Ηρεμιστικό για άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    9

    Ηρεμιστικό για άγχος

    Καλημέρα! Έχετε δοκιμάσει ποτέ το Quiet Life!! Ειναι φυτικό Ηρεμιστικο!! Αν Ναι σας έκανε καθόλου δουλειά? Σε θέμα άγχους
    Last edited by Nikos156; 13-06-2018 at 11:14.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by Nikos156 View Post
    Καλημέρα! Έχετε δοκιμάσει ποτέ το Quiet Life!! Ειναι φυτικό Ηρεμιστικο!! Αν Ναι σας έκανε καθόλου δουλειά? Σε θέμα άγχους
    Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Τα φυτικά για να πιάσουν πρέπει να κάνεις δίαιτα. Αν δεν έχεις ξαναπάρει όμως θα σου φανεί δυνατό.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Τα φυτικά για να πιάσουν πρέπει να κάνεις δίαιτα. Αν δεν έχεις ξαναπάρει όμως θα σου φανεί δυνατό.
    Έχω ξανά πάρει.. Απλά έχω ακούσει τα συγκεκριμένα ότι είναι πολύ καλά! Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι υπερβολικό άγχος με συμπτώματα πονοκοιλου και πονοκεφαλου

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Αν το πρόβλημα σου είναι παροδικό λόγω δουλειάς και αυξημένων ευθυνών, δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε χάπια, πιστεύω βοηθάει να σκευτεσαι ότι με την πάροδο των πρώτων ημερών θα φύγει.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Αν το πρόβλημα σου είναι παροδικό λόγω δουλειάς και αυξημένων ευθυνών, δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε χάπια, πιστεύω βοηθάει να σκευτεσαι ότι με την πάροδο των πρώτων ημερών θα φύγει.
    Αυτό είναι το πρόβλημα μου! Αλλά το θέμα είναι ότι έχει εδώ και πολλές μέρες που είμαι σε χάλια κατάσταση και έχω εξαντληθεί

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Nikos156 View Post
    Καλημέρα! Έχετε δοκιμάσει ποτέ το Quiet Life!! Ειναι φυτικό Ηρεμιστικο!! Αν Ναι σας έκανε καθόλου δουλειά? Σε θέμα άγχους
    φιλος το εχω δοκιμασει εγω αυτο το σκευασμα... μπορεις να παρεις εως τρεις καψουλες μεσα στην ημερα ή ως εφαπαξ δοση και τις τρεις καψουλες μαζι το βραδυ, πριν το βραδυνο υπνο.... εγω επελεγα να τα βαζω βραδυ.....
    εχει μεσα βαλεριανα, λυκισκο, πασιφλωρα και βιταμινες β μεσα αν δεν κανω λαθος...
    εαν σκοπευεις να το χρησιμοποιησεις, εγω το εγκρινω για την προσωρινη αντιμετωπιση του αγχους σου, εαν το παιρνεις κανενα εξαμηνο να επαναξετασεις γιατι εχεις τοσο αγχος....
    κανει δουλεια βεβαια, αλλα εξαρταται παντα τι περιμενει κανεις...
    δεν σημαινει οτι θα σε χαλαρωσει σε βαθμο που να μην νιωθεις τιποτα... δηλαδη εξω να καιγεται ο κοσμος και εσυ να εισαι αναυδος.. τοτε δεν μιλαμε για χαλαρωση αλλα για αναισθησια-ναρκωση......
    δοκιμασε το....

  7. #7
    Εγω το ειχα παρει για τις αυπνιες μου αλλα δεν με βοηθησε. Τωρα παιρνω σκετη βαλεριανα , κατι κανει αλλα την εχω συνηθισει. Ομως τωρα που μου το θυμισες μπορει να δοκιμασω . Μπορει να λειτουργήσει καλυτερα αυτη τη φορα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by ΜΙΜΙ View Post
    Εγω το ειχα παρει για τις αυπνιες μου αλλα δεν με βοηθησε. Τωρα παιρνω σκετη βαλεριανα , κατι κανει αλλα την εχω συνηθισει. Ομως τωρα που μου το θυμισες μπορει να δοκιμασω . Μπορει να λειτουργήσει καλυτερα αυτη τη φορα
    για την αυπνια απλα προτιμω πολυ υψηλη δοσολογια μελατονινη παραταιταμενης αποδεσμευσης... οχι απλη αλλα παραιταμενη... στην ελλαδα δεν υπαρχει αυτο το σκευασμα, εγω το παινρω απο εξωτερικο.... κανει δουλεια και σε κοιμιζει... και εγω οταν δοκιμασα για πρωτη φορα μελατονινη απλα δεν εκανε, δουλεια ηταν μεχρι να κανω δοκιμες και να βρω τι μου ταιριαζει...

Similar Threads

  1. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 23:06
  2. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 12:39
  3. Valmane σαν ήπιο ηρεμιστικό
    By The_Mechanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2013, 15:43
  4. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •