ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1

    ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.......

    Καλησπέρα και από μένα παιδιά, θα ήθελα να σας πω και εγώ τιν ιστορία μου και έπειτα να κάνω κάποιες ερώτησεις .. καταρχήν είμαι 23χρονον και ολα άρχισαν στα 18 μου.. ξεκινησα με κρίσης πανικού και έτσι διαβάζοντας στο internet πράγματα πίστευα ότι έχω θέμα με τι καρδιά , έτσι λοιπόν ξεκίνησα να περνώ παραμαζομα τους γιατρούς.. έκανα triplex παρά πολλά και βγήκαν όλα πολύ καθαρά.. μετά έβαλα holder που έπισης και αυτό βγήκε καλά και test κοπώσεως .. κάπως έτσι ηρέμησα και ξεχάστηκα.. μετά από πολύ καιρό όμως άρχισα να νιώθω τις έκτακτες συστολές και από τότε άρχισαν όλα.. παλιά ιταν πιο ήπιες έκανα πάλι άπειρα triplex και όλα καλά αλλά με άφηναν για περιόδους και ερχόντουσαν μετά από κανα 2-3 μήνες και ίσως πιο πολύ ξανά .. αλλά πιο πολλές .. να μην σας τα πολύ λέω τώρα πια είναι άπειρες το 24ωρο δεν νιώθω κάτι σαν ζάλη ι οτιδιποτε αλλα είναι ασταμάτητες .. δεν πίνω ούτε καπνίζω γυμναζομε παρά πολύ αλλά με φρενάρουν και με τρομάζουν.. φοβάμαι μήπως έχω πάθει κολπική μαρμαρυγή και εδώ είναι το ερώτημα αν γνωρίζει Κάνεις να μ πει για τιν κολπικη μαρμαρυγή .. να πω επίσης ότι ταχυκαρδίες δεν έχω παρά μόνο άπειρες έκτακτες που μια με αφήνουν για καιρό και μετά ξανά έρχονται , δεν έχω κληρονομικά τίποτα ούτε εκγενετης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    να σου πω εγω τι εχεις? αλλα δεν ξερω αν θα με πιστεψεις......
    ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΟ ΣΤΡΕΣ λεγεται το οποιο εκδηλωνεται μεσω αισθησεων
    και γω τα παθαινα αυτα ουτε βημα δεν μπορουσα να κανω......μεχρι που το πηρα αποφαση, τα αγνοουσα γτ ηξερα τι ειναι και ετσι σιγα σιγα εξασθενησαν, και τωρα αν με πιασουν ξερω τι ειναι και τα αγνοω.........
    τσαμπα ασχολεισαι, στο λεω εγω μετα απο πολλη εμπειρια σαυτα......
    ζησε τη ζωη σου και αγνοησε τα........

  3. #3
    ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΟ δηλαδή τι εννοείς και τι είχες εσυ;; απλά εγώ δεν ξέρω πια τι είναι γιατί δεν ξέρω αν έχω στρες τουλάχιστον όταν με πιάνει προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε .. θέλω να τελειώσει δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και πως γίνετε να φεύγουν και να έρχονται

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Πήγαινε σ' ένα καρδιολόγο να σου δώσει κάτι ήπιο που θα μπορείς να το κόψεις σε ένα μήνα... ή το πολύ σ' ένα χρόνο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by George1234 View Post
    ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΟ δηλαδή τι εννοείς και τι είχες εσυ;; απλά εγώ δεν ξέρω πια τι είναι γιατί δεν ξέρω αν έχω στρες τουλάχιστον όταν με πιάνει προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε .. θέλω να τελειώσει δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και πως γίνετε να φεύγουν και να έρχονται
    για να το αντιμετωπισεις πρεπει πρωτα να κατανοησεις τι εχεις........
    ειναι σαν να εχεις μια ιωση και να μην ξερεις τι ειναι και αν αντιμετωπιζεται......λογικο δεν ειναι λοιπον να σε αγχωνει? και λογικο δεν ειναι το αγχος να φερνει μεγαλυτερη επιδεινωση των συμπτωματων???
    και εμενα με αγχωνανε στην αρχη ολες αυτες οι αισθησεις.διοτι ειναι πολυ παραπλανητικες......και σε ξεγελουν ευκολα.......
    οταν ομως πας στο γιατρο και κανεις ολες τις απαρατητες εξετασεις και σου λεει ολα οκ αλλα εσυ συνεχιζεις να εχεις συμπτωματα τοτε ειναι ΚΑΘΑΡΑ ΑΓΧΟΣ
    εχεις παει και σε ψυχολογο να σε ενημερωσει???
    υπαρχει διαγνωση για τετοιες καταστασεις οπως η δικη σου.......
    γενικευμενη αγχωδης διαταραχη λεγεται

  6. #6
    Τονυ Ίαν πάω σίγουρα ξανά να κάνω πολλές εξετάσεις τώρα που θα γιρισω αλλά αυτό που δεν θέλω και φοβάμαι μην μου πει να αρχίσω να περνώ χάπια και δεν το θέλω ... marouli, ξέρεις δεν ξέρω αν έχω ανχοδης διαταραχή δεν ξέρω γιατί φεύγει και ξανά έρχετε μετά από λίγο καιρό πάλι αλλά και φόβο να μην έχω όταν ξανά έρχονται είναι τόσο έντονα συνέχεια έκτακτες συστολές ασταμάτητες που σε ενοχλούν και περιμένεις τιν επόμενη.. εσυ τι είχες ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Ένα χάπι θα σου δώσει και θα σου περάσουν αμέσως, και το πολύ σ' ένα χρόνο θα το κόψεις. Είχα κι εγώ έκτακτες συστολές, αλλά τώρα εδώ μέσα δεν επιτρέπεται απ' τον κανονισμό του φόρουμ να σου πω το χάπι. Με τις παλιές εξετάσεις θα πας και θα σε φτιάξει μια χαρά ο ντόκτορας.

  8. #8
    Τι είχες εσυ δηλαδή ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by George1234 View Post
    Τι είχες εσυ δηλαδή ;
    Αφού στα έγραψα γιατί ρωτάς, δεν είσαι σίγουρος γι αυτά που διαβάζεις?

  10. #10
    Νταξει μπορεί να ήταν πιο light οι δικές σου ι σε διαφορετικές κατάστασις .. συνήθως οι γιατροί μας λένε να πάρουμε κάποιο χάπι όταν έχουμε θέμα όντως τώρα αν τα δημιουργεί το μυαλό μου δεν ξέρω ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    311
    αν εχεις κανει ολες τις εξετασεις δεν εχεις κατι........ειναι αγχος
    εγω δεν σου ειπα ποτε οτι το μυαλο δινει εντολες οταν το σκεφτεσαι......αντιθετως το μυαλο μπορει να στελνει εντολες για αρρυθμιες οποτε θελει.......και οποτε θελει σταματαει να τις στελνει...γιαυτο τη μια εχεις και την αλλη σου περνανε......απλα πρεπει να κατανοησεις οτι οταν εχεις εκτακτες συστολες ειναι αγχος......οταν φευγουν ειναι επειδη καπως εκτονωσες το συσσωρευμενο αγχος.....οταν ξαναερχονται ειναι παλι επειδη σου στελνει καμπανακι ο οργανισμος οτι παλι υπαρχει συσσωρευμενο αγχος......καταλαβες????οσο ομως τους δινεις σημασια τοσο θα δυναμωνουν........οσο δεν τους δινεις τοσο πιο γρηγορα θα φευγουν.......

  12. #12
    Ξέρεις κάτι αυτό που μου είπες το αποθυκευσα και θα το βάλω καλύτερα στο κεφάλι μου μόλις ξανακάνω αυτές τις εξετάσεις που θέλω και δείξουν όλες ότι δεν έχω καμία κολπικη μαρμαρυγή ι το οτιδιποτε .. μετά θα βάλω αυτό στο κεφάλι μου και θα το ξεχάσω αν και φοβάμαι ότι τόσες που είναι σίγουρα θα έχω κάτι

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    αν φοβασαι για κατι να πας σε καρδιολογο. ειναι τοσο απλο
    Last edited by freskonero; 12-07-2018 at 01:17.

  14. #14
    Ούτε εγώ κάποια πάθηση καρδιάς ούτε κληρονομικά τίποτα.. όλα ξεκίνησαν στα 18 απλά με κρίσης πανικού και μετά απο λίγα χρόνια εξελεχθικαν σε έκτακτες .. το θέμα είναι να αποφύγω και τα χάπια και να εξαφανιστούν μόνες τους ! Για να Σ δώσει αγωγή κάποιος κάτι θα συμενει ..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    τιποτα....
    Last edited by freskonero; 12-07-2018 at 10:25.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αρρυθμίες
    By pepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2018, 14:58
  2. Αρρυθμίες
    By Panteloss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 12-08-2017, 22:11
  3. Αρρυθμίες
    By katpir in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-2013, 17:57
  4. αρρυθμιες
    By redwood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-10-2011, 13:23
  5. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
    By mairh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2009, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •