Δεν πάει άλλο η κρίση πανικού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    και το ανχος βλαπτει το υπαρ...... επισης ειμαι 2 χρονια εξαρτημενος με xanax.... οποτε επρεπε να παρω το αντικαταθλιπτικο μπας και κοψω σιγα σιγα το xanax.......
    ποιο αντικαταθλιπτικο θα παρεις?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    ποιο αντικαταθλιπτικο θα παρεις?
    το brintellix πηρα.... αλλα παλι το εκοψα ειναι μλκια.... ζαλιζομαι ολη την ημερα..... προσπάθησα πολλές φορες να του δώσω ευκαιρία αλλα δεν πάει αυτή η κατάσταση...... έγινα 30 φορες χειρότερα.....

    με βλεπω να περνω xanax καθε μερα........

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    17
    Αρχικά προσπάθησε να δοκιμασεις κάποια από τα τιπς. 2ον δεν μπορώ να καταλάβω εσείς που του λέτε ν μην πάρει χάπια τι είστε γιατροί ;; Σίγουρα αν δεις ότι το πρόβλημα σου επιμένει να επισκεφτείς ειδικό. Προσωπικά εγώ βοηθήθηκα με τη χρήση αγωγης για τις κρίσεις πανικού κ όχι δεν ένιωθα εξαρτημένη. Δεν τα έχω ανάγκη πλέον. Τα κατάφερα με αναπνοές ασκήσεις κ ψυχοθεραπεία. Δεν ήταν εύκολο είχα πολύ συχνές κ σε πολύ άσχημο βαθμό γι αυτό κ αναλογως η δόση ρυθμιζόταν από το γιατρό μου. Έπαιρνα deprevix. Γνώμη μου ν πας σε ειδικό αν δεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Ψάξε την αιτία των κρίσεων κ αντιμετώπισε τις. Μπορείς να το κάνεις!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by SophieSk View Post
    Αρχικά προσπάθησε να δοκιμασεις κάποια από τα τιπς. 2ον δεν μπορώ να καταλάβω εσείς που του λέτε ν μην πάρει χάπια τι είστε γιατροί ;; Σίγουρα αν δεις ότι το πρόβλημα σου επιμένει να επισκεφτείς ειδικό. Προσωπικά εγώ βοηθήθηκα με τη χρήση αγωγης για τις κρίσεις πανικού κ όχι δεν ένιωθα εξαρτημένη. Δεν τα έχω ανάγκη πλέον. Τα κατάφερα με αναπνοές ασκήσεις κ ψυχοθεραπεία. Δεν ήταν εύκολο είχα πολύ συχνές κ σε πολύ άσχημο βαθμό γι αυτό κ αναλογως η δόση ρυθμιζόταν από το γιατρό μου. Έπαιρνα deprevix. Γνώμη μου ν πας σε ειδικό αν δεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Ψάξε την αιτία των κρίσεων κ αντιμετώπισε τις. Μπορείς να το κάνεις!
    Εδω μιλαμε με βαση την εμπειρια του ο καθενας κ ως συμπασχοντες....φανταζομαι ουτε εσυ εισαι γιατρος, και δεν χρειαζεται αλλοστε, για να πεις την αποψη σου.....Δεν ειναι σιγουρο οτι θα γινει καλα με τα φαρμακα απ τους πανικους,,,εγω επερνα εφφεχορ που ειναι το ιδιο με deprevix και δεν μου εκανε καμια βοηθεια μετα απο 4 μηνες το αλλαξα με προτροπη τ γιατρου κιολλας κ εχω περασει αρκετα με τη κριση πανικου κ ξερω.Δεν ειπε κανεις να μην παρει φαρμακα,καποιον μπορει να βοηθησουν καποιον οχι,ολοι απ οτι διαβασα ειπαν οτι τωρα που ειναι αρχη να κοιταξει μηπως καταφερει να το παλεψει......γιατι τα φαρμακα ειναι μεγαλο μπλεξιμο κ το ξερω απο πρωτο χερι χρονια τωρα........βεβαια εαν δεν γινεται τιποτα πρεπει οπωσδηποτε να παρει.Γνωμη μου παλεψει ιδιας δυναμεις γιατι ο ψυχιατρος σιγουρα θα δωσει φαρμακα....ενω η ψυχοθεραπεια ειναι αναποτελεσματικη.......αν νομιζει οτι δν αντεχει βεβαια το παιδι να παει αμεσως σε ειδικο....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Ta tip pou m edwse i psixologos eine na skeftese ekini tin wra pos den mprokite na pathis kati kako kanis den pethane i lipothimise apo krisi panikou kai na pernis vathies anapnoes
    εγω δε ξερω κανεις να γινε καλα με τα συνηθη που λεει η ΓΣΨυχοθεραπεια,μιλω για διαταραχη πανικου οχι μια κριση πανικου το χρονο....το να λες σε εναν ανθρωπο που παθαινει κριση πανικου οτι ειναι ιδεα του....οπως βγαινει απ τα παραπανω.....ειναι σαν να το κοροιδευεις.....οταν το προβλημα ειναι οτι νομιζει οτι θα παιθανει με τη κορτιζολη κ αδρεναλινη στα υψη θα πας να του πει δεν παιθενεις και περιμενεις να σου πει....α οκ κ να ηρεμισει?υπαρχουν καλυτερα τιπς που σιγουρα δεν τα λενε στη γνωσιακη ψυχοθεραπεια γιατι δε τα ξερουν κιολλας

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Ta tip pou m edwse i psixologos eine na skeftese ekini tin wra pos den mprokite na pathis kati kako kanis den pethane i lipothimise apo krisi panikou kai na pernis vathies anapnoes
    Μην λες δε λιποθύμησε γιατί πολλοί λιποθυμανε.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    26
    Μεγαλη αληθεια...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    26
    Εχω κ εγω κρισεις πανικου κ τα φαρμακα δε δινουν λυση...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    4
    συνηθως η d σχετιζεται με τετοια συμπτωματα,ωστοσο χρειαζεται να κανεις αξολογηση με βαση την δουλεια και τις συνηθειες,υπαρχει πανδημια στην d

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Delta waves ειναι ηχοι που βοηθανε στην ηρεμια. Με εχουν βοηθησει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    γαμα γουειβσ καλυτερα κανεισ και γνωριμιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by toallomiso View Post
    Εχω κ εγω κρισεις πανικου κ τα φαρμακα δε δινουν λυση...
    καποια δινουν...και φευγουν εντελως

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    7
    Ακριβώς τα ίδια !!!! «Που ξέρω αν δεν έχω κάτι άλλο»
    Έχω κάνει εξετάσεις μαγνητική εγκεφάλου , όλες καρδιάς επι δυο και αίματος ! Θα τρελαθώ ! Το brintelix μου έφερε ναυτία ! Περνούσε με μπανάνα ! Αλλά σαν χαπι δεν μου έκατσε ! Μακάρι εσένα να σε βολέψει έχει βοηθήσει πολλούς !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    100
    Delta waves και μενα με βοηθανε στον να χαλαρωνω, να κοιμαμαι χωρις να σκεφτομαι τα αρνητικα τις αναποδιες που μ συνεβησαν μες στην ημερα. Αδειαζει το κεφαλι σου απο καθε σκεψη.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    εγω δε ξερω κανεις να γινε καλα με τα συνηθη που λεει η ΓΣΨυχοθεραπεια,μιλω για διαταραχη πανικου οχι μια κριση πανικου το χρονο....το να λες σε εναν ανθρωπο που παθαινει κριση πανικου οτι ειναι ιδεα του....οπως βγαινει απ τα παραπανω.....ειναι σαν να το κοροιδευεις.....οταν το προβλημα ειναι οτι νομιζει οτι θα παιθανει με τη κορτιζολη κ αδρεναλινη στα υψη θα πας να του πει δεν παιθενεις και περιμενεις να σου πει....α οκ κ να ηρεμισει?υπαρχουν καλυτερα τιπς που σιγουρα δεν τα λενε στη γνωσιακη ψυχοθεραπεια γιατι δε τα ξερουν κιολλας
    θα σου συνιστουσα να κανεις εξετασεις για ελλειψη βιταμινης D,ειναι πολυ πιθανον να εισαι ελειπτικος,απο κει και περα ειναι θεμα θυροειδη καθαρα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 13:50
  2. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ..
    By blink in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 16-01-2015, 11:42
  3. Κριση πανικου ή κατι αλλο;;;
    By novia35 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 32
    Last Post: 28-10-2014, 01:52
  4. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    By POZ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 105
    Last Post: 10-05-2010, 00:11
  5. Δεν παει αλλο.
    By Braveheartroll in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-06-2007, 04:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •