Φόβος μην τρελαθω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1

    Φόβος μην τρελαθω

    Καλησπέρα εδώ και κάτι μήνες φοβάμαι μην πάθω σχιζοφρένεια όλα ξεκίνησαν από μια κρίση πανικού π δν τν ήξερα τότε τι είναι πάτησα στο ίντερνετ το αίσθημα π ένιωθα και μ βγάλε σχιζοφρένεια και από τότε φοβάμαι.. Πήγα σ ψυχολόγο μ πε δν κινδυνευω από σχιζοφρένεια.. Επίσης χτες π δν είχα κοιμηθεί λόγω εξόδου πριν κοιμηθώ μ ρχονταν σκέψεις στο μυαλό και εικόνες άσχημες σαν να μ μιλάνε είχα π; θει κρίση πανικού τότε.. Υπάρχει περίπτωση να πάθω σχιζοφρένεια; δν έχω κανέναν συγγενή με αυτήν την ασθένεια.. Έχω φοβηθεί και ενώ μέσα μ ξέρω ότι δν ειναι τπτ με τρομάζει πολύ... Επίσης άμα πάω κάπου για ποτό μ μουσική μετά νιώθω βουιτο στα αυτιά μ και νόμιζψ ότι; κουγετςι κάτι ενώ δν ακούγεται τπτ.. Παλιά φοβόμουν ότι θ δω κάτι π δν υπάρχει τώρα μ έφυγε αυτό... Γενικά φοβάμαι για τν υγεία μ παλιά φοβόμουν ότι έχω καρκίνο.. Τι μ συμβαίνει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κανενας με σχιζοφρενεια δεν αναρωτιεται αν εχει ή οχι γιατι το παθαινει χωρις να το καταλαβει.εμενα ολοι οι γιατροι μου λενε οτι εχω σχιζοφρενεια αλλα εγω δεν τους πιστευω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ουτε εγω τουσ πιστευω και δουλευω κ μενω καποιεσ μερεσ μονοσ μαγειρεμα καθαρισμα ολα κι ασ λενε αυτοι τα δικα τουσ κι εγω τα δικα μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by anton77 View Post
    Καλησπέρα εδώ και κάτι μήνες φοβάμαι μην πάθω σχιζοφρένεια όλα ξεκίνησαν από μια κρίση πανικού π δν τν ήξερα τότε τι είναι πάτησα στο ίντερνετ το αίσθημα π ένιωθα και μ βγάλε σχιζοφρένεια και από τότε φοβάμαι.. Πήγα σ ψυχολόγο μ πε δν κινδυνευω από σχιζοφρένεια.. Επίσης χτες π δν είχα κοιμηθεί λόγω εξόδου πριν κοιμηθώ μ ρχονταν σκέψεις στο μυαλό και εικόνες άσχημες σαν να μ μιλάνε είχα π; θει κρίση πανικού τότε.. Υπάρχει περίπτωση να πάθω σχιζοφρένεια; δν έχω κανέναν συγγενή με αυτήν την ασθένεια.. Έχω φοβηθεί και ενώ μέσα μ ξέρω ότι δν ειναι τπτ με τρομάζει πολύ... Επίσης άμα πάω κάπου για ποτό μ μουσική μετά νιώθω βουιτο στα αυτιά μ και νόμιζψ ότι; κουγετςι κάτι ενώ δν ακούγεται τπτ.. Παλιά φοβόμουν ότι θ δω κάτι π δν υπάρχει τώρα μ έφυγε αυτό... Γενικά φοβάμαι για τν υγεία μ παλιά φοβόμουν ότι έχω καρκίνο.. Τι μ συμβαίνει;
    Φοβιτσιάρης είσαι δεν έχεις κάτι...
    Αν κρίνω κ απ την ηλικία σου μικρός είσαι ακόμη γιατί να φοβάσαι? θα μου πεις εσύ δεν φοβάσαι?....εννοείται και εγώ το ίδιο...οπότε αποφάσισα ν αντικαταστήσω τον φόβο με τη δύναμη...και κάτι καταφέρνω τελευταία...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    10
    Γιατί όμως ρωτάς εδώ, άσχετους ακατάρτιστους αγνώστους, για κάτι στο οποίο σου έδωσε απάντηση ειδικός γιατρός;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    146
    Φόβο τύπου άνοια ότι θα πάθω έχω εγώ

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    49
    Γενικότερα πρέπει να έχεις μία φοβία προς τις αρρώστιες/παθήσεις.
    Στο ψυχολόγο που πήγες, του είπες το ''ιστορικό'' των φόβων σου ή επικεντρωθήκατε στον τωρινό σου της σχιζοφρένειας;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    36
    ΙδεοψυχαναγκΣμοι είναι αυτά φίλε και εγώ σκέφτομαι
    Κάτι τέτοια Κούλα με ήχους και λοιπά αλλά είναι από το άγχος

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΩ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-09-2015, 18:30
  3. παω να τρελαθω.
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 14-12-2010, 10:48
  4. Φοβος μηπως τρελαθω
    By voyager in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2009, 02:30
  5. ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 26-09-2007, 15:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •