Πιθανότητα εγκυμοσύνης;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    9

    Πιθανότητα εγκυμοσύνης;

    Καλησπέρα σας! Έχω μπερδευτεί λιγάκι! Είμαι 21 χρονών και έχω κύκλο περιόδου 29 με 30 μέρες συνήθως. Στις 16 Ιουνίου είχα τη τελευταία μου περίοδο όπου διάρκεσε 5 μέρες,δηλαδή ως τις 20 Ιουνίου. Στις 22 Ιουνίου δηλαδή την 7η μέρα του κύκλου μου είχα επαφή με τον σύντροφό μου χωρίς προφυλάξεις. Στις 25 Ιουνίου και για τις επόμενες δύο μέρες με πονούσε έντονα η μέση μου και κάτω χαμηλά όπως επίσης είχα και έντονη ημικρανία. Στις 28 Ιουνίου πήγα στη Παθολόγο μου,δεν πήγα αμέσως σε γυναικολόγο γιατί την εμπιστεύομαι και ήθελα τη γνώμη της. Μου είπε ότι μπορεί να είναι και κύστη. Μου είπε όμως επίσης ότι σε αυτή την ηλικία είναι μικρή η πιθανότητα εγκυμοσύνης αλλά όχι απίθανη γιατί έχουμε συχνά ωορρηξία και πολλές φορές μέσα στον κύκλο μας ακόμα και αν είναι σταθερός. Το ίδιο απόγευμα συμβουλεύτηκα και τη μικροβιολόγο μου η οποία μου είπε ότι έχει ασχοληθεί με αυτό το θέμα αρκετά και δεν πιστεύει ότι είναι εγκυμοσύνη. Εδώ άλλες κοπέλες κάνουν μήνες να πιάσουν παιδί και μάλιστα σε γόνιμες μέρες. Επίσης μου είπε ότι είναι νωρίς για χοριακή. Σήμερα 29 του μηνός και έκανα τρεις φορές εμετό το πρωί. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; Πότε μπορεί η χοριακή να δείξει αξιόπιστα αποτελέσματα; Η μέρα που έγινε η επαφή απέχει πολύ από τη μέρα της ωορρηξίας οπότε είναι σχεδόν απίθανο αυτό..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Συγνωμη...ρωτησες παθολόγο, ρώτησες μικροβιολόγο, έγραψες σε φόρουμ ψυχολογίας, έκανες τοσα πράγματα, και έναν γυναικολογο δεν ρώτησες; Μπορούμε 100 άτομα και παθολόγοι και μικροβιολόγοι και μέλη του φόρουμ να σου πούμε ότι η πιθανοτητα να είσαι έγκυος είναι μικρή και πάλι να είσαι έγκυος...με δημοψήφισμα θα το βγάλεις το συμπέρασμα; Περίμενε τώρα να περάσει η ημερομηνία που περίμενες κανονικά περίοδο και άμα βλέπεις ότι δεν έρχεται κανείς ένα τεστ. Δεν έχεις άλλο τρόπο να ξέρεις. Εφόσον φαντάζομαι μιλάμε για ανεπιθύμητη εγκυκοσυνη σου εύχομαι να μην είσαι όντως έγκυος. Αλλα και να μην είσαι, πάνε σε έναν γυναικολογο να κάνεις το τσεκαπ σου, να δει για κύστες η το οτιδήποτε, να σου λύσει και τις αντίστοιχες απορίες...ρωτα και για το χάπι της επόμενης μέρας για να το έχεις υπόψη σου σε περίπτωση αλλου "ατυχήματος". Αυτά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλοι για παντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    2
    Με βαση το ποστ σου εισαι τουλαχιστον εγγυος σε διδυμα. Το ενα θα εχει γαλαζια ματια και το αλλο καφετι.

Similar Threads

  1. Διακοπή εγκυμοσύνης
    By Mriya in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 03-08-2015, 14:59
  2. Πιθανότητα για ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας;
    By nasiaser in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-2012, 12:00
  3. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2012, 14:28
  4. Εργασια στην ΕΕ , ανταλλαγη γνωσεων για αυτη την πιθανοτητα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-2012, 21:21
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •