ΘΥΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: ΘΥΜΟΣ

  1. #1

    ΘΥΜΟΣ

    Βλέπω πως μερικοί κάνουν πλάκα με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε.Υπάρχουν τελικά εδώ μέσα πολλοί άσχετοι με θέματα ψυχικής υγείας.Ασχολούνται με το σεξ πόσο μεγάλο τον έχουν και τέτοιες μαλακίες.

    Θεωρούν πως το σεξ θεραπεύει όλα τα προβλήματα.Δεν έχουν ζήσει μερικοί από εδω μέσα το αίσθημα ότι θα χάσεις το μυαλό σου ότι πάει να σπάσει η καρδιά σου από την ταχυκαρδία.Δεν έχουν νιώσει πως είναι να μπαίνουνε άσχημες ιδέες στο μυαλό σου από την κατάθλιψη.Δεν έχουνε κλάψει επί μέρες δεν έχουν νιώσει το αίσθημα της απελπισίας.

    Απλά το παίζουν σεξολόγοι και ειδικοί.Να πάτε σε άλλο site κύριοι.Δεν έχετε καταλάβει μου φαίνεται τη σημασία του προβλήματος.

    Ξέρετε τι μέρα ήταν προχθές?Παγκόσμια ημέρα ψυχικής υγείας.Πως?Τώρα το ακούτε?Για το μόνο που νοιάζεστε είναι πως να δίνετε συμβουλές του τύπου βρες γκόμενο γκόμενα και θα περάσουν όλα.Όποιος κάνει αστεία με αυτά τα θέματα απλά είναι ανόητος.Δεν χρησιμοποιώ βαρύτερη λέξη γιατί δεν μου αρέσει να βρίζω.

    Επίσης οι αναφορές τύπου δεν θέλετε να γίνεται καλά είναι για κλάματα.Προσπαθήστε αλλάξτε εικόνες και άλλες τέτοιες μαλακίες.Δεν μπορείτε να καταλάβετε πως υποφέρουμε γιατί απλά δεν μπορούμε να μην υποφέρουμε.

    Η κατάθλιψη και το άγχος είναι σήμερα και σωματική νόσος συν τοις άλλης.Είστε όλο θεωρίες φρου φρου και αρώματα.

    Υ.Γ.Αυτά τα λέω μόνο για μερικούς που μάλλον δεν έχουν προβλήματα.

    Υ.Γ.2 Τελικά μου αρέσει να βρίζω και λιγάκι.......

    Υ.Γ.3 Έχω παλέψει πάρα πολύ όλα αυτά τα χρόνια κύριοι.Αλλά ορισμένοι με την συμπεριφορά σας μου την δίνετε.Απορώ πως κάνετε πλάκα με όλα αυτά τα θέματα.Σας είπα όσοι δεν έχουν πρόβλημα και μπαίνουν για να μπαίνουν ας πάνε στο site του ασκητή.Αφού η λογική σας είναι πηδάτε γιατί χανόμαστε.....
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    Σορρυ φιλε αλλα δε μπορεις να λες μαλακιες οποιους προβληματισμους εχει ο καθενας. το περιεχομενο λεει καθαρα \"Σεξουαλικά προβλήματα, διαταραχές και παρεκλίσεις.......\".
    Μηπως εχεις καιρο να κανεις σεξ?(εγω ναι!) γιατι κρινοντας απτον εαυτο μου και γω εκνευριζομαι μερικες φορες οταν καποιοι κανουν πλακα ή δεν ειναι σοβαροι ή μιλανε για σχεσεις αλλα αυτο γινεται νομιζω γιατι δεν εχω σχεση ή γιατι ειμαι πολυ σοβαρος ή δε κανω πολυ πλακα στη πραγματικη ζωη μου. Μια ιδεα σου δινω για προβληματισμο..
    Τι κ αν εχουν λογικη πηδατε γιατι χανομαστε ??? θα τους πεις εσυ τι λογικη να εχουν ? Ολοι εχουμε τα προβληματα μας ρε συ.. πως μπορεις να συγκρινεις και να ξερεις τι περναει ο καθενας? Μηπως θες απλα να μας πεις οτι περνας δυσκολα? Γιατι δε ξερω πως μπορεις να γνωριζεις για τους αλλους..
    \"Έχω παλέψει πάρα πολύ όλα αυτά τα χρόνια κύριοι.Αλλά ορισμένοι με την συμπεριφορά σας μου την δίνετε\" τι σχεση εχουν αυτες οι 2 προτασεις ? Σιγουρα περνας ασχημα (νομιζω ηταν να ερθεις στη συναντηση θεσσ αλλα δε μπορεσες) αλλα (για μενα τουλαχιστον) με το να ασχολεισαι με τι κανουν οι αλλοι δε προχωρας.. φιλικα σκεψεις

  3. #3
    Όλα αυτά τα χρόνια υπήρχαν περίοδοι που είχα σχέσεις αλλά το πρόβλημα παρέμενε.Για αυτό το λέω αυτό με το σεξ.Απλά είπα ορισμένοι πως δεν έχουν πρόβλημα.Σε αυτούς απευθύνομαι φίλε.Σε αυτούς που μπαίνουν για να μπαίνουν.Το γράφω και στα υστερόγραφα.Τέλος πάντων αυτή είναι η γνώμη μου.Μπορεί να κάνω και λάθος...
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Ico, μαζί με αυτά βάλε και τις ψυχώσεις. Ξέρεις αυτό δεν γίνεται μόνο online (αναφέρομαι στην κοροιδία). Είναι συχνό το φαινόμενο στα σχολεία, στις δουλειές και όπου αλλού υπάρχουν άνθρωποι που συναναστρέφονται μεταξύ τους, δηλαδή ζώα που βόσκουν το ένα τα σκατά του άλλου. Στην ψύχωση που έπαθα πιο παλιά εργαζόμουν σε μια εταιρία και έφαγα πολύ δούλεμα..(όχι απ\'όλους όμως). Ξέρεις τα λυπάμαι τα ζωάκια που μόνο μέσω της κοροιδίας καταφέρνουν να νιώσουν εκείνα καλύτερα. Έρχεται η στιγμή που ανατοποθετείς την στάση σου απέναντι σε τέτοια φαινόμενα. Smile like you mean it...και δείξε τα δοντάκια σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Απο την άλλη νομίζω πως οι περισότεροι έχουν κοροιδέψει διάφορες καταστάσεις κατα καιρούς ανεξάρτητως ψυχικής υγείας. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που το ασκούν συνεχώς και άλλοι που υπολείπονται τέτοιων χαρακτηριστικών...αλλά θέλω να πώ πως κανένας δεν είναι άγιος (τουλάχιστον όχι πάντα). Και εγώ τις έχω κάνει τις μαλακίες μου. Καθώς μεγαλώνεις όμως και εφόσον έχεις ταλαιπωρηθεί, ο σεβασμός προς τους ταλαιπωρούντες αυξάνεται. Τι θέλω να πω...καταλαβαίνουμε καλύτερα τα βιώματα που μοιάζουν με τα δικά μας..

  6. #6
    ico....επειδή λόγω δουλειάς δεν μπαίνω πολύ τελευταία και μπορεί να μην το έχω δει, δεν μπορώ να έχω άποψη αν κάποιος έκανε πλάκα με το πρόβλημα σου.
    Αν έγινε, έχει μεγαλύτερο πρόβλημα από σένα και καλύτερα να πάει να το κοιτάξει.
    Από κει και πέρα ομως, εδώ πρόκειται για ένα φόρουμ που ο καθένας παραθέτει το θέμα του μέσα στα πλαίσια που ορίζει ο αντμίν.
    Αν δεν θέλεις να μπεις κάπου δεν μπαίνεις, αν θεωρείς κάτι ελαφρύ μην απαντάς.
    Ο καθένας όμως βλέπει το δικό του πρόβλημα μεγαλύτερο και φυσικά αν δεν τον απασχολει κάτι που μοιάζει με το δικό σου δεν σημαίνει πως είναι και μικρό.
    Επίσης συμφωνώ σε όλα όσα σου έγραψε ο Λεφ.
    Ψάξε καλύτερα γιατί εκνευρίζεσαι με θέματα που αφορούν στο σεξ, και γιατι όχι, άνοιξε ένα τόποικ μήπως το λύσεις...

  7. #7
    Θεοφανία μάλλον δεν κατάλαβες.Είχα σχέσεις με κοπέλες αυτά τα χρόνια.Όχι πολλές αλλά είχα.Αυτό που θέλω να πω είναι πως το σεξ δεν λύνει ντε και καλά τα ψυχολογικά προβλήματα.Αυτό θέλω να πω.

    Υ.Γ.Δεν έθιξε κανένας εμένα.Απλά μερικοί δεν καταλαβαίνουν τι να κάνουμε.
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

  8. #8
    Επειδή αναφέρθηκε στο θέμα με το μέγεθος που άνοιξε ένα μέλος και επειδή το διάβασα, σε πληροφορώ πως καμία σχέση δεν είχε με το σεξ, αλλά με την απόρριψη. Ίσως είδες επιφανειακά το θέμα και δεν κατάλαβες τους λόγους που το έθεσε ο φίλος μας.
    Επαναλαμβάνω, όσο σημαντικό είναι για σένα το πρόβλημα σου, άλλο τόσο είναι και για τους άλλους και δεν έχει καμία σχέση αν είναι συναισθηματικό ή ψυχολογικό.
    Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ κοντά, απλά με διαφορετικές διαβαθμίσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by ico
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως το σεξ δεν λύνει ντε και καλά τα ψυχολογικά προβλήματα.
    Για σένα ίσως. Για μένα το σέξ είναι το ίδιο σημαντικό με την διατροφή και τον ύπνο..εάν έχεις καλυμένες τις βασικές σου ανάγκες και φτάσεις στο σημείο να μην βρίσκεις άλλη ανάγκη να καλύψεις τότε όχι μόνο το σεξ αλλά τίποτα δεν θα λύσει το πρόβλήμα..απο την άλλη το να μην καλύπτεις κάποια απο τις βασικές σου ανάγκες είναι βάσανο άλλης μορφής..(δεν μιλάω για σένα συγκεκριμένα)

    Προσωπικά θεωρώ πως το καλό (το τονίζω το καλό) σεξ λύνει πολλά προβλήματα ψυχολογικής φύσεως..

  10. #10
    Originally posted by vince
    Originally posted by ico
    Αυτό που θέλω να πω είναι πως το σεξ δεν λύνει ντε και καλά τα ψυχολογικά προβλήματα.
    Για σένα ίσως. Για μένα το σέξ είναι το ίδιο σημαντικό με την διατροφή και τον ύπνο..εάν έχεις καλυμένες τις βασικές σου ανάγκες και φτάσεις στο σημείο να μην βρίσκεις άλλη ανάγκη να καλύψεις τότε όχι μόνο το σεξ αλλά τίποτα δεν θα λύσει το πρόβλήμα..απο την άλλη το να μην καλύπτεις κάποια απο τις βασικές σου ανάγκες είναι βάσανο άλλης μορφής..(δεν μιλάω για σένα συγκεκριμένα)

    Προσωπικά θεωρώ πως το καλό (το τονίζω το καλό) σεξ λύνει πολλά προβλήματα ψυχολογικής φύσεως..

    Συμφωνώ απόλυτα.
    Επίσης, όπως λένε και οι σεξολόγοι, αν ένας άνθρωπος έχει καλή σεξουαλική ζωή, τότε το σεξ καταλαμβάνει το 5%, ενώ αν δεν έχει αποτελεί 95% πρόβλημα.

  11. #11
    Πλάκα μας κάνεις? Το ίδιο είναι να έχεις κατάθλιψη και πανικούς και το ίδιο είναι να έχεις κάποιο πρόβλημα σεξουαλικό το οποίο λύνεται πολύ πιο εύκολα για μένα..
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ico
    Πλάκα μας κάνεις? Το ίδιο είναι να έχεις κατάθλιψη και πανικούς και το ίδιο είναι να έχεις κάποιο πρόβλημα σεξουαλικό το οποίο λύνεται πολύ πιο εύκολα για μένα..
    ακριβώς: για σενα! δε νομιζω οτι μπορεις να πεις σε εναν ανθρωπο που εχει ενα σεξουαλικο προβλημα...ελα μωρε, μην κανεις έτσι υπάρχουν κ χειροτερα. Ο καθενας ταλαιπωρειται με τα δικα του προβληματα, μικροτερα ή μεγαλυτερα των άλλων-δεν εχει σημασια. Με την ιδια λογικη, άλλοι εχουν μεγαλυτερο προβλημα απο το δικο σου....Τί σημαινει αυτο? Πώς θα πρεπει να παψει να σ απασχολεί το ολοδικο σου προβλημα κ πώς θα το ξεπεράσεις?

    Οσο γι αυτο που γραφεις, πώς κάποιοι μπαινουν για να μπαινουν, ειναι δικο τους θέμα κ προβλημα επισης.

    Πρεπει ομως να σου πώ πώς καταλαβαινω τον θυμο σου, οταν διαβάζω τοπικ του τυπου ψαχνω να βρω γυναικα να ικανοποιησω το βιτσιο μου (Maximilian ή καπως έτσι) ή άλλες απαντησεις που το νοημα τους ειναι \"ελα μωρε...μην κανεις έτσι\"....αλλες φορες γελαω, άλλες εκνευριζομαι....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Ιco για να μιλήσουμε ανοιχτά σε ποιούς ακριβώς αναφέρεσαι??
    Μιλάς για το θέμα του Lee ή και για άλλα θέματα και σκέφτομαι οτι μιλάς για εμένα ή/και για το κρίνο ή/και για το Lee...
    Προσωπικά δεν έχω αντιληφθεί οτι κάποιος συμπεριφέρεται όπως περιέγραψες και δεν συμφωνώ με την \"οπτική\" σου. Βλέπω τα πράγματα όπως ακριβώς τα είπε ο lef!
    Για άλλη μία φορά νιώθω οτι το θέμα αναφέρεται σε μένα αλλά όπως και να έχει νομίζω οτι θα πρέπει να μιλάμε συγκεκριμένα και όχι γενικά...
    φιλικά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Γκρήν λύσε μου μιά απορία λοιπόν μιάς και μου εγεννήθη διαβάζοντας την υπογραφή σου.



    Τι εννοείς με αυτήν ?

  15. #15
    Δεν σου είπα να συμφωνήσεις φίλε μαζί μου.Ο καθένας έχει την γνώμη του.Εγώ έτσι τα βλέπω έτσι τα λέω.Τι να κάνουμε τώρα.......
    Το όνομά μου είναι στράτος.Ένας άνθρωπος γεννημένος σε λάθος εποχή.........

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •