Στυτική δυσλειτουργία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10

    Στυτική δυσλειτουργία

    Ειμαι πολύ προβληματισμένη. Ο άντρας μου έχει σεξουαλική δυσλειτουργία,δεν κάνουμε καθολου σεξ τον τελευταίο χρόνο,το αποδίδει σε ψυχολογικά αίτια. Κουραστικά όμως, δεν ξέρω πως να το τον προσεγγισω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Star View Post
    Ειμαι πολύ προβληματισμένη. Ο άντρας μου έχει σεξουαλική δυσλειτουργία,δεν κάνουμε καθολου σεξ τον τελευταίο χρόνο,το αποδίδει σε ψυχολογικά αίτια. Κουραστικά όμως, δεν ξέρω πως να το τον προσεγγισω
    καλησπερα.
    εφοσον το αποδιδει σε ψυχολογικα αιτια, τι κανει γι αυτο? ξεκινησε ψυχοθεραπεια ας πουμε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10
    Όχι, λέει ότι έχει κόμπλεξ επειδή έβαλε πολλά κιλά. Ξεκίνησε δίαιτα και γυμναστική.εχασε τα μισά κιλά αλλά δεν υπάρχει βελτίωση στο σεξουαλικό κομματι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10
    Κάνεις να με συμβουλέψει???

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Star View Post
    Ειμαι πολύ προβληματισμένη. Ο άντρας μου έχει σεξουαλική δυσλειτουργία,δεν κάνουμε καθολου σεξ τον τελευταίο χρόνο,το αποδίδει σε ψυχολογικά αίτια. Κουραστικά όμως, δεν ξέρω πως να το τον προσεγγισω
    Καλησπέρα!
    Καταρχήν άλλο σεξουαλική δυσλειτουργία και άλλο η καθόλου επαφή! Θέλεις να μας πείς πώς ήσασταν ερωτικά πριν τον τελευταίο χρόνο; προηγήθηκε κάποια κατάσταση που σας στρέσσαρε ή που ήταν αγχώδης για εκείνον ώστε να σταματήσετε τις επαφές; παρατήρησες κάτι παράξενο/ ξένο στην συμπεριφορά του; Όταν λες ότι το αποδίδει σε ψυχολογικά αίτια τί εννοείς; Τον ρωτάς πχ γιατί δεν εχετε επαφές και σου απαντά έτσι; Αν θέλεις κατατόπισέ μας λίγο γιατί είναι δύσκολο με τόσο λίγες πληροφορίες να προσπαθήσουμε μα βοηθήσουμε- όσο μπορούμε φυσικά. Μπορεί και να μην μπορούμε. Μπορεί το θέμα σας να θέλει την βοήθεια ειδικού.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10
    Τον τελευταίο χρόνο είχαμε 3 επαφές . Οπότε τον ακουμπάω λέει ότι δε θέλει, ότι δεν έχει όρεξη η άσε με . Όσες φορές προσπαθώ να κάνω κουβέντα μου λέει ότι το κάνω χειρότερο, δε θέλει να το συζητάμε.Παλιοτερα ήταν καλά τα πράγματα,όχι τέλεια, αλλά καλά! Κουράστηκα, τον αγαπάω, έχουμε καλό γάμο, είναι τρυφερος και γενικά καλός σαν άντρας. Όμως μου λείπει το σεξουαλικό,κοντεύω να εκραγω. Δεν ξέρω πως να τον καταφέρω να δει ειδικο

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Star View Post
    Τον τελευταίο χρόνο είχαμε 3 επαφές . Οπότε τον ακουμπάω λέει ότι δε θέλει, ότι δεν έχει όρεξη η άσε με . Όσες φορές προσπαθώ να κάνω κουβέντα μου λέει ότι το κάνω χειρότερο, δε θέλει να το συζητάμε.Παλιοτερα ήταν καλά τα πράγματα,όχι τέλεια, αλλά καλά! Κουράστηκα, τον αγαπάω, έχουμε καλό γάμο, είναι τρυφερος και γενικά καλός σαν άντρας. Όμως μου λείπει το σεξουαλικό,κοντεύω να εκραγω. Δεν ξέρω πως να τον καταφέρω να δει ειδικο
    Η αλήθεια είναι πως το πρόβλημα λύνεται εφόσον το αποδεχθείς. Είναι το μεγαλύτερο μέρος της επίλυσης ενός προβλήματος. Οπότε μην άγχεσαι, δεν είσαι μόνη. Μου φαίνεται σαν να απομακρυνθήκατε, όμως θα πρέπει να ψάξεις να βρείς τι σας έφερε εδώ. Σίγουρα στην αρχή της σχέσης έχουμε περισσότερες επαφές- οι περισσότεροι- μετά σαν να μας "ρουφάει" η καθημερινότητα. Έτσι πολλοί φτάνουμε εδώ. Εάν οι επαφές σας ήταν ικανοποιητικές τότε θα πρέπει ν'αναζητήσεις κάποιο σοκ που μπορεί να συνέβει- μια απώλεια, μια υποτίμηση στην εργασία, γιατί και η αύξηση του σωματικού βάρους οφείλεται σε κάποια κατάσταση που προηγήθηκε και έφερε το άτομο εδώ. Οι επαφές δεν μειώθηκαν λόγω της αύξησης του βάρους, αυτό είναι μια αφορμή. Βαθύτερα είναι τα αίτια. Προσπάθησε να κάνετε ξανά πράγματα που κάνατε στην αρχή και σας ευχαριστούσαν, πηγαίνετε ένα ταξίδι, θυμηθείτε όλες τις καλές σας στιγμές, προσπάθησε να γίνεις λίγο παραπάνω θελκτική, πιείτε ένα κρασάκι παραπάνω, ξεκίνα να τον σαγηνεύεις, και μίλησε του από την καρδιά σου. Εξηγησέ του ότι θες πολύ αυτή την σχεση και πως η βοήθεια ειδικού θα ήταν απαραίτητη. Για εσάς, για την σχέση σας! Για τα όνειρά σας! Μίλησε του ειλικρινά!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    10
    ευχαριστώ για τις συμβουλές! Μου έχει πει ότι το καταλαβαινει πως είναι δικό του το θέμα,πως εγώ δεν φταίω σε κάτι. Έχω προσπάθησε να τον πλησιάσω πολλές φορές κ τρώω παγο

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Star View Post
    ευχαριστώ για τις συμβουλές! Μου έχει πει ότι το καταλαβαινει πως είναι δικό του το θέμα,πως εγώ δεν φταίω σε κάτι. Έχω προσπάθησε να τον πλησιάσω πολλές φορές κ τρώω παγο
    Το ότι δεν φταίς σε κάτι (όπως λέει) να σε ανησυχεί παρά να σ'ευχαριστεί, γιατί αν έφταιγες θα προσπαθούσες να διορθώσεις τα πράγματα, ενώ τώρα, ουσιαστικά δεν μπορείς, παρά μόνο αν τον πείσεις να δείτε ειδικό. Πολλοί άνθρωποι πάντως αφήνουμε τον εαυτό μας και μετά πέφτουμε ψυχολογικά γιατί μας φαίνεται βουνό να φτάσουμε τον στόχο μας. Στήριξέ τον, όσο μπορείς βέβαια και χωρίς να ξεχνάς τις δικές σου ανάγκες. :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Star View Post
    Ειμαι πολύ προβληματισμένη. Ο άντρας μου έχει σεξουαλική δυσλειτουργία,δεν κάνουμε καθολου σεξ τον τελευταίο χρόνο,το αποδίδει σε ψυχολογικά αίτια. Κουραστικά όμως, δεν ξέρω πως να το τον προσεγγισω
    μαλλον χαλαδε η αυτοπεποιηθηση του.δεν ου αρεσει το σωμα του.αν φτιαξει το εξωτερικο κομμαι ισως τοτε βελτιοθουν τα πραγματα...αλλα και παλι λιγο δυσκολο θελει μεγαλη προσπαθεια και απτους δυο..η στυτικη δσλειουργεια δεν ει αι καθολου ευκολο προβλημα..αλλα οχι αλυτο προβλημα..
    λοιπον ακου τι θα κανεις...θα προσπαθησεις να ρου φερεσε οσο ρυφερα μπορεις και να του τονωσεις το ηθικο με καθε τροπο κυριως με τη υμπεριφορα σου μσ τη σταση

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    επισεις πας σε ενα φαρμακειο και περνεις τονωτικο ανδρων να εισαι σιγουρος οτι μετα απο μια ωρα θα του γινει καγκελο...
    το μυστικο με αυτα τα φαρμακα ειναι το εξεις...οτι αν δει το καμαρι ανεστημενο δυο τρεις φορες μετα υποσυνηδυτα θα αποκτηση ξανα τη χαμενη του σιγουρια..θα ειναι ποο σιγουθος με τον εαυτο του..και να εισαι σιγουρη οτι μετα απο τα τρια τεσσερα χαπακια δεν θα χρειαστει να παρει αλλα..θα ξανα βρειτε τη σεξουαλικη σας ζωη ξανα και μαλιστα καλυτερα σε σχεση με πριν..τωρα το θεμα ειναι το εξεις να εισαι σιγουρη οτι δεν εχει κανενα σοβαρα προ λημα υγειας...π.χ καρδιακα προβληματα η πιεση..συμβουλεψου και το φαρμακοποιο..σε γενικες γραμμες ειναι ακινδυνα αυτα τα φαρμακα αλλα για καρδιοπαθεις δεν κανουνε...επισεις το θεμα ει αι να τον πεισεις να τα παρει...θα του πεις το εξεις αν θελεις να ξανα γινεις καλα πρεπει να τα παρεις...εξαλλου δεν θα χασεις θα καλο περασουμε..εγω να φανταστεις μονος μου πηγα καο τα πηρα..και πηρα μονο τεσσερα χαπακια μετα δεν χρειαστηκαν αλλο..τωρα ξερω..αν κανω κινηση να κανω σεξ με τη γυναικα θα εχω σιγουρα στυση..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    αν θεελεις μπορω να σου προτεινο το χαπακι που πηρα εγω ειναι φυτικο προιον και ΟΧΙ ΧΗΜΙΚΟ ΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...και λειτουργει 100%..αν θελεις πες μου .....
    αλλα μπορεις να συμβουλευτης οπως ειπα και τον φαρμακοποιο σου....αλλα σε αυτο που λεει ο ανδρας σου δικιο εχει..ειναι ψυχογενες το προβλημα..ποσο χρωνον ριναι ο ανδρας σου??αν ειναι νεο παιδι 30 και και η 20 και κατι σιγουρα ειναι ψυχογενες..αν ειναι σαραντα φευγα..μπορει να ειναι και σωματικο..

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    επισεις πας σε ενα φαρμακειο και περνεις τονωτικο ανδρων να εισαι σιγουρος οτι μετα απο μια ωρα θα του γινει καγκελο...
    το μυστικο με αυτα τα φαρμακα ειναι το εξεις...οτι αν δει το καμαρι ανεστημενο δυο τρεις φορες μετα υποσυνηδυτα θα αποκτηση ξανα τη χαμενη του σιγουρια..θα ειναι ποο σιγουθος με τον εαυτο του..και να εισαι σιγουρη οτι μετα απο τα τρια τεσσερα χαπακια δεν θα χρειαστει να παρει αλλα..θα ξανα βρειτε τη σεξουαλικη σας ζωη ξανα και μαλιστα καλυτερα σε σχεση με πριν..τωρα το θεμα ειναι το εξεις να εισαι σιγουρη οτι δεν εχει κανενα σοβαρα προ λημα υγειας...π.χ καρδιακα προβληματα η πιεση..συμβουλεψου και το φαρμακοποιο..σε γενικες γραμμες ειναι ακινδυνα αυτα τα φαρμακα αλλα για καρδιοπαθεις δεν κανουνε...επισεις το θεμα ει αι να τον πεισεις να τα παρει...θα του πεις το εξεις αν θελεις να ξανα γινεις καλα πρεπει να τα παρεις...εξαλλου δεν θα χασεις θα καλο περασουμε..εγω να φανταστεις μονος μου πηγα καο τα πηρα..και πηρα μονο τεσσερα χαπακια μετα δεν χρειαστηκαν αλλο..τωρα ξερω..αν κανω κινηση να κανω σεξ με τη γυναικα θα εχω σιγουρα στυση..
    Καλησπέρα! Καταρχήν για ν'αλλάξει κάποιος την εμφάνισή του πρέπει να έχει κίνητρο ή να ένιωσε άβολα σε μια κατάσταση και να θέλει να επέλθει αλλαγή. Το γεγονός ότι παραιτείται δείχνει άνθρωπο χωρίς ουσιαστικό ενδιαφέρον για την ίδια τη ζωή. Δεν μπορώ να φανταστώ άνθρωπο χωρίς ορμές, εκτός κι αν έχει προηγηθεί κάποιο ισχυρό σοκ όπως προανέφερα, το οποίο μπορει να σταθεί αρκετό στην αλλαγή του ατόμου. Εδώ ο άνθρωπος φαίνεται να έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, κάτι που δεν ξεπερνιέται με δυό χάπια, και κυρίως χωρίς ιατρική καθοδήγηση. Θα χρειαστούν πολλές ώρες συζήτησης με τον εαυτό του- κυρίως ώστε να βρεί τα πραγματικά αίτια. Το ζήτημα είναι να λυθεί το πρόβλημα και όχι να προσπεραστεί με κάποιο σκεύασμα, το οποίο στην αρχή μπορεί (και μόνο εγκεφαλικά καθοδηγούμενος) να μας "κάνει" αλλά αργότερα η τυχόν έλλειψή του να φέρει δυσάρεστα αποτελέσματα. Η βιασύνη και η αγωνία μας πολλές φορές, να λυθεί ένα πρόβλημα, μας οδηγούν σε λάθος κρίση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Για ποσουσ ποντουσ μιλαμε αυτα μετρανε οχι ο χαρακτηρασ οτι ειναι μονο εμφανιση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει περίπτωση ο άντρας σου να έχει εξωσυζυγική σχέση;
    Γιατί και σε τέτοια περίπτωση συμβαίνει αυτό.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια
    By Izanami in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 19-03-2019, 01:08
  2. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 23:46
  3. Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??
    By obsessed2s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 22-03-2016, 15:05
  4. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 17:04
  5. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 13:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •