Πάτερ Κλεομένης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, ότι υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν μόνο τα ζώα... Μάλλον είναι μισάνθρωποι... Εγώ πάντως αγαπώ συγκεκριμένους ανθρώπους, δεν το αξίζουν όλοι... Ενώ τα ζώα είναι πιο αθώα και δεν σε βλάπτουν αν δεν τα βλάψεις σε αντίθεση μ' εμάς που συχνά συμπεριφερόμαστε σαν τα χειρότερα ζώα κι εφαρμόζουμε τους νόμους της ζούγκλας...
    Κάποιος που αγαπά τα ζώα, σίγουρα θα βρει να αγαπά και κάποιους ανθρώπους. Τώρα για αυτούς που λες, φτάσανε στα όρια τους και είπαν "ως εδώ" και δεν θέλουν να δώσουν άλλη ευκαιρία σε κανέναν άνθρωπο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Κάποιος που αγαπά τα ζώα, σίγουρα θα βρει να αγαπά και κάποιους ανθρώπους. Τώρα για αυτούς που λες, φτάσανε στα όρια τους και είπαν "ως εδώ" και δεν θέλουν να δώσουν άλλη ευκαιρία σε κανέναν άνθρωπο.
    Με το πρώτο σκέλος συμφωνώ απόλυτα...
    Τώρα για το δεύτερο τι να σου πω, πιθανόν να συμβαίνει κι αυτό και να μην έχω φτάσει εγώ σ' αυτό το σημείο... Αν κι οι περισσότερες σχέσεις μου είναι δοκιμασμένες από παλιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Κάποιος που αγαπά τα ζώα, σίγουρα θα βρει να αγαπά και κάποιους ανθρώπους. Τώρα για αυτούς που λες, φτάσανε στα όρια τους και είπαν "ως εδώ" και δεν θέλουν να δώσουν άλλη ευκαιρία σε κανέναν άνθρωπο.
    Ωραια τα γραφεις , Αργυρη, ειμαι συμφωνος με τα γραφομενα σου γενικως ...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ωραια τα γραφεις , Αργυρη, ειμαι συμφωνος με τα γραφομενα σου γενικως ...
    Απλά κάποιες φορές δυσκολεύομαι να εκφραστώ και χρησιμοποιώ παραδείγματα.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    1
    παιδια εγω το μονο που ξερω ειναι οτι τα τελευταία 30 χρονια μας κυβερνανε ψυχοπαθεις (και συνεχιζουν ανενοχλητοι ) που εχουν αιματοκυλησει ολο τον κοσμο με τους πιο υποχθονιους τροπους που δεν μπορει να φανταστει ουτε ο πιο τρελος ανθρωπος, και δεν κανει αίσθηση πλεον σε κανεναν. τους πειραξε ο πατερ που αρνηται αυτους τους ψυχοπαθεις και με τον δικο του τροπο εκφραζει με χιουμορ την αποψη του. δεν λεμε πως ειναι με τα καλα του αλλα εμεις που καθομαστε και αδιαφορουμε για τα παντα ειμαστε καλα? ποσοι ανθρωποι γυρω μας βρισκονται στα προθυρα της τρελας? που χρειαζεται μονο ενα ακομη σκηνικο στη ζωη τους για να την ακουσουν τελειως. δηλαδη αυτος που αφηνει το ρευμα να τον παρασειρει χωρις να κολυμπησει για να σωθει, γιατι βλεπει τους γυρω του ηδη να πνιγονται ειναι καλα? πιστευω πως λιγη τρελα χρειαζεται γιατι σε κανει να σκεφτεσαι εξω απο το κουτι. εξαλου πιστευουμε κατι πως ειναι ορθο επειδη μας εχουν πει οτι ετσι ειναι. απλα ειναι δυσκολο εαν βγεις απο το κουτι το μονο πραγμα που σε ενδιαφερει να ειναι αυτο.Ετσι γινεσαι πιο ευαλωτος σε μια κοινωνια σαν και αυτη. για αυτο και χρειαζεσαι την στηριξη και οχι τον χλευασμο και την φυλακη.

  6. #21
    Που θυμηθήκατε βρε τον πάτερ Κλεομένη σχεδόν ένα χρόνο μετά? Εκτός κι αν έπεσε η τηλεθέαση του φόρουμ χμ ...aliki που ρθες απ το πουθενα και μας θύμησες τον πάτερ Κλεομένη!

    Έχω δει βιντεάκια του γι αυτό δεν άντεξα στον πειρασμό να απαντήσω. Κάποια προφητεία λέει πως θα ρθει μια εποχή που οι λογικοί θα θεωρούνται τρελοί και οι τρελοί λογικοί. Θυμάμαι ένα βιντεάκι από εκπομπή του Βασίλη Λεβέντη, το οποίο προβλήθηκε πριν δυο τρία χρόνια στα μεσα δικτυωσης ευρέως, επαναπροβολή εκπομπής που έκανε πριν 20 και χρόνια! Τα λόγια του με μαθηματική ακρίβεια ήταν ως εάν να προφήτευσαν το που θα κατέληγε η Ελλάδα την περίοδο της κρίσης περιγράφοντας απ τη δική του σκοπιά σκέψης τα όσα συνέβαιναν τότε στην οικονομία, κι όλα βγήκαν αληθινά. Όμως τότε τον είχαν για τρελλό και όποιος άκουγε τ όνομα του έσκαγε στα γέλια. Ο πατερ Κλεομένης μέμφεται διάφορους - ίσως λόγω επιπέδων που χει φτάσει όπως είπε πιο πάνω για τυπους σαν τον πατερ κλεομένη ο Αλέξανδρος - κι έτσι πιθανόν να λέει αλήθειες όπως για το φακέλωμα, το χρήμα κλπ. Ο τρόπος που τα παρουσιάζει είναι απ τη σκοπιά της δικής του πνευματικότητας με κάποια γραφικότητα ίσως λόγω της μόρφωσης που έχει.
    γιάννης

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα δε μου φαινονται σοβαρα πραγματα αυτα πχ για ποιο λογο να αρνηθει καποιος αμκες κλπκλπ μηπως αυτο σημαινει κατι? τιποτα δε σημαινει μας εχουν φακελωσει προ πολου απο τοτε που γεννηθηκαμε απο τα χαρτια στο ληξηαρχειο και ολα τα υπολυπα τα κανουν για να δουν αν συνεργαζομαστε με οτι λενε ακομα δε το πηρατε χαμπαρι? θυμαστε το εργο με τη καρεζη που της ειχε ζητησει ο ιταλος να φερει εγραφα που τα ειχε ειδη στη κατοχη του για να δει αν θα της φερει τα ιδια στιχεια αυτο το νοημα εχουν ολα αυτα τον ψυχολογικο πολεμο

  8. #23
    Φακέλωμα είναι το ότι ακόμα και στο Βόρειο Πάγο να πάω να κρυφτώ θα με ανακαλύψουν. Δεν θα ρθουν εκεί να με βρουν αυτοί που με ψάχνουν αλλά αυτούς που όρισε το σύστημα ως υπεύθυνους για τον Βόρειο Πόλο, οι οποίοι απλά είναι μέρος του άρτια οργανωμένου δικτύου του συστήματος. Αυτό που σου ζητάνε είναι να προσαρμόσεις τη συμπεριφορά σου όπως το σύστημα τη θέλει για να μην βρεις τον μπελά σου, υπό τη δικαιολογία ότι προστατεύουν τη νομιμότητα.
    γιάννης

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι πιο απλα τα πραγματα απο οτι τα σκεφτεσαι πχ αν ενας γιατρος ανακαλυψει τη θεραπεια για ολες τις ασθενειες ολη ιατρικη θα παρει τη μορφη του γιατι? οταν υποδιεσαι ενα ρολο τελικα γινεσαι ο ρολος δηλαδη αυτος πχ που ανακαλυψε το τεστ παπανικολαου μαζι με το τεστ αφησαν εποχη και τα ρουχα του το μουστακι του οι συνηθειες του κλπκλπ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι ειπε ο Πατερ Παϊσιος για σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 94
    Last Post: 28-09-2014, 15:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •