Αγχος απο συνεχη πονο στην μέση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6
    ισχιαλγια μου "μυριζετε". Η καθιστικη ζωη γενικα επιβαρυνει παρα πολυ την σπονδυλικη...Προσπαθησε να αρχισεις γυμναστικη που ενδυναμωνει τον κορμο το πιλατες ειναι ας πουμε καλη λυση

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    18
    O γιατρος μου ανεφερε οσφυαλγια, γιατι με κινησεις που μου εκανε στα ποδια δεν αλλαζει η μορφη του πονου. Προσπαθω οσο μπορω να κανω κατι με ασκησεις κτλ, αλλα ο πονος παραμενει.

    κοντευει 3 μηνες καθημερινης ενοχλησης και εχει γινει αφορητος. ¨Η μαλλον δεν ξερω αν ειναι αφορητος ο πόνος ή το γεγονος ότι ειναι κατι συνεχες που με απασχολει απο την στιγμη που ξυπναω μεχρι να κοιμηθω

    Δεν βλέπω βελτίωση και ειναι η πρωτη φορα ειλικρινά που δεν νιώθω ότι υπαρχει φως στο τελος το τουνελ

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    ειναι καθαρα ψυχοσωματικο.....κανε και γυμναστικη......αν καθεσαι δεν θα το λυσεις......κατι πρεπει να κανεις και εσυ........επισης να μην δινεις σημασια πολλη......και πονοκεφαλο οταν εχουμε αν δινουμε σημασια δυναμωνει

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    ειναι καθαρα ψυχοσωματικο.....κανε και γυμναστικη......αν καθεσαι δεν θα το λυσεις......κατι πρεπει να κανεις και εσυ........επισης να μην δινεις σημασια πολλη......και πονοκεφαλο οταν εχουμε αν δινουμε σημασια δυναμωνει
    Εχεις δικιο , θελει και δουλεια αρκετη...

    Χτες ειχα το εξης καινουριο που δεν ξερω πως να το αξιολογησω.

    Επισκεφτηκα εναν χειρουργο ορθοπεδικο , ο οποιος μου ειπε οτι μπορει να υπαρχει μια στένωση παρότι η μαγνητικη δεν δειχνει τιποτα.

    Εκατσα και διαβασα στο ιντερνετ (μπραβο μου..) για την στενωση και ανεφερε ότι μπορει να δώσει πονο και στα ποδια.

    Απο χτες με πονάει το αριστερο πόδι και νιώθω ότι περπατάω λίγο περίεργα...

    Ειλικρινα εχω αρχισει να σκέφτομαι τι είναι πραγματικο και τι όχι.

    Σαν να με εκδικειται το μυαλο μου αν παω να ηρεμήσω...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    18
    ok καταλαβα

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    2
    ίσως είναι πόνος απο άγχος. Γνωστος μου ξεπερασε τους πονους στη μεση με καποιες ενεσεις που εκανε, αλλα αυτος ειχε προβλημα. Μπορεις να διαβασεις και παρομοια περιστατικα στο internet και να δεις την πορεια τους.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    1
    Φιλε έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και 2 μήνες και όλα συνάδουν ακριβώς με αυτά που είπες, εσυ το ξεπέρασες τελικά;

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    1
    Είναι η πρώτη φορά που διαβάζω κάτι που περιγράφει σχεδόν την κατάστασή μου , εμένα απλά είναι κάπως χειρότερο, η κατάστασή μου ξεκίνησε κάπου στα 20 μου με πόνους στην μέση και αργότερα στην πλάτη ... δεν έδινα σημασία καθώς έλεγα ότι είναι συχνές ψύξεις και τραβήγματα απο το kick box , μετέπειτα οι πόνοι μετατράπηκαν σε μαγκώματα που κρατάγανε για μέρες απο τα 20 μου μέχρι τα 28 σταδιακά οι μέρες που κρατάγανε τα μαγκώματα στην μέση και την πλάτη αυξάνονταν και γινόντουσαν πολύ συχνοί τόσο συχνοί που θα τους έλεγα μόνιμους.... ¨Ώσπου μια μέρα στα 28 ξύπνησα και διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να σηκωθώ και ότι πονάω ακραία, έδινα αγόνα για να πάω τουαλέτα όπως ένας γέρος 100 χρονών ! έμεινα στο κρεβάτι για 4-5 μερες χάνοντας κιλά, σε όλοι την διάρκεια έπαιρνα ότι τύπου αντιφλεγμονώδη υπήρχε χωρίς κανένα αποτέλεσμα ( μετά απο 6 μέρες με αντιφλεγμονώδη το στομάχι μου ξεκίνησε να πονάει και αυτό ) ώσπου πήρα την απόφαση να πάω στα επείγοντα στο Κ.Α.Τ ( με καροτσάκι ) , εκεί με είδε ένας νέος γιατρός που δεν βαριότανε όπως πολύ άλλοι γιατροί ... και μου λέει : οι ακτινογραφείς σου είναι πεντακάθαρες δεν έχεις κανένα ορθοπεδικό πρόβλημα η εικόνα που παρουσιάζεις ειναι σαν κάποιον που έχει πάθει έξαρση σε ρευματική πάθηση. Και κάπως έτσι ξεκίνα η οδύσσεια μου απο γιατρό σε γιατρό ! Το απίστευτο στην δικιά μου περίπτωση είναι ότι ενώ ΔΕΝ έχω κανένα ορθοπεδικό πρόβλημα και η εικόνα μου είναι ρευματικά ΔΕΝ έχω δείκτες φλεγμονής... οι ορθοπεδική μου λένε πρέπει να είναι ρευματικά και οι ρευματολόγοι μου λένε πρέπει να είναι ορθοπεδικό ! Το έχω έχω κάνει και βιολογικούς παράγοντες και πονάω το ίδιο η μέση και την πλάτη , φτερνίζομαι και κάνω τον σταυρό μου μην με μαγγώσει . Τέλος να πω ότι μόνο τα ειδικά παυσίπονα και η κορτιζόνη μου μειώνουν τον πόνο απλά και τα δύο είναι δίκοπο μαχέρι ...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να πας σε νευροχειρούργο και να κάνεις και καμια μαγνητική.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    2
    Να ρωτήσω έχω το ίδιο 3 μήνες τώρα...πως σου πέρασε η μέση;

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Νευροπονοι στην μεση
    By Spirosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2017, 23:10
  2. πόνος στη μέση και αισθημα παλμών στο πόδι....άγχος; ή;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2015, 16:41
  3. Είμαι στην μέση?
    By revithokeftes in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 23-06-2015, 11:01
  4. Αγχος και πονο στην καρδιά
    By maria- in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2015, 01:40
  5. Στην μεση των λεξεων,των ονειρων .ڿڰۣ❀.ڿڰۣ❀.ڿڰۣ❀
    By Chemistry in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-12-2011, 22:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •