ΤΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑ ΟΛΑ!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127

    ΤΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑ ΟΛΑ!!

    Καλημέρα. Δυστυχώς δεν είναι απο τις καλύτερες περιόδους μου και χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Σε μια ομάδα μαμάδων στο γνωστό μας facebook έγινε μια ανάρτηση που μας ζητούσε να γράψουμε ευτράπελα που έγιναν σε γάμους, δικούς μας ή άλλους. Μην έχοντας δουλειά αυτό τον καιρό διάβαζα τις απαντήσεις και πραγματικά γελούσα πολύ. Χωρίς να το σκεφτώ έγραψα και εγώ για τον γάμο του κουμπάρου μας. Το κακό είναι πως έγραψα πράγματα που έγιναν και άλλα που δεν έγιναν. Κοινώς έκανα μια ψεύτικη ανάρτηση. Χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ, παρασύρθηκα από συνομιλίες που είχα με κορίτσια στην ομάδα και έγραψα - χωρίς φυσικά να ονοματίσω- πράγματα που ναι μεν είχαν μια δόση αλήθειας αλλά τα περισσότερα ήταν ψέματα. Μετά από κάποιες ώρες με παίρνει ο άντρας μου και φωνάζοντας μου είπε να σβήσω το ποστ καθώς το είδε η κουμπάρα μας - δεν ήξερα ότι ήταν μέλος - και πήρε τον άντρα της ο οποίος με τη σειρά του πήρε εμένα και μου είπε πως τα παιδιά στενοχωρήθηκαν πολύ, κλαίνε, η κοπέλα που είναι έγκυος κινδυνεύει να αποβάλλει, ότι αν χαλάσει η τόσων χρόνων φιλία του θα με χωρίσει κτλ κτλ κτλ. Αφήνω το παιδί στη μάνα μου και παίρνω τους δρόμους, θέλοντας να εξαφανιστώ. Πραγματικά για μια στιγμή σκέφτηκα να μην γυρίσω καν πίσω. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την κοπέλα αλλά δεν το σήκωνε. Της έστειλα ένα μήνυμα που της ζητούσα συγνώμη για την αναστάτωση, ότι ήταν στα πλαίσια πλάκας και μόνο αλήθεια δεν ήταν. Της είπα πως έκανα τεράστιο λάθος που αρχικά βαραίνει εμένα, ζήτησα τόσες φορές συγνώμη. Της είπα πως εξαιτίας ενός ανόητου μηνύματος και μιας κακής στιγμής μου δεν μπορούν να διαγραφούν τόσα χρόνια φιλίας και πως απειλήθηκα με χωρισμό, καταστροφή της ψυχικής της υγείας, με απειλή της εγκυμοσύνης της κ τόσα άλλα από τον άντρα μου και νιώθω πως είναι πολύ μεγάλο το βάρος για ένα ανόητο και χαζό αναληθές ποστ. Το αποτέλεσμα δεν ξέρω ποιο θα είναι, αλλά από χθες είμαι στα πατώματα. Θα μου πείτε καλά να πάθεις, τι θέλεις και μιλάς; Δεν σκέφτηκα το κακό που θα προκαλούσε ένα ψεύτικο μήνυμα. Λυπάμαι για τον εαυτό μου, μεγαλώνω και παιδί.. Νιώθω πως κατέστρεψα τα πάντα! Θέλω να εξαφανιστώ!!!

    Ευχαριστώ που με ακούσατε και που θα με βρίσετε. Όλα δεκτα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    Καλημέρα. Δυστυχώς δεν είναι απο τις καλύτερες περιόδους μου και χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Σε μια ομάδα μαμάδων στο γνωστό μας facebook έγινε μια ανάρτηση που μας ζητούσε να γράψουμε ευτράπελα που έγιναν σε γάμους, δικούς μας ή άλλους. Μην έχοντας δουλειά αυτό τον καιρό διάβαζα τις απαντήσεις και πραγματικά γελούσα πολύ. Χωρίς να το σκεφτώ έγραψα και εγώ για τον γάμο του κουμπάρου μας. Το κακό είναι πως έγραψα πράγματα που έγιναν και άλλα που δεν έγιναν. Κοινώς έκανα μια ψεύτικη ανάρτηση. Χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ, παρασύρθηκα από συνομιλίες που είχα με κορίτσια στην ομάδα και έγραψα - χωρίς φυσικά να ονοματίσω- πράγματα που ναι μεν είχαν μια δόση αλήθειας αλλά τα περισσότερα ήταν ψέματα. Μετά από κάποιες ώρες με παίρνει ο άντρας μου και φωνάζοντας μου είπε να σβήσω το ποστ καθώς το είδε η κουμπάρα μας - δεν ήξερα ότι ήταν μέλος - και πήρε τον άντρα της ο οποίος με τη σειρά του πήρε εμένα και μου είπε πως τα παιδιά στενοχωρήθηκαν πολύ, κλαίνε, η κοπέλα που είναι έγκυος κινδυνεύει να αποβάλλει, ότι αν χαλάσει η τόσων χρόνων φιλία του θα με χωρίσει κτλ κτλ κτλ. Αφήνω το παιδί στη μάνα μου και παίρνω τους δρόμους, θέλοντας να εξαφανιστώ. Πραγματικά για μια στιγμή σκέφτηκα να μην γυρίσω καν πίσω. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την κοπέλα αλλά δεν το σήκωνε. Της έστειλα ένα μήνυμα που της ζητούσα συγνώμη για την αναστάτωση, ότι ήταν στα πλαίσια πλάκας και μόνο αλήθεια δεν ήταν. Της είπα πως έκανα τεράστιο λάθος που αρχικά βαραίνει εμένα, ζήτησα τόσες φορές συγνώμη. Της είπα πως εξαιτίας ενός ανόητου μηνύματος και μιας κακής στιγμής μου δεν μπορούν να διαγραφούν τόσα χρόνια φιλίας και πως απειλήθηκα με χωρισμό, καταστροφή της ψυχικής της υγείας, με απειλή της εγκυμοσύνης της κ τόσα άλλα από τον άντρα μου και νιώθω πως είναι πολύ μεγάλο το βάρος για ένα ανόητο και χαζό αναληθές ποστ. Το αποτέλεσμα δεν ξέρω ποιο θα είναι, αλλά από χθες είμαι στα πατώματα. Θα μου πείτε καλά να πάθεις, τι θέλεις και μιλάς; Δεν σκέφτηκα το κακό που θα προκαλούσε ένα ψεύτικο μήνυμα. Λυπάμαι για τον εαυτό μου, μεγαλώνω και παιδί.. Νιώθω πως κατέστρεψα τα πάντα! Θέλω να εξαφανιστώ!!!

    Ευχαριστώ που με ακούσατε και που θα με βρίσετε. Όλα δεκτα!
    καλημερα.
    τι ακριβως αφορουσε το ψεμα στην αναρτηση σου, σε σχεση μετ α πραγματικα περιστατικα; τι ψεματα εγραψες δλδ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127
    ότι το ξενοδοχείο ήταν χάλια (που σύμφωνα με τους καλεσμένους ήταν ένα ξενοδοχείο άλλης κατηγορίας..), ότι το φαγητό ήταν χάλια (σύμφωνα με τους καλεσμένους ήταν χάλια..), ότι ένω είχαν κλείσει dj δεν ήρθε ποτέ κτλ. Όλα αυτά φουσκωμένα. Ακόμη και το ίδιο το ζευγάρι δεν θέλει να μιλάει για αυτή τη στιγμή. Όταν βρισκόμαστε πολλές φορές τα θυμόμαστε και γελάμε και όταν δεν είναι παρόν το ζευγάρι, πολλές φορές αναφέρονται κοινοί γνωστοί στο συγκεκριμένο γάμο. Δεν δικαιολογώ τη στάση μου, ήταν ηλιθιότητα, ανωριμότητα, όλα, αλλά και κοινό μυστικό. Το ακόμη πιο ηλίθιο σε όλο αυτό είναι ότι στο γάμο εγώ δεν ήμουν γιατί μόλις είχα γεννήσει και ότι ξέρω το ξέρω από περιγραφές του άντρα μου και φίλων μας. Δεν προσπαθώ να δικαιολογηθώ για όσα έκανα, ήταν μεγάλο λάθος μου και δεν ξέρω αν θα διορθωθεί.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    ότι το ξενοδοχείο ήταν χάλια (που σύμφωνα με τους καλεσμένους ήταν ένα ξενοδοχείο άλλης κατηγορίας..), ότι το φαγητό ήταν χάλια (σύμφωνα με τους καλεσμένους ήταν χάλια..), ότι ένω είχαν κλείσει dj δεν ήρθε ποτέ κτλ. Όλα αυτά φουσκωμένα. Ακόμη και το ίδιο το ζευγάρι δεν θέλει να μιλάει για αυτή τη στιγμή. Όταν βρισκόμαστε πολλές φορές τα θυμόμαστε και γελάμε και όταν δεν είναι παρόν το ζευγάρι, πολλές φορές αναφέρονται κοινοί γνωστοί στο συγκεκριμένο γάμο. Δεν δικαιολογώ τη στάση μου, ήταν ηλιθιότητα, ανωριμότητα, όλα, αλλά και κοινό μυστικό. Το ακόμη πιο ηλίθιο σε όλο αυτό είναι ότι στο γάμο εγώ δεν ήμουν γιατί μόλις είχα γεννήσει και ότι ξέρω το ξέρω από περιγραφές του άντρα μου και φίλων μας. Δεν προσπαθώ να δικαιολογηθώ για όσα έκανα, ήταν μεγάλο λάθος μου και δεν ξέρω αν θα διορθωθεί.
    το θεμα δεν ειναι αν δικαιολογεισαι.
    το θεμα ειναι οτι ολο το σχολιο ηταν πραγματικα χαζο και για χαζομαρες, αλλα δημιουργησε τεραστια αναστατωση και σε σας και σοτυς κουμπαρους και ειναι πολυ κριμα.

    εγω στην θεση σου θα αποκαθιστουσα τα πραγματα εκτος απο τις συγνωμες με μια αναρτηση, εκει που τα ειπες αρχικα, γιατι και ρεζιλι τους εκανες, και θα το δουν και μπορει να εκτιμησουν την κινηση σου.
    δλδ.
    να τους πεις περιπου αυτα που ειπες εδω. οχι οτι ετσι ηταν αλλα τα φουσκωσες.
    να πεις το βασικο, οτι δεν ησουν καν παρουσα. οτι παρασυρθηκες απο την συζητηση σας και για την χαρα της συμμετοχης εγραψες πραγματα που τελικα δεν ισχυουν. οτι το μονο που ισχυει ηταν το θεμα με τον νττζ, και ολα τα υπολοιπα τα εγραψες σε μια προσπαθεια να φανει πιο εντυπωσιακο ολο το περιστατικο. οτι αυτη η επιπολαιοτητα σου ηταν αφορμη να χαλασουν οι σχεσεις σας και να στεναχωρεθουν πολυ οι αγαπημενοι σας φιλοι. και εισαι καταβεβλημενη. ρωτα την γνωμη τους και την συμβουλη τους και ακου καθε κατσαδα που θα ειπωθει με ηρεμια και πες κι ευχαριστω.
    ισως αν δει την αναρτηση η κουμπαρα, μαλακωσει λιγο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127
    Μετά το χθεσινό περιστατικό αποχώρησα από όλες τις ομάδες, το facebook κτλ. Δεν θέλω καμία επαφή με το συγκεκριμένο θέμα. Της έστειλα μηνύματα, δεν σηκώνει τηλέφωνο, εξηγώντας της ακριβώς την κατάσταση. Μου απάντησε πως θα μιλήσουμε κάποια άλλη στιγμή που θα είναι πιο ήρεμη. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να τους δω καν. Δεν μπορώ να τους δω. Δεν φανταζόμουν ποτέ πως ένα ΗΛΙΘΙΟ μήνυμα θα είχε αυτό το αποτέλεσμα. Το θέμα δεν είναι μόνο με τους κουμπάρους. Είναι και με τον άντρα μου, ο οποίος με διαβεβαίωσε πως αν μετά από αυτό χαλάσει η φιλία του με τα παιδία, να βρω καράβι να φύγω! Να εξαφανιστώ! Του είπα πως οι φιλίες δεν χαλάνε με μια ανάρτηση ή αν χαλάσουν δεν ήταν ποτέ πραγματικές. Ξέρω ότι τους πίκρανα αλλά είναι τεράστιο το βάρος που σηκώνω ξαφνικά. Με κατηγόρησε ακόμη και για κίνδυνο αποβολής εγκυμοσύνης της φίλης μας μετά από αυτό. Τεράστιο το τίμημα για μια βλακώδη επιπολαιότητα. Φαντάσου πως στην ίδια ανάρτηση ξαδέρφη μου έγραψε "στον γάμο της ξαδέρφης μου η νύφη ήταν βαμένη σαν τραβεστί". Να σημειωθεί πως η μόνη ξαδέρφη από το σόι που έχει παντρευτεί είμαι εγώ.. Δεν το έκανα θέμα αν και με πείραξε προς στιγμή. Την πήρα τηλ και καταλήξαμε να διαβάζουμε την μια ιστορία μετά την άλλη και να γελάμε..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    Μετά το χθεσινό περιστατικό αποχώρησα από όλες τις ομάδες, το facebook κτλ. Δεν θέλω καμία επαφή με το συγκεκριμένο θέμα. Της έστειλα μηνύματα, δεν σηκώνει τηλέφωνο, εξηγώντας της ακριβώς την κατάσταση. Μου απάντησε πως θα μιλήσουμε κάποια άλλη στιγμή που θα είναι πιο ήρεμη. Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να τους δω καν. Δεν μπορώ να τους δω. Δεν φανταζόμουν ποτέ πως ένα ΗΛΙΘΙΟ μήνυμα θα είχε αυτό το αποτέλεσμα. Το θέμα δεν είναι μόνο με τους κουμπάρους. Είναι και με τον άντρα μου, ο οποίος με διαβεβαίωσε πως αν μετά από αυτό χαλάσει η φιλία του με τα παιδία, να βρω καράβι να φύγω! Να εξαφανιστώ! Του είπα πως οι φιλίες δεν χαλάνε με μια ανάρτηση ή αν χαλάσουν δεν ήταν ποτέ πραγματικές. Ξέρω ότι τους πίκρανα αλλά είναι τεράστιο το βάρος που σηκώνω ξαφνικά. Με κατηγόρησε ακόμη και για κίνδυνο αποβολής εγκυμοσύνης της φίλης μας μετά από αυτό. Τεράστιο το τίμημα για μια βλακώδη επιπολαιότητα. Φαντάσου πως στην ίδια ανάρτηση ξαδέρφη μου έγραψε "στον γάμο της ξαδέρφης μου η νύφη ήταν βαμένη σαν τραβεστί". Να σημειωθεί πως η μόνη ξαδέρφη από το σόι που έχει παντρευτεί είμαι εγώ.. Δεν το έκανα θέμα αν και με πείραξε προς στιγμή. Την πήρα τηλ και καταλήξαμε να διαβάζουμε την μια ιστορία μετά την άλλη και να γελάμε..
    αυτο με το τραβεστι ειναι καλο χαρτι. κρατα το.
    αν η κοπελα ηρεμησει και δεχτει να μιλησετε, θα της το πεις και θα πεις οτι ολες λεγατε βλακειες για να εντυπωσιασετε τις υπολοιπες και να γελατε. οτι ειπε αυτο για σενα η ξαδερφη κι εσυ γελουσες.
    οτι αν και ειπες βλακειες απ το μυαλο σου, ποτε δεν σκεφτηκες οτι καποιος θα στεναχωριοταν με αυτο. οτι εσυ δεν στεναχωρεθηκες που σε ειπαν τραβεστι.
    αν σου πει οτι εισαι χαζη τοτε, να το παραδεχτεις...

    κοιτα, οπως τα εχεις κανει, το μονο που μπορεις ν κανεις ειναι ησυχια και υπομονη. να ζητας παντου συγνωμες και να λες ποσο ηλιθια φερθηκες.
    ΑΝ ο ανδρας σου συζητησει πραγματικα για χωρισμο και δεν το λεει απ τα νευρα που εχει μαζι σου, το θεμα δεν ειναι αν χαλανε ετσι οι καλες φιλιες, αλλα αν χαλανε ετσι οι καλοι γαμοι.
    δλδ, το μεγαλο προβλημα του ειναι οτι του τα χαλασες με τους φιλους του, η οτι θεωρει οτι εισαι κακος ανθρωπος επειδη κουτσομπολευεις ανυποστατες κακιες;;;
    αν το θεμα ειναι πραγματικα οτι ισως χασει εναν καλο φιλο, τοτε εσυ τι εισαι δλδ και σε αφηνει με τετοια ευκολια;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127
    Αυτή την ερώτηση του έκανα κ εγώ και μου απάντησε πως αν γίνω η αιτία να χάσει τους φίλους του απλά θα επιλέξει εκείνους. Το σοκ μου ήταν απερίγραπτο. Δεν μιλάμε από χθες. Το μόνο που μου είπε είναι ότι ντρέπεται να πάρει τηλέφωνο τους φίλους μας μετά από ότι έκανα. Του είπα πως αν αυτό που έκανα ήταν τόσο άθλιο και στοιχίζει ζωές, καλύτερα να βρω έναν γκρεμό να πέσω να ησυχάσουν όλοι. Το κακό είναι ότι δεν το σχολίασε καν..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Δεν θα τους πείραζε τόσο αν δεν ήταν και αλήθεια...
    Τους έφερες αντιμέτωπους με την πραγματικότητα και αυτό τους πειράζει.
    Έγινες καθρέφτης.
    Ο Σύζυγός σου πρέπει να σου συμπαρασταθεί... να το απαιτήσεις!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Υπερβολικές αντιδράσεις
    Υπομονή

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    Αυτή την ερώτηση του έκανα κ εγώ και μου απάντησε πως αν γίνω η αιτία να χάσει τους φίλους του απλά θα επιλέξει εκείνους. Το σοκ μου ήταν απερίγραπτο. Δεν μιλάμε από χθες. Το μόνο που μου είπε είναι ότι ντρέπεται να πάρει τηλέφωνο τους φίλους μας μετά από ότι έκανα. Του είπα πως αν αυτό που έκανα ήταν τόσο άθλιο και στοιχίζει ζωές, καλύτερα να βρω έναν γκρεμό να πέσω να ησυχάσουν όλοι. Το κακό είναι ότι δεν το σχολίασε καν..
    καλυτερα να του ελεγες οτι αν για εναν τετοιο λογο θα σε απαρνιοταν, καλυτερα να χωρισετε ετσι κι αλλιως...
    δεν το σχολιασε επειδη ηταν εξαλλος, οχι επειδη θελει να σκοτωθεις..

    ασε τους γκρεμους και ηρεμησε.
    θα ξεπεραστει το θεμα καποτε.
    αλλα κατι θα κοστισει. δεν θα ειναι δωρεαν.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127
    Τον εξέθεσα. Έχει δίκιο. Δεν προσπάθησε να με δικαιολογήσει. Αντιθέτως είναι μαζί τους σε όλο αυτό, άσχετα με το ότι κανείς δεν ήταν ευχαριστημένος από αυτόν το γάμο, ούτε καν οι ίδιοι. Δεν έπρεπε να το αναφέρω.Δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω αυτό. Είμαι στα πατώματα! Δεν το λέω για να με δικαιολογήσετε, προς θεού. Απλά δεν περίμενα τέτοιο χαμό. Πιστεύω πως ο άντρας μου νιώθει εκτεθημένος, ότι αυτός μου τα είπε, αφού εγώ στον γάμο δεν ήμουν και τώρα με αυτό που έγινε γίναμε μπλέντερ. Τι θέλω και ανακατεύομαι με τα φεισμπουκ κ τις αηδίες;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    127
    Σκεφτόμενη όλη νύχτα και όλη μέρα τις συνέπειες όλου του σκηνικού, κατέληξα στο ότι αυτό που πραγματικά με πειράζει είναι που λογικά η ζωή μας από δω και πέρα θα αλλάξει ριζικά. Οι φίλοι μας θα μετακομίσουν σε ενάμιση χρόνο στην περιοχή που είμαστε και φανταζόμασταν να κάνουμε παρέα συνέχεια, να πάνε τα παιδιά μας μαζί σχολείο, να γίνουν κ αυτά τόσο κολλητοί όσο ο άντρας μου με τον φίλο του. Επειδή δεν βλέπω τίποτα να γίνεται από όλα αυτά και το κόστος είναι δυσβάσταχτο, δυστυχώς το μυαλό μου έχει τρελαθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Το μόνο που επιβάλλεται να γίνει τώρα είναι υπομονή και να περιμένω τις συνέπειες. Πάντως τα φανταστικά σενάρια που κάνω δεν έχουν ούτε ένα σημάδι συγχώρεσης..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Dora1982 View Post
    Σκεφτόμενη όλη νύχτα και όλη μέρα τις συνέπειες όλου του σκηνικού, κατέληξα στο ότι αυτό που πραγματικά με πειράζει είναι που λογικά η ζωή μας από δω και πέρα θα αλλάξει ριζικά. Οι φίλοι μας θα μετακομίσουν σε ενάμιση χρόνο στην περιοχή που είμαστε και φανταζόμασταν να κάνουμε παρέα συνέχεια, να πάνε τα παιδιά μας μαζί σχολείο, να γίνουν κ αυτά τόσο κολλητοί όσο ο άντρας μου με τον φίλο του. Επειδή δεν βλέπω τίποτα να γίνεται από όλα αυτά και το κόστος είναι δυσβάσταχτο, δυστυχώς το μυαλό μου έχει τρελαθεί και δεν ξέρω τι να κάνω. Το μόνο που επιβάλλεται να γίνει τώρα είναι υπομονή και να περιμένω τις συνέπειες. Πάντως τα φανταστικά σενάρια που κάνω δεν έχουν ούτε ένα σημάδι συγχώρεσης..
    δωρα μου, το προβλημα του καθενος ειναι σεβαστο.
    εδω εχουν πηδηξει στο κενο επειδη δεν εγραψαν καλα στις εξετασεις..
    αλλα, αν αυτο το θεμα εινι ικανο να αλλαξει τοσο ριζικα τις ζωες σας και τις σχεσεις σας, μαλλον δεν εχετε βρεθει μπροστα σε αληθινα προβληματα, ουτε εσυ που το εκανες ουτε η αλλη που κοντευει να αποβαλει επειδη της ειπαν οτι ηταν χαλια το παρτι της (ελεος)....

    εγω πιστευω οτι μπορει να ξεπεραστει και απρεα να κανετε ξανα.
    δωστου χρονο και μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Καλημέρα! Ολα αυτά μου θυμίζουν την ταινία...¨"Οι τέλειοι ξένοι" ...

    Και επαληθεύεται ότι Μεγαλύτερος Ρουφιάνος απ το Facebook δεν υπάρχει...

    Κάνε μια ειλικρινή συζήτηση με τον άνδρ. Φαντάζομαι πόσο εκνευρισμένος είναι για να λέει όλα αυτά! Οι φίλοι σας, είναι δικοί του φαντάζομαι και όχι δικοί σου!. Τι ακριβώς θα επιθυμούσε απο εσένα να κάνεις για να φτιάξει η κατάσταση? θέλει να το συζητήσετε ή όταν καταλαγιάσουν τα νεύρα?

    Απο εκει και πέρα κάνε και εσύ την αυτοκριτική σου, όλα διορθώνονται, χωρίς γκρεμούς και πανικούς!

    Η ζωή είναι τόσο απρόβλεπτη και υπάρχουν σοβαρά προβλήματα που μπορεί να έρθουν στο δρόμο μας, πρέπει να είμαστε ψύχραιμοι και λογικοί! Αλλωστε παιδί μεγαλώνετε...

    Καλή επιτυχία!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Δεν βλέπω κάτι το μεμπτό στην πράξη σου, μια πλάκα έκανες και σου έκαναν κι εκείνοι (βλέπε σχόλιο για το βάψιμο σου). Τώρα ότι εκείνοι το πήραν τόσο στραβά, δείχνει ένα δικό τους πρόβλημα στον τρόπο που σε αποδέχονται τελικά στη μίζερη ζωή τους, παρά ένα δικό σου. Ιδανικά θα πρότεινα να χαλαρώσεις και να μη το σκέφτεσαι γιατί όλο αυτό σε ρίχνει ψυχολογικά. Σιγά τους γαλαζοαίματους...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ενώ είχα τα πάντα, το κατέστρεψα ...
    By riaapr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 11-11-2011, 18:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •