Tranxene! Το μαγικό μου χάπι??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187

    Lightbulb

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση του Φόρουμ
    Last edited by mchat; 05-09-2018 at 15:42. Reason: spam
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Καλησπέρα!

    Κι εγώ το έχω χρησιμοποιήσει με λαμπρά αποτελέσματα! Χωρίς παρενέργειες, χωρίς τίποτα! Μου το σύστησε φίλος φαρμακοποιός όταν δεν μπορούσα να κοιμηθώ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση του Φόρουμ
    Δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικά χάπια!
    Πολύ προσοχή, σύντομη διάρκεια χρήσης και προσπάθεια επίλυσης του προβλήματος που σε ανάγκασε να καταφυγεις σε αυτό, με άλλους τρόπους.
    Όταν ο οργανισμός μάθει να λειτουργεί μόνο με αυτού του τύπου τα φάρμακα , τότε τα πράγματα μακροπροθεσμα δυσκολεύουν!
    Last edited by mchat; 05-09-2018 at 15:43.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κωστα , καλυτερο η χειροτερο απο το ζαναξ ? ξερεις ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κωστα , καλυτερο η χειροτερο απο το ζαναξ ? ξερεις ?
    Δυστυχώς δεν το γνωρίζω Mac, και δεν έχω πάρει ποτέ ηρεμιστικά.
    Πάντως όλα είναι δυνατόν να διακοπούν, αλλά πολύ πολύ σιγά, μιλάμε για χρόνια σε πολλές περιπτώσεις, και με πολύ προσπάθεια.
    Εάν σε ενδιαφέρει το θέμα, δες το survivingantidepressants.org για βοήθεια.
    Καλό καλοκαίρι!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ευχαριστω , Κωστα .....................................καλο καλοκαιρι ,.......τι καλα που δεν εχεις παρει ποτε ηρεμιστικα .....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Κώστα καταρχήν ευχαριστώ για το feedback.
    Ο τίτλος είναι πιο πολύ χαβαλετζίδικος... δεν πιστεύω σε μαγικά χάπια.

    Όσον αφορά το να τα κόψεις, δεν τίθεται θέμα.
    Επίσης το site που αναφέρεις δεν μιλάει για antidepressants?
    Εδώ μιλάμε για αγχολυτικό...
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση του Φόρουμ
    Η αλήθεια είναι ότι χρόνια για μένα είναι το αγαπημένο μου χάπι. Βέβαια ανήκει στην κατηγορία των ηρεμιστικών και εθιστικών χαπιών.
    Οπότε δεν είναι και να το διαφημίζουμε πολύ πολύ...Εγώ το επαιρνα τέταρτο, ούτε μισο και έκανε δουλίτσα...αντιθέτως τα αντικαταθλιπτικά ήταν εντελώς αρνητικά για μένα μια που δεν είχα κατάθλιψη αλλά άγχος και το μόνο που έκαναν ήταν να με τσιτώνουν περισσότερο..χα.χα..
    Εσύ πόσο καιρό το παίρνεις συνεχόμενα? Αν το παίρνεις πολύ και μισό το πρωί, μισό το βράδυ όπως λες, θα παρατηρήσεις λιγο αργότερα ότι η θ αρχίσει να χάνει την ενέργεια του κ ίσως πας σε μεγαλύτερη δόση.....γι αυτό πρόσεχε, αγαπημένο μεν αλλα όχι για χόρταση.
    Αντίθετα αν το παίρνεις μια δύο βδομαδούλες έτσι για να χαλαρώσεις απ το πολύ άγχος κ να φτιάξεις τον ύπνο σου και μετά το κόβεις, δεν θα κινδυνέψεις ποτέ να εθιστείς...τουλάχιστον αυτο κάνω τα τελευταία 20 χρόνια...το παίρνω μόνο στα μεγάλα ζόρια και μια χαρά ουτε εθίζομαι, ούτε ζόμπι γίνομαι. Σα να πίνω 1 ποτηράκι κρασί νιώθω...
    Last edited by mchat; 05-09-2018 at 15:44.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Εμένα το τρανξενε όχι μόνο δεν με βοηθούσε με τον νυχτερινό ύπνο, αλλά όσες φορές το έβαλα με έπιασε αϋπνία... Έχω σταματήσει να ασχολούμαι με βενζοδιαζεπινες γενικά... Μια βενζοδιαζεπινη να βάλω σε μικρή δόση έτσι για να χαλαρώσω και το πρωινό ξύπνημα γίνεται πιο βαρύ, το μεγαλύτερο διάστημα της επόμενης ημέρας νιώθω βαρύς και με θολό μυαλό... Μακριά

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Καλημέρα Άννα!

    Το παίρνω εδώ και 3 χρόνια..
    Σε κάποιες δύσκολες φάσεις έχω φτάσει ακόμα και 2 ολόκληρα την ημέρα, μια χαρά με πιάνουν και τώρα τα μισό πρωί, μισό απόγευμα.
    Ούτε εθισμό νιώθω ούτε τπτ.

    Ο λόγος που το παίρνω είναι ότι ανέκαθεν (πέρα του όντας διπολικός), είχα τρελό εσωτερικό/πηγαίο άγχος.
    Με βοηθάει πολύ και με ηρεμεί.. σαν να πίνεις όπως είπες ένα ποτάκι/τσιγαράκι.

    Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που το προτείνω, γιατί ακούω και διαβάζω πόσο συχνά κόσμος παίρνει χωρίς να ξέρει άλλα αγχολυτικά με δυνατές παρενέργειες..
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    Καλημέρα Άννα!

    Το παίρνω εδώ και 3 χρόνια..
    Σε κάποιες δύσκολες φάσεις έχω φτάσει ακόμα και 2 ολόκληρα την ημέρα, μια χαρά με πιάνουν και τώρα τα μισό πρωί, μισό απόγευμα.
    Ούτε εθισμό νιώθω ούτε τπτ.

    Ο λόγος που το παίρνω είναι ότι ανέκαθεν (πέρα του όντας διπολικός), είχα τρελό εσωτερικό/πηγαίο άγχος.
    Με βοηθάει πολύ και με ηρεμεί.. σαν να πίνεις όπως είπες ένα ποτάκι/τσιγαράκι.

    Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που το προτείνω, γιατί ακούω και διαβάζω πόσο συχνά κόσμος παίρνει χωρίς να ξέρει άλλα αγχολυτικά με δυνατές παρενέργειες..
    Οπότε δε μπήκες ποτέ στη διαδικασία να πάρεις αντικαταθλιπτικά πχ?
    Πιστεύεις οτι αν αυριο πεις....το κόβω για 3 μήνες πχ και δεν το παίρνω καθημερινά αλλά μόνο στα πολύ δύσκολα, θα το καταφέρεις?
    Θα ήθελα ν ακούσω τη γνώμη σου, όταν λέμε οτι εθίζεσαι σε φάρμακο...δε παθαίνεις και τίποτα σοβαρό.....βλέπω τη μητέρα μου κ τους θείους μου, εδώ και 40 χρόνια παίρνουν λίγο ταβόρ (να φανταστείς.....αυτό ξέρανε οι πιο παλιοί) για να κοιμηθούν.
    Εεε δεν είδα να πάθανε κ τίποτα, ούτε στα πιο σκληρά το ρίξανε και στην υγεία τους καλά είναι (να χτυπήσω ξύλο).

    Εγώ πιστεύω ότι η έννοια...εθισμός σε ένα ηρεμιστικό....σημαίνει οτι στην προηγούμενη δόση δεν έχει ενέργεια και πρέπει να περνάς ανα διαστήματα σε μεγαλύτερες. Τώρα αφού εσύ λες ότι εχεις φτάσει και σε 2 ολόκληρα/ ανα μέρα και τώρα ξαναγυρνάς σε μισό κ μισο, και είσαι μια χαρά, δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω....ίσα ίσα με απαλλάσεις απο το άγχος του ...ωχ μην υπερβώ το τέταρτο ανα μέρα και το συνηθίσω....οπότε σ ευχαριστώ πολύ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση του Φόρουμ
    Last edited by mchat; 05-09-2018 at 15:44.
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικά χάπια!
    Πολύ προσοχή, σύντομη διάρκεια χρήσης και προσπάθεια επίλυσης του προβλήματος που σε ανάγκασε να καταφυγεις σε αυτό, με άλλους τρόπους.
    Όταν ο οργανισμός μάθει να λειτουργεί μόνο με αυτού του τύπου τα φάρμακα , τότε τα πράγματα μακροπροθεσμα δυσκολεύουν!
    Εσύ δεν είσαι αυτός που είχε δηλώσει ότι είχε απευθυνθεί σε ένα site του εξωτερικού για να πάρει πληροφορίες για το πως να απαλλαγείς από τα αντικαταθλιπτικα μόνιμα; απλά θα ήθελα κάποιες πληροφορίες να μου δώσεις

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Εσύ δεν είσαι αυτός που είχε δηλώσει ότι είχε απευθυνθεί σε ένα site του εξωτερικού για να πάρει πληροφορίες για το πως να απαλλαγείς από τα αντικαταθλιπτικα μόνιμα; απλά θα ήθελα κάποιες πληροφορίες να μου δώσεις

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Γειά σου,

    Το site ήταν το survivingantidepressants.org.

    Τι πληροφορίες θα ήθελες;

    Απλώς μόνο να γνωρίζεις ότι δεν θα ήθελα να ασχοληθώ πολύ με την προσωπική μου περίπτωση, γιατί έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά στο παρελθόν, και ταραζομαι ακόμη όταν τα θυμάμαι!

    Ελπίζω στην κατανόηση σου!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Γειά σου,

    Το site ήταν το survivingantidepressants.org.

    Τι πληροφορίες θα ήθελες;

    Απλώς μόνο να γνωρίζεις ότι δεν θα ήθελα να ασχοληθώ πολύ με την προσωπική μου περίπτωση, γιατί έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά στο παρελθόν, και ταραζομαι ακόμη όταν τα θυμάμαι!

    Ελπίζω στην κατανόηση σου!
    Είχα μπει στο site αυτό και στο εμαιλ που βρήκα σαν διεύθυνση επικοινωνίας είχα στείλει... Παρόλα αυτά, δεν έχω λάβει ποτέ μέχρι τώρα απάντηση, ούτε στα σπαμ... Συνήθως, τι ακριβώς σου λένε; σοθ δίνουν οδηγίες για τον τρόπο που θα ακολουθήσεις για να διακόψεις τα αντικαταθλιπτικα; προφανώς αυτήν την στιγμή δεν θέλω να σε κανω να θυμηθείς την δική σου ιστορία, απλά περισσότερο επειδή τα είχα κόψει μαχαίρι και για 8 με 9 μήνες δεν τα εβαζα στο στόμα μου αλλά από την ημέρα που τα έκοψα μέχρι και 9 μήνες μετά ήμουν ακριβώς το ίδιο. - στερητικα - Αυτήν την στιγμή εαν ξανά επιχειρήσω το ίδιο πράγμα, θα αποτυγχω παταγωδώς για αυτό θέλω να μου πεις ότι ξέρεις εσύ!!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χάπι Lyrica
    By marsad in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2017, 17:44
  2. Νέο χάπι :Modiodal
    By konak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 09-01-2012, 23:58
  3. Zoloft και Tranxene
    By letos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 13-08-2011, 06:01
  4. Ζητείται χάπι!
    By Dimitris1979 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 22-08-2009, 16:50
  5. Αγχολυτικά Tranxene (ειδος Benzodiapine)
    By lamegirl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 10-08-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •