Σχεση απολυτης εξαρτησης!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 35 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 522
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο τιτλος ειναι λαθος , δεν ειναι σχεση εξαρτησης , ειναι σχεση εκμεταλλευσης σου , καλα τα λεει η ρεμεντυ , εσυ εισαι το θυμα της υποθεσης ........σορυ για τον' σκληρο ' ορο , αλλα ετσι ειναι ..........

    δεν συμμετεχω σε τετοια θεματα , αλλα αυτο ειναι περαν απο καθε οριο ........
    να σου πω κατι ομως βρε μαγκ.
    θυμα ειναι καποιος που τον εξαπατουν εν αγνοια του.
    εφοσον ηξερε οτι ειναι παντρεμενος ο τυπος, συμμετειχε εν γνωσει της και στην εξαπτηση της γυναικας του και στην δικη της σκλαβια...
    δλδ προσπαθησε να γινει θυτης για την αλλη γυναικα κι εγινε θυμα του ιδιου της του εαυτου η ιδια, μενοντας μονη να την δουλευει ο αλλος 7 χρονια.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κοινωσ εχασε απο το αλλο κοριτσι αρα ειναι θεμα μυαλου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να σου πω κατι ομως βρε μαγκ.
    θυμα ειναι καποιος που τον εξαπατουν εν αγνοια του.
    εφοσον ηξερε οτι ειναι παντρεμενος ο τυπος, συμμετειχε εν γνωσει της και στην εξαπτηση της γυναικας του και στην δικη της σκλαβια...
    δλδ προσπαθησε να γινει θυτης για την αλλη γυναικα κι εγινε θυμα του ιδιου της του εαυτου η ιδια, μενοντας μονη να την δουλευει ο αλλος 7 χρονια.
    Δεν διαφωνω , καταχρηστικως χρησιμοποιησατην λεξη θυμα ..........

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ακουω πολους να λενε για τοξικους ανθρωπους αλλα ουτε ενα δεν ακουω να λεει για το πως θα ειναι κατι καλυτερο απο αυτο.

    για αυτο το λογο και αποτυχαινουν στο να διακριθουν μεγα θεμα η τοξικη κατσικα του γειτονα αντι να ασχοληθουν με το αν η δικη τους κατσικα ειναι καλυτερη

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αυτο λεμε ρε αλεκο ειναι αυτα που πιστευεισ κακια η δυναμη δημιουργια η καταστροφη δουλεια δηλαδη πολεμο η καθισιο κ ουσιεσ πραγματικη ζωη η βιντεοπαιχνιδια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν θα σε ρωτήσω πώς δέχτηκες να είσαι το τρίτο πρόσωπο, ούτε αν σε προβλημάτισε το να "χαλασεις" μια οικογένεια, αυτό είναι κάτι που λαχταράς εξαρχής. Δεν μπορώ να καταλαβω πως λειτουργεί αυτό μέσα σου, αλλά δεν με αφορα και δεν άνοιξες θέμα για αυτό τον λογο. Απλα δεν θα ήμουν ειλικρινής απέναντι στον εαυτό μου αν δεν εξεφραζα την απορία μου, το νοητικό clusterfuck που με διακατέχει διαβάζοντας το θέμα σου, λολ.

    Για να προχωρήσουμε από εκεί και περα σε κάτι στην απάντηση μου που ίσως σε ωφελει, θα ρωτήσω το εξής απλό: πως και σου πήρε εφτά χρόνια να καταλάβεις ότι αυτό που επιθυμεις δεν πρόκειται να γινει; Άντε ένα χρόνο. Άντε στο διατανο τρία...αλλά εφτά χρόνια;;;
    Γιατί το αστείο και θλιβερό ταυτόχρονα ξερεις ποιο είναι; Ότι βοηθάς στο να διατηρείται ο γάμος του.
    Η διάρκεια της παράλληλης σχεσης, το γεγονός ότι μοιραζεται μαζί σου τα προβλήματα που έχει στο σπίτι και ότι του κάνεις την ψυχολογο, και το ηλίου φαεινοτερο γεγονός ότι δεν σκοπεύει να αφήσει την γυναίκα του, μας δείχνουν ότι είσαι η κόλλα που τους κρατάει μαζί!
    Ό,τι τον χαλάει, ό,τι του λείπει, ό,τι τον προβληματιζει, ότι δεν τον καυλώνει η δε ξέρω κι εγώ στη γυναίκα του, αντί να το αντιμετωπισει κατα μέτωπο και να το λύσει μαζί της το σκουπιζει κάτω από το χαλακι γιατί δεν θέλει να αφήσει την οικογενειακή βολεψη του και εσύ είσαι εκεί για να καλύψεις τα κενα.
    Γιατί άμα τα αντιμετώπιζε σπίτι του κατά μέτωπο όλα αυτά, μπορεί να τα έλυνε, μπορεί όμως και να οδηγούνταν στην απόλυτη κατάρρευση η σχεση, -που προφανώς δεν είναι υγιης
    ..Το να ανοίξει τον ασκό του Αιόλου και να συζητήσει ό,τι συζητάει μαζί σου με την γυναίκα του, μπορει να βοηθούσε, μπορεί και να οδηγούσε σε χωρισμο όμως...άρα....για να τον αποφύγει ξενοπηδαει εφτά χρόνια, όχι για να τον επιδιώξει. Επειδη είναι κοτα να κάτσει να τα λύσει η γκρεμίσει όλα, κάνεις εσύ μερεμετια στην συναισθηματική του πληρότητα για να μην το κουνήσει ρούπι...κατάλαβες τι γίνεται;
    Έτσι που το παει αυτός είναι ικανός να γεράσει σε έναν γάμο που δεν τον κάνει ευτυχισμενο...
    Άμα δεν είχε εσένα (και την κάθε εσενα), να ξεδινει μπορεί και να χώριζε. Αν τον άφηνες εσύ, η θα σε αντικαθιστούσε για να συνεχίσει την ωραία του οικογενειακή ζωουλα η θα εσκαγε και θα χώριζε. Όσο εισαι εσύ εκεί και του κανεις μερεμετια δεν πάει πουθενά. Γενικά πολύ δειλός τυπάς. Απορώ πως δεν σε ξενερώνει αυτό...
    Όσο για εσένα...κάτι είχα διαβάσει κάπου ότι το άτομο που δέχεται να είναι μακροχρόνια το τρίτο πρόσωπο καταβαθος αυτοσαμποταρει τον εαυτό του με σχέσεις και έρωτες που δεν μπορούν να "ολοκληρωθούν", προτιμούν να μένουν στο ανεκπληρωτο...επειδή έχουν συναισθήματα αναξιότητας η είναι δεσμοφοβικοι η πληγωμένα σπουργίτια κλπ κλπ...δεν ξέρω ακριβώς, μη σου λέω και μπούρδες. Πάντως για τον παραπάνω λογο συμφωνώ με άλλα μέλη οτι θα ήταν καλό να πας σε ψυχολόγο. Η να αποδεχθείς ότι θα φας την ζωή σου έτσι, ως το τρίτο προσωπο....χωρίς έναν ολοδικο σου έρωτα, χωρίς δικη σου οικογένεια, πάντα στο περιθώριο της ζωής των άλλων...πάντα κομπάρσος, ποτέ πρωταγωνιστής, σε μια φουλ εξαρτητικη κατάσταση κλπ κλπ...
    Εχεις δικιο! Το μυαλο μου τα σκεφτεται ολα αυτα. Αλλα η καρδια μου τον θελει. Τον αγαπησα τον αγαπω τον λατρευω. Κ ποτε δε του ζητησα να χωρισει. Εκεινος τα λεγε. Εγω απλα μεσα μου ηλπιζα οτι θα μαστε μαζι. Οτι ισως εκεινη χωρισει γιατι κ αυτη εχει εξωσυζηγικη σχεση. Παρολα αυτα εδω κ 1 χρονο προσπαθω να ξεφυγω απ αυτον γιατι βλεπω οτι εχω φτασει σε σημειο να μου αρκουν τα ψιχουλα που μου ριχνει. Ναι 2 χρονια ειμασταν αυτοκολλητοι μετα απομακρυνθηκε ομως οσες φορες του πα να χωρισουμε δε μ αφησε κ υποσχοταν τον ουρανο με τ αστρα. Ναι θελω να ξεφυγω απ αυτον. Ναι θελω να ζησω. Ομως πως ν απομακρυνθω απο καποιον που λετρευω??? Που νοιωθω οτι ειναι η ζωη μου?? Η ανασα μου!!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχ βρε μαιρα, ψεματα σου λεει..
    δεν το βλεπεις?
    κατ αρχας σου λεει οφθαλμοφανη ψεματα, οπως οτι δεν θα τον αφηνει να βλεπει το παιδι του...
    δενε χει καν τεοτιο δικαιωμα, δεν το ξερεις αυτο?
    κανεις δεν μπορει να του απαγορευσει να βλεπει το παιδι του!!

    εφοσον ξερει για την σχεση σας και το δεχεται, ποια λουρια του εχει σφιξει???
    τον αφηνει να εχει σχεση, αλλα οχι και πολυ???? δεν εχει λογικη αυτο που λες και μαλλον και σαυτο ψεματα σου ειπε
    πιθανοτατα δεν της εχει πει τπτ και σε δουλευει.

    λες,κ περιμενεις πανω αποε να κινητο για ενα μνμ μηπως βρεθειτε.περα απο την δουλεια που βλεπεστε υποχρεωτικα κι οχι επειδη το επιλεγει, ποσο συχνα βγαινετε/βρισκεστε απο κοντα μονοι σας?
    Παλιοτερα βρισκομασταν συχνα κ καναμε πραγματα μαζι. Εκδρομες ταβερνες βολτες. Τωρα μονο για σεξ μια φορα την εβδομαδα κ ανταλλασουμε μονο μηνυματα τηλ κ στη δουλεια που ξεκλεβουμε χρονο στο σχολασμα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο λεω ξεκαθαρα.
    εκμεταλλευεται την ακινησια σου.
    δεν εχει σκοπο να χωρισει.
    αν χωριζε θα το εκανε τα πρωτα δυο χρονια που λες οτι βρισκοσασταν τοσο συχνα, αν τυχον ηταν ενθουσιασμενος, κι αν ειχε σοβαρα προβληματα στο σπιτι.
    εφοσον αραιωσε κιολας, εδω και τοσα χρονια, δεν προκειται να ειναι ποτε μαζι σου, ακομα κι αν χωρισει για αλλο λογο.
    μην τρως αλλο τον χρονο σου. αργοτερα θα μετανιωσεις πολυ περισσοτερο απο τωρα.
    αν δεν μπορεις να το κοψεις αποτομα που ειναι το σωστο και υγιες, αστο να σερνεται αλλα δραστηριοποιησου!! γνωρισε αλλους ανδρες!!!!
    θα γερασεις στο περιθωριο του γαμου του να του κανεις δωρεαν ψυχαναλυση και θα πηδαει αλλες!!! ξυπνα!!!!
    Εχω κανει πολλες προσπαθειες να γνωρισω αλλους αλλα τους συγκρινω μ αυτον κ δεν μπορω να κανω τιποτα!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    177
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για το χρονο που μ ου αφιερωσατε να μου απαντησετε. Οσο δραματικο κ αν σας φανει ειστε η τελευταια μου ελπιδα να ξεφυγω. Οι φιλες μου βαρεθηκαν να μ ακουν να λεω τα ιδια. Η μητερα μου το ιδιο. Χρηματα για περαιτερο ψυχαναληση τελος. Αρα μονο εσας εχω τωρα κ τους δαιμονες του μυαλου μου.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η επιτυχια ενος πραγματος δε φαινεται απο οταν βρσκεται καπιος σε κατασταση αρμονιας σε μια σχεση αλλα απο το ποσες φορες προσπαθησε να συνδεθει με αλλους ανθρωπους χωρις να πετυχει τιποτα

    δε κρατας τον αλλο με σκηνες ζηλειας πχ το τριτο προσωπο ειναι σχεδον σιγουρο οσο γυρω μας υπαρχουν ανθρωποι

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αλεκο τι γνωμη εχεισ γι αυτουσ που κανουν σχεση για να αρχισουν να ζουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι σα να μου λες τι γνωμη εχω για τον εαυτο μου και ειναι αυτη ΑΚΡΙΒΩΣ

    αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παραμεινω πιστος στις ιδεες μου σε οτι πιστευω οτι ειναι ιδανικο για μενα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγω προσπαθησα πολλεσ φορεσ να συνδεθω με ομορφεσ γυναικεσ αλλα δεν τισ αντεχω επισησ ουτε τουσ αντρεσ αντεχω νεαροσ δεν ειχα προβλημα τωρα εχω εγω το ερμηνευω ωσ εξησ οτι οταν ημουν 20 ημουν τριαντα στο μυαλο τωρα που ειμαι 40 ειμαι 80 στο μυαλο ολα αυτα λογω εμπειριων οποτε δε θα πιασει ποτε εσυ τι πιστευεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευα παντα οτι η ελξη ειναι αμοιβαια αλλα επειδη οι ανθρωποι πολες φορες βολευονται πισω απο ψεματα και αλοθι σπανια βλεπεις ενδιαφερον και απο τους δυο

    ακουγετε απιστευτο αλλα μονο μια ιδιοφυια θα ανταποκριθει σε οτι το ελκει ενω ο πανιβλακας θα υψωσει συρματοπλεγμα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εχεισ δικιο μαλλον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 35 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. χωρισμος σχεση εξαρτησης απιστευτη στενοχωρια
    By cyrax in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 07-04-2017, 16:34
  2. σχεση εξαρτησης..καταστροφης...
    By stef1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-01-2012, 11:26
  3. Σχέση εξάρτησης από τον θεραπευτή
    By RainAndWind in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-2010, 12:01
  4. Σχεσεις εξαρτησης
    By mariap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 23-08-2009, 10:51
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •