Ανάλυση της αγοραφοβίας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    xanax γιατι δεν ζεις τι σου συνβενει εσενα με λιγα λογια?Δεν εχω χρονο να διαβαζω ολοκληρα κατεβατα.Με προβληματισες που εγραψες πιο πανω οτι ειμαστε νομιμοι ναρκωμανοιε κλπ.Δλδ τα φαρμακα π μας γραφουν οι ψχτροι ειναι ναρκωτικα?Ολα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    ξανα-ξ μιλάς για το θήραμα και δεν καταλαβαίνω ποιον βάζεις στο ρόλο του θηρευτή... Στις περιπτώσεις μας θηρευτής και θήραμα δεν είναι το ίδιο πρόσωπο; Πέρα από ευαισθησίες και βάθη συναισθημάτων, στην δική μου τουλάχιστον περίπτωση είναι η μη αγάπη ή η μη αποδοχή του ίδιου μου του εαυτού. Όταν είμαι μόνος μου μπορώ να βάλω στην άκρη αυτή την εικόνα που έχω για τον εαυτό μου (ή τουλάχιστον μπορούσα να το κάνω αυτό), μέσα στο πλήθος όμως ο κάθε άλλος άνθρωπος μπορεί να πάρει τον ρόλο του άδικου κριτή μου. Για την αυτοκτονία τι μπορώ να πω; Πόσο δύσκολο είναι κανείς να σκοτώσει τον εαυτό του; Μου έρχεται στο μυαλό η εικόνα της επίθεσης της 11 Σεπτεμβρίου με κάποιους ανθρώπους να ?επιλέγουν? να πηδήξουν από τους πύργους για να μην καούν ζωντανοί. Αυτό που κάνουμε τώρα είναι ένα τεστ αντοχών και θέλησης... που ελπίζουμε στην χειρότερη και προσπαθούμε στην καλύτερη να τελειώσει κάποτε, να έχουμε αριστεύσει :P σε αυτό και να ξαναγυρίσουμε στην κανονική μας ζωή, γιατί αλλιώς ποιος ο λόγος να το υπομένουμε; Αναφέρεις πιο πάνω ότι \"Οτι δεν ειναι ζωη ειναι θανατος κι αμα δε μπορεις να ζησεις πεθανε\". Πιστεύω ότι αρκετοί άνθρωποι είμαστε στο μέσο των δύο καταστάσεων και δεν έχουμε παρά να βάλουμε στο μυαλό μας, να το κάνουμε συνείδηση, ότι αν βουτήξουμε στην ζωή θα ζήσουμε. Και εγώ δεν θέλω να το παίζω πνεύμα αντιλογίας (συνήθως) και ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον να τα διαβάζω αυτά και να ντρέπομαι, παρ\'όλα αυτά σκοπεύω να πατήσω το κουμπί \"Καταχώρηση\"! Καλό κολύμπι!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Καλησπερα Μαρια και lllogan κι ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε,σημαινει πολλα για μενα.Μαρια ολα αυτα που παιρνουμε και που μας γραφουν οι γιατροι ειναι σιγουρα ναρκωτικα κι αν δε συμφωνεις με τη στενη εννοια του ορου,δε μπορεις να δαφωνησεις με την ευρυτερη.lllogan καλα εκανες και πατησες καταχωρηση γιατι σκοπος αυτου του forum ειναι να καταχωρουμε και να συζηταμε κι οχι να σβηνουμε και να διαγραφουμε.Θυτης και θηραμα ειμαστε εμεις για τον εαυτο μας αλλα για τους αλλους(μιλωντας παντα σε προσωπικο επιπεδο)ειμαστε απλως θηραμα.Το φοβο μου το συστησε αυτη η κοινωνια και τα μελη της,δε γεννηθηκα φοβισμενος και μεσα στον πανικο.Οπως προειπα η σωστη διαχειριση των εμπειριων ειναι σημαντικοτατος τομεας,για μενα τουλαχιστον κι εκει ειναι που εχω χασει το παιχνιδι.Η παρερμηνεια ορισμενων εμπειριων και το γεγονος οτι παιρνω τα πραγματα τοις μετρητοις(κι οχι με ατοκες δοσεις εχουν διαμορφωσει τη σημερινη μου εικονα κι εχει στεγνωσει η ζωη στην οποια κολυμπουσα.Καλο κουραγιο παιδια και να θυμαστε οτι ολοι ειμαστε συμμαχοι εστω κι αν διαφωνουμε πολλες φορες.Οι συνθηκες της ζωης μας ξεβρασαν στην ιδια ακτη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Δλδ ειμαστε πρεζακια θες να πεις?Γνωμη σου εγω δεν πυστευω κατι τετιο.Αγωλιτικα περνω οχι ηρωηνη ουτε κοκα.ελεος βρε

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Κι εγω αγχολυτικα παιρνω Μαρια αλλα οταν τα σταματαω εχω στερητικο συνδρομο.Οτι σου προκαλει εξαρτηση ειναι ναρκωτικο ειτε λεγεται κοκαινη ειτε λεγεται κοκα κολα.Εξαλλου γιατι τετοια ευαισθησια στη χρηση των ορων ναρκωτικα και ναρκωμανεις;Δεν ειναι εγκλημα η ναρκομανια ουτε αποβλητα οι ναρκομανεις.Υπαρχουν ναρκωτικα πολυ λιγοτερο βλαβερα απο τα χημικα σκευασματα που παιρνουμε εμεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    δλδ ξανα-ξ, αυτοι που κανουν χημειοθεραπεια επειδη πασχουν απο καρκινο, ειναι κι αυτοι ναρκομανεις??? λεω εγω τωρα....

    Μην εισαι σε παρακαλω τοσο απολυτος στις διατυπωσεις σου....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    xanax πρεπει να κανουμε σωστη θεραπεια για αν μην ιποτροπιαζουμε νομιζω.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Δεν εκανα γενικευμενες διαπιστωσεις παρα μονο οτι τα ηρεμιστικα και τα λοιπα αγχολυτικα προκαλουν εξαρτηση κι εντασσονται στην κατηγορια των ναρκωτικων,οπως το ιδιο θα μπορουσαμε να πουμε για το ποτο.Λεω κατι παραλογο;Οι καρκινοπαθεις ειναι σε μια κατασταση ζωης και θανατου οπου διακυβευεται το μελλον τους οποτε η εξαρτηση ειναι το τελευταιο που τους απασχολει.Μπορει ο ορος ναρκομανης να ειναι αρνητικα φορτισμενος,αλλα δε μπορω να κατανοησω γιατι σας ενοχλει τοσο.Δεν ειναι προσβολη,ουτε μειωνει κανεναν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    κανενας δεν εξαρταται απο κανενα φαρμακο, ειτε αυτο ειναι αγχολυτικο ειτε οτιδηποτε αλλο αρκει να κανει σωστα την θεραπεια που του εχει συστησει ο γιατρος του... Γι\'αυτο σου λεμε οτι χρειαζεται φειδω σε αυτα που διατυπωνεις....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Με ενοχλει τοσο γιατι ποναει η αληθεια.....

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Μαρια το οτι υποτροπιαζουμε δεν οφειλεται μονο στο οτι δεν ειναι σωστη η θεραπεια.Μπορει ο οργανισμος σου να εχει συνηθισει τη δοση και να θελει περισσοτερα mg.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Με ενοχλει τοσο γιατι ποναει η αληθεια.....και πυστευω εχεις δικιο αλλα αν ηταν ετσι δλδ δεν μας εφτανε η δοση και αμς δινανε περισσοτεροι στο τελος ολοι θα κλινομασταν σε τρελαδικα.αντιθετα πολοι υποφερου χρονια για παραδειγμα απο διαταραχη πανικου οπως εγω αλλαδ εν εχω τρελαθει η π[αρει κατι παραπανο .

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Κι εγω πασχω χρονια απο κρισεις πανικου Μαρια,8 για την ακριβεια.Το αν εχω τρελαθει δε μπορω να ο κρινω εγω οποτε το αφηνω σε σας na μου πειτε Οσο για τη δοση,προχθες πηρα τα χαπια μου,βγηκα για ενα ποτο κι ομως παλι εχασα τον ελεγχο και μονο με αυξηση της δοσης καταφερα να συνελθω

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Μα δεν κανει να πινουμε οταν περνουμε τετια φαρμακα.Τι περνεις?ζαναξ περνω και γω καθε βραδι μισο των 0.5 μιλιγκραμ μεχρι να αρχησουν να με πιανουν τα αγχωλιτικα μου.Αν ειμουν τρελη θα το καταλαβενα απο τους αλλους πυστευω οπως και εσυ.Αντιθετα με σεβονται και στην δουλεια μου με εμπιστευονται απολυτα και οι γυρω μου μου φερονται σαν αν ειμαι εντελως νορμαλ ατομο .....

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Τα εχω δοκιμασει ολα Μαρια,απο εφεξορ,σεροξατ,λεξοτανιλ και τωρα παιρνω ζαναξ με μινιτραν.Το ποτο απλως επιτεινει τη δραση του φαρμακου,δεν εμποδιζει τις \"ευεργετικες\" του ιδιοτητες.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •