Φόβος για Σκλήρυνση κατά Πλάκας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Δινω και πιθανοτητες να εχω πιεσει καποιο νευρο στο χερι ή καπου αλλου και να προκαλει αυτο ολες τις ανωμαλιες.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    εγω εννοω αν πιστευεις ακομη οτι μπορει να ειναι σκληρυνση...τι σου λεει η λογικη.....ασε το μυαλο τι λεει....εσυ τι πιστευεις

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    εγω εννοω αν πιστευεις ακομη οτι μπορει να ειναι σκληρυνση...τι σου λεει η λογικη.....ασε το μυαλο τι λεει....εσυ τι πιστευεις
    Ναι, δεν μου εχει φυγει ακομα η ιδεα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    και γω τα ειχα αυτα......μολις ομως εφυγε αυτη η ιδεα με επιανε κατι αλλο.....
    οποτε μετα ειπα τελος το πηρα αποφαση μεσα μου να θεραπευτω, εκανα πολλη προσευχη να βρω ενα σωστο δρομο για τη θεραπεια μου μεχρι που επεσα σε κατι αρθρα για την ψευδαισθηση του μυαλου......αλλος εσυ και αλλο το μυαλο, οταν το καταλαβεις αυτο δεν θα ξαναεχεις καμια ιδεα σκεψη

    εισαι καινουργιος σε τετοιες σκεψεις? η τα εχεις χρονια?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    και γω τα ειχα αυτα......μολις ομως εφυγε αυτη η ιδεα με επιανε κατι αλλο.....
    οποτε μετα ειπα τελος το πηρα αποφαση μεσα μου να θεραπευτω, εκανα πολλη προσευχη να βρω ενα σωστο δρομο για τη θεραπεια μου μεχρι που επεσα σε κατι αρθρα για την ψευδαισθηση του μυαλου......αλλος εσυ και αλλο το μυαλο, οταν το καταλαβεις αυτο δεν θα ξαναεχεις καμια ιδεα σκεψη

    εισαι καινουργιος σε τετοιες σκεψεις? η τα εχεις χρονια?
    Τα εχω αρκετο καιρο, πρεπει να ειναι καμια 6ετια... το μονο που με βοηθαει ειναι να πηγαινω σε γιατρο να μου λεει οτι δεν εχω τιποτα. Τωρα με επιασαν και βελονες στο λαιμο.

    Πες μου λιγο πιο αναλυτικα τι θα σκεφτοσουν στη συγκεκριμενη περιπτωση...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Παιδιά τα χω παίξει, διαβάζω στο ιντερνετ (αν και το εχω ξαναδιαβασει) οτι αν εχεις σκληρυνση μπορει να ξεκινησει απο ενα μουδιασμα και να εξαπλωθει σε καποιες μερες, εγινε το ιδιο και σε εμενα, βοηθεια!!!! Λέτε να εχω;;; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

    Μπορεί το άγχος απλά να καταφέρει αυτό το σύμπτωμα; ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    απλα μου κανει εντυπωση εφοσον τα εχεις τοσα χρονια γτ δεν αποφασιζεις να δωσεις ενα τελοςσε ολα αυτα.....εγω ας πουμε τα σιχαθηκα, τα βαρεθηκα, ηθελα τη ζωη μου πισω......οποτε ειπα και κατι να εχω εγω δεν θα δινω σημασια......διοτι οσο εδινα αυτα ερχοντουσαν, οσο τα αγνοουσα εφευγαν.......
    εχω μελετησει πολλα βιβλια σχετικα με την δυναμη του μυαλου, με την πλανη των αισθησεων και τν ψευδαισθηση των σκεψεων.......

    σε αγχωνει κατι αλλο αυτη την περιοδο? διοτι δεν ειναι οι σκεψεις για σκπ που σε αγχωνει αλλα καποια αλλη πυρηνικη αιτια......
    επισης εχεις ενημερωθει για ολαυτα? απο ψυχολογο πχ?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    απλα μου κανει εντυπωση εφοσον τα εχεις τοσα χρονια γτ δεν αποφασιζεις να δωσεις ενα τελοςσε ολα αυτα.....εγω ας πουμε τα σιχαθηκα, τα βαρεθηκα, ηθελα τη ζωη μου πισω......οποτε ειπα και κατι να εχω εγω δεν θα δινω σημασια......διοτι οσο εδινα αυτα ερχοντουσαν, οσο τα αγνοουσα εφευγαν.......
    εχω μελετησει πολλα βιβλια σχετικα με την δυναμη του μυαλου, με την πλανη των αισθησεων και τν ψευδαισθηση των σκεψεων.......

    σε αγχωνει κατι αλλο αυτη την περιοδο? διοτι δεν ειναι οι σκεψεις για σκπ που σε αγχωνει αλλα καποια αλλη πυρηνικη αιτια......
    επισης εχεις ενημερωθει για ολαυτα? απο ψυχολογο πχ?
    δεν με αγχωνει κατι αλλο, ολα τα αλλα μια χαρα ειναι... και τωρα να τα αγνοησω προσπαθω... αλλά για να γινει αυτο πρεπει να σιγουρευτω οτι δεν εχω πραγματι τιποτα. πες μου... το παραπανω συμπτωμα το εχεις παθει; αρχικα μουδιασμα καπου και μετα να εξαπλωνεται; ξερεις καποιον που το εχει παθει;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by Sofaki View Post
    Είμαι σίγουρη ότι θα σου περάσουν τα συμπτώματα όταν βρεις κάτι άλλο να ασχοληθείς. Εγώ μέσα σε τρεις μήνες έχω περάσει νοητά διάφορες αρρώστιες μέχρι να ανακαλύψω την επόμενη
    Να το δεις απ' τη θετική πλευρά... Ίσως έτσι αποκτήσεις κι ανοσία!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Η πλάκα είναι ότι έχω κολλητή φίλη που έχει σκλήρυνση, εδώ και 5 χρόνια. Μια χαρά ζει τη ζωή της, κάνει τα ταξίδια της και είναι αισιόδοξη για το μέλλον. Εντάξει έχει ένα κινητικό πρόβλημα, αλλά δε το βάζει κάτω με τίποτα.
    Είμαι πολύ περήφανη γι αυτή και μου δίνει κάθε μερα μαθήματα! Και τις δικές μου τις στραβομάρες, προσπαθώ να τις ξεπερνώ παραδειγματιζόμενη το ψυχικό σθένος ορισμένων ανθρώπων...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by ilektrologos View Post
    δεν με αγχωνει κατι αλλο, ολα τα αλλα μια χαρα ειναι... και τωρα να τα αγνοησω προσπαθω... αλλά για να γινει αυτο πρεπει να σιγουρευτω οτι δεν εχω πραγματι τιποτα. πες μου... το παραπανω συμπτωμα το εχεις παθει; αρχικα μουδιασμα καπου και μετα να εξαπλωνεται; ξερεις καποιον που το εχει παθει;
    εγω? συνεχεια στο παρελθον.....εξαπλωνοταν παντου......οταν εδινα σημασια φυσικα.....μετα που ειπα ας παει στο καλο σε βαρεθηκα εφυγε........
    δεν ειμαι γιατρος αλλα μπορω να σου εγγηθω οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ σκπ........η σκπ ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτο που εσυ νομιζεις

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    θα πρεπει να μετριασεις καπως το αγχος σου ομως. τσαμπα χαλιεσαι, και τσαμπα χανεις στιγμες απτη ζωη σου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Anna137 View Post
    Η πλάκα είναι ότι έχω κολλητή φίλη που έχει σκλήρυνση, εδώ και 5 χρόνια. Μια χαρά ζει τη ζωή της, κάνει τα ταξίδια της και είναι αισιόδοξη για το μέλλον. Εντάξει έχει ένα κινητικό πρόβλημα, αλλά δε το βάζει κάτω με τίποτα.
    Είμαι πολύ περήφανη γι αυτή και μου δίνει κάθε μερα μαθήματα! Και τις δικές μου τις στραβομάρες, προσπαθώ να τις ξεπερνώ παραδειγματιζόμενη το ψυχικό σθένος ορισμένων ανθρώπων...
    οι πραγματικα αρρωστοι ειναι που δεν εχουν φοβο μεσα τους......
    οι μοι αρρωστοι ασχολουνται με το αν θα αρρωστησουν....
    περιεργο και αδικο συναμα

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by marouli66 View Post
    οι πραγματικα αρρωστοι ειναι που δεν εχουν φοβο μεσα τους......
    οι μοι αρρωστοι ασχολουνται με το αν θα αρρωστησουν....
    περιεργο και αδικο συναμα
    γιατι οταν αρρωστησεις τα βλεπεις αλλιως τα πραματα, συνηθως. νομιζω πως οσοι δεν ειμαστε αρρωστοι αλλα το σκεφτομαστε τοσο εντονα, ειμαστε εμμονικοι. ισως και ψυχωσικοι.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    15
    Παιδιά λογικα δικιο εχετε. Σημερα το σκεφτομουν πολυ λιγοτερο και ημουν καλυτερα. Εκλεισα σε νευρολογο την Τεταρτη για τα τυπικα, μαλλον δεν υπαρχει λογος να παω αλλα εκλεισα καλου-κακου.
    Ετσι ειναι ομως. Για το μουδιασμα οταν το σκεφτομουν ηταν εκει. Οταν δεν το σκεφτομουν, οχι.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σκλήρυνση κατα πλάκας και...άγχος? κρίση πανικού? ζαλάδες? ή απλά βλάβη??
    By White Lily in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-04-2018, 23:36
  2. sos μουδιασμα και φοβος για σκληρυνση κατα πλακας
    By ζωζα in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 17-02-2017, 01:10
  3. φοβαμαι οτι εχω σκληρυνση κατα πλακας
    By mary84 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 21
    Last Post: 14-09-2013, 22:44
  4. Σκλήρυνση κατα πλάκας και ψύχωση.
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-2012, 12:40
  5. Κατάθλιψη και Σκλύρηνση κατα πλάκας
    By petrakis_87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2010, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •