Η βρυση...θυμωσε!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92

    Η βρυση...θυμωσε!

    Τοσες φορες που επλυνα τα χερια μου σημερα, η βρυση τα \'παιξε και αρχισε να πεταει αποτομα το νερο..Ηρεμησε, της λεω, μη θυμωνεις..

    Μηπως αμα παρουμε την ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη στα αστεια, λετε να μας βοηθησει;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    23
    Το χιούμορ πάντα βοηθάει, πιστεύω προσωπικά Στέφανε!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    μιας και μιλάμε για χιούμορ θυμήθηκα ένα αστείο που είχα ακούσει παλιά και πάει κάπως έτσι:

    Ευτυχώς που δεν σου έρηξε καμία \"βρυσιά\"


    *edit
    χμμ τώρα που το διαβάζω βέβαια μου φαίνεται ότι είναι αλλό ένα αστείο χωρίς μεγάλες προοπτικές για καριέρα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92
    τι εννοεις προοπτικες για καριερα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    εννοώ οτι το αστείο που έγραψα ήταν αποτυχημένο αλλά το έγραψα με επίσης αποτυχημένα αστειο τρόπο λολ
    Δεν είναι το φόρτε μου να λέω αστεία

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92
    δικο σου ειναι το αστειο;
    εμενα μου αρεσε.ειναι ενα καλο αστειο για τους ψυχαναγκαστικους.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    δεν είναι δικό μου και καλά το είχα ακούσει σα λογοπαίγνιο συνδιασμός των λέξεων βρύση και βρισια
    Δεν το είπα με διάθεση να κάνω κοροιδέψω τη συνήθεια σου απλώς σαν τρόπο να τη δούμε με χιούμορ.

    και εγώ έχω κάποιους ψυχαναγκασμούς κατα καιρούς πχ όταν μου τη σπάει κάποιος απο την οικογένεια ή το αγόρι μου για να μην τους βρίσω παίρνω τη σφουγγαρίστρα και κάνω το πάτωμα καθρέφτη λολ

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δεν ειναι τιποτα,
    ενα καβουρα θες και καινουρια λαστιχακια...

    αρκει τα λαστιχακια να μην ειναι ψυχαναγκαστικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    lol
    Stef τον αράπη κι αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς...

    Κατερίνα αυτό που είπες με το σφουγγάρισμα κάτι μου κάνει...!
    Δλδ πώς τα συνδέεις το \"τσακωμό\" σου με το αγόρι σου και το σφουγγάρισμα? Το συνειδητοποιείς οτι σφουγγαρίζεις γι\' αυτό το λόγο? Μήπως το βλέπεις σαν μία μορφή \"εξιλέωσης\" επειδή νιώθεις κακή??
    Εγώ όλο τέτοιες εμμονές έχω αλλά δεν μπορώ να κτλβω τη σημασία τους!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    Βασικά δεν μου κολλάει καμία συνήθεια για πολύ (έχω ένα κακό ή καλό δεν ξέρω λολ) ξεχνάω πάρα πολύ εύκολα, μόλις μου περάσουν τα νεύρα σταματάω και σπάνια κάνω ξανά το ίδιο πράγμα εκτός από κάποια λίγα πράγματα αλλά δεν με ενοχλούν για να αποφασίσω να τα αλλάξω , δεν έχω διάγνωση ιδεοψυχαναγκαστικης διαταραχής (ή τουλάχιστον μπορεί να μην την έχουν εντοπίσει ακόμα :P ) αλλά για διαταραχή πανικού και κατάθλιψη και από ότι μου έχουν πει κάποιες ιδεοληψίες ή ψυχαναγκασμοι που έχω κατα καιρούς αλλά εξαφανίζονται πάρα πολύ γρήγορα προέρχονται απο το υπερβολικό άγχος και τη κατάθλιψη (τώρα τι να σου πώ και εγώ έχω πάψει να ασχολούμαι με διαγνώσεις και επικεντρώνομαι μόνο στο να διορθώσω ότι με ενοχλεί)

    Να σου πώ την αλήθεια πιστεύω όταν κάνω κάτι όπως αυτό που σου είπα με το σφουγγάρισμα είναι ένας τρόπος πχ αφού δεν μπορώ να κάνω εσάς να συπμεριφέρεσται με το \"σωστό\" για εμένα τρόπο τουλάχιστον θα έχω το σπίτι μου ας πούμε \"εν τάξει\", το δεύτερο κίνητρο που έχω εντοπίσει είναι ότι όταν νευριάζω έχω αρκετή περισσευούμενη ενέργεια που δεν ξέρω τι να την κάνω και για να μην αρχίσω να κάνω σαν τα παιδάκια που χτυπιέται όταν δεν περνάει το δικό του ..σφουγγαρίζω (που είναι τρομερά φυσιολογικό λολ) αλλά τώρα τελευταία το έχω ρίξει στη yoga (Power Yoga όταν έχω πολύ ενέργεια και Hatha όταν είμαι κουρασμένη)


    edit*
    τα παιδάκια που χτυπιέται λολ έκανα και αττικη σύνταξη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ενας απατημενος υδραυλικος συζηγος,πιανει την γυναικα του με τον εραστη της,βλεπει τον εραστη και τον ρωταει\"με τι θελεις να πεθανεις,με μπουνιες η με βρισιες\"
    σκεφτεται ο εραστης και απανταει με βρυσιες
    βγαζει τοτε ο υδραυλικος μια βρυση απο στο σακο και ξεκιναει \"παρε βρισιες να μαθει\"
    στεφανε θυμαμαι ενα ντοκιμαντερ οπου ενας 12χρονος ειχε προβλημα με τα λιπη και ως προεκταση με το πλυσιμο των χεριων.ο ψυχολογος του του εβαζε για 5 λεπτα να νιβει τα χερια του με βουτυρο,βεβαια μετα το παιδι επλενε τα χερια του για τρεις ωρες.το θεμα ειναι πως μετα απο αρκετη \"εξασκηση\"σχεδον του ειχε περασει το προβλημα που ειχε με τα λιπη...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    ρε εμπνευστή τί συμβουλή είναι αυτή??


    Originally posted by kater1na
    Να σου πώ την αλήθεια πιστεύω όταν κάνω κάτι όπως αυτό που σου είπα με το σφουγγάρισμα είναι ένας τρόπος πχ αφού δεν μπορώ να κάνω εσάς να συπμεριφέρεσται με το \"σωστό\" για εμένα τρόπο τουλάχιστον θα έχω το σπίτι μου ας πούμε \"εν τάξει\", το δεύτερο κίνητρο που έχω εντοπίσει είναι ότι όταν νευριάζω έχω αρκετή περισσευούμενη ενέργεια που δεν ξέρω τι να την κάνω και για να μην αρχίσω να κάνω σαν τα παιδάκια που χτυπιέται όταν δεν περνάει το δικό του.
    Απίστευτο Κατερίνα!! Και νόμιζα οτι μόνο σε μένα λειτουργούν έτσι αυτά!! Εγώ επειδή μάλλον θέλω τα συναισθήματά μου μέσα μου να είναι σε απόλυτη τάξη (να τα ελέγχω) και επειδή δεν είναι εφικτό αυτό το προβάλω έξω οπότε θέλω όλα τα πράγματα στο σπίτι μου να είναι στη θέση τους σε σημείο απόλυτης υπερβολής!!! Αλλά και το δεύτερο που είπες πρέπει να υπάρχει σαν εκτόνωση της ενέργειας... Εγώ γιατί δεν μπορώ να τα συνειδητοποιήσω αυτά ρε γμτ? Αλλά και πάλι εσύ αφού τα συνειδητοποιείς γιατί χρησιμοποιείς αυτές τις \"έμμεσες\" μεταμφιεσμένες λύσεις και δεν ασχολείσαι με τις πραγματικές αιτίες??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    χμμμ μάλλον είμαστε off topic οπότε σου απαντω σε u2u

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •