Φόβος για AIDS - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εμένα προσωπικά οχι.αλλά δεν έχω φοβίες για αρρώστιες όσον αφορά τους ερωτικους συντροφους
    εσυ προφυλακτικο βαζεις παντα ή σου εχουν τυχει φορες που να μην βαλεις? (σορρυ για τις αδιακριτες ερωτησεις απλα καταλαβανεις :/ )

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φαντάζομαι στο Συγγρού θα πήγες που είναι τοπ σε τέτοια ζητήματα, αφού είπε ο γιατρός είσαι ΟΚ, ε, είσαι ΟΚ. Μην το σκέφτεσαι άλλο.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Φαντάζομαι στο Συγγρού θα πήγες που είναι τοπ σε τέτοια ζητήματα, αφού είπε ο γιατρός είσαι ΟΚ, ε, είσαι ΟΚ. Μην το σκέφτεσαι άλλο.
    εκει πηγα και μαλιστα 4 φορες μεσα σε 2,5 μερες

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Stavrosbmw View Post
    Παιδια μου ετυχε ενα παρομοιο περιστατικο και εχω φρικαρει.Πηγα με μια απο αγγελιες σαββατο βραδυ και μου εσπασε το προφυλακτικο,η επαφη ηταν πρωκτικη, δεν ξερω αν εσπασε οταν μπηκα ή λιγο αργοτερα, δεν εμεινα πολυ μεσα της, πηγα σε νοσοκομειο για μια θεραπεια που σου κανουν προληπτικα για να μην κολλησω hiv, ο γιατρος μου εκανε τις απαραίτητες ερωτησης για το συμβαν και μου δεν μου τα εγραψε τα χαπια γιατι λεει οτι οι πιθανοτητες να εχω κολλησει ειναι παρα πολυ μικρες και να μην αγχωνομαι, προσπαθησα να τον πείσω αλλα τιποτα, μου λεει αν αγχονεσαι με το παραμικρο κατσε σπιτι σου, πηγα σε νοσομειο στην αθηνα για αφροδίσια νοσηματα. Εγω ομως ειμαι πολυ αγχωμενος, δεν ξερω πως θα περασουν αυτοι οι 3-4 μηνες για να παω για εξετασεις, η κοπελα που ανοιξε το thread τελικα τι εγινε?
    Επισης εχω ενα θεμα με τις αρρωστιες και φοβαμαι πολυ ευκολα, καποιοι θα ξερεται απο παλια μου ποστ.
    Καπωτες γιαεπαγγελματικους λογους πηγαινα στην νοτιοανατολικη Αφρικη, σε μια περιοχη οπου 1/3 ατομα ειναι φορεας του ΕΙΤΖ. Το κρατοςεκει για να καταφερει να ελεξει τα ποσωστα της ασθενειας αυτης ειχε σχεδον παντου προφυλακτικα, κι με λιγοτερο φορο απο αλλα προιοντα. Ειχε πινακιδες σε αρκετα μεροι οπου σου ελεγαν ,εγραφαν πραματα σχετικα με την υγεια.
    Δυστυχως ειχα ενα ατυχημα μια μερα, κι θυμαμαι το αγχος που με ειχε κυριεψει! παρα το οτι η κοπελα που ειχα παει ηταν δασκαλα, κι γενικα ηταν απο περιβαλον σχετικα υγειες παρολα αυτα θυμαμαι οτι γυρησα ελλαδα κι πηγα κατευθιαν για εξετασεις! μεχρι να παρω τα αποτελεσματα δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδια! αυτο που μου ειπε ο γιατρος ειναι οτι δεν κολαει τοσο ευκολα αυτη η ασθενεια, πως ακομα κι χωρις προφυλαξεις να κανεις σεξ δεν σημαινει οτι 100/100 θα κολησεις! αυτο ομως δεν παει να πει οτι δεν θα προσεχουμε! και οχι μονο για το ΕΙΤΖ αλλα κι για πολλες αλλες ασθενειες αροδισιακου χαρακτηρα.

  5. #65
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αφού σε καθησυχασε και ο γιατρός εγώ λέω να τον άκουσες ξέρει πιο πολλα.όσο για αυτές από τις αγγελίες μη φοβάσαι κάνουν εξετασεις και δεν πάνε χωρίς προφυλαξεις.πιο πολύ μπορεί να κινδυνευεις από κάποιες άλλες πάρα από αυτες
    Η κοπέλα που άνοιξε την συζήτηση είναι μια χαρά , γελάει με τον εαυτό της για τους 3 μήνες
    Που σκεφτόταν αυτό το πράγμα και Γενικά το έχω ξεπεράσει φουλ. Το πρόβλημα μου ήταν κάπου άλλου , σε κάποιον προσωπικό θέμα που είχα και είχα βγάλει όλη μου την στεναχώρια σε κάτι ανούσιο ! Και εγώ φοβάμαι τις αρρώστιες αλλά κυρίως όταν δεν εομαι καλά ψυχολογικά ώστε να έχω κάπου να ξεσπάσω . Πρέπει παντα να χρησιμοποιείς προφυλακτικό και όπως διάβασες και σου είπαν οι γιατροί είναι αρκετά να κολλήσεις κάτι τόσο σημαντικό και δεν κολλάει εύκολα , ποσό μάλλον στην περίπτωση σου που μπορεί να έσπασε και στο τέλος . Απλά σου λέω να μημ αγχώνεσαι τζάμπα γιατί και εγώ σπατάλησα 3 μήνες μέσα στην στεναχώρια για το τίποτα , παλιά έμπαινα κάθε μέρα στο φόρουμ από τον φόβο μου και τώρα απλά μπήκα τυχαία να δω τι παίζει. Να ηρεμισεις να κανείς τις εξετάσεις αν θες ( γίνονται και 2-3 μήνες μετά το συμβάν και είναι σίγουρο το αποτέλεσμα ) για να το βγάλεις τελείως από το μυαλού σου. Αλλά να θυμάσαι ότι αν θες κάτι να τρώγεσαι ακόμα
    Και με τις εξετάσεις Δν θα ηρεμισεις γιαυτο ψάξε να βρεις που είναι το πρόβλημα που σε έφερε σε αυτό το φόρουμ :)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Aids
    By AnnaWest in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 24
    Last Post: 27-07-2019, 18:07
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 28-01-2013, 22:16
  3. φοβος για aids
    By LIONLIBRA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-2012, 02:28
  4. φοβος για aids
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-06-2010, 11:21
  5. AIDS
    By Empneustns in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2009, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •