Πως να ξεκοψω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    13

    Πως να ξεκοψω?

    Ειμαι 22 χρονων και εχω μια παρεα φιλων με τους οποιους κανουμε παρεα απο 9 χρονων. Γενικα απο τοτε που ημασταν γυμνασιο η παρεα εσπασε γιατι οι περισσοτεροι αλλαξαν σχολειο αλλα συνεχισαμε να κανουμε πολυ παρεα, να βγαινουμε, να πηγαινουμε διακοπες και ολα αυτα. Τα τελευταια δυο χρονια ομως νιωθω πως τα χρονια εχουν λιγο περασει και οτι δεν εχω τοσα πολλα κοινα μαζι τους πλεον. Αυτες τις λιγες φορες που βγαινουμε πλεον ολοι μαζι (γιατι ολοι μας σπουδαζουμε σε αλλες πολεις) νιωθω οτι δεν εχουμε πολλα να πουμε και γενικα να το πω στα ισια εχω βαρεθει να βγαινω μαζι τους. Το ξερω οτι μπορει να ακουγεται λιγο σκληρο αλλα ειναι η αληθεια. Οταν με παιρνουν τηλεφωνο βρισκω καμια δικαιολογια για να μην ερθω και τους βλεπω πλεον 1 στο 4 μηνο απλα για να μην νιωσουν οτι τους εχω γραψει εντελως. Σκεφτομαι πως ετσι ισως σιγα, σιγα ξεκοψω. Στους ιδιους δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν θελω να προσβαλλω η να στενοχωρισω κανεναν και πιστευω πως δεν θα καταλαβαιναν εαν τους ελεγα πως νιωθω. Ευτυχως εχω και αλλες παρεες με τις οποιες περναω μια χαρα αλλα η ερωτηση μου ειναι η εξης. Ειναι πολυ κακο και σκληρο το οτι θελω να ξεκοψω ετσι αποτομα απο τους παιδικους μου φιλους? Και ποιος ειναι ο ποιο καλος τροπος για να το κανω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    9
    το είπες ήδη μόνος σου. Βρίσκεις μια δικαιολογία για να μην πας μαζί τους. Όταν κάποιος τρώει άκυρο δέκα φορές σερί, το παίρνει το μήνυμα. Αλλά ούτως η άλλως έχετε ξεκόψει και είστε σαν απλοί γνωστοί, αν μου λες οτι τους βλέπεις 1 φορά στους 4 μήνες. Δηλ 3 φορές το χρόνο. Τον περιπτερά της γειτονιάς τον συναντάς πιο συχνά. Τώρα αν σου κάνει τόσο κακό και σε χαλάει να τους δεις και αυτές τις 3 φορές το χρόνο, πες μερικές φορές ένα "μπα, δεν έχω καμία όρεξη να βγω ρε, βαριέμαι , κανονίζουμε άλλη φορά αν κάτσει" και θα καταλάβουν πολύ καλά.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    101
    Να κάνεις παρέα με όποιους πραγματικά γουστάρεις. Κανείς δεν θα μείνει δίπλα σου για πάντα. Όλοι περαστικοί είναι. Κοίτα να περνάς καλά και κάνε ό,τι σε ευχαριστεί.

Similar Threads

  1. Να τον ξεκόψω από φίλο;
    By giorgos29114 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 09-03-2015, 22:51
  2. Δεν ξερω πως να ξεκοψω!
    By dsopon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 08-05-2012, 04:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •