Δεν αντέχω άλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18

    Δεν αντέχω άλλο

    .................................
    Last edited by TheIceQueen; 04-06-2018 at 23:12.

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    48
    ψάξε για συνεδρίες μέσω Skype. Υπάρχουν αρκετοί γιατροί που πλέον κάνουν συνεδρίες online. κρίμα να το περνάς όλο αυτό μόνη σου. προσπάθησε να χαλαρώσεις, πήγαινε μια βόλτα, μίλησε με ένα κοντινό σου άνθρωπο για να ξεχαστείς λίγο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    δεν έχω χρήματα για να πληρώσω ψυχολόγο.
    Εδώ που σπουδάζω δεν έχω κοντινό ανθρωπο και δεν μπορώ να πηγαίνω βόλτες και να βλέπω τόσους ανθρώπους με παρέες να περνάνε καλά. Με πονάει γιατί τότε νιώθω ακόμη πιο μόνη. Απλά θέλω να μπορέσω επιτέλους να κοιμηθώ χωρίς αγχος και χωρίς να φοβάμαι. Αλλα συνεχώς φοβάμαι

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    48
    παρέχεται δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη σε αρκετές περιοχές. ρίξε μια ματιά εδώ https://singleparent.gr/paidi/paidop...i-stoys-dimous

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    ............................
    Last edited by TheIceQueen; 04-06-2018 at 23:14.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    48
    ψάξε για δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη online. η κατάσταση δεν είναι μη αναστρέψιμη, βοήθησε τον εαυτό σου για να αλλάξει η ζωή σου. Κάνε οτιδήποτε σε ευχαριστεί, ή έστω σε ευχαριστούσε παλιότερα. το να κλείνεσαι σε εσένα σε κάνει χειρότερα, βρες παρέες να βγαίνεις έξω να ξεχνιέσαι.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by TheIceQueen View Post
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------. Είσαι πολύ πιεσμένη και γιαυτό νομίζεις ----------------------------------. Μαζεύεις όλες αυτές τις σκέψεις και δυσκολεύεσαι να ηρεμήσεις και να κοιμηθείς.-------- έχει πράγματα απλά σίγουρα. Πάρε ένα καφέ ή χυμό ή ότι σου αρέσει και κάνε μια βόλτα. Προσπάθησε να πεις καμιά κουβέντα με κάποιον εκεί, μόνο και μόνο για να μιλήσεις με κάποιον. Αν δεις καμιά γιαγιά παράδειγμα ρώτα την πως θα πάω στο τάδε μέρος κτλ Απλά και μόνο για να πεις μια κουβέντα. Πάρε τηλέφωνο κάποιον δικό σου. Μπορείς ακόμα να καθαρίσεις το σπίτι σου ακόμα και αν είναι καθαρό.-------------------------------------------- Αν δεν έχεις παρέες εκεί παίρνε τηλέφωνο και μίλα με όσους ξέρεις, καθημερινά. Ακόμα και για τα δικά τους μόνο να λέτε θα ξεφεύγει λίγο το μυαλό σου.
    Last edited by Delmember031219; 04-06-2018 at 23:48.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    Έκανα αυτό που είπες και καθάρισα το σπίτι, σκούπισα και τέτοια. όντως δεν βρήκα άλλα έντομα, αλλά χθες το βράδυ το είδα ξεκάθαρα το έντομο αυτό εφόσον το σκότωσα κιόλας. Επομένως τώρα την μέρα μπορεί να κρύβονται, ή μπορεί να άφησε αυγά στο κρεβάτι. Και τώρα που τα γράφω αυτά νιώθω ότι ξίνομαι σε όλο μου το σώμα. Αλλά είχε δίκιο, με βοήθησε κάπως που καθάρισα. Σοβαρά δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κοιμηθώ ξανά στο κρεβάτι μου μετά απο αυτό. Πρέπει να ακούγομαι πολύ υπερβολική, σωστά;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by TheIceQueen View Post
    -----------------------------------------------------------;
    Κοίτα, μην αποκτήσεις και κανέναν ψυχαναγκασμό. Αφού καθάρισες και νιώθεις καλύτερα, εντάξει. Βασικά στο είπα και για να κινητοποιηθείς λίγο, μην κάθεσαι άπραγη και φρικάρεις. Καλά το ξέρω ότι το είδες. Δεν είπα ότι το φαντάστηκες. ------------------------------------------------------ -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by Delmember031219; 05-06-2018 at 00:11.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κουκλα εκανα ορεινη διαβιωση στο στρατο πανω σε βουνο στον εβρο απο τοτε δυο πραγματα συνεβησαν τοτε ειχα κοιμηθει πανω σε ξυλο και στο χωμα κι απο τοτε μπανιο δεν κανω φυσικα εχω το γκομενοδιωχτη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    ..................................................
    Last edited by TheIceQueen; 04-06-2018 at 23:15.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κουκλα εκανα ορεινη διαβιωση στο στρατο πανω σε βουνο στον εβρο απο τοτε δυο πραγματα συνεβησαν τοτε ειχα κοιμηθει πανω σε ξυλο και στο χωμα κι απο τοτε μπανιο δεν κανω φυσικα εχω το γκομενοδιωχτη
    αχχαα αυτό μου το λες για καλο?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Εκεί που σπουδαζεις δεν έχεις καθόλου φίλους ή φίλες; γιατί είσαι τόσο μόνη; και γιατί δεν προσπαθείς να πιάσεις κάποιον να μιλήσετε; δεν έχεις εκεί κάποιον που να τον εμπιστεύεσαι;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    18
    ,ccccxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx....... ..........
    Last edited by TheIceQueen; 04-06-2018 at 23:16.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Δοκίμασες να το κάνεις και είδες ότι δεν υπάρχει κάποιος να σε ακούσει; άτομα με τα οποία έχεις κοινωνικές επαφές και ενδεχομένως έχεις λίγο παραπάνω θάρρος να τους αναφέρεις ορισμένα πράγματα δεν έχεις;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω αλλο...
    By Βασουλα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2015, 22:28
  2. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 10:50
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By κυριακι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 15-10-2014, 01:22
  4. Δεν αντεχω αλλο
    By umbra in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 15-09-2013, 17:19
  5. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •