Εχω γινει αντικοινωνικη!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6

    Post Εχω γινει αντικοινωνικη!

    Καλησπερα!!θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μου και θα ηθελα να μου πειτε αν σας εχει συμβει.λοιπον,ας αρχισω:εχω κλειστει εδω και 5 χρονια στον εαυτο μου,εκτος απο 2,3 φιλους και γνωστους δεν θελω να βλεπω κανεναν αλλον ανθρωπο (η αληθεια ειναι οτι δεν μ ενδιαφερει να συναναστρεφομαι με αλλους ανθρωπους).δεν εμπιστευομαι κανεναν οποτε μεσα στο μυαλο μου το εχω ως,γιατι να μιλησω με καποιον που δεν εμπιστευομαι;που ξερω οτι ,οτι και να πω θα με κατηγορησει αλλου και θα με κουτσουμπολεψει;εχω απογοητευτει!πως μπορω να το αντιμετωπισω και να ειμαι πιο νορμαλ απεναντι στους αλλους;εχω απογοητευτει με τους ανθρωπους...ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    γεια σου... χερωμαι που θελησες να μοιραστεις τον προβληματισμο σου. ελπιζω να βοηθηθεις εδω μεσα... επεισης θα ηταν μεγαλη χαρα μου αν μπορουσα να σε βοηθησω κ γω

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    επεισης να σου πω πως κ γω ειχα μεγαλο θεμα με τους ανθρωπους...το οτι αρχησα να φτιαχνω πλεον πολυ καλες σχεσεις με τους ανθρωπους κ αυτην τη φορα κατα καποιον θαυμαστο τροπο να εχω να κανω με καταληλους ανθρωπους που ξεχηλιζουν απο ενεργεια αγαπης ειναι πραγματικα θαυμα... αλλα σε μενα αυτο ειναι μονο η κορυφητου παγοβουνου

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι έγινε πριν 5 χρόνια και στο προκάλεσε αυτό δεν μας λες όμως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    επεισης οσα ειπα για μενα ηταν μια αποτυχημενη προσπαθεια να ενθαρυνω... τεσπα... θελω απλα να βοηθησω... κ θελω να πιστεψεις κ συ κ ο κανθενας οτι ολλα αλαζουν κ μπορουν να βελτιωθουν

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    194
    Τι ειναι αυτο για το οποιο πιστευεις οτι καποιος θα σε κουτσομπολεψει ή θα σε σχολιασει;
    Τι σηματοδοτησε αυτα τα 5 χρονια;συνεβη κατι πριν που σε εκανε να κλειστεις στον εαυτο σου;
    Θελω να βοηθησω κι εγω οσο μπορω αρκει να γινεις πιο συγκεκριμενη αν θες καλησπερα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    194
    Επισης,υπαρχει καποιος διπλα σου ολα αυτα τα 5 χρονια;καποιος συγγενης;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Ισως εισαι απλα ακοινωνικη ? (οχι ακοινωνητη)
    Εγω κατεληξα πλεον στο συμπερασμα οτι ειμαι ακοινωνικος. Δεν μου δινει καμια ευχαριστηση το να συναναστρεφομαι με ανθρωπους. Δεν ξερω αν ειναι αποτελεσμα της κοινωνικης φοβιας που εχω ή ετσι ειναι απλα ο χαρακτηρας μου.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6
    καληπερα Σονια!αυτή μου η συμπεριφορα ξεκινησε από της παρεες μου! εμπιστευομουν πολύ τους δικους μου ανθρώπους,όμως στην τελικη ολοι κοιτανε τον εαυτουλη τους μονο και σε πουλανε για την πλακα....!αν οι δικοι σου ανθρωποι είναι ετσι φαντασου οι υπολοιποι

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6
    ισως να είναι και ετσι όπως το εθεσες!το ιδιο και εγω συνεχως αποφευγω να ερχομαι σε επαφη με ανθρωπου που δεν γνωριζω.ακομη και αν είναι μεσα στη παρεα και φιλοι,παλι βρισκω δικαιολογιες και απορριπτω τις προσκλησεις που μου κανουν.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6
    διπλα μου εχω μονο τον συντροφο μου.(από οικογενειακα προσωπα κανενασ,διοτι ολοι κανουν την ζωη τους)αυτό είναι άλλο θεμα,τελοσ παντων.επισης θα ηθελα να τονισω ότι ακομα και οι δικοι μου με εχουν χαρακτηρισει ωσ αντικοινωνικη.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    6
    καλησπέρα Γιαννη!και εγω το παλευω πολύ μεσα μου να τα καταφερω και να ανοιχτω αλλα δεν βλεπω διαφορα!μου εναι αδυνατον!

  13. #13
    Αφού έχεις τον σύντροφο σου τι θες άλλο? Τους άλλους τι να τους κάνεις? Εκτός κι αν το βάθος του παραπόνου σου είναι συμπεριφορές από την οικογενεια - στενούς συγγενείς.

    Κι εγώ γίνει πολύ πολύ προσφάτως κάπως αντικοινωνικός, μάλλον ξέκοψα από ορισμένους με τους οποίους κατα κόρον συναναστρεφόμουν με τη ψευδαίσθηση της φιλίας, μάλλον με την αίσθηση ότι έχω κάποιους να με καλύπτουν στο θέμα παρέα μέχρι που έγινα βέβαιος ότι η κατάσταση δεν πήγαινε άλλο και γι αυτό τους παράτησα!
    Οι υπόλοιποι που υποτίθεται έχω είναι πεταχτές φιλίες τυπου βλεπομαστε μια κάθε δυο μήνες. Αυτοί είναι πιο αξιόσπιστοι αν και η συσχετιση γίνεται σε τετοια σπανιότητα, βέβαια και λόγω υποχρεώσεων του καθενός.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εμενα μου αρεσει η μοναχικοτητα κι αλλο τοσο οι βαθειες επιλεκτικες σχεσεις.και στο κατω κατω δεν ειμαστε αναγκασμενοι να ακολουθουμε τη μαζα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εχεις συντροφο και κανα 2 -3 φιλους μια χαρα.αλλοι δεν εχουν κανεναν.δεν εχει σημασια ο αριθμος των ανθρωπων αλλα η ποιοτητα των σχεσεων

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχω ξεκινήσει να γίνομαι αντικοινωνική και αγενής κάποιες φορές
    By Copper in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 12
    Last Post: 25-05-2018, 18:36
  2. σχεση με ατομο με αντικοινωνικη διαταραρχη
    By dimitra79 in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 43
    Last Post: 11-05-2017, 21:25
  3. Είμαι απλά αντικοινωνική ή καταθλιπτική;
    By marianna:) in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2016, 11:56
  4. Αντικοινωνικη συμπεριφορα?
    By forsaken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-08-2013, 07:22
  5. Συμβουλή για αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας
    By haroulini in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-2006, 14:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •