Καλησπέρα,λόγω άσχημης οικογενειακής κατάστασης από μικρό παιδί , ( άσχημες συμπεριφορές , υποτιμιτικες , κανένα ψυχολογικό και συναισθηματικό σκεπτικό γενικα και άσχημη σχέση με τους περισσότερους από την οικογένεια μου ) είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργήσω μια προσωπικότητα αρκετά δυναμική στο φαίνεσθαι πολύ ευάλωτη στο είναι με αίσθημα κατωτερότητας. Αυτό βέβαια μεγάλωσε όταν άρχισα να κάνω παρέα με κάποια άτομα που είχαν έρθει σ επαφή με τον ψυχολογικό τους κόσμο ένιωσα ασφάλεια δηλαδή και ήταν καλά στην αρχή μετά όμως άρχισα να νιώθω στο περιθώριο...καθώς κανένας δεν έδινε βάση στο τι θέλω ή κάνω εγώ μπορεί να εξαφανιζομουν και να μην χτύπαγε το τηλέφωνο ...στην αρχή όλο αυτό το δέχτηκα και είπα πως φταίω εγώ και η προσωπικότητα μου .. με τα όμως είδα ότι είναι αυτό που λένε τοξικοι φίλοι για εμένα προσωπικά και άρχισα τώρα να απομακρυνομαι ..αλλά πως μπορώ να με βοηθήσω? Να νιώθω εγώ καλά για εμένα και ν μην χρειάζεται να προσκολλουμαι σ αλλά άτομα? Νιώθω ότι έχω βαθιά ριζωμένα κόμπλεξ τα οποία με το να τα βάζω κάτω από το χαλάκι θεωρούσε κάπως δεν υπάρχουν ...

Εστάλη από SM-A605FN στο E-Psychology.gr Mobile App