Οργανισμοι προστασιας ανθρωπινων δικαιωματων και επικοινωνια με αυτους.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2

    Οργανισμοι προστασιας ανθρωπινων δικαιωματων και επικοινωνια με αυτους.

    Ειμαι ενα ατομο απομονωμενο και δεχομαι επιθεσεις απο το περιβαλλον μου και δεν ειναι ψυχολογικο προβλημα.

    Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει και να μου αναφερει οργανισμους προασπισης των ανθρωπινων δικαιωματων και πως μπορω να ερθω σε επικοινωνια με αυτους.

    Ειναι ζητημα ζωης και θανατου για μενα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα αυτη τι στιγμη να φυγω απο αυτο το εχθρικο περιβαλλον οντας ανεργος.

    Αντιλαμαβανομαι οτι ειναι λιγο ουτοπικο αυτο που ζηταω , αλλου πεφτουν βομβες , αλλοι ειναι προσφυγες κλπ κλπ , αλλα εγω κυριολεκτικα χαροπαλευω και σαν απομονωμενος δεν ξερω και πως να το αντιμετωπισω.

  2. #2
    Υπάρχουν οργανισμοί και διάφοροι σύλλογοι και κοινωνικοί λειτουργοί ανάλογα με την περίπτωση. Δεν μας λέτε όμως ούτε τί ηλικία έχετε, ούτε από ποιούς δέχεστε επιθέσεις για να σας πούμε την γνώμη μας. Είναι πολύ αόριστο αυτό που αναφέρετε.
    Σε κάθε περίπτωση πάντως και αν δεν θέλετε να γράψετε "τί και πώς", υπάρχουν γραμμές βοήθειας να τηλεφωνήσετε ανάλογα με την περίπτωσή σας και υπάρχει και η Άμεση Δράση βέβαια, αν αντιμετωπίζετε άμεση απειλή.
    Last edited by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ; 25-05-2018 at 13:58.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Boi8ia View Post
    Ειμαι ενα ατομο απομονωμενο και δεχομαι επιθεσεις απο το περιβαλλον μου και δεν ειναι ψυχολογικο προβλημα.

    Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει και να μου αναφερει οργανισμους προασπισης των ανθρωπινων δικαιωματων και πως μπορω να ερθω σε επικοινωνια με αυτους.

    Ειναι ζητημα ζωης και θανατου για μενα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα αυτη τι στιγμη να φυγω απο αυτο το εχθρικο περιβαλλον οντας ανεργος.

    Αντιλαμαβανομαι οτι ειναι λιγο ουτοπικο αυτο που ζηταω , αλλου πεφτουν βομβες , αλλοι ειναι προσφυγες κλπ κλπ , αλλα εγω κυριολεκτικα χαροπαλευω και σαν απομονωμενος δεν ξερω και πως να το αντιμετωπισω.
    γιατι εισαι απομονωμενος?
    δεν εχεις γνωστους, φιλους?
    σε κραταει καποιος σε ομηρια?
    μηπως εισαι ανηλικος?
    περιεγραψε μς λιγο τις συνθηκες και σε καθε περιπτωση, απευθυνσου στις γραμμες βοηθειας να σε κατευθυνουν τηλεφωνικα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Eδω έχουμε ενα πνευματικό παίγνιο, οπου οι αναγνώστες καλούνται να κανουν ερωτήσεις σε εναν άγνωστο χ για να αποφασίσουν την ταυτότητα του ερωτοντος. Παίγνιο δηλαδης του τύπου προσώπου ζώου φυτόυ .
    Ας μας διευκολύνει λίγο λεγοντας την λύση κατευθειαν

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2
    Η μονη λυση εναι η φυγη , το περιβαλλον ειναι ακρως ενοχλητικο και δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο. Τεσπα δεν μπορει να βοηθησει και κανεις πρεπει να δω πως θα καταφερω να φυγω.
    Ευχαριστω για τις απαντησεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Προφανως μιλαει για ψυχολογικο πολεμο ο ανθρωπος.

    Εγω φιλε σου προτεινω να επικοινωνησεις με τη Σχεδια που ειναι οργανωση που ασχολειται με αστεγους και ανθρωπους που κινδυνευουν να μεινουν αστεγοιι

Similar Threads

  1. Ερώτηση σε αυτούς που πάσχουν από σχιζοφρένεια.
    By ΜΑΡΙΑ1970 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-2016, 20:52
  2. ζηλευω αυτους που βλεπω εξω
    By stefanos14587 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2013, 08:24
  3. γι΄αυτούς που γιορτάζουν και για αυτούς που δεν γιορτάζουν σήμερα...
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 14-02-2010, 16:08
  4. Από το ένα άκρο στο άλλο - Οι λεπτές ισορροπίες των ανθρωπίνων σχέσεων...
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 22-10-2009, 12:35
  5. Replies: 100
    Last Post: 13-01-2008, 22:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •