Φόβος για AIDS - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65
  1. #31
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα..τα έχω περάσει κ εγω.. βγαλτω από το μυαλό σου .

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Προσπαθώ..εσυ το ξεπέρασες Εν τέλη και αν ναι πως ;

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Θέλει μάχη και πίστη στον εαυτό σου .. εγώ το ξεπέρασα σε κάποιο βαθμό όχι τελείως αλλά έμαθα να το αντιμετωπίζω...όταν με πιάνει αυτή η ταραχή απλά περνώ ρυθμικά μεγάλες ανάσες .. την πρώτη φορά μέτρησα πόσες ανάσες χρειάζεται για να ηρεμισω ..στην δική μου περίπτωση χρειαζωμουν 5 βαθιές ανάσες βαθιές κ ελαφριές εκπνοες..έτσι όταν με έπιανε ήξερα ότι πρέπει να πάρω αφτες της ανάσες για να μου φύγει..επισεις με βοήθησε κ οι ανάσες από σακούλα επερνα της ανάσες μέσα από σακούλα.. μπωρι να ακούγεται χαζό αλλά εμένα με βοήθησε πολύ αυτό... πρέπει όμως πρώτα απολα να αποδεχτείς ότι όλα είναι στο μυαλό σου κ ότι είναι μια ταραχή που θα έρθει κ μετά θα φύγει...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Θέλει μάχη και πίστη στον εαυτό σου .. εγώ το ξεπέρασα σε κάποιο βαθμό όχι τελείως αλλά έμαθα να το αντιμετωπίζω...όταν με πιάνει αυτή η ταραχή απλά περνώ ρυθμικά μεγάλες ανάσες .. την πρώτη φορά μέτρησα πόσες ανάσες χρειάζεται για να ηρεμισω ..στην δική μου περίπτωση χρειαζωμουν 5 βαθιές ανάσες βαθιές κ ελαφριές εκπνοες..έτσι όταν με έπιανε ήξερα ότι πρέπει να πάρω αφτες της ανάσες για να μου φύγει..επισεις με βοήθησε κ οι ανάσες από σακούλα επερνα της ανάσες μέσα από σακούλα.. μπωρι να ακούγεται χαζό αλλά εμένα με βοήθησε πολύ αυτό... πρέπει όμως πρώτα απολα να αποδεχτείς ότι όλα είναι στο μυαλό σου κ ότι είναι μια ταραχή που θα έρθει κ μετά θα φύγει...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Καθάρισε το μυαλό σου πρώτα απασχολισου με κάτι που σου αρέσει ..βγες για κάνα περίπατο ασπουμε και σταματά να σκεφτεσε αρνητικά..όλα αυτά που πάθενεις είναι από τής αρνητικές σκέψεις σου ...σκέψου θετικά κ θα δεις πώς όλα θα σου περάσουν...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #34
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Καθάρισε το μυαλό σου πρώτα απασχολισου με κάτι που σου αρέσει ..βγες για κάνα περίπατο ασπουμε και σταματά να σκεφτεσε αρνητικά..όλα αυτά που πάθενεις είναι από τής αρνητικές σκέψεις σου ...σκέψου θετικά κ θα δεις πώς όλα θα σου περάσουν...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μπράβο σου που το έκανες ..θα προσπαθήσω γιατί πραγματικά πριν γίνει το περιστατικό με τον τυπο τ οποίο με πήγε πολύ πίσω ψυχολογικά .. και λόγω αυτού φοβάμαι μην έχω κολλήσει πια και εγώ δεν ξέρω τι.. ίσως γιατί με χάλασε πολύ η φάση λόγω πολλών πολλών τύψεων νομίζω ότι έχω πάθει τα πάντα και φοβάμαι και τιμωρώ τον εαυτό μου. Πριν 3 μήνες ήταν όλα αλλιώς , ήμουν καλά έβγαινα,γελούσα , δεν φοβόμουν γιατί πως να φοβηθώ τι θα μπορούσα να έχω! Και ξαφνικά ένα καλοκαίρι είμαι κλεισμένη μέσα σε ένα σπίτι χωρίς να θλω να βγαίνω, σε ένα Ίντερνετ να ψάχνω όλες τις αρρώστιες που μπορεί να δεν κολλήσει κάποιος μέσω αυτού. Τρέλα Κ φόβος ... μακάρι από Σεπτέμβρη που θα αρχίσω να κάνω πράγματα να μοτ φύγει ..αλλά πρώτα με βλέπω να παίρνω σβάρνα όλους τους γιατρούς για εξετάσεις ...δεν αντέχετε αυτό , δεν έχω όρεξη για τίποτα , τελείωσε το ειντς ( που νόμιζα ότι αυτό με απασχολούσε ) και ήρθαν αλλά αλλά αλλά...:(

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το ένιωσα κ εγώ στο πετσί μου την άρρωστοφοβια..το μόνο πού θα καταφέρεις αν ασχολισε είναι να χάνεις το χρόνο σου όσες εξετάσεις κ να κάνεις θα βγαίνουν αρνητικές γιατί πολύ απλά είσαι υγιείς δεν θα αλλάξει αυτό ..πολύ καλά έκανες κ είχες της ανυσιχιες σου γιατί είναι μια αρρώστια που θερίζει στης μέρες μας ...προσπάθησε να το ξεπεράσεις βρες τρόπο να βγεις από το τρυπάκι αφτο κ θα δεις ότι όλα θα αλλάξουν κ θα είσαι όπως πρώτα..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #36
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το ένιωσα κ εγώ στο πετσί μου την άρρωστοφοβια..το μόνο πού θα καταφέρεις αν ασχολισε είναι να χάνεις το χρόνο σου όσες εξετάσεις κ να κάνεις θα βγαίνουν αρνητικές γιατί πολύ απλά είσαι υγιείς δεν θα αλλάξει αυτό ..πολύ καλά έκανες κ είχες της ανυσιχιες σου γιατί είναι μια αρρώστια που θερίζει στης μέρες μας ...προσπάθησε να το ξεπεράσεις βρες τρόπο να βγεις από το τρυπάκι αφτο κ θα δεις ότι όλα θα αλλάξουν κ θα είσαι όπως πρώτα..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

    Σημερα καθησα και σκέφτηκα και λέω μήπως πήγα νωρίς να κάνω το τεστ ! Διαβασα στο Ίντερνετ ότι τα rapid test έχουν μια περίοδο παραθύρου 6-8 εβδομάδες μετά την επαφή με εγκυρότητα 99,7-100% .Εγώ το κανα 8 μισή εβδομάδες μετά και βγήκε αρνητικό. Δεν θα μου το λέγαν και εκεί αν ήταν νωρίς ; 2 μήνες μετά δηλαδή ... δεν νομίζω να έκανε λάθος θα πάρω και από Δευτέρα να ρωτήσω αλλά τι λες ;;; :(

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Προφανώς κ θα στο έλεγαν λες να το κράταγαν μυστικό??? Απλά έχει την διαδικασία του είναι κάποιες λεπτομέρειες που θέλουν ειδική ανάλυση κ παρακολούθηση...
    Προσπάθησε όμως να μην ανχωνεσε χωρίς λόγο είναι βάσανο ταλεπωρισε άδικα...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #38
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Προφανώς κ θα στο έλεγαν λες να το κράταγαν μυστικό??? Απλά έχει την διαδικασία του είναι κάποιες λεπτομέρειες που θέλουν ειδική ανάλυση κ παρακολούθηση...
    Προσπάθησε όμως να μην ανχωνεσε χωρίς λόγο είναι βάσανο ταλεπωρισε άδικα...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σκέφτηκα μήπως δεν κατάλαβαν μέσα στην συζήτηση γιατί πιο πολύ συζητήθηκε το τι έγινε και
    Όχι το ποτέ... αν και το είπα σε κάποια φάση...θα πάρω τηλ να ρωτήσω :(

  9. #39
    Quote Originally Posted by Katerina4545 View Post
    Σκέφτηκα μήπως δεν κατάλαβαν μέσα στην συζήτηση γιατί πιο πολύ συζητήθηκε το τι έγινε και
    Όχι το ποτέ... αν και το είπα σε κάποια φάση...θα πάρω τηλ να ρωτήσω :(

    Διαβαζω στο ιντερνετ για 6-8 εβδομαδες αλλα καποιες φορες μπορει να κανει να εκδηλωθουν τα αντισωματα περιπου και 3 μηνες μετα...εγω το εκανα στους 2 μηνες...τι να πω οχι παλι τα ιδια, και εκει που ειχα ηρεμισει με αυτο το θεμα ξανα ηρθαν οι σκεψεις. Πρεπει να περιμενω μεχρι την Δευτερα να παρω τηλεφωνο γιατι ειναι κλειστα..Αλλα τους ειπα οτι εγινε αρχες ιουνιου,ΘΑ σκασω....

  10. #40
    Quote Originally Posted by Katerina4545 View Post
    Διαβαζω στο ιντερνετ για 6-8 εβδομαδες αλλα καποιες φορες μπορει να κανει να εκδηλωθουν τα αντισωματα περιπου και 3 μηνες μετα...εγω το εκανα στους 2 μηνες...τι να πω οχι παλι τα ιδια, και εκει που ειχα ηρεμισει με αυτο το θεμα ξανα ηρθαν οι σκεψεις. Πρεπει να περιμενω μεχρι την Δευτερα να παρω τηλεφωνο γιατι ειναι κλειστα..Αλλα τους ειπα οτι εγινε αρχες ιουνιου,ΘΑ σκασω....

    Πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι για 100% αποτελεσμα αν θελω να το ξανακανω οταν συμπληρωνω 3μηνο απο την επαφη...ΘΑ ΣΚΑΣΩ, ο κυριος με τον οποιο ειχα μιλησει οταν εκανα το τεστ μου ειπε οτι ηταν σιγουρο το αποτελεσμα τοτε και δν μου ειχε πει να το ξανακανω μετα απο 1 μηνα απο τοτε, το μονο που μου ειπε ειναι οι καλο θα ηταν να παω σε εναν ψυχολογο γιατι ειμαι υπερβολικη, τι ωραια. Σημερα πηγα εκανα μια γενικη αιματος και βγηκαν ολα φυσιολογικα..αν ηταν κατι δεν θα φαινοταν ισως κατι απο εκει; Τι να πω δεν ξερω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Συμπτώματα άγχους έχεις, όχι AIDS. Άλλοι είναι φορείς του AIDS κι ασθενούν πολλά χρόνια μετά, εσύ μέσα σε ένα δίμηνο εμφάνισες συμπτώματα; Θα περιμένεις καλύτερα ενάμιση μήνα ακόμα να πας για εξετάσεις αίματος διότι οι ιόι για AIDS, ηπατίτιδα κτλ φαίνονται στα σίγουρα κάνα 4μηνο μετά που κόλλησες. Κρίμα είναι να πας και πάλι να σου μείνει η αμφιβολία στο μυαλό.
    Στα ΄λεγα εγώ lol

    Καλά σου λέει ο κύριος που μίλησες, να πας σε ψυχολόγο.

  12. #42
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Στα ΄λεγα εγώ lol

    Καλά σου λέει ο κύριος που μίλησες, να πας σε ψυχολόγο.
    Είχες ένα μικρό δίκαιο αλλά μακάρι όταν ξανακάνω το τεστ να βγει αρνητικό γιατί δεν έχω ηρεμήσει ακόμα...ναι μου έγραψε τηλέφωνο ψυχολόγου όσο εγώ του ελεγα τι συνέβη. Και στο τέλος αντί να μ πει ότι πρέπει να επαναλάβω το τεστ για 100% στο τρίμηνο, μου είπε να ηρεμισω και να πάρω τηλ στον ψυχολόγο γιατί δεν είμαι λογική . Λες να βγει θετικό σε λίγο καιρό που θα το ξανακάνω;;;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αυτό το νήμα κάνει συνεχώς κύκλους 3 σελίδες τώρα...

    Στο έγραψα και σε προηγούμενο μήνυμα, οι πιθανότητες να κόλλησες AIDS έτσι είναι μηδαμινές. Τσάμπα αγχώνεσαι. Ο ψυχολόγος δεν είναι κακή ιδέα αφού βλέπεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς αυτό το πράγμα...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    277
    Το ίδιο κ η κοπέλα μου λες κ κόλλησε το μυαλό της με κόλα στιγμής..
    Αυτό το κακω έχετε αν σας κολλήσει κάτι στο μυαλό δεν ξεκολλάει με τίποτα..


    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #45
    Quote Originally Posted by VarethikaNaVariemai View Post
    Το ίδιο κ η κοπέλα μου λες κ κόλλησε το μυαλό της με κόλα στιγμής..
    Αυτό το κακω έχετε αν σας κολλήσει κάτι στο μυαλό δεν ξεκολλάει με τίποτα..


    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

    Εχεις δικαιο αλλα το σωμα μου δεν βοηθαει !! ασ πουμε εγω πηγαινα 3 φορες την εβδομαδα τουαλετα και πλεον παω καθε μερα και ειναι καπως περιεργα( παλι σε γιατρουσ θα τρεχωω) , φυσικα ξερεις με τι το συνεδεσα αυτο...πρωτα απο ολα φταιει το μυαλο που κολλαει και μετα το ιντερνετ...αυτα:(

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Aids
    By AnnaWest in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 24
    Last Post: 27-07-2019, 18:07
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 28-01-2013, 22:16
  3. φοβος για aids
    By LIONLIBRA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-2012, 02:28
  4. φοβος για aids
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-06-2010, 11:21
  5. AIDS
    By Empneustns in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2009, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •