδηλώνεται η κρίση πανικού σε εσάς;

    Θέλω να σας ρωτήσω πως εκδηλώνεται η κρίση πανικού σε εσάς και η κρίση άγχους; (για όσους έχετε βέβαια)
    Ποιό είναι το χειρότερο σας σύμπτωμα που είχατε ποτέ;
    Πως το αντιμετωπίζετε την στιγμή που το παθενετε ;
    :)
    Its not over until i win!
    Blessed.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Den3erwGiatiSeEmena View Post
    Θέλω να σας ρωτήσω πως εκδηλώνεται η κρίση πανικού σε εσάς και η κρίση άγχους; (για όσους έχετε βέβαια)
    Ποιό είναι το χειρότερο σας σύμπτωμα που είχατε ποτέ;
    Πως το αντιμετωπίζετε την στιγμή που το παθενετε ;
    :)
    Το χειροτερο ειναι η δυσφορια. Νομιζω οτι θα παθω κατι πολυ κακο. Ιατρικα λεγεται αισθημα χαμου. Το αντιμετωπισα με τη σκεψη οτι χεστηκα κι αν πεθανω. Αυτο οταν πηγαινε να ξεκινησει ο πανικος. Πρεπει να το προλαβεις. Εχω τουλαχιστον 4 χρονια να αντιμετωπισω προβλημα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Το χειροτερο ειναι η δυσφορια. Νομιζω οτι θα παθω κατι πολυ κακο. Ιατρικα λεγεται αισθημα χαμου. Το αντιμετωπισα με τη σκεψη οτι χεστηκα κι αν πεθανω. Αυτο οταν πηγαινε να ξεκινησει ο πανικος. Πρεπει να το προλαβεις. Εχω τουλαχιστον 4 χρονια να αντιμετωπισω προβλημα
    Εγω πάλι επειδή μικρή λιποθυμουσα απο δίαιτες που έκανα, και κατα διαστήματα ακομη και τώρα λιποθυμώ απο ορθοστατική υπόταση κάποια πρωινα...νομίζω εκεινη την ώρα ότι θα λιποθυμήσω, γιατί νιώθω κάπως έτσι. Τωρα πια το έχω εκλογικεύσει. Λέω πχ. αν σου συμβεί με ανθρώπους γύρω σου στα μέσα πχ δε σε πειράζει γιατί όλο και κάποιος θα βρεθεί να σε συνεφέρει, Αλλωστε δε πεθαίνεις απο μια λιποθυμία...Αυτό που δεν έχω καταφέρει καλά, είναι όταν με πιάνει μόνη μου στο αυτοκίνητο μέσα σε κίνηση. Αλλά μου ειπε ο ψυχολόγος, οτι η λιποθυμία ειναι μια κατάσταση που συμβαίνει παρά τη θέληση μας, δε σκεφτόμαστε θα λιποθυμήσω και λιποθυμάμε... Αυτό που κάνεις εσύ, που λες χέστηκα και αν πεθάνω, το είχα κάνει και εγώ παλιοτερα και έπιασε...είπα εκεινη την ώρα...αν δε μπορείς να ζήσεις πέθανε...και ουπς συνήλθα κάπως και μου πέρασε...όντως λοιπόν πιάνει αυτή η σκέψη. Γιατί μέσα μας έχουμε το σύστημα της επιβίωσης που μας θέλει ζωντανους οπότε το ταρακουναμε εκεινη την ώρα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Up........
    Its not over until i win!
    Blessed.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εγω σκεφτομαι τρομακτικα γρηγορα δεν μπωρω να ηρεμισω καθολου, απλα σκεφτομαι υπερβολικα γρηγορα , και νιωθω το νευρικο μου συστημα πολυ ευεσθητο. την τελευταια φορα ο γιατρος μου ειπαι να παρω νοζιναν ενα αγχολυτικο για ατομα με ψυχωση. το παιρνεις και μετα απο λιγο κοιμασε και ξυπνας μετα απο 12 ωρες και εισαι ηρεμος μετα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εγω σκεφτομαι τρομακτικα γρηγορα δεν μπωρω να ηρεμισω καθολου, απλα σκεφτομαι υπερβολικα γρηγορα , και νιωθω το νευρικο μου συστημα πολυ ευεσθητο. την τελευταια φορα ο γιατρος μου ειπαι να παρω νοζιναν ενα αγχολυτικο για ατομα με ψυχωση. το παιρνεις και μετα απο λιγο κοιμασε και ξυπνας μετα απο 12 ωρες και εισαι ηρεμος μετα.
    Η αποπραγματοποιηση ξεκαθαρα!!πχ εισαι σπιτι σου και νιωθεις ξαφνικα σαν εξωγήινος που επεσε σε ενα τυχαιο σπιτι απο τον ουρανο. Μαζι με ταχυκαρδιες, τρεμουλα και ολα τα συναφη.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αυτο με τις γρηγορες σκεψεις το ειχα παθει μια φορα που πηρα μελατονινη. Ειδα εφιαλτες και ξυπνησα με πολυ γρηγορες σκεψεις. Προσοχη σε συμπληρωματα και σε καφεδες.

Similar Threads

  1. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  2. Κριση πανικου
    By Zinovaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 19-07-2017, 23:32
  3. κρίση πανικού?
    By Sofaki in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 27-01-2015, 23:54
  4. Κριση Πανικού
    By Kido in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-05-2009, 00:38
  5. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 15:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •