ΘΥΜΟΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: ΘΥΜΟΣ

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Originally posted by ico
    Ο.Κ.Μπορεί και εγώ να είμαι νευριασμένος.Αλλά ρε φίλε για πες μου.Δεν είναι αηδία κάποιοι να κοροιδεύουν και να δίνουν συμβουλές σε άλλους?Ποιοι είστε ρε?Και τι συμβουλές ότι να ναι.Έχουν γίνει σαν την τένια μακρή.Δηλαδή μπλα μπλα και ότι τους κατέβει...Δεν μπορείτε να αντέξετε ούτε το ένα τοις εκατό από αυτούς που έχουν πρόβλημα.Εδώ μας λένε πως είναι το ίδιο με το αν δεν πηδήξεις καλά καμία φορά.
    ico δεν σου απάντησα αμέσως γιατί όπως είδες μερικοί δεν έριξαν την βραδυνή ακόμα... (:PPPPPP )

    Ούτε εμένα μου αρέσει να βλέπω μέλη να συμβουλεύουν \"ελαφρά τη καρδία\" αλλά και ούτε εννοείται η κοροιδία... Το θέμα είναι οτι υπάρχει ελευθερία έκφρασης για όλους και όλοι κρινόμαστε για οτι λέμε αλλά πολλές φορές υπάρχει και το \"ουδεν κακό αμιγές καλού\" δηλαδή κάτι που μπορεί να φαίνεται \"κακό\" μπορεί καμιά φορά να λειτουργήσει θετικά... Αυτό βέβαια δεν μπορεί να λειτουργήσει ισοπεδωτικά αλλά έχει τη σημασία του!
    Όσον αφορά τη κοροιδία (που ανοίχτηκε και θέμα σχετικό) πιστεύω πως ο καθένας \"θερίζει οτι σπέρνει\"...

    Κατά τ\' άλλα προσωπικά δεν νομίζω οτι περιμένω συμβουλές από το φόρουμ αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω οτι κάποια πράγματα μπορούν να βοηθήσουν με διάφορους τρόπους.
    Δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να βοηθηθεί από το φόρουμ ή όχι αλλά πιστεύω σίγουρα πως αν το φόρουμ έχει τη δύναμη να βοηθήσει θα έχει και τη δύναμη να βλάψει... Έτσι πάνε αυτά
    Αλλά από την άλλη δεν νομίζω οτι κάποιος μπορεί να ακολουθήσει τυφλά αυτά που θα του πεί κάποιος άλλος στο φόρουμ χωρίς να τα κρίνει πρώτα...
    Δεν μπορείς όμως να ξέρεις τί περνάει ο άλλος και αν είναι λίγο σε σχέση με αυτό που περνάς εσύ και τί είναι αυτό που τον ωθεί σε μία συμπεριφορά. Εδώ δεν ξέρουμε τους εαυτούς μας...
    Και χαλάρωσε λίγο....

  2. #32
    Originally posted by ico
    Ο.Κ.Μπορεί και εγώ να είμαι νευριασμένος.Αλλά ρε φίλε για πες μου.Δεν είναι αηδία κάποιοι να κοροιδεύουν και να δίνουν συμβουλές σε άλλους?Ποιοι είστε ρε?Και τι συμβουλές ότι να ναι.Έχουν γίνει σαν την τένια μακρή.Δηλαδή μπλα μπλα και ότι τους κατέβει...Δεν μπορείτε να αντέξετε ούτε το ένα τοις εκατό από αυτούς που έχουν πρόβλημα.Εδώ μας λένε πως είναι το ίδιο με το αν δεν πηδήξεις καλά καμία φορά.
    ico...ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω; Αφού χαλιέσαι γιατί ασχολείσαι;

    Green και Εμπνευστή είστε σίγουροι πως είστε σε φόρουμ ψυχολογίας και όχι στο μσν σας;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Από τούδε και εις το εξής, γκρην και εμπνευστά, να χτυπάτε το κουδούνι, να βεβαιώνεστε ότι βρίσκεστε στη σωστή διεύθυνσις, να σκουπίζετε τα πόδια σας, και τα λόγια σεμνά και ταπεινά και όχι φωνές. Κυρίως δε να ακούτε χωρίς γελάκια σχολιάκια κι αλλες αηδίες καλοκαιρινού style.



    Για να γίνετε καλύτεροι ανθρώποι, για το καλό σας....

    άιντε

  4. #34
    Λίμπερ...αν θες να μου πεις κάτι, κάντο και άσε τις ειρωνείες, εκτός και αν θίχτηκες γιατί όπως βλέπω σε άλλο θέμα κάνεις και συ το ίδιο....

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οι αμαρτωλοι βλεπω πληθυνονται και αυξανονται....
    επιδημια θα επεσε, δεν εξηγηται αλλιως.

    Να σκεπαζεστε τα βραδια γιατι μπαινει ο χειμωνας σιγα σιγα....

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Οκ, θεοφανία, θα σου πώ ότι δεν μου αρέσει ο τρόπος να βάζεις κουτάκια και ταμπελάκια του στυλ πώς και τί πρέπει να λέει ο κάθε χρήστης. Με εκνευρίζει αυτό, και άν πράγματι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, επεμβαίνει ο μοντ ή ο αντμιν, και ή το κλειδώνουν ή το αφήνουν.

    Μ αρέσει ο κόσμος να εκφράζεται με άνεση ακόμα κι αν μερικές φορές αυτό θυμίζει καθημερινή κουβεντούλα, πού είναι το κακό ? Αν βγαίνει ενδιαφέρον καλώς γίνεται. Υπ όψιν, ότι ένα θέμα πχ της τέχνης που μόλις πρίν λίγο μπαχάλεψα με τον κρίνο και σίγουρα θα μου το χρεώσεις, δεν παύει νάναι κάτι αυθόρμητο και ανάλαφρο που καθόλου δεν αφαιρεί αν θες όλη την υπόλοιπη ποιότητα των όσων έχουν ειπωθεί.


    Να μη βαριόμαστε κιόλας.



  7. #37
    Μάλλον έλειψα πολύ καιρό και δεν έμαθα τους νέους όρους που προφανώς λένε πως δεν πρέπει να έχουμε άποψη αν κάτι μας ενοχλεί και πρέπει να περιμένουμε τον αντμίν ή τους μοντ να επέμβουν.
    Επίσης, θα μπορούσαν κάλλιστα να μου απαντήσουν οι εμπλεκόμενοι και όχι τρίτοι, όπως έκανες εσύ. Αν πρόσεξες, δεν έκανα σχόλιο εκεί που παίζατε με τον κρίνο γιατί όντως το θέμα ήταν ανάλαφρο και απ\' την αρχή δεν συμμετείχα για να έχω άποψη.
    Εδώ, ξεκίνησε ο ico μια κουβέντα που θα μπορούσε να αναπτυχθεί, (και είχα πάρει μέρος), και αντί γι\' αυτό ο green και ο εμπνευστής ξεκίνησαν το τσατ.

    Ένιγουει, ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του. Αυτό που ήθελα να πω, το είπα και όσο μπαίνω εδώ μέσα θα λέω τη γνώμη μου....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Μπράβο και καλά κάνεις, και καλά κάνουν όλοι...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μα ναι....
    ειναι φανερο....

    οσοι μπαινουν εδω μεσα την γνωμη τους λενε ε?


    Και επειδη θυμηθηκα ενα στιχακι που ταιριαζει με την περισταση....


    \"ποσο μου αρεσουν οι καραμελιτσες,
    να \'χα δεκα σακουλιτσες...\"

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Χαμογελατε γιατι ειναι μεταδοτικο,μονο αυτο εχω να πω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    http://www.youtube.com/watch?v=vF2iDlgkem4&feature=related




  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Μάλιστα κυρία Θεοφανία.... :P

    Y.Γ. Μήπως ζήλεψες λίγο?? :P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Εμπνευστή μπήκαμε στη μαύρη λίστα του φόρουμ με τις μ@@@κιες σου!!! Η CeliaM μας έχει στη μπούκα τώρα... :PPPPP

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •