....αγχολυτικο? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δεν εχω καταθλιψη.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    7
    Όχι winston δεν έχω πάρει. Εγώ σεροπραμ κουμπώνω και είμαι πολυ ευχαριστημένος, καμία ενοχλητική παρενέργια και με βγάλαν απ το λάκο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Και γω ρε παιδια με τα ζαναξ ειμαι μια χαρα αλλα προσπαθω να το περνω σπανια γιατι αυτα προκαλουν εξαρτηση

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    Originally posted by maria...
    Originally posted by lostsoul
    προσοχη στην χρηση των αγχολυτικων... δεν ειναι καραμελες...
    Οι βαρβατοι ψυχιατροι συμβουλευουν οτι το μεγαλυτερο διαστημα που μπορεις να παρεις ηρεμιστικα ειναι 5 με 6 μηνες!!! μετα απο εκει μπαινει η εξαρτηση και δυσκολα τα \"αφηνεις\".

    Οποτε προσοχη!!!

    ιμαμ, ειναι προτιμοτερο να ακολουθησεις μια αγωγη με καποιο ηπιο αντικαταθλιπτικο παρα να παιρνεις συνεχως αγχολυτικα!!!

    συζητησε το λιγο περ/τερο με γιατρους και θα δεις τι θα σου πουν!!!

    αντε μπραβο.



    Ποιος σου ειπε οτι τα αφχωλιτικα καλη μου εχουν σχεση με ηρεμιστικα?Καμια σχεση και δεν παθενει κανεις εξαρτηση απο απλα αγχωλιτικα που περνει ολος ο κοσμος.
    maria...καλημερα!!! καταρχην ειμαι καλος σου και οχι καλη σου! δευτερον, μου φαινεται πως εχεις χασει λιγο την μπαλα...!!! αγχωλυτικα=ηρεμιστικα , αντικαταθλιπτικα ειναι αλλο πραγμα κτλ κτλ!!! Βλεπω ομως οτι ωστοσο καποια παιδια του φορουμ σου απαντησαν για το τί ακριβως ειναι το καθενα, οποτε σε παρακλω διαβασε τους με προσοχη γιατι τα εχεις λιγο μπερδεψει!!!

    Φιλικα παντα....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Ναι καλε μου συγνωμη σε περασα για κοπελα.Απλα ξερω οτι στις κρισεις πανικου π ειχα και εχω μου δινουν αντικαταθλιπτικα και ο γιατρος μ ειπε οτι τα νεα αγχωλιτικα εχουν μεσα ουσιες αντικαταθλιπτικες.Δεν την εχω χασει κα8ολου την μπαλα τα εχω ψαξει καλα αυτα τα θεματα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και ειπα οτι τα αγχωλιτικα και τα ηρεμιστικα δενε χουν σχεση με ηρεμιστικα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    συγνωμη βρε αδελφουλα μου!!!! πως γινεται τα \"αγχολυτικα και τα ηρεμιστικα\" ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ?????

    ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ????? ΕΛΕΟΣ.-

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Σου ειπα τα αγχωλιτικα με τα αντικατα8λιπτικα δεν εχουν σχεση εμ ηρεμιστικα.Αιντε διαβαζε σωστα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μαλλον αιντε να μαθω να γραφω σωστα και γω χιχιχιι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    αιντε μπραβο σου παιδι μου που το καταλαβες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

    ΑΙΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ.... καλη μου, μου εχεις κανει τα νευρα τσαταλια απο το πρωι, αλλα δεν πειραζει, σε γουσταρω και θελω να σε βοηθησω.... !!!!

    μην μασας σε παρακαλω... ΑΠΛΑ ΗΡΕΜΙΣΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...ΜΠΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ΑΑΑΧΑΧΑΑΧΑ και οι 2 πρεπει να ηρεμησουμε.Γιατι σε σινχισα?Απλα ειμαι διαρκως σε υπερενταση και λεω πολλα και τα περδευω καμια φορα( γραφω μαλλον.)
    Εσυ πηρες θεραπεια?Πως την παλευεις?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    οχι βρε Μαρια μου...Δεν παιρνω θεραπεια...3 1/2 χρονια τωρα το παλευω μονος μου! απλα πρεπει και εσυ να ηρεμισεις...να βρεις ενα μαγικο φιλτρο που θα σε ηρεμισει και οχι το ζαναξ που λες οτι παιρνεις!!!
    Ενταξει αντικαταθλιπτικα να παιρνεις , να κανεις μια θεραπεια σωστη και να προσμενεις με υπομονη και επιμονη τα αποτελεσματα!!!!

    Εγω ηρεμος ειμαι...το εχω καταφερει (ασχετα που απο το πρωι εχεις κανει τα νευρα μου κουρελια εσυ!!!!)

    ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.... αιντε κοριτσακι μου...

    ποσο χρονων εισαι?, μενεις αθηνα? οικογενειακη κατασταση?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Μενω κρητη ειμαι 28 και ειμαι χωρισμενη με παιδι.Τιποτα αλλο?αχαχαχα.το ζαναξ το περνω γιατι μ το ειπε η γιατρος μου.Κανω οτι μου πει.Απλα μεχρι να δρασει το ενο αγχωλιτικο 8ελει καμποσεσ μερες.μεχρι τοτε περνω μισο ζαναξ καθε βραδι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    ενταξει μικρη μου ενταξει ...συνεχισε την θεραπεια σου οπως σου την λεει ο γιατρος και συντομα θα δεις καλυτερευση

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μακαρι καλο κουραγιο και σε σενα και σε οσους εχουμε αυτο το διαολο .

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •