Έκτακτες συστολές - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Antonis8
    Guest
    Theodora, τι εννοεις ότι λόγω της τοπικης αναισθησίας το επαθες; σε πειραξε το φαρμακο δλδ? Τι ηλικία έχεις; πως ενιωσες εκείνη τη στιγμή; ήσουν ήδη στο νοσοκομείο; για πόσο καιρό θα παιρνεις τα χαπια; παίρνεις και τιποτα για το άγχος;

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Theodora, τι εννοεις ότι λόγω της τοπικης αναισθησίας το επαθες; σε πειραξε το φαρμακο δλδ? Τι ηλικία έχεις; πως ενιωσες εκείνη τη στιγμή; ήσουν ήδη στο νοσοκομείο; για πόσο καιρό θα παιρνεις τα χαπια; παίρνεις και τιποτα για το άγχος;
    Οι ενέσεις τοπικής αναισθησίας έχουν αδρεναλίνη για να σταματάνε το αίμα, όμως ενδέχεται σε συνδυασμό με φάρμακο που πέρνεις να κάνουν αυτήν την παρενέργεια δηλ. Παραξυσμικη κολπική μαρμαρυγή, εγώ παίρνω εισπνεόμενα λόγο άσθματος όπου σε συνδυασμό με την αδρεναλίνη με έστειλαν στο νοσοκομείο!!!
    Όταν το έπαθα ήμουν στο σπίτι μου και το κατάλαβα αμέσως γιατί η καρδιά μου πήγαινε να φύγει από το στήθος μου από τους δυνατούς χτύπους φτερουγίσματα. Δεν παίρνω φάρμακα για άγχος και ηλικία μου είναι 50 ,όσο για τα φάρμακα της κολπικής θα τα παίρνω μια ζωή για προστασία, γιατι ΑΝ κάνω σε μεγαλύτερη ηλικία τέτοια αρρυθμία θα με προστατέψουν από το εγκεφαλικό!!!!
    Και για να μην τρομάξω κανέναν οι εκτακτες που νιώθουμε δεν έχουν καμμία σχέση με την αρρυθμία της μαρμαρυγής. Οι έκτακτες είναι αθώες όπως λέει ο καρδιολόγος αλλά απλός μας φοβίζουν!!Το θέμα όμως είναι ότι ανακάλυψα ότι σε μένα έχουν σχέση με το στομάχι!!!Αυτό βέβαια το είχα διαβάσει παλαιότερα στο φόρουμ από έναν άλλο χρήστη, ότι δηλ φτιάχνοντας την διατροφή του και το στομάχι του, σταμάτησαν οι έκτακτες, γιατί το στομάχι ειναι το κέντρο του στρες.Και έχει νόημα αυτό γιατί κάθε φορά που είχα στρες με έπιανε το στομάχι μου, μέχρι εμετό έκανα σαν να έχω δηλητηριάσει.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Theodora View Post
    Οι ενέσεις τοπικής αναισθησίας έχουν αδρεναλίνη για να σταματάνε το αίμα, όμως ενδέχεται σε συνδυασμό με φάρμακο που πέρνεις να κάνουν αυτήν την παρενέργεια δηλ. Παραξυσμικη κολπική μαρμαρυγή, εγώ παίρνω εισπνεόμενα λόγο άσθματος όπου σε συνδυασμό με την αδρεναλίνη με έστειλαν στο νοσοκομείο!!!
    Όταν το έπαθα ήμουν στο σπίτι μου και το κατάλαβα αμέσως γιατί η καρδιά μου πήγαινε να φύγει από το στήθος μου από τους δυνατούς χτύπους φτερουγίσματα. Δεν παίρνω φάρμακα για άγχος και ηλικία μου είναι 50 ,όσο για τα φάρμακα της κολπικής θα τα παίρνω μια ζωή για προστασία, γιατι ΑΝ κάνω σε μεγαλύτερη ηλικία τέτοια αρρυθμία θα με προστατέψουν από το εγκεφαλικό!!!!
    Και για να μην τρομάξω κανέναν οι εκτακτες που νιώθουμε δεν έχουν καμμία σχέση με την αρρυθμία της μαρμαρυγής. Οι έκτακτες είναι αθώες όπως λέει ο καρδιολόγος αλλά απλός μας φοβίζουν!!Το θέμα όμως είναι ότι ανακάλυψα ότι σε μένα έχουν σχέση με το στομάχι!!!Αυτό βέβαια το είχα διαβάσει παλαιότερα στο φόρουμ από έναν άλλο χρήστη, ότι δηλ φτιάχνοντας την διατροφή του και το στομάχι του, σταμάτησαν οι έκτακτες, γιατί το στομάχι ειναι το κέντρο του στρες.Και έχει νόημα αυτό γιατί κάθε φορά που είχα στρες με έπιανε το στομάχι μου, μέχρι εμετό έκανα σαν να έχω δηλητηριάσει.

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Να σε ρωτήσω. Και εμένα πολλές φορές μου εχει τύχει να εχω παρά πολυ δυνατή ταχυπαλμία και γρήγορη και πολυ δυνατή. Λες να ειναι και εμένα μαρμαρυγή; Μεχρι να παω νοσοκομείο είχε σταματήσει εμένα αλλα κρατούσε αρκετή ωρα.. κανα 3-5 λεπτά ασταμάτητα και πολυ δυνατά. Πάντως όταν πηγα δεν μου έβρισκαν κατι!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Μαρμαρυγή είναι όταν η καρδιά αντί να πάλλεται, δονείται, οπότε όχι η ταχυπαλμια και ο έντονος παλμός (δλδ περισσότερο ρεύμα στον καρδιακό μυ) δεν είναι μαρμαρυγή
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Να σε ρωτήσω. Και εμένα πολλές φορές μου εχει τύχει να εχω παρά πολυ δυνατή ταχυπαλμία και γρήγορη και πολυ δυνατή. Λες να ειναι και εμένα μαρμαρυγή; Μεχρι να παω νοσοκομείο είχε σταματήσει εμένα αλλα κρατούσε αρκετή ωρα.. κανα 3-5 λεπτά ασταμάτητα και πολυ δυνατά. Πάντως όταν πηγα δεν μου έβρισκαν κατι!
    Η κολπική μαρμαρυγή δεν ανατάσσεται αμέσως, παρά μόνο με φάρμακα στο νοσοκομείο και μετά από πολλές ώρες, άσε που την καταλαβαίνεις είναι σαν να χτυπάει χωρίς ρυθμό ένα τύμπανο δηλ.δεν έχεις καθόλου χτύπους καρδιάς όπως τους ξέρεις, γίνεται ένας χαμός!!!Αλλά να ξέρεις δεν πεθαίνεις ούτε παθαίνεις ανακοπή από την κολπική, στο μόνο που είναι επικίνδυνη είναι ότι μπορεί να πάθεις εγκεφαλικό εάν φύγει κάποιος θρομβος αίματος από την καρδιά στον εγκέφαλο, για αυτό δίνουν προληπτικά αντιπηκτικα!!!
    Πιστεύω να σε ηρέμησα ότι αυτά που νιώθεις δεν είναι κολπική!!

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #36
    Antonis8
    Guest
    Να σε ρωτησω, τι τοπικη αναισθησια ειχες κάνει; Σε δόντι πχ; Και δεν σε ρώτησαν αν παιρνεις καποιο φάρμακο κλπ; Τρομακτικό παντως το ότι έγινε απο την αλληλεπιδραση των φαρμάκων ,πρεπει να τα προσεχουν οι γιατροί αυτά

  7. #37
    Τωρα που διαβαζω αυτο που γραφεις συνειδητοποιω οτι κι εγω οταν εχω εκτακτες εχω εννοειται ανησυχια αλλα συνηθως εχω και ενα πραγμα σαν... ναυτια ελαφρια να το πω? Παντως με τις εκτακτες που εχετε μην αγχωνεστε καθολου. Εγω πριν λιγες μερες εβαλα holter γιατι ημουν ενα τετραημεεο με κρισεις πανικου και με ανεξελεγκτες εκτακτες σε τραγικη κατασταση. .τις εδειξε και το καρδιογραφημα. Το holter εδειξε 12000 . Ναι δεν εκανα λαθος το νουμερο. Τοσες εδειξε. Βεβαια παιρνω και plaquenil και εχω και κρισεις πανικου κλπ. Πιθανον να ειναι απο το χαπι. Εχω και γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και διαφραγματοκηλη. Επηρεαζει και αυτο σιγουρα. Παντως ο γιατρος μου ειπε οτι οι εκτακτες ειναι ενα συνηθες φαινομενο και δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Οχι ομως οι 12 000 που εβγαλε εμενα. Ψαχνουμε να δουμε απο τι ειναι. Ο υπερηχος στον καρδιολογο δεν ειχε καποιο προβλημα. Το τεστ κοπωσεως που εκανα δεν το τελειωσα το τελευταιο κομματι γιατι ωντας αγυμναστη εντελως ανεβασα αρκετα γρηγορα το οριο των παλμων. Ετων 42. Με τα μυαλα στα καγκελα

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Τωρα που διαβαζω αυτο που γραφεις συνειδητοποιω οτι κι εγω οταν εχω εκτακτες εχω εννοειται ανησυχια αλλα συνηθως εχω και ενα πραγμα σαν... ναυτια ελαφρια να το πω? Παντως με τις εκτακτες που εχετε μην αγχωνεστε καθολου. Εγω πριν λιγες μερες εβαλα holter γιατι ημουν ενα τετραημεεο με κρισεις πανικου και με ανεξελεγκτες εκτακτες σε τραγικη κατασταση. .τις εδειξε και το καρδιογραφημα. Το holter εδειξε 12000 . Ναι δεν εκανα λαθος το νουμερο. Τοσες εδειξε. Βεβαια παιρνω και plaquenil και εχω και κρισεις πανικου κλπ. Πιθανον να ειναι απο το χαπι. Εχω και γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και διαφραγματοκηλη. Επηρεαζει και αυτο σιγουρα. Παντως ο γιατρος μου ειπε οτι οι εκτακτες ειναι ενα συνηθες φαινομενο και δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Οχι ομως οι 12 000 που εβγαλε εμενα. Ψαχνουμε να δουμε απο τι ειναι. Ο υπερηχος στον καρδιολογο δεν ειχε καποιο προβλημα. Το τεστ κοπωσεως που εκανα δεν το τελειωσα το τελευταιο κομματι γιατι ωντας αγυμναστη εντελως ανεβασα αρκετα γρηγορα το οριο των παλμων. Ετων 42. Με τα μυαλα στα καγκελα
    Εγώ να δεις κρίσεις πανικού, είναι από άγχος και το άγχος χτυπάει στομάχι, άσε που μου είπε μια ψυχίατρος στο Αιγινήτειο ότι το στρες συσσωρεύεται και όταν λες τώρα ηρέμησα τότε το υποσυνείδητο λειτουργεί και κάνει κρίσεις πανικού, μέχρι να μάθω έστω και λίγο να τις δαμαζω πήγαινα κάθε λίγο στα έκτακτα στο καρδιολογικό. Φανταστου είναι να κάνω τις ετήσιες εξετάσεις αίματος για τα φάρμακα που παίρνω και ήδη με έχει πιάσει άγχος να είναι καλές και το μυαλό μου έχει κολλήσει εκεί. Η παθολόγος μου είπε ότι και αυτή το παθαίνει και πίνει μισό lexotanil από το προηγούμενο βράδυ. Λέω να το κάνω γιατί αν έχεις άγχος τα αποτελέσματα καμία φορά δεν βγαίνουν σωστά, ειδικά στα λευκά και στο ζάχαρο.Αυτα τα δύο ανεβαίνουν λόγο της αυξημένης αδρεναλίνης και εγώ δεν το ήξερα αλλά το έμαθα στις τόσες φορές που πήγα στα έκτακτα.!!! Πάντως και μένα τα πρώτα συμπτώματα με έκτακτες άρχισαν εκεί γύρω μετά τα 40 και το αποκορύφωμα ήταν στα 50 που άρχισε να ανεβαίνει ξαφνικά και η πίεση, εμμηνόπαυση μου είπαν ότι είναι όλα αυτά τα συμπτώματα, ξεκινάνε 5 με 10 χρόνια πριν σταματήσουν τα έμμηνα και αλλά 5 με 10 χρόνια αφού σταματήσουν. Είμαι 54 δηλ.εχω μέλλον ακόμα στην τρέλλα [emoji23].
    Κοίταξε το όμως γιατί παίρνεις ισχυρό φάρμακο, σαν και μένα που δεν ήξερα ότι ένα φάρμακο που έπαιρνα για το άσθμα χειροτέρευε τις έκτακτες και έπρεπε να το είχε σταματήσει ο γιατρός !!!

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    1
    Έχω κ εγώ διαφραγματοκήλη.. Φουσκώνει το στομάχι κ γίνομαι μουσκεμα στον ιδρώτα.. Υποφέρω όταν με πιάνει.....

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    3

    εκτακτες απο το στομαχι

    καλησπερα αντιμετωπιζω εδω και πολυ καιρο το ιδιο προβλημα με τις εκτακτες .Εχω κανει πολλες εξετασεις παλαιοτερα μου ειπαν οτι ειναι απ το στομαχι και μου εδωσαν αγωγη .Σταματησαν για ενα διαστημα αλλα τωρα επανηρθαν δριμυτερες .Το τελευταιο holder που εβαλε κατεγραψε παρα πολλες ειναι εφιαλτης και εχει αμεση σχεση με το φαγητο και τη σταση του σωματος Εσυ βρηκες καποια λυση στο προβλημα σου ?

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Inked View Post
    Σας έχει τύχει περίπτωση από το στομάχι να επηρεάζεται η καρδιά με αρρυθμίες και συγκεκριμένα έκτακτες συστολές; Όταν φάω ή όταν μείνει το στομάχι πολύ ώρα άδειο, τρελαίνεται η καρδιά στις έκτακτες. Πήγα σε καρδιολόγο με εξέτασε μου είπε ότι μια χαρά είναι η καρδιά και μου έδωσε ιντεράλ, οποίο όμως δε βοηθάει και πολύ. Επίσης παθαίνω σχεδόν πάντα έκτακτη όταν πάω να πάρω βαθιά ανάσα. Πως ακριβώς σχετίζεται το στομάχι με αυτό το πρόβλημα; Από διαφραγματοκήλη ίσως που πιέζει την καρδιά, ή από την παλινδρόμηση που εχω. Πως σταματά αυτός ο εφιάλτης;
    καλησπερα αντιμετωπιζω εδω και πολυ καιρο το ιδιο προβλημα με τις εκτακτες .Εχω κανει πολλες εξετασεις παλαιοτερα μου ειπαν οτι ειναι απ το στομαχι και μου εδωσαν αγωγη .Σταματησαν για ενα διαστημα αλλα τωρα επανηρθαν δριμυτερες .Το τελευταιο holder που εβαλε κατεγραψε παρα πολλες ειναι εφιαλτης και εχει αμεση σχεση με το φαγητο και τη σταση του σωματος Εσυ βρηκες καποια λυση στο προβλημα σου ?

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Τωρα που διαβαζω αυτο που γραφεις συνειδητοποιω οτι κι εγω οταν εχω εκτακτες εχω εννοειται ανησυχια αλλα συνηθως εχω και ενα πραγμα σαν... ναυτια ελαφρια να το πω? Παντως με τις εκτακτες που εχετε μην αγχωνεστε καθολου. Εγω πριν λιγες μερες εβαλα holter γιατι ημουν ενα τετραημεεο με κρισεις πανικου και με ανεξελεγκτες εκτακτες σε τραγικη κατασταση. .τις εδειξε και το καρδιογραφημα. Το holter εδειξε 12000 . Ναι δεν εκανα λαθος το νουμερο. Τοσες εδειξε. Βεβαια παιρνω και plaquenil και εχω και κρισεις πανικου κλπ. Πιθανον να ειναι απο το χαπι. Εχω και γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση και διαφραγματοκηλη. Επηρεαζει και αυτο σιγουρα. Παντως ο γιατρος μου ειπε οτι οι εκτακτες ειναι ενα συνηθες φαινομενο και δεν ειναι κατι ανησυχητικο. Οχι ομως οι 12 000 που εβγαλε εμενα. Ψαχνουμε να δουμε απο τι ειναι. Ο υπερηχος στον καρδιολογο δεν ειχε καποιο προβλημα. Το τεστ κοπωσεως που εκανα δεν το τελειωσα το τελευταιο κομματι γιατι ωντας αγυμναστη εντελως ανεβασα αρκετα γρηγορα το οριο των παλμων. Ετων 42. Με τα μυαλα στα καγκελα
    Βρισκομαι σε παρομοια κατασταση με τη δικη σου .Εβαλα holter 48 ωρων και εδειξε 18000 .Εχω και διαφραγματοκηλη και γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση .Με εχουν δει πολλοι γιατροι ο τελευταιος αρρυθμιολογος μου ειπε για μια μεθοδο καυτηριασμου ablation λεγεται και γινεται με τοπικη αναισθησια το σκεφτομαι ακομη αλλλα θα παρω και αλλη γνωμη η κατασταση ειναι ανυποφορη ειδικα μετα το μεσημεριοανο φαγητο αλλα καποιοες φορες ξεκινανε και απο το πρωι αναλογα με αυτο που εχω φαει την προηγουμενη μερα Γραψε μου σε παρακαλω αν προχωρησες με καποια θεραπεια και ειδες αποτελεσμα

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    6
    γεια σας φιλοι και καλη χρονιά. επεσα πανω στο συγκεκριμενο thread ερευνωντας τις εκτακτες και θελησα να μοιραστω την εμπειρια μου. Πριν 2 χρονια περιπου υποβληθηκα σε ablation για μια παροξυσμικη ταυχκαρδια που ειχα και για 1 χρονο ηταν ολα περιφημα! Αν και το ablation ηταν μια τραυματικη εμπειρια για μενα,αν και δεν ειναι καθολου επωδυνο, η ζωη μου ειχε αποκτησει παλι ποιοτητα και δεν ειχα συνεχεια αυτο το αγχος οτι θα παθω επεισοδιο και θα πρεπει να παω νοσκομειο. Και μετα ηρθαν οι εκτκατες....ΜΑΡΤΥΡΙΟ. εχω σχεδον καθε μερα και κυμαινονται απο πολλες μεσα στη μερα εως πολυ λιγες. Υπαρχουν διαστηματα που με ξεχνουν τελειως και αλλα που κανουν πανηγυρι! πολλες φορες εβωαλα χολτερ και το αποτελεσμα ηταν κατω απο 100 την μερα. επισκεφτηκα πολλους μα παρα πολλους καρδιολογους και αρρυθμιολογους. Μ ου ειπαν οτι το θεμα ειναι πολυ παραγοντικο και δεν ξερουν απο τι προκαλουνται οι εκτκτες οταν δεν υπαρχει δομικο προβλημα στην καρδια,ιδιοπαθεις, και να τις ξεχασω..ξεκινησα παλι το inderal , το οποιο το επαιρνα και παλιοτερα για την αποτροπη της ταχυπαλμιας. Φυσικα και οι εκτακτες δεν σταματησαν τελειως και ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικες! δεν ξερω τι αλλο να κανω....δεν ειναι και φυσιολογικη ζωη αυτη!
    Last edited by valerie; 08-01-2021 at 15:18.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    5
    Παιδιά καλημέρα σας. Αν και νέος στο φόρουμ θα ήθελα να σας πω όντας 26 χρονών υποφέρω κ εγώ από αυτό το μαρτύριο των έκτακτων συστολων εδώ και 10 χρονιά και μάλλον είναι κάτι το οποίο κουβαλάς όλη σου την ζωή. Αν και όλοι μας το παθαίνουμε τόσο συχνά, κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορά... πάλι μας φοβίζει... πάλι μας αγχωνει... πάλι θα σκεφτούμε... πάλι δεν θα ζήσουμε σαν άνθρωποι...και αναρωτιέμαι ώρες ώρες... αφού το παθαίνουμε τόσο καιρό και δεν έχουμε σωριαστεί κάτω... γιατί να φοβόμαστε τόσο? Γιατί να μας τρώει τις σκέψεις? Πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό...δεν πρέπει να παραδοθουμε στον φόβο μας. Αυτό από εμένα...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Γεια σας είμαι καινουρια στο φόρουμ και δυστυχώς εδώ και λίγο καιρό αισθάνομαι και εγω έκτακτες συστολες καθημερινά. Δεν είναι πολλες αλλά το αίσθημα που αφήνουν είναι χάλια. Το θέμα είναι ότι από όταν ξεκίνησε η πανδημια σταμάτησε η δουλειά μου και αγχωθηκα πολυ και με έπιασε το στομάχι μου πήγα σε γιατρό και μου έκανε γαστροσκόπηση και βρήκε πανγαστριτιδα και ότι το στομάχι μου βράζει. Πήρα αγωγή μου εμφανίστηκε και παλινδρομηση και όλα μαζί κρατάνε τώρα κάπου τρεις μήνες. Μόλις σταμάτησα τα χάπια για το στομάχι να σου και οι έκτακτες συστολες. Από εξετάσεις έκανα τα πάντα με το που με έπιασε το στομάχι οπότε δεν ξέρω να πάω ξανά? Αφου με ξεσκονισαν στο νοσοκομείο που πηγα μια μέρα πριν την γαστροσκόπηση και κοίταξαν την καρδιά να είναι άραγε όλα αυτά από το στομάχι? Όποιος μπορεί να μου απαντήσει σας ευχαριστω από τβρα! Και καλή δυναμη σε όλους παιδιά μην το βάζουμε κάτω!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ !!!
    By FOTINI H FOTINI in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 57
    Last Post: 08-11-2023, 18:22
  2. Εκτακτες Συστολες θυροειδης
    By Kst in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 12-04-2017, 20:31
  3. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 19:40
  4. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 02:55
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 18:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •