Κρίσεις πανικού, κατάθλιψη, ακηδία, φοβίες, κλπ - Πως έφτασα στη θεραπεία. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 99
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Πολύ ωραίο παράδειγμα tony.
    Σ' ευχαριστώ Κασσάνδρα!

    Ελπίζω να βοηθήσει κάποιους συνανθρώπους μας.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by tony_c2018 View Post

    Ελπίζω να βοηθήσει κάποιους συνανθρώπους μας.
    Ωραίο κείμενο.Πόσο χρονών είσαι?

  4. #19
    Με συγκινησες!Μακαρι ολοι να βρουμε την δυναμη μεσα μας!
    Οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by karamela_09 View Post
    Με συγκινησες!Μακαρι ολοι να βρουμε την δυναμη μεσα μας!
    Οτι καλυτερο σου ευχομαι!!!
    Η δύναμη βρίσκεται στον Ιησού Χριστό, κι ας λένε οι άθεοι ότι θέλουν, υπήρξα άθεος για μια 20ετία και το ξέρω καλά. Απ' την στιγμή που θα στραφείς σ' αυτόν και θα ζητήσεις βοήθεια, περίμενε και θα δεις τη ζωή σου ν' αλλάζει. Όχι, δεν θα δεις τον Χριστό, είναι τόσο ήσυχος και τόσο ταπεινός που δεν θα κάνει τη ζωή σου άνω-κάτω. Θα δεις όμως τ' αποτελέσματα της παρουσίας του, κι όσο εσύ επιμένεις να τον επικαλείσαι, τόσο κι εκείνος θα έρχεται προς εσένα. Αλλά μην προσπαθήσεις ν' αποδείξεις την ύπαρξη του, με λογικά επιχειρήματα ή με την επιστήμη των ανθρώπων, αυτό το λάθος κάνουν οι άθεοι, νομίζουν ότι μπορούν να τον βάλουν στο μικροσκόπιο, αλλά ξεχνούν μια βασική αρχή της επιστήμης που επικαλούνται, ότι ο παρατηρητής μπορεί να επηρεάζει το παρατηρούμενο. Και στην περίπτωση του θεού, ο παρατηρούμενος είναι πιότερο λογικός απ' τον παρατηρητή, δεν μπαίνει σε φόρμες κι ούτε μπορείς να τον ξεγελάσεις. Αν τον απορρίπτεις εσύ, σε απορρίπτει κι εκείνος πριν από σένα. Με ποιον τρόπο λοιπόν θα τον βάλεις στο μικροσκόπιο.; Εάν όμως τον δεχτείς, εκείνος είναι στην πόρτα και σου χτυπάει, κι όταν εσύ ανοίξεις την πόρτα της καρδιά σου σ' αυτόν, τι έχεις να φοβηθείς.; Τότε, ούτε τα ψυχολογικά, ούτε οι αρρώστιες, ούτε η κακία των ανθρώπων μπορεί να σε βλάψει, ούτε κανείς. Κι αν θυμάσαι να του λες «σ' ευχαριστώ!», εκεί να δεις αλλαγές!
    Ψάξε... κι όποιος ψάχνει βρίσκει!
    -1-
    https://www.youtube.com/watch?v=PLfbwwDndUk
    -2-
    https://www.youtube.com/watch?v=jaA8a0NJBhI

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Ωραίο κείμενο.Πόσο χρονών είσαι?
    Όσο λέει ο γρίφος, λύσε τον γρίφο και θα σου φύγει η απορία.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    μπραβο σου τα εχεις καταφερει τελειαααα....
    αμα σου πω οτι ειχες μεγαλη βοηθεια οχι μονο απο την ευχη που ειναι σουπερ δυνατη και ευλογημένη αλλα καιν απο τον ιδιο τον Αγιο?
    και εγω σε αυτους πιστεψα και σωθηκα......
    η δυναμη του Ιησου Χριστου και των αγιων που δρουν δια μεσω αυτου ειναι τεραστια και μπορει να θεραπευσει πολλα προβληματα ακομη και καρκινο.......μεχρι και ανθρωπο εχω δει να ανασταινει αρκει να πιστευεις........
    ειναι πολυ ωφέλιμο για τον ανθρωπο να στραφει στον Χριστο μας, να λεει αυτη την τοσο δυνατη ευχη που ελαχιστοι εχουν κατανοησει τη δυναμη της και να εχει εναν Αγιο προστατη.....
    εμενα με βοηθησε παρα πολυ παρακαλωντας συνεχως και επι χρονια να βρω μια λυση στα χρονια προβληματα αγχους που ειχα......δεν ηθελα ομως καποιο θαυμα (γιατι εχει γινει και αυτο σε ατομο με ψυχολογικα).......ζητησα να βρω εναν τροπο να κουμανταρω τον εαυτο μου και να βρω την Αληθεια.....
    Ο Ιησους ειναι η οδος στην αληθεια και η αληθεια σωζει.......
    ειναι κριμα οι ανθρωποι να ζουν μακρια Του και να περιμενουν με δικες τους δυναμεις να γινουν καλα........
    παιδια χρειαζομαστε ανωτερη βοηθεια σε προβληματα φαινομενικα αλυτα, πολυ πιστη και πολυ προσευχη και ολα λυνονται.....μα ολα
    ''γρηγορειτε και προσευχεσθε''

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by tony_c2018 View Post
    Όσο λέει ο γρίφος, λύσε τον γρίφο και θα σου φύγει η απορία.
    96 μειον 33 που πεθανε ο εβραιος=63

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    μπραβο σου τα εχεις καταφερει τελειαααα....
    αμα σου πω οτι ειχες μεγαλη βοηθεια οχι μονο απο την ευχη που ειναι σουπερ δυνατη και ευλογημένη αλλα καιν απο τον ιδιο τον Αγιο?

    Τίποτα δεν έχω καταφέρει, ότι έγινε, έγινε με τη χάρη του θεού.

    Ο Άγιος Πορφύριος ήταν στο βίντεο.
    Τον είχα συμπτωματικά και σε μια χάρτινη φωτογραφία στη βιβλιοθήκη μου, χωρίς να τον ξέρω.
    Μερικές φορές εκεί στη γωνιά της βιβλιοθήκης ευωδιάζει, ειδικά όταν πάω για προσευχή κάτι γίνεται και μερικές φορές τρόμαζα στην αρχή αλλά οκ.

    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    εμενα με βοηθησε παρα πολυ παρακαλωντας συνεχως και επι χρονια να βρω μια λυση στα χρονια προβληματα αγχους που ειχα......



    Δεν ξέρω για σένα, σ' εμένα οι αλλαγές έγιναν πολύ γρήγορα. Απ' τη στιγμή που ζήτησα βοήθεια, μέσα σε λίγες μέρες ξεκίνησαν να έρχονται διάφορες πληροφορίες μπροστά μου, κι απλώς ακολουθούσα.
    Πχ σερφάριζα στο ιντερνέτ σε κάτι άσχετα πράγματα και ξαφνικά είδα στα υποψήφια επόμενα βίντεο κάποιο που μιλούσε για τη ζωή του Αγίου, το κλικάρισα κι από εκεί και μετά ήρθε το επόμενο (είδα μερικά αν θυμάμαι καλά). Μετά ήρθε κι αυτό που έλεγε για την κατάθλιψη και ότι έπρεπε να κάνω έναν κήπο. Δεν είχα ιδέα από κήπους, κι όπου ρώτησα ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του. Τελικά μια φωνή είπε «βάλε τα όπως σου αρέσει και θα φυτρώσουν», κι έτσι έκανα. Αλλά από εκείνη την εποχή κόπηκαν τελείως και οι κρίσεις πανικού και οι φοβίες και όλα.




  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    96 μειον 33 που πεθανε ο εβραιος=63
    Σε λίγο καιρό θα σου φύγει το χαμόγελο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Το ξερω απο πριν εμφανιστεισ εδω μεσα εσυ οποιοσ κι αν εισαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Επισησ εγω πρεπει να φυγω απο εδω που ειμαι και μου πηραν τα λεφτα εχεισ καμια ιδεα τι να κανω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Τονυ2018, έχεις οικογένεια, παιδιά, εγγόνια, γυναίκα?
    Αν κατάλαβα καλά είσαι πάνω από 90 ετών?
    γιάννης

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by tony_c2018 View Post

    Τίποτα δεν έχω καταφέρει, ότι έγινε, έγινε με τη χάρη του θεού.

    Ο Άγιος Πορφύριος ήταν στο βίντεο.
    Τον είχα συμπτωματικά και σε μια χάρτινη φωτογραφία στη βιβλιοθήκη μου, χωρίς να τον ξέρω.
    Μερικές φορές εκεί στη γωνιά της βιβλιοθήκης ευωδιάζει, ειδικά όταν πάω για προσευχή κάτι γίνεται και μερικές φορές τρόμαζα στην αρχή αλλά οκ.




    Δεν ξέρω για σένα, σ' εμένα οι αλλαγές έγιναν πολύ γρήγορα. Απ' τη στιγμή που ζήτησα βοήθεια, μέσα σε λίγες μέρες ξεκίνησαν να έρχονται διάφορες πληροφορίες μπροστά μου, κι απλώς ακολουθούσα.
    Πχ σερφάριζα στο ιντερνέτ σε κάτι άσχετα πράγματα και ξαφνικά είδα στα υποψήφια επόμενα βίντεο κάποιο που μιλούσε για τη ζωή του Αγίου, το κλικάρισα κι από εκεί και μετά ήρθε το επόμενο (είδα μερικά αν θυμάμαι καλά). Μετά ήρθε κι αυτό που έλεγε για την κατάθλιψη και ότι έπρεπε να κάνω έναν κήπο. Δεν είχα ιδέα από κήπους, κι όπου ρώτησα ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του. Τελικά μια φωνή είπε «βάλε τα όπως σου αρέσει και θα φυτρώσουν», κι έτσι έκανα. Αλλά από εκείνη την εποχή κόπηκαν τελείως και οι κρίσεις πανικού και οι φοβίες και όλα.



    εμενα ηταν λιγο διαφορετικη περιπτωση και δεν γινοταν ευκολα να ερθει αμεσως......δεν ημουν ακομη ετοιμη και επισης ειχα επηρεαστεί απο την εκκλησια που παρουσιαζει τον Ιησου ως κριτη και τιμωρο αν δεν εξομολογησε....ομως εγω ειχα παει σε εναν παπα και αυτος ο διεστραμμενος μου την επεσε, απο τοτε απομακρυνθηκα παλι απο την εκκλησια και φυσικα απο τον Ιησου Χριστου......μολις ομως καταλαβα οτι ο Ιησους καμια σχεση δεν εχει με εκκλησιες, τιμωριες κλπ αλλα ηρθε για να μας σωσει αν πιστεψουμε σε αυτον........ειχα πολλες ιδεοληψιες λοιπον που δεν με αφηναν να αφεθω σαυτον πληρως τωρα ομως που τα διαβεβαιωσα ολα αυτα και καταλαβα την Αληθεια για το προσωπο Του αμεσως και γω θεραπεύτηκα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    εμενα ηταν λιγο διαφορετικη περιπτωση και δεν γινοταν ευκολα να ερθει αμεσως......δεν ημουν ακομη ετοιμη και επισης ειχα επηρεαστεί απο την εκκλησια που παρουσιαζει τον Ιησου ως κριτη και τιμωρο αν δεν εξομολογησε....ομως εγω ειχα παει σε εναν παπα και αυτος ο διεστραμμενος μου την επεσε, απο τοτε απομακρυνθηκα παλι απο την εκκλησια και φυσικα απο τον Ιησου Χριστου......μολις ομως καταλαβα οτι ο Ιησους καμια σχεση δεν εχει με εκκλησιες, τιμωριες κλπ αλλα ηρθε για να μας σωσει αν πιστεψουμε σε αυτον........ειχα πολλες ιδεοληψιες λοιπον που δεν με αφηναν να αφεθω σαυτον πληρως τωρα ομως που τα διαβεβαιωσα ολα αυτα και καταλαβα την Αληθεια για το προσωπο Του αμεσως και γω θεραπεύτηκα
    Αυτό το ίδιο έχουν πάθει αρκετοί χριστιανοί που έχω γνωρίσει και μετά καταλήγουν άθεοι, αλλά και οι άθεοι έχουν τα δικά τους θεματάκια που δεν είναι του παρόντος.
    Βρες λίγο χρόνο για να δεις αυτή την ομιλία... έστω και με διαλείμματα θα σε βοηθήσει.

    https://www.youtube.com/watch?v=UgiGeVqFFLQ

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβίες - Κρίσεις πανικού
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 12-08-2016, 00:11
  2. ΦΟΒΙΕΣ - ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By k33 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 02-06-2015, 00:20
  3. φοβιες και κρισεις πανικου
    By Νικακι in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-2015, 23:27
  4. Κρίσεις πανικού, φοβίες και χρόνια θεραπεία. Υπάρχει λύση τελικά???
    By irene13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 81
    Last Post: 18-07-2011, 21:02
  5. Κρίσεις Πανικού - Φοβίες
    By panayiotiscy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-08-2007, 23:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •