Στυτική δυσλειτουργία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση ο άντρας σου να έχει εξωσυζυγική σχέση;
    Γιατί και σε τέτοια περίπτωση συμβαίνει αυτό.
    Το σκεφτηκα κι εγω αλλα οκ, θα φροντιζε να την ικανόποιουσε κι αυτη μια στο τοσο για να μην εκτεθει. Εκτος κι αν θελει οπωσδηποτε να χωρισει η αν εχει ερωτευθει αλλη παραφορα η καλυτερα αρρωστημενα οπως λεω εγω και ειναι στην υπερκοσμαρα του

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Το σκεφτηκα κι εγω αλλα οκ, θα φροντιζε να την ικανόποιουσε κι αυτη μια στο τοσο για να μην εκτεθει. Εκτος κι αν θελει οπωσδηποτε να χωρισει η αν εχει ερωτευθει αλλη παραφορα η καλυτερα αρρωστημενα οπως λεω εγω και ειναι στην υπερκοσμαρα του
    Καλησπέρα! Κι εγώ το σκέφτηκα, αλλά εκτός του ότι θα την φρόντιζε λίγο παραπάνω, θα φρόντιζε και την εμφάνισή του, δεν μπορεί! Ο έρωτας σε κάνει να θες μια αλλαγή και πάνω σου. Εδώ μιλάμε για έναν άνθρωπο ο οποίος δεν ασχολείται καθόλου. Πάντως η κοπέλα θα πρέπει να τσεκάρει και αυτό το ενδεχόμενο γιατί ότι της λέει μπορεί να είναι μπούρδες, για κάλυψη και μόνο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AprilGirl View Post
    Καλησπέρα! Καταρχήν για ν'αλλάξει κάποιος την εμφάνισή του πρέπει να έχει κίνητρο ή να ένιωσε άβολα σε μια κατάσταση και να θέλει να επέλθει αλλαγή. Το γεγονός ότι παραιτείται δείχνει άνθρωπο χωρίς ουσιαστικό ενδιαφέρον για την ίδια τη ζωή. Δεν μπορώ να φανταστώ άνθρωπο χωρίς ορμές, εκτός κι αν έχει προηγηθεί κάποιο ισχυρό σοκ όπως προανέφερα, το οποίο μπορει να σταθεί αρκετό στην αλλαγή του ατόμου. Εδώ ο άνθρωπος φαίνεται να έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, κάτι που δεν ξεπερνιέται με δυό χάπια, και κυρίως χωρίς ιατρική καθοδήγηση. Θα χρειαστούν πολλές ώρες συζήτησης με τον εαυτό του- κυρίως ώστε να βρεί τα πραγματικά αίτια. Το ζήτημα είναι να λυθεί το πρόβλημα και όχι να προσπεραστεί με κάποιο σκεύασμα, το οποίο στην αρχή μπορεί (και μόνο εγκεφαλικά καθοδηγούμενος) να μας "κάνει" αλλά αργότερα η τυχόν έλλειψή του να φέρει δυσάρεστα αποτελέσματα. Η βιασύνη και η αγωνία μας πολλές φορές, να λυθεί ένα πρόβλημα, μας οδηγούν σε λάθος κρίση.
    δεν αντιλεγο στο να ζητηση ιατρικη βοηθεια.απλα το προτεινα εαν σε περιπτωση δεν τον καταφερει να παει στο γιατρο...και θεμα αυτοεκτιμησεις να ειναι τα χαπακια θα δωσουν τη λυση..μιαλω εκ πειρας ενα χρονο παλεψα μ τη στυτικη δυσλειτουργια... οσο αγορα το να κατσει και ν ατα βρει με τον εαυτο του στο τι φταιει πιστεψε με οσο χρονο και αν ξοδεψει δεν θα μπορεσει να βρει το τι φταιει..
    και μετα θα καταληξη να παει στο γιατρο η να παρει τα χαπακια.η και τα δυο....εδω γιατροι και γιατροι αρκετες φορες δεν καταλαηγουν πουθενα στο θεμα της στυτικης δεισλειουργιας..και γραφουν στυτικη δυσλειτουργια για αδιευκρινηστους λογους..δινουν και το χαπακι και γεια χαρα..και με αυτο βολευοματε μεχρι να λυθει το προβλημα και να μπορουμε και χωρις τα χαπακια..και λυνετε παλι χωρις αιτια...

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Μακάρι να θελήσει να πάει σε γιατρό πάντως, αν όχι τί να πω κι εγώ; Δεν εχω δοκιμάσει. :) Γι'αυτό έγραψα παραπάνω ότι η χρήση τους αρχικά θα αποδώσει γιατί έχει περάσει το μήνυμα από τον εγκέφαλο ότι θα επιδράσει. Κι επειδή όπως και να το κάνουμε, το σεξ είναι εγκεφαλικό, τα χάπια θα "βοηθήσουν". Πάντως λύνεται το θέμα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1
    Καλησπερα
    Συγνωμη που μπαινω ετσι αποτομα
    Με λενε Θωμα ,πασχω απο αγχωδη διαταραχες και ειμαι σε cipralex εδω και 3 χρονια και ως γνωστων μετα απο μακροχρονια χρηση το cipra ,φερνει πληρες απαθεια ερωτικη και απο στυση ουτε λογος...
    Εχω βαλει και εγω περιπου 10 κιλα ,αλλα δεν το βαζω κατω ...περνω το μπλε χαπακι και με την Αγαπη τις γυναικας μου ολα πανε ρολοι...
    Θελω λοιπον να ρωτησω
    Υπαρχει αληθινη αγαπη μεταξυ σας? Ενδιαφερεσαι/ ται ο ενας για τον αλλον?

    Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AprilGirl View Post
    Μακάρι να θελήσει να πάει σε γιατρό πάντως, αν όχι τί να πω κι εγώ; Δεν εχω δοκιμάσει. :) Γι'αυτό έγραψα παραπάνω ότι η χρήση τους αρχικά θα αποδώσει γιατί έχει περάσει το μήνυμα από τον εγκέφαλο ότι θα επιδράσει. Κι επειδή όπως και να το κάνουμε, το σεξ είναι εγκεφαλικό, τα χάπια θα "βοηθήσουν". Πάντως λύνεται το θέμα.
    φυσικα και λυνετε...τωρα το ποσο καιρο θα βοηθανε αυτο εξαρτατε και απο τι χρηση που κανει ο καθενας..π.χ αν καποιος το χαπακι το περνη καθε δυο μερες λογικο ειναι μετα τα τρια χαπακια να σταματησουν να κανουν δουλεια διοτι εχει συνηθησει ο οργανισμος..αν ομως περνη την εβδομαδα ενα χαπακι τοτες ολα θα πανε καλα..το πιο δυσκολο στη στυτικη δεισλειτουργια ειναι οτι μετα το περας του προβληματος δεν μπορεις να το διαγραψεις απτη μνημη σου.δηλαδη να ξεχασεις για παντα οτι ειχες το προβλημα..

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    φυσικα και λυνετε...τωρα το ποσο καιρο θα βοηθανε αυτο εξαρτατε και απο τι χρηση που κανει ο καθενας..π.χ αν καποιος το χαπακι το περνη καθε δυο μερες λογικο ειναι μετα τα τρια χαπακια να σταματησουν να κανουν δουλεια διοτι εχει συνηθησει ο οργανισμος..αν ομως περνη την εβδομαδα ενα χαπακι τοτες ολα θα πανε καλα..το πιο δυσκολο στη στυτικη δεισλειτουργια ειναι οτι μετα το περας του προβληματος δεν μπορεις να το διαγραψεις απτη μνημη σου.δηλαδη να ξεχασεις για παντα οτι ειχες το προβλημα..
    Το κακό με τις σημερινές ερωτικές σχέσεις, είναι οτι δεν μιλούν τα ζευγάρια μεταξύ τους. Υπάρχει μια δειλία, ένας φόβος, μια περίεργη ανασφάλεια και διαιωνίζονται σκέψεις και καταστάσεις που μένουν ανομολόγητες και κλεινόμαστε στο καβούκι μας. Παίρνει κι εμένα η μπάλα. Η φίλη μας εδώ θα μπορουσε νε κλείσει ένα ραντεβού με γιατρό και να φερει τον άντρα της προ τετελεσμένων γεγονότων. Να μην μπορεί να αρνηθεί. Αν αρνιόταν κάτι άλλο θα συνέβαινε, κι έτσι θα έπαιρνε τα χαμπάρια της. Μακάρι όλος ο κόσμος να είναι καλά και να μην έχει τέτοια θέματα γιατί φθείρουν τη σχέση

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AprilGirl View Post
    Το κακό με τις σημερινές ερωτικές σχέσεις, είναι οτι δεν μιλούν τα ζευγάρια μεταξύ τους. Υπάρχει μια δειλία, ένας φόβος, μια περίεργη ανασφάλεια και διαιωνίζονται σκέψεις και καταστάσεις που μένουν ανομολόγητες και κλεινόμαστε στο καβούκι μας. Παίρνει κι εμένα η μπάλα. Η φίλη μας εδώ θα μπορουσε νε κλείσει ένα ραντεβού με γιατρό και να φερει τον άντρα της προ τετελεσμένων γεγονότων. Να μην μπορεί να αρνηθεί. Αν αρνιόταν κάτι άλλο θα συνέβαινε, κι έτσι θα έπαιρνε τα χαμπάρια της. Μακάρι όλος ο κόσμος να είναι καλά και να μην έχει τέτοια θέματα γιατί φθείρουν τη σχέση
    δυστηχως οχι μονο τη σχεση αλλα αν ο παθων δεν παει να αναζητηση καποια λυση στο προβλημα του που λεγετε στυτικη δεισλειτουργια μπορει να παθει μεχρι και καταθλιψη..αυο το προβλημα χαλαει τη ψυχολογια σπανε τα νευρα σου..ο ανδρας ςλαρχιζει και αισθανετε σαν σκουπιδη..οτι πρςπςι δηλαδη για καταθλιψαρα..ευτηχως για καλη μου τυχη με βοηθβσαν τα χαπια και αν τυχη καποια περιοδο να εχω παλι προβλημα θα παρω το χαπακι μου και θα ειμαι μια χαρουλα..
    ναι δυτηχως οι ελειψη εποικινωνιας λειπει σε παρα πολλα ζευγαρια και αυτο μπορςι να ανοιξει πολλα προβληματα σε μια σχεση...να τη φθειρει οπως λες..η να γινει απιστια η ακομα και στυτικη δεισλυτουργια...συν πολλα αλλα..μαλλον φοβομαστε να δειξουμε το πραγματικο μας χαρακτηρα..τα μειον μας ξερω γω τι να πω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AprilGirl View Post
    Το κακό με τις σημερινές ερωτικές σχέσεις, είναι οτι δεν μιλούν τα ζευγάρια μεταξύ τους. Υπάρχει μια δειλία, ένας φόβος, μια περίεργη ανασφάλεια και διαιωνίζονται σκέψεις και καταστάσεις που μένουν ανομολόγητες και κλεινόμαστε στο καβούκι μας. Παίρνει κι εμένα η μπάλα. Η φίλη μας εδώ θα μπορουσε νε κλείσει ένα ραντεβού με γιατρό και να φερει τον άντρα της προ τετελεσμένων γεγονότων. Να μην μπορεί να αρνηθεί. Αν αρνιόταν κάτι άλλο θα συνέβαινε, κι έτσι θα έπαιρνε τα χαμπάρια της. Μακάρι όλος ο κόσμος να είναι καλά και να μην έχει τέτοια θέματα γιατί φθείρουν τη σχέση
    μπα δεν θα παει και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με το που ακουσει οτι η γυναικα του του εκλεισε ραντεβου στο γιατρο και μαλιστα γιαυτο το λογο θα καναι και φασαρια..εμεις οι ανδρες δεν παραδεχομαστε ευκολα οτι υπαρχει συγκεκριμενο προβλημα.γιατι νομιζουμε οτι εκτιθετε ο ανδρισμος μας..μην κοιτας σε εμενα εγω ειχα μια χαρα στυσεις και μ το παραμικρο κι ολας για παιδι πηγα στο γιατρο αλλα μου ανοιξε αυτο το θεμα..

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    μπα δεν θα παει και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με το που ακουσει οτι η γυναικα του του εκλεισε ραντεβου στο γιατρο και μαλιστα γιαυτο το λογο θα καναι και φασαρια..εμεις οι ανδρες δεν παραδεχομαστε ευκολα οτι υπαρχει συγκεκριμενο προβλημα.γιατι νομιζουμε οτι εκτιθετε ο ανδρισμος μας..μην κοιτας σε εμενα εγω ειχα μια χαρα στυσεις και μ το παραμικρο κι ολας για παιδι πηγα στο γιατρο αλλα μου ανοιξε αυτο το θεμα..
    Καλησπέρα!
    Σαν άντρας τί θα πρότεινες στο κορίτσι να κάνει; Πώς να ενεργήσει χωρίς να "παρεξηγηθεί" ο ανδρισμός του; Έχεις δίκιο ότι μπορεί να κάνει φασαρία... αλλά ποιά η λύση; Με τη συζήτηση δεν θα βγάλει κάτι νομίζω- γιατι είναι προχωρημένο το στάδιο. Με έναν χρόνο αποχή παίζει σίγουρα και θέμα κατάθλιψης.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by AprilGirl View Post
    Καλησπέρα!
    Σαν άντρας τί θα πρότεινες στο κορίτσι να κάνει; Πώς να ενεργήσει χωρίς να "παρεξηγηθεί" ο ανδρισμός του; Έχεις δίκιο ότι μπορεί να κάνει φασαρία... αλλά ποιά η λύση; Με τη συζήτηση δεν θα βγάλει κάτι νομίζω- γιατι είναι προχωρημένο το στάδιο. Με έναν χρόνο αποχή παίζει σίγουρα και θέμα κατάθλιψης.
    εξαρτατε απτο χαρακτηρα του ανδρα για το ποσο καιρο πρεπει να εχει το προβλημα για να παθει καταθλιψη..αλλοι παθενουν καταθλιψη λιγο μετα τον ενα χρονο καποιοι χρειαζετε να το εχουν παραπανω απο ενα χρονο η και χρονια....
    παντως ενα χρονο ειναι αρκετος για να παθει το οτιδηποτε..εγω καταθλιψη δεν επαθα αλλα επαθα πολλα αλλα..δηλαδη ενα σωρω ανασφαλειες και να φανταστεις ειναι 37 χρονον για την ακριβεια..δηλαδη δεν ειμαι και μικρο παιδι για να δικαιωλογηθουν αυτες οι ανασφαλειες αλλα μου της διμιουργησαν η στυτικη δυσλειτουργια..δηλαδη αν δεν ντρεπομουν θα σου ελεγα τη ανασφαλειες ειχα και καμια φορα ακομα εχω θα γελας μεχρι τη συντελεια του κοσμου...αλλα σιγα σιγα βλεπω να απομακρυνονται..οσο καλυτερευουν οι επιδοσεις μου τοσο φευγουν οι ανασφαλειες...
    τωρα για το τι θα προτεινα εγω ως ανδρας...καταρχην ολα τα προβλημα υγειας προυποθετουν κατι βασικο τη ΘΕΛΗΣΗ...να θελει ο ιδιος να γινει καλα και να μην παραιτητε.να το βαλει πεισμα...να πειραματιζετε πανω σεξ ..ασχετα αν δεν του σηκωνετε..οταν λεω να πειραματιζε εννοω να δοκιμαζει στασεις..
    πρεπει να εχει το ζευγαρι θελησει..και ο ανδρας και η γυναικα...ας κατσει η γυναικα να του κανει μια συζητηση με ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΟΣ χωρις να δειξει οτι τον κατηγορει για το προβλημα του..ειναι λεπτο το θεμα..δηλαδη..π.χ..αγαπη μου δεν φταις εσυ ολοι οι ανθρωποι αρρωστενουμε καποια στιγμη ε τωρα γριπη θα ειναι ιος θα ειναι στυτικο θα ειναι παντως ειναι θεμα αρρωστειας και θεματα αρρωστειας μονο οι ανθρωποι δεν φταιμε που αρρωσταινουμε ουτε και ειναι ντροπη..γιατι να ειναι ντροπη??οι ανδρες ανρθωποι δεν ειναι??δεν μπορουν να αρρωστησουν??ε αν παθουν γριπη δνε θα πανε στο γιατρο αρα γιατι να μην πηγενουν και γιαυτο το λογο.???και διαφορα αλλα τετοια να του λεει η γυναικα του...αλλα και ο ιδιος ομως να παρω κανα βοηθητικο χαπι η εστω στη χειροτερη περιπτωση καμια βιταμινη που β0οηθαει στη στυση..ασε που αμα παρει χαπακια ειδικα που ειναι για στυση με τη μια θα εχει στυση...με του που το δει αναστημενο..κατευθειαν θα παρει τα πανω τουθα του ανεβει το ηθικο θελει δεν θελει...αλλα ειπαμε πιο πολλοι πρπεπει να το θελει ο ιδιος ειναι θεμα θελησεις..εγω ενα χρονο παλεψα με αυτο..πολλες φορες γινομουν καλα αλλα μετα ξανα επεφτα...τωρα δεν προκειτε να ξανα πεσω ειμαι σιγουρος..τωρα να παω να κανω σεξ τωρα θα εχω στυση..αρκει λιο χαδι απτη γυναικα μου...και τελος το αεροπλανο θα απογειωθει στα τριαντα χιλιαδες ποδια..θεραπεια πρεπει να κανει θεραπεια και να μην αγχωνετε..να αφησει τον εαυτο του ελευθερο να παρει καποιο χαπι να μην το σκεφτετε να χερετε που εχει τη γυναικα του..να αρχισουν τα ερωτικα παιχνιδια και σιγα σιγα ολα τα υπολοιπα θα ερθουν μονα τους το δυσκολο ειναι να γινει η αρχη κανα δυο τρεις φορες να του σηκωθει αν του σηκωθει της δυο τρεις συνεχομενες φορες(οχι το ιδιο βραδυ ενοειτε)μετα θα ειναι μια χαρα..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    πρεπει να τον πεισει να παρει καποιο βοηθημα συνηθος χαπια ειναι..αν δεν θελει ο ιδιος να γινει καλα δεν προκειτε να γινει καλα ουτε με μηχανικη στυση...αν θελει ο ιδιος να γινει καλα θα γινει καλα...αρκει να θεληση και να παει καποιο βοηθητικο χαπακι...και σε γιατρο να παει αυτο θα του πει ο γιατρος οτι αν δεν παρει χαπι δεν θα γινει καλα γιατι το χαπι ειναι η θεραπεια του..ο γιατρος δεν θα του κανει μαγικα κολπα για να γινει καλα ετσι δεν ειναι???θα πρεπει να του δωσει καποια θεραπεια..αλλιως πως θα γινει??ειτε μονος του ειτε με γιατρο πρεπει να κανει θεραπεια..

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10
    Ποια σκευάσματα από το φαρμακείο να πάρω?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Star View Post
    Ποια σκευάσματα από το φαρμακείο να πάρω?
    Μαλλον δεν δεχεσε ακόμα π.μ...εισαι καινουργιο μελος θα σου πρότεινα να του πάρεις το granus...αλλά πρώτα βεβαιωσου ότι δεν έχει προβλήματα με τη καρδιά του ή άλλες σοβαρές παθήσεις....συμβουλεύσου και το φαρμακοποιό σου...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Και εγω πιστευω δε θα παει ευκολα οσο ειναι μαζι. Αν χωριζαν μπορει και να πηγαινε μονος του μετα πολυ πιο ευκολα.
    Και μονο στη σκεψη οτι εκτεθηκε σε αυτην και μπορει να το χρησιμόποησει καποια στιγμη για να τον μειωσει σαν αντρα..... game over, δεν διορθωνεται ευκολα αυτο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια
    By Izanami in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 19-03-2019, 00:08
  2. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 22:46
  3. Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??
    By obsessed2s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 22-03-2016, 14:05
  4. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 16:04
  5. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •